فواید واجبی برای زنان | خواص استفاده از نوره برای خانم ها

خواص و فواید واجبی برای خانم ها

واجبی یک نوع پودر برای از بین بردن موهای زائد بدن می باشد که دارای خواص بسیاری به ویژه برای بانوان می باشد. در این مقاله فواید واجبی برای زنان آورده شده است.

استفاده از واجبی یا نوره هم از نظر سنتی و هم از نظر پزشکی دارای خواص فراوانی می باشد. راه های مختلفی برای از بین بردن و شیو کردن موهای زائد بدن وجود دارد، اما همانطور که گفتیم استفاده از واجبی خواص بی نظیری دارد. واجبی یک نوع پودر می باشد که برای از بین بردن موهای زائد بدن کاربرد دارد، علاوه بر این فوایدی که واجبی یا نوره برای خانم ها دارد بسیار مهم و باورنکردنی می باشد. در این پست فواید واجبی برای زنان به شما ارائه می شود، با ما همراه باشید.

خواص بی نظیر واجبی برای زنان

واجبی که یک پودر موبر قدیمی است، مخلوطی از آهک و زرنیخ می باشد که آن نوره هم نیز گفته می شود. در زیر خواص واجبی برای بانوان آورده شده است.

از بین رفتن زگیل تناسلی با واجبی

یکی از موثرترین راه های درمان زگیل تناسلی استفاده از واجبی است. عفونت های شایع ناشی از ویروس های پاپیلومای انسانی (HPV)، زگیل های تناسلی می باشند.  این روش درمانی زگیل تناسلی را می سوزاند و برای زگیل های داخلی نیز قابل استفاده است.

عوارض جانبی می تواند شامل تحریک خفیف پوست، زخم یا درد باشد.

فواید واجبی (نوره) برای صورت

واجبی یک لایه بردار طبیعی است بنابراین از فواید واجب می توان به لایه برداری و سفید کنندگی پوست و صورت اشاره کرد. یکی از مهم‌ترین ویژگی های واجبی برای صورت، رفع موهای صورت است.

اجازه ندهید پودر واجبی به مدت طولانی روی پوست بماند. وقتی موها برداشته شد آن را تمیز کنید. زیاد ماندن آن باعث آسیب به پوست می شود.

اکثر پودرهای موبر بوی تندی دارد. باید درزهای مکان پوشیده نباشد چون ممکن است مشکل تنفسی بگیرید. همچنین بعد از استفاده اسفند دود کنید.

واجبی برای از بین بردن تیرگی زیر بغل و اطراف ناحیه تناسلی

یکی از مشکلاتی که زنان با بدن خود دارند، رفع تیرگی پوست زیر بغل و ناحیه تناسلی است. استفاده از ژیلت و تیغ باعث تیرگی پوست زیر بغل و ناحیه تناسلی خانم هاست، برای از بین بردن تیرگی های روش های مختلفی وجود دارد، اما بهترین راه بر طرف کردن و از بین بردن تیرگی پوست زیر بغل و ناحیه تناسلی در خانم ها استفاده از نوره برای نظافت موهای این نواحی می باشد.

جلوگیری از عفونت قارچی واژن و درمان آن با واجبی

یکی از عفونت های زنانه عفونت قارچی واژن می باشد. این عفونت ممکن است باعث ایجاد مشکلات جدی در دوران بارداری شود. برخی از جوش شیرین برای درمان عفونت استفاده می کنند. همچنین یکی از بهترین مواد ضد قارچ برای جلوگیری از عفونت قارچی واژن و درمان این نوع عفونت واجبی می باشد. استفاده از واجبی برای اطراف ناحیه تناسلی موجب پاک سازی این ناحیه از قارچ ها می شود و عفونت های قارچی را از بین می برد.

استفاده از واجبی برای جلوگیری از خارش واژن و درمان آن

اکثر خانم ها به مشکلات خارش ناحیه تناسلی و واژن دچار شده اند. این خارش معمولا به دلیل وجود قارچ و عفونت های قارچی در این ناحیه می باشد. نوره با تمیز کردن ناحیه تناسلی و پاک سازی آن از قارچ ها نقش مهمی در جلوگیری از خارش ناحیه تناسلی دارد.

از بین بردن بوی نامطبوع ناحیه تناسلی با واجبی

یکی از دلایل ایجاد بوی نامطبوع در ناحیه تناسلی زنان، عفونت های مختلف در این ناحیه می باشد. بوی نامطبوع ناحیه تناسلی در زنان هم برای خودشان و هم برای همسرشان آزار دهنده می باشد و باعث سردی در روابط زناشویی می گردد.

با استفاده از واجبی در ناحیه تناسلی و پاک سازی آن از عفونت ها و عوامل ایجاد کننده عفونت، بوی نامطبوع ناحیه تناسلی از بین خواهد رفت.

واجبی برای جلوگیری از سرطان سینه در زنان

سرطان سینه یکی از بیماری ها و مشکلات زنان امروزی می باشد. نوره طبیعی تاثیر مثبتی در جلوگیری از سرطان سینه در زنان دارد. کشیدن نوره به زیر بغل برای رفع موهای زاید ناحیه زیر بغل ، باعث جلوگیری از سرطان سینه در زنان می شود. پیشنهاد می کنیم مقاله غذاهای ضد سرطان سینه را بخوانید.

افزایش میل جنسی با استفاده از واجبی

استفاده از واجبی، میل جنسی در زنان را افزایش می دهد. یکی از فواید استفاده از واجبی افزایش شدید محبت بین زن و مرد می باشد. این نوع افزایش میل جنسی تاثیر بسیار خوبی بر روابط زناشویی بین زن و شوهر دارد.

استفاده از واجبی برای جلوگیری از سرطان خون در زنان 

یکی از ترکیبات موجود در نوره طبیعی آرسنیک است. موقع استفاده از نوره طبیعی و اصلی ، بوی تند نوره طبیعی که مربوط به آرسنیک آن است در فضا پخش شده و از طریق سیستم بویایی زن به خون او راه می یابد و این امر باعث جلوگیری از سرطان خون در زنان می شود.

جلوگیری از سرطان رحم با استفاده از واجبی

یکی از راه های بسیار ساده، ارزان و موثر در جلوگیری از سرطان رحم و سرطان دهانه رحم استفاده از نوره طبیعی برای رفع موهای ناحیه تناسلی در زنان است.

هنگامی که واجبی در ناحیه تناسلی زنان استفاده می شود، بو و بخارات آرسنیک موجود در واجبی از طریق ورودی آلت تناسلی به درون کانال واژن، دهانه رحم و در نهایت به خود رحم راه یافته و باعث از بین رفتن عناصر ایجاد کننده سرطان و شیمی درمانی طبیعی این نواحی شده و جلوی سرطان دهانه رحم و سرطان رحم به این طریق گرفته می شود.

خواص واجبی(نوره) به روایت ائمه و پیامبران

امام رضا (ع) فرموده اند:

“یک روز در میان از نوره (واجبی) استفاده نمایید و اگر نشد دو روز در میان ، اگر نشد سه روز در میان ، اگر نشد هفته ای یک بار ، اگر نتوانستید دو هفته یک بار ، اگر نتوانستید سه هفته یک بار ، نتوانستید ماهی یک بار و حتی اگر پول نداشتید، قرض کنید و این کار را انجام دهید و اگر چهل روز بگذرد و کسی از نوره استفاده نکرد، مسلمان نیست.”

همچنین ایشان می فرمایند:

نوره (واجبی) وقتی به بدن گذاشته می شود علاقه مرد را به زن و زن را به مرد شدیدا شدت می دهد و وقتی زیر بغل گذاشته می شود شانه را قوی و دید را زیاد می کند.

از امام صادق (ع) روایت شده است:

“دستور نوره کشیدن هر پانزده روز است ، کسی که بیست و یک روز بر او بگذرد و نوره نکشیده باشد اگر پول ندارد به عهده خدای بزرگ قرض گیرد و نوره (واجبی) کشد کسی که چهل روز بگذرد و نوره نکشد نه مؤمن باشد و نه مسلمان و نه کرامتی دارد.”

چگونه از واجبی (پودر موبر) استفاده کنیم؟

استفاده از واجبی برای زنان

  • برای استفاده از واجبی بدن باید کاملا خشک باشد، بنابراین ابتدا بدن خود را خشک کنید.
  • پودر را در داخل ظرفی ریخته و مقداری آب داغ برای خمیر کردن به آن اضافه نمایدد.
  • خمیر نباید شل باشد و آویزان شود. هر چه غلیظ تر بهتر. البته در حدی هم غلیظ نباشد که خاصیت چسبندگی اش کم باشد.
  • وقتی خمیر درست شد آن را به قسمت های مو دار مثل زیر بغل ، دست ها ، ناحیه تناسلی و .. بمالید. باید یک لایه نازک به تمام پوست بمالید و جایی خالی نماند.
  • اجازه دهید این خمیر به مدت 5 الی 10 دقیقه روی بدن شما باقی بماند.
  • هنگامی که خمیر کاملا خشک و ترک ترک شد، می توانید با یک کاردک آن را از روی پوست برداشته و به همراه آن موها نیز کنده می شوند.
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.