خواص شیر برای پوست + نحوه استفاده از شیر روی پوست صورت

به 11 مورد از خواص مالیدن شیر روی پوست صورت اشاره می کنیم و خواهیم گفت چگونه ماسک صورت با شیر بسازید تا پوستی روشن و درخشان داشته باشید.

آیا تا به حال صورت خود را با شیر شسته اید یا درباه خواص استفاده از شیر روی پوست شنیده اید؟ آیا واقعا شستن یا پاک کردن پوست صورت با شیر خام مفید است یا تنها یک نظریه ثابت نشده می باشد؟

باید بگوییم بله شیر برای پوست نیز مفید است. این معجون سفید جادویی نه تنها سرشار از مواد معدنی مهم برای سلامت استخوان ها و تحکیم دندان هاست، بلکه شیر به عنوان یک پاک کننده و مرطوب کننده شگفت انگیز برای پوست عمل می کند.

 جوشاندن باعث تغییر در ترکیب شیمیایی شیر می شود و ممکن است چند ماده مغذی موجود در شیر خام را از بین ببرد. به همین دلیل است که وقتی شیر به صورت موضعی بر روی پوست اعمال می شود، پوست را تغذیه کرده و به آن ظاهری نرم، درخشان و صاف می دهد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد خواص مالیدن شیر به صورت و نحوه استفاده از شیر برای پوست، ادامه مطلب را بخوانید!

خواص شیر بر روی پوست صورت

در این مقاله، 11 مورد از فواید و خواص شیر برای پوست آورده شده است که به شما کمک می کند تا در نهایت پوستی بی عیب و نقص داشته باشید:

خواص شیر خام به عنوان تونر طبیعی پوست

شیر خام یکی از غنی ترین منابع از مواد مرطوب کننده است. به احتمال زیاد به تعداد زیادی مقاله در اینترنت برخورده اید که می گویند در استفاده از شیر به عنوان تونر احتیاط کنید، به خصوص اگر پوست چرب دارید. با این وجود، این گفته برای شیر جوشانده شده صدق می کند نه شیر خام. شیر خام به عنوان یک تونر طبیعی پوست برای تمام انواع پوست عمل می کند. شیر به بافت های فرسوده و از بین رفته پوست استحکام می بخشد. به همین دلیل پوست صورت از قبل انعطاف پذیرتر می شود.

چگونه از شیر خام ماسک صورت تونر پوست درست کنیم؟

 1. چند قطره آب لیمو به شیر خام اضافه کرده و خوب هم بزنید.
 2. اگر پوست شما خشک است، به آن گلاب اضافه کنید.
 3. مخلوط را روی صورت و گردن خود بزنید و اجازه دهید 15 دقیقه بماند تا خشک شود.
 4. اگر پوست شما چرب است با آب ولرم و در غیر اینصورت با آب معمولی شستشو دهید.

این یک دستور تونر فوق العاده است که باید حتما امتحان کنید. نتیجه نهایی پوستی به دور از ترک و لکه است.

خاصیت مرطوب کنندگی شیر برای پوست

یکی از موثرترین خواص شیر برای پوست، مرطوب کنندگی است. این مزیت پنهان شیر خام نیست. شیر خام لایه های عمیق تری از پوست را تغذیه می کند و از لایه های زیرین مرطوب کنندگی را انجام می دهد. به همین دلیل مشکل رایج خشکی در فصل زمستان را درمان می کند. شما می توانید از ماسک های صورت طبیعی حاوی شیر برای تقویت و مرطوب کردن انواع پوست استفاده کنید.

طرز استفاده از شیر بر روی پوست به عنوان مرطوب کننده

 1. 3/2 قاشق چایخوری آرد نخود را به شیر خام اضافه کنید و خوب هم بزنید.
 2. چند قطره عسل و گلاب را به آن اضافه کرده و دوباره مخلوط کنید.
 3. مخلوط بدست آمده را به مدت 10 دقیقه بر روی صورت و گردن خود قرار دهید.
 4. سپس، با آب ولرم شستشو دهید.

این دستور یک ماسک نرم کننده پوست صورت است. نتیجه نهایی، پوستی صاف و درخشان خواهد بود.

پاکسازی پوست

درک این نکته بسیار مهم است که کمی دستکاری در مواد اولیه باعث می شود تا یک محصول علاوه بر تونر و مرطوب کنندگی، خاصیت پاکسازی را نیز داشته باشد. شیر خام خاصیت پاکسازی بی نظیری را ارائه می دهد زیرا منافذ عمیق چربی اضافی، سبوم، گرد و غبار و حتی جوش های سر سیاه را تمیز می کند.

دستور تهیه چند ماسک صورت با شیر برای پاکسازی

ماسک 1:

 1. ماش را در مخلوط کن چرخ کرده و شیر خام را به آن اضافه کنید.
 2. خوب هم بزنید تا حالت خمیری پیدا کند.
 3. مخلوط را روی صورت بمالید و بگذارید 10 دقیقه بماند.
 4. قبل از تمیز کردن 10 دقیقه دیگر اسکراب کنید.

این ماسک صورت یکی از بهترین دستورها برای تهه یک ماسک پاکسازی و لایه برداری پوست است.

ماسک 2:

 1. در یک کاسه شیشه ای،‌ 100 گرم شیر خام را با آب یک چهارم لیمو مخلوط کنید.
 2. با استفاده از پنبه آن را بر روی صورت و دست ها بمالید.
 3. اجازه دهید 7-10 دقیقه روی صورت بماند و سپس با آب صورت و دست های خود را بشویید.

این کار باعث می شود تا چربی اضافی از روی صورت پاک شده و پوستی درخشان داشته باشید. این دستور برای پوست های چرب مناسب است.

ماسک 3:

 1. 2 قاشق غذاخوری شیر خام راب ا چند قطره آب لیمو و 2 قاشق غذاخوری آب خیار مخلوط کنید.
 2. مراحل گفته شده در ماسک 2 را تکرار کنید.

این ماسک برای پوست های حساس مناسب است.

عامل ضدبرنزه شدن

شیر خام یک عامل ضدبرنزه شدن است. شیر خام را می توان همراه با آب گوجه فرنگی برای تهیه یک ماسک صورت ضد برنزه شدن بکار برد. این ماده طبیعی از برنزه شدن کامل بدن جلوگیری می کند.

ماسک صورت با شیر برای جلوگیری از برنزه شدن

5-6 بادام و 5-6 خرما را به مدت یک ساعت در شیر خام خیس دهید. سپس هر سه را با مخلوط کن اسیاب کنید تا یک خمیر بدست آید. این خمیر را به مدت 15 الی 20 دقیقه روی صورت خود بگذارید. سپس، صورت خود را در کمی آب فرو ببرید و به مدت 1 الی 2 دقیقه با همان خمیز صورت را ماساژ دهید. با آب خمیر را بشویید.

خواص شیر برای روشن شدن پوست

شیر یک ماده طبیعی برای روشن شدن پوست است و به شیوه ای ملایم پوست را روشن تر می کند. این یک عامل روشن کنندگی بی نظیر است که ترشح تیروزین در پوست انسان را زیر نظر می گیرد. تیروزین یک هورمون کنترل کننده ملانین است که منجر به تیره شدن رنگ پوست می شود. اعمال شیر خام بر روی پوست مانع از ترشح تیروزین می شود. همچنین، پوست را از چربی و کثیفی تمیز می کند. بنابراین، یک عامل روشن کنندگی عالی است که می توان برای تقویت این خاصیت آن را با چوب صندل مخلوط کرد.

خاصیت ضد آکنه شیر برای پوست

بله، درست متوجه شدید! شیر خام به دلیل داشتن اسید لاکتیک می تواند یک عامل مقابله با انواع آکنه باشد. شیر چربی اضافی را از پوست خارج کرده و همچنین خشکی پوست را کنترل می کند. همین امر به صورت طبیعی مانع از آکنه می شود. پوست نه خیلی چرب و نه خیلی خشک است. بنابراین، مشکل بروز آکنه در اثر خشکی یا چرب بودن پوست برطرف می شود.

طرز تهیه ماسک با شیر برای جوش صورت

 1. 3/2 قاشق غذاخوری خاک رس را به شیر خام اضافه کنید و آنقدر هم بزنید تا یک خمیر بدست آید.
 2. برای پوست های خشک به مخلوط گلاب اضافه کنید.
 3. این دستور یک ماسک صورت ضد آکنه را برای شما درست می کند که باعث می شود برای مدت های طولانی از شر آکنه های صورت خود خلاص شوید.
 4. عامل ضد پیری

اوه، بله! این تونر فوق العاده همچنین دشمن طبیعی پیری زودرس پوست است. شما می توانید شیر خام را با موز له شده مخلوط کنید تا یک ماسک صورت ضد پیری موثر بدست آورید. این ماسک ظاهر لکه های پوستی، خطوط چین و چروک و پوسته پوسته شدن را کاهش می دهد. با استفاده مکرر از این ماسک صورت ظاهر خود را 5 سال جوان تر کنید.

همچنین بخوانید: ایا گلاب پوست را تیره میکند

خواص شیر برای درخشش پوست

شیر خام وقتی با دانه های شکر مورد استفاده قرار گیرد، درخشش همیشگی را به پوست شما می افزاید. این ترکیب، رنگ پوست را بهبود بخشیده و علائم خشکی را از بین می برد. بنابراین، با مصرف مداوم این ماسک صورت می توانید درخشش پوست خود را حفظ کنید.

شیر خام با مقابله با دو مورد از بزرگ ترین موانع زیبایی یعنی لکه های تیره و علائم آکنه، پوست شما را زیبا و درخشنده می کند. از این رو، پوست شما تا 3 درجه روشن تر و درخشان تر می شود.

چگونه ماسک شیر برای درخشندگی پوست بسازیم؟

 1. مقداری زردچوبه به شیر اضافه کنید و خوب هم بزنید.
 2. پودر زعفران را به مخلوط اضافه کرده و مجدد هم بزنید.
 3. می توانید کمی آرد نخود یا گندم به آن اضافه کنید تا حالت خمیری پیدا کند.

این دستور شگفت انگیز شیر خام برای سفید کردن پوست، چهره ای بی عیب و نقص را به شما می دهد.

شیر یک ضد آفتاب طبیعی است

شیر خام تنها یک عامل ضد برنزه شدن نیست، بلکه احتمالا از پوست در برابر آسیب ناشی از نور خورشید محافظت می کند. شیر خام را با دلمه آن مخلوط کنید و 30 دقیقه قبل و بعد از قرار گرفتن در معرض نور خورشید به صورت یکنواخت بر روی پوست خود بمالید. گفته می شود که این ترکیب یک محافظ فوق العاده بر روی پوست شما ایجاد می کند که تا 4 ساعت از آن در برابر نور خورشید محافظت می نماید. با این وجود، این شواهد علمی برای این ادعا وجود ندارند.

فواید شیر برای پوست خشک

2 قاشق غذاخوری شیر خام را با 1 قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. با استفاده از پنبه این مخلوط را روی پوست خود بمالید و اجازه دهید 15 الی 20 دقیقه بماند. سپس، صورت خود را بشویید تا پوستی تمیز و مرطوب داشته باشید. اگر پوست شما خیلی خشک است و پوسته پوسته می شود، موز له شده را به این ترکیب اضافه کنید. عسل یک ماده مغذی برای پوست است درباره خواص عسل برای پوست بیشتر بخوانید. نتیجه ترکیب آن با شیر یک ماسک عالی است.

حمام با شیر

اگر حمام شما وان دارد، آن را با آب پر کنید و 1 تا 2 لیتر شیر خام، چند قطره گلبرگ گل رز و چند قاشق غذاخوری آب لیمو را به آن اضافه کنید تا «حمام کلئوپاترا» را در راحتی خانه خود داشته باشید!

این خواص شیر برای پوست، بی خطرترین روش ها برای داشتن پوستی صاف و شفاف هستند. با استفاده از ماسک های صورتی که در این مقاله برای شما گفته شد، از آسیب پوست خود جلوگیری کنید. همچنین، می توانید به تمام دستورهای تهیه ماسک به جای آب شیر خام اضافه کنید و اجازه دهید تا خواص جادویی آن پوست شما را تقویت کنند!

پس، چرا تاخیر می کنید؟ بهتر است با خواص شیر برای کاربردهای زیبایی و پوست آشنا شوید. آیا تابحال از شیر خام برای پوست چرب استفاده کرده اید؟ این ماسک ها را امتحان کنید و از ظاهر بی عیب و نقص و پوست درخشان خود لذت ببرید. فراموش نکنید که نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

شیر خام یک منبع عالی از مواد مغذی است که در سطوح مختلف برای پوست شما مفید هستند. این مرطوب کننده طبیعی رطوبت پوست شما را تقویت کرده و آن را احیا می کند. شیر یک عامل ضد برنزه و ضد آکنه است که به یکنواخت کردن پوست کمک می کند. شر خام علائم اولیه پیری پوست را به تاخیر می اندازد و به عنوان یک مانع طبیعی برای محافظت از پوست در برابر نور خورشید عمل می کند. اگر شیر خام را به ماسک صورت خود اضافه کنید، درخشش و درخشندگی پوست شما تضمین می شود.

سوالات متداول

آیا می توانم شیر خام را هر روز بر روی صورت خود بزنم؟

بله، شیر خام دارای خواص زیادی برای جوانسازی پوست است و می توان آن را به بسیاری از دستورهای ماسک صورت DIY اضافه کرد.

چقدر طول می کشد تا شیر پوست صورت را روشن کند؟

خواص شیر بر روی پوست صورت بعد از گذشت حداقل 3 هفته قابل مشاهده خواهند بود.

آیا می توانم کل شب ماسک صورت حاوی شیر را روی پوست خود نگه دارم؟

بله، شیر خام می تواند پوست شما را در طول شب نرم و هیدراته کند.

آیا شیر خام برای لکه های تیره خوب است؟

بله، شیر خام دارای خاصیت روشن کنندگی و هیدراتاسیون است که برای مدیریت لکه های تیره روی پوست مفید می باشد.

 

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.