بهترین رنگ برای فضای کوچک

دکوراسیون امروزه امر مهمی برای اغلب افراد محسوب میشود و افراد مختلف طبق تمکن مالی و سلیقه منحصر به فرد خودشان می‌توانند دکور خاصی برای خانه شان انتخاب نمایند اما با وجود این تفاوت ها اصولی کلی وجود دارند که رعایت آن ها در دکوراسیون داخلی منزل مهم بوده و باعث داشتن دکوراسیونی زیبا خواهد شد. یکی از این اصول مرتبط با هارمونی رنگ و فضای خانه می‌باشد. شاید برای شما هم سوال باشد که بهترین رنگ برای فضای کوچک چیست؟ برای آگاهی از پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه شوید.

بهترین رنگ برای فضاهای کوچک چیست؟

سفید

شاید بتوان گفت رنگ سفید برای فضاهای کوچک مناسب ترین رنگ است، زیرا نور بیشتری به فضای شما بخشیده و فضای خانه را بازتر و وسیع تر نشان میدهد.

آبی روشن

برای رنگ دیوارها در فضاهای کوچک شما میتوانید از طیف روشن رنگ آبی استفاده نمایید. رنگ آبی آرامش را به فضای خانه شما حاکم میکند. اما باید توجه داشته باشید که برای استفاده رنگ آبی در فضای کوچک شما باید برای سقف تان از رنگ سفید استفاده نمایید تا تعادل برقرار شود. در اینصورت شما میتوانید از ترکیب این دو رنگ و یک رنگ مکمل دیگر مثل زرد برای مبلمان استفاده کنید.

مبلمان مناسب برای اتاق نشیمن کوچک

خاکستری 

رنگ دیگری که برای فضاهای کوچک مناسب است خاکستری می‌باشد. شما میتوانید از تناژهای مختلف خاکستری برای مبلمان و رنگ دیوارها استفاده کنید و در کنار آن رنگ سبز را به عنوان مکمل به کار ببرید.

سفید با ته رنگ 

شما میتوانید از رنگ سفید با ته رنگ های مختلف برای دیوارهای فضای کوچک تان استفاده کنید. مثلا میتوانید سفید با ته رنگ یاسی را انتخاب نمایید. و برای رنگ مبلمان نیز ترکیب سفید با ته رنگ یاسی، بنفش و سفید را بکار ببرید. این رنگ ها در کنار هم هارمونی بسیار زیبایی ایجاد خواهد کرد.

گلبهی

شما میتوانید برای یک فضای کوچک گلبهی بسیار ملایم را انتخاب کنید. این رنگ گرما را به فضای شما تزریق می‌کند. در کنار رنگ گل‌بهی دیوار ها شما میتوانید ترکیب رنگ سفید و طوسی و گل‌بهی را برای مبلمان بکار ببرید. این رنگ ها دکوراسیونی مدرن و زیبا در فضای خانه شما حاکم میکنند.

اصول کلی که در دکوراسیون فضاهای کوچک باید رعایت کنیم

استفاده از رنگ های تیره و طرح های شلوغ برای فضای کوچک میتواند فضای شما را کوچک تر نشان بدهد، اگر قصد استفاده از این رنگ ها را دارید باید اصول انتخاب آن ها را کاملا رعایت نمایید به این صورت که دیوار کانونی را تیره و بقیه دیوارها را روشن رنگ کنید این کار باعث میشود به دیوار عمق بخشیدن شده و خانه کوچک بنظر نرسد.

در فضای کوچک بهتر است مبل ال استفاده نمایید. با اینکار فضای خانه شما بزرگتر به نظر خواهد رسید.

برای مبلمان فضاهای کوچک بهتر است تعداد رنگ های کمتر و فقط آن هایی را که با هم هارمونی دارند انتخاب نمایید زیرا هر چه فضای شما شلوغ تر باشد کوچک تر بنظر می‌رسد و این برای خانه های کوچک مناسب نیست.

برای فضای کوچک سعی کنید پرده ای ساده با رنگ روشن انتخاب نمایید تا فضای خانه شما نور کافی داشته و بزرگتر بنظر برسد.

این موارد اصول کلی مرتبط با دکوراسیون فضاهای کوچک میباشند و چند ترکیب به عنوان بهترین رنگ برای فضای کوچک پیشنهاد شدند که باز هم با توجه به سلیقه شما گزینه های متفاوت ترس در این زمینه وجود دارند. توصیه میکنیم در ادامه پست مرتبط با مبل طوسی با چه فرش و پرده ای ست میشود؟ را مطالعه نمایید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید