گل مناسب برای محل کار؛ ۱۰ گیاه مقاوم بدون نیاز به نور زیاد

10 مورد از بهترین گل و گیاه مناسب برای دفتر کار: گل طبیعی مناسب محل کار، روی میز کار و محیط های اداری که به نور و مراقبت زیاد نیاز نداشته باشد.

گذاشتن یک گلدان بر روی میز کار می تواند فضا را زنده کند و وقتی برای شروع کار پشت میز می نشینید، باعث شادی و طراوت شما شود. اما گل های مناسب برای محیط کار بدون پنجره کدام اند؟ در این راهنما تعدادی از گیاهان مناسب دفتر و محل کار را به شما معرفی می کنیم که در یک دفتر بدون پنجره نیز زنده می مانند و شما می توانید با آن ها فضای میز کار خود را زیباتر کنید. با 10 مورد از گل های مناسب محل کار و نحوه نگهداری از آن ها آشنا شوید.

آیا یک گیاه می تواند در محل کار بدون نور زنده بماند؟

خبر خوب این است که جواب این سوال مثبت است. بسیاری از گیاهان می توانند در یک دفتر بدون پنجره زنده بمانند (در ادامه به معرفی گل و گیاه مناسب محل کار می پردازیم).در واقع، نور فلورسنت برای بسیاری از گیاهان مفید است. گزینه دیگر برای محیط های کاری بدون پنجره و نور کافی گیاهانی است که به نور کمتری نیاز دارند.

چگونه بهترین گیاه برای محیط کار را انتخاب کنیم؟

چند نکته برای انتخاب بهترین گل برای محل کار شامل موارد زیر است:

 • نیازهای آبیاری
 • ظاهر
 • میزان رشد
 • میزان نیاز به نور
 • اندازه
 • و غیره.

انتخاب گل مناسب برای دفتر و محیط کار و انجام اقدامات لازم برای نگهداری آن نباید به یک کار استرس زا تبدیل شود.

10 بهترین گل برای محل کار بدون پنجره

گیاهان اغلب به یک محیط اداری استریل زندگی می بخشند و در حالی که به فضا زیبایی و راحتی می بخشند، به تمیز کردن هوا نیز کمک می کنند.

تاثیر گل و گیاه در محیط کار:

مطالعات نشان داده اند که گذاشتن گل و گیاه در فضاهای داخلی موارد زیر را تقویت می کنند:

 • بهره وری
 • خلاقیت و
 • توانایی حل مسئله

در عین حال محیط داخلی سالمی را به وجود می آورند.

در ادامه فهرستی از 15 گل مناسب برای محل کار که می توانند در محیطی بدون پنجره زنده بمانند و می توانید در دفتر خود آن ها را نگه دارید، آورده شده است.

1. گیاه زامیفولیا یا ZZ

گل و گیاه مناسب محل کار

اولین پیشنهاد ما به عنوان گل مناسب محیط کار، گیاه زامیفولیا است. با برگ های کوچک و مومی شکل، شاخ و برگ های گیاه زامیفولیا به خوبی فضای دفتر را اشغال می کنند.

چگونه از یک گیاه زامیفولیا در محل کار نگهداری کنید

این گیاه در محیطی کم نور نیز به رشد خود ادامه می دهد. شما باید اطمینان حاصل کنید که گیاه در معرض نور مستقیم خورشید قرار نداشته باشد زیرا واقعا آسیب می بیند.

آبیاری مکرر لازم نیست. آبیاری هر 2 الی 3 هفته یکبار یک بازه زمانی ایده آل برای این گیاه است.

برای خواندن جزئیات بیشتر از شرایط نگهداری گل زاموفیلیا کلیک کنید

2. گیاه سانسوریا یا مار

گل طبیعی مناسب محل کار

ممکن است گیاه سانسوریا را با نام هایی مانند گیاه مار، کف رشته کمانی، زبان مار یا زبان شیطان نیز بشناسید. هر نامی را که برای این گیاه انتخاب کنید، گیاه سانسوریا یکی از ساده ترین انواع گیاهان داخل خانه برای نگهداری در دفتر کار بدون پنجره است.

این گیاه به نور غیرمستقیم نیاز دارد و حتی در شرایط نوری کم نیز به خوبی خود را وفق می دهد. اگرچه، هرازگاهی مقداری نور مستقیم خورشید به آن آسیب نمی رساند.

چگونه از یک گیاه سانسوریا در محل کار نگهداری کنید

گیاه سانسوریا ممکن است به نور زیادی نیاز نداشته باشد، اما باید هر دو الی سه هفته یکبار آن را آبیاری کنید. بین دو آبیاری باید اطمینان حاصل کنید که خاک گیاه خشک است زیرا آبیاری بیش از حد می تواند موجب پوسیدگی ریشه ها شود.

این می تواند یک مشکل رایج برای این نوع از گیاهان باشد.

همچنین بخوانید: چرا سانسوریا زرد می‌شود

3. گل لیلی صلح یا اسپاتی فیلوم

گل مناسب برای محل کار

گل لی لی صلح یا همان اسپاتی فیلوم با شکوفه های سفید رنگ در فصل بهار شناخته می شود، در حالی که برخی از آن ها در پاییز نیز شکوفه می دهند و می توانند بین 24 تا 40 اینچ ارتفاع داشته باشند.

به عنوان یک مزیت، این گیاه به عنوان یک گیاه تصفیه کننده هوا کار می کند، بنابراین با این انتخاب راحت تر نفس می کشید.

چگونه از یک گیاه لی لی صلح در محل کار نگهداری کنید

گل لی لی صلح را دور از نور مستقیم خورشید قرار دهید. بهترین مکان برای نگهداری آن مکان هایی با نور کم تا متوسط است. نور فلورسنت نیز هیچ مشکلی به وجود نمی آورد.

آبیاری هفتگی این گیاه ضروری است و شما می توانید از یک بطری اسپری کوچک برای غبارپاشی برگ های لی لی صلح استفاده کنید.

4. بنفشه آفریقایی

گل برای روی میز کار

بنفشه آفریقایی با گل های زیبای خود به محیط کار شما زیبایی خاصی می بخشد. این گل اگر به درستی نگهداری شود تا چندین دهه به حیات خود ادامه می دهد. اگر به دنبال یک گل طبیعی زیبا برای روی میز کار هستید بنفشه آفریقایی گزینه ای عالی است.

چگونه از بنفشه آفریقایی در محیط اداری نگهداری کنید

برای پرورش بنفشه آفریقایی باید موارد زیر را رعایت کنید:

 • گیاه را در مکانی با نور روشن و غیرمستقیم قرار دهید.
 • با کودهای مخصوص گیاهان اپارتمانی گیاه خود را تغذیه کنید.
 • وقتی یک ساقه خالی از برگ بین برگ ها و خاک به وجود آمد، باید آن را هرس کرده و دوباره بکارید.

گیاه را به اندازه ای آبیاری کنید که خاک آن مانند یک اسفنج مرطوب باشد. حتما برای آبیاری از آب در دمای اتاق استفاده کنید و سعی کنید تا جای ممکن از ریختن آب و قطرات آن روی برگ های بنفشه آفریقایی خودداری کنید.

5. گیاه برگ انجیری

گل برای محل کار

اگر در دفتر خود یک گوشه خالی دارید که باید پر شود، گیاه برگ انجیری می تواند بهترین گزینه برای محل کار شما باشد. این گیاه به راحتی در دفتر بدون پنجره زنده می ماند و به همین دلیل در این فهرست قرار گرفته است.

چگونه از گیاه برگ انجیری در دفتر بدون پنجره نگهداری کنید

اطمینان حاصل کنید که گیاه برگ انجیری در معرض نور غیرمستقیم یا فیلترشده قرار داشته باشد. وقتی نیمه بالایی خاک کاملا خشک شد، زمان آبیاری گیاه فرارسیده است.

برای تقویت رشد گیاه، می توانید هر ماه به آن کود دهید.

6. گیاه برگ عبایی

گل های مناسب محل کار

در حالی که این نوع گیاه با برگ های بزرگ و منحنی رشد می کند، اما رشد خیلی سریعی ندارد. از طرف دیگر، گیاه بسیار مقاومی است و یکی از بهترین گلدان ها برای محل کار است.

چگونه از گیاه برگ عبایی در محل کار نگهداری کنید

برای کمک به جلوگیری از مشکل گیاه برای دریافت مواد مغذی مورد نیاز خود از نور، باید برگ های آن را با یک پارچه نرم تمیز کنید. گیاه را در معرض نور غیرمستقیم قرار دهید و هر هفته یکبار آن را آبیاری کنید و از رشد این گیاه زیبا در محیط کار خود لذت ببرید.

7. گیاه فیلودندرون

بهترین گیاه برای محل کار

این گیاه با عرض حدود شش فوت و ارتفاع تقریبا سه فوت، یکی دیگر از گیاهان مناسب فضای کاری است که به خوبی فضای دفتر کار را پر می کند. این گیاه بسیار تطبیق پذیر است و و در شرایط آب و هوایی مختلف رشد می کند.

چگونه از گیاه فیلودندرون در محل کار نگهداری کنید

گیاه فیلودندرون نور خورشید متوسط را ترجیح می دهد، اما می تواند در دفتر کار بدون پنجره نیز رشد کند. به یاد داشته باشید که هفته ای یکبار آن را آبیاری کنید.

این گیاه همچنین با نور مصنوعی (فلورنست) نیز رشد می کند و به همین دلیل گزینه ایده آلی برای محیط کار است.

وقتی قصد آبیاری گیاه خود را دارید، اطمینان حاصل کنید که یک اینچ از سطح خاک کاملا خشک باشد. برای کمک به رشد گیاه، می توانید در فصل بهار و تابستان، به صورت ماهانه همراه آب به آن کود مایع دهید. کوددهی در فصل پاییز و زمستان را به هر شش تا هشت هفته یکبار کاهش دهید.

8. گیاه پتوس

گلدان مناسب برای محیط اداری

یکی دیگر از گیاهان عالی برای محل کار و رشد در دفتر کار بدون پنجره، Epipremnum aureum یا پتوس است. این گیاه برای محیط داخلی دفتر کار ایده آل است زیرا به نور طبیعی زیادی احتیاج ندارد. 

اگر بخواهید، شاخه های بلند گیاه پتوس می توانند روی دیوار دفتر کار کشیده شوند. 

نحوه نگهداری از پتوس

نور کم یا متوسط برای گیاه پتوس مناسب است. بنابراین، اگر به دفتری با پنجره نقل مکان کردید، می توانید گیاه پتوس را نیز با خود به دفتر کار جدید ببرید. 

همانند اکثر گیاهان معرفی شده در این فهرست، باید اجازه دهید یک اینچ از سطح خاک خشک شود و سپس به آن آب دهید. آبدهی بیش از اندازه به ریشه گیاه آسیب می زند. 

9. گیاه آلوئه ورا

بهترین گیاه برای محیط کار

اگر قبلاً دچار آفتاب سوختگی شده اید، احتمالاً از ژل آلوئه ورا برای درمان سوختگی استفاده کرده اید. اگرچه در دفتر کار بدون پنجره خود آفتاب سوخته نمی شوید اما گیاه آلوئه ورا همچنان یک گزینه عالی برای قرار دادن روی میز کار به شمار می رود. 

چگونه از یک گیاه آلوئه ورا در محیط کار نگهداری کنیم؟

به منظور نگهداری از گیاه آلوئه ورا، آن را در نور غیرمستقیم قرار دهید و هر 2 یا 3 هسته یکبار به آن آب دهید. 

مطمئن شوید که گلدن گیاه آلوئه ورا دارای سوراخ های زهکشی مناسبی باشد زیرا این گیاه تحمل آب راکد بیش از اندازه را ندارد. 

10. گیاه کالاتیا رزپیکتا

گلدان مناسب محل کار

دلیل اصلی نامگذاری گیاه کالاتیا رزپیکتا، برگ های سبز روشن و خوش رنگش است. این گیاه در مقایسه با سایر گیاهان فهرست این مقاله به مراقبت بیشتری نیاز دارند. اما قرار دادن این گیاه روی میز کار قطعاً ارزش مراقبت بیشتر را خواهد داشت. یک گل زیبا و دوست داشتنی برای محیط کار و به خصوص روی میز کار.

چگونه از یک گیاه کالاتیا رزپیکتا در محیط کار نگهداری کنیم؟

دفتر کار بدون پنجره برای نگهداری از گیاه کالاتیا رزپیکتا ایده آل است زیرا نور مستقیم بیش از اندازه باعث تغییر ظاهر برگ ها می شود و آن ها را بی حال و بی رنگ می کند. 

نور کم یا حتی متوسط باعث رشد گیاه می شود. باید هر دو تا چهار هفته یکبار در طول فصل رشد به گیاه کود دهید و گلدان آن را هر سال عوض کنید. 

سخن پایانی

10 گل مناسب محل کار معرفی شد که نیاز به نور و مراقبت زیادی ندارند. پرورش گیاه، یک فرآیند یادگیری مادام العمر است؛ حتی برای گیاهانی که آشنایی کاملی با آن ها داریم. از پرورش گیاه نترسید – به خصوص گیاهانی که به نور کم برای رشد نیاز دارند. نگهداری از این گیاهان بسیار ساده است. 

توصیه ما این است که یک برنامه زمانی برای مراقبت از گیاه خود تنظیم کنید و در آن، زمان آبدهی، تعویض گلدان و غیره را یادداشت نمایید. 

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.