بهترین رنگ برای خانه های کوچک + اصول کلی دکوراسیون خانه های کوچک

بهترین ترکیب رنگ برای خانه های کوچک

اگر خانه ی شما کوچک و با متراژ پایین می باشد، می توانید با روش هایی مانند انتخاب رنگ مناسب، خانه خود را بزرگ تر نشان دهید. اما بهترین رنگ برای خانه های کوچک کدامند؟

دکوراسیون امروزه امر مهمی برای اغلب افراد محسوب میشود و افراد مختلف طبق تمکن مالی و سلیقه منحصر به فرد خودشان می‌توانند دکور خاصی برای خانه شان انتخاب نمایند اما با وجود این تفاوت ها اصولی کلی وجود دارند که رعایت آن ها در دکوراسیون داخلی منزل مهم بوده و باعث داشتن دکوراسیونی زیبا خواهد شد. یکی از این اصول مرتبط با هارمونی رنگ و فضای خانه می‌باشد. شاید برای شما هم سوال باشد که بهترین رنگ برای خانه هایی با فضای کوچک چیست؟ برای آگاهی از پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه شوید.

رنگ مناسب برای خانه های کوچک

رنگ قدرتی است که مستقیما بر روح تأثیر می گذارد. هنگام تزئین خانه، رنگ این قدرت را دارد که مکان را کاملاً متحول کند. یک رنگ آرامش بخش می تواند خانه ی کوچک شما را به یک مکان پر از آرامش تبدیل کند یا به آشپزخانه یا اتاق نشیمن شما انرژی بیافزاید. و برخی رنگ ها حتی می توانند فضای کوچک خانه را بزرگتر نشان دهند. البته، همه رنگ ها این امکان را ایجاد نمی کنند، بنابراین در این پست به شما راهنمایی می کنیم که بهترین رنگ برای خانه های کوچک کدامند، تا هم خانه ی زیبا داشته باشید و هم از فضای خانه بهترین استفاده را ببرید. با ما همراه باشید.

  • سفید

شاید بتوان گفت رنگ سفید برای خانه های کوچک مناسب ترین رنگ است، زیرا نور بیشتری به فضای شما بخشیده و فضای خانه را بازتر و وسیع تر نشان میدهد.

  • آبی روشن

برای رنگ دیوارها در فضاهای کوچک شما میتوانید از طیف روشن رنگ آبی استفاده نمایید. رنگ آبی آرامش را به فضای خانه شما حاکم میکند. اما باید توجه داشته باشید که برای استفاده رنگ آبی در فضای کوچک شما باید برای سقف تان از رنگ سفید استفاده نمایید تا تعادل برقرار شود. در اینصورت شما میتوانید از ترکیب این دو رنگ و یک رنگ مکمل دیگر مثل زرد برای مبلمان استفاده کنید.

  • خاکستری 

رنگ دیگری که برای خانه های کوچک مناسب است خاکستری می‌باشد. شما میتوانید از تناژهای مختلف خاکستری برای مبلمان و رنگ دیوارها استفاده کنید و در کنار آن رنگ سبز را به عنوان مکمل به کار ببرید.

  • سفید با ته رنگ 

شما میتوانید از رنگ سفید با ته رنگ های مختلف برای دیوارهای فضای کوچک تان استفاده کنید. مثلا میتوانید سفید با ته رنگ یاسی را انتخاب نمایید. و برای رنگ مبلمان نیز ترکیب سفید با ته رنگ یاسی، بنفش و سفید را بکار ببرید. این رنگ ها در کنار هم هارمونی بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

  • گلبهی

شما میتوانید برای یک فضای کوچک گلبهی بسیار ملایم را انتخاب کنید. این رنگ گرما را به فضای شما تزریق می‌کند. در کنار رنگ گل‌بهی دیوار ها شما میتوانید ترکیب رنگ سفید و طوسی و گل‌بهی را برای مبلمان بکار ببرید. این رنگ ها دکوراسیونی مدرن و زیبا در فضای خانه شما حاکم میکنند.

استفاده از رنگ های مناسب برای دیوارهای خانه در دکوراسیون داخلی بسیار اهمیت دارد، زیرا رنگ ها می باشند که محیط خانه را پر از انرژی و آرامش می کنند. بنابراین حتما در انتخاب رنگ دقت کنید. در زیر چندین رنگ مناسب برای خانه های کوچک به شما معرفی می شود.

1. بهترین رنگ برای یک راهرو کوچک: آبی تیره

برای این که یک آپارتمان کوچک، بزرگ‌ تر به نظر برسد، بهتر است از یک رنگ تیره در راهرو استفاده کنید. استفاده از رنگ آبی تیره در ورودی سالن باعث ایجاد درام می‌ شوند و سپس اتاق‌ های خارج از سالن در مقابل زیباتر به نظر می رسند. مهم نیست که دیوار های سالن چقدر تاریک هستند، زیرا همیشه در حال عبور از آن هستید.

رنگ برای خانه کوچک1

2. بهترین رنگ برای یک اتاق نشیمن کوچک: خاکستری

برای اکثر مردم، اتاق نشیمن مرکز خانه آن هاست، بنابراین ایجاد محیطی گرم، جذاب و همه کاره مهم است. رنگ خاکستری مدرن و شیک است، اما همچنان بسیار دنج است. همچنین این رنگ می تواند اتاق نشیمن کوچک شما را سبک و بزرگ جلوه دهد. خاکستری رنگی گرم و خنک است. رنگ خاکستری به حداکثر رساندن نور در هر فضایی کمک می‌کند و باعث می‌شود آن فضا روشن و جادار به نظر برسد.

رنگ برای خانه کوچک2

3. بهترین رنگ برای یک اتاق ناهارخوری کوچک: نارنجی

برخی افراد فکر می‌ کنید رنگ‌ های تند فضا را کوچک‌ تر نشان می‌ دهند، اما رنگ نارنجی می تواند فضا را بزرگتر نشان دهد. رنگ نارنجی انرژی قوی‌ ای را به فضا وارد می‌ کند و باعث بزرگ‌تر شدن فضا می‌شود. حتی اگر فقط یک دیوار را رنگ نارنجی کنید، اتاق غذاخوری شما جذاب تر خواهد بود.

رنگ برای خانه کوچک3

4. بهترین رنگ برای یک آشپزخانه کوچک: سفید ملایم

با رنگ‌ ها و سایه‌ های بسیار زیادی که می‌ توانید انتخاب کنید، رنگ‌آمیزی یک اتاق به رنگ سفید، خسته‌ کننده است. اما به نظر می رسد، رنگ سفید می تواند پس زمینه ای عالی برای آشپزخانه کوچک شما باشد.

رنگ برای خانه کوچک4

5. بهترین رنگ برای یک اتاق خواب کوچک: سفید کم رنگ

وقتی صحبت از رنگ سفید شد، طراحان داخلی موافقند که دیوارهای مایل به سفید می توانند اتاق خواب را بزرگتر  نشان دهند.رنگ های خنثی‌ همیشه انتخاب خوبی برای بزرگ‌ تر کردن فضا هستند، زیرا نور طبیعی را که به داخل جریان می‌ یابد، ترویج می‌ کنند. بهترین رنگ ها برای این کار کرم های نرم و عاج هستند.

رنگ برای خانه کوچک5

6. بهترین رنگ برای یک حمام کوچک: کاغذ دیواری 

کاغذ دیواری پررنگ را برای حمام خانه کوچک خود انتخاب کنید. چاپ باعث می شود که کل دیوار مانند یک اثر هنری باشد و چشمان شما را از تمرکز بر اندازه فضا منحرف می کند. حمام‌های کوچک اغلب نادیده گرفته می‌ شوند و ممکن است غمگین باشند، اما کاغذ دیواری چاپ شده می‌تواند نور و درام به ارمغان بیاورد. یک چاپ گیاهی واضح و شاد می تواند حسی تازه و پرانرژی را به ارمغان بیاورد، در حالی که یک چاپ گلدار زیبا می تواند فضا را روشن کند.

رنگ برای خانه کوچک6

اصول کلی دکوراسیون خانه های کوچک

استفاده از رنگ های تیره و طرح های شلوغ برای فضای کوچک میتواند فضای شما را کوچک تر نشان بدهد، اگر قصد استفاده از این رنگ ها را دارید باید اصول انتخاب آن ها را کاملا رعایت نمایید به این صورت که دیوار کانونی را تیره و بقیه دیوارها را روشن رنگ کنید این کار باعث میشود به دیوار عمق بخشیدن شده و خانه کوچک بنظر نرسد.

در فضای کوچک بهتر است مبل ال استفاده نمایید. با اینکار فضای خانه شما بزرگتر به نظر خواهد رسید.

برای مبلمان فضاهای کوچک بهتر است تعداد رنگ های کمتر و فقط آن هایی را که با هم هارمونی دارند انتخاب نمایید زیرا هر چه فضای شما شلوغ تر باشد کوچک تر بنظر می‌رسد و این برای خانه های کوچک مناسب نیست.

برای فضای کوچک سعی کنید پرده ای ساده با رنگ روشن انتخاب نمایید تا فضای خانه شما نور کافی داشته و بزرگتر بنظر برسد.

این موارد اصول کلی مرتبط با دکوراسیون فضاهای کوچک میباشند و چند ترکیب به عنوان بهترین رنگ برای فضای کوچک پیشنهاد شدند که باز هم با توجه به سلیقه شما گزینه های متفاوت ترس در این زمینه وجود دارند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.