بیوگرافی و عکس هیث لجر

به بهانه پخش فیلم جوکر ۲۰۱۹ تصمیم گرفتیم بیوگرافی هیث لجر بازیگر اولین قسمت جوکر با نام شوالیه تاریکی (The Dark Knight) را با شما به اشتراک بگذاریم و دلیل اصلی مرگ بازیگر جوکر را برای شما بیان کنیم. شهرت هیث لجر بیشتر برای بازی در فیلم جوکر قسمت اول بود. هیث لجر مدتی بعد از بازی در نقش جوکر اقدام به خودکشی کرد که شایعه های زیادی در مورد علت مرگ هیث لجر شنیده می شد. برخی استفاده از قرص های روانگردان و برخی خودکشی را علت اصلی مرگ او می دانستند. هیث لجر متأهل بود و یک فرزند دختر به نام ماتیلدا دارد. نکته جالب درباره زندگی هنری هیث لجر این است که بعد از مرگش برنده جایزه اسکار شد.

هیث لجر قرار بود در فیلم مکس دیوانه نقش آفرینی کند که به علت مرگ ناگهانی اش تام هاردی این نقش را ایفا کرد. همچنین تعدادی از بهترین عکس های هیث لجر را نیز مشاهده خواهید نمود.

بیوگرافی هیث لجر بازیگر نقش جوکر که خودکشی کرد

هیث لجر در ۲۹ سالگی فوت کرد. در ادامه با بیوگرافی هیث لجر با جزئیات بیشتری آشنا خواهید شد.

بهترین عکس های هیث لجر

 • تاریخ تولد: ۴ آوریل ۱۹۷۹
 • تاریخ فوت: ۲۲ ژانویه سال ۲۰۰۸ در آمریکا
 • محل تولد: شهر پرث در غرب سترالیا
 • زمینه فعالیت: بازیگر، کارگردان
 • نام همسر هیث لجر: میشل ویلیامز
 • فرزندان: ماتیلدا رز لجر

هیث لجر در چه خانواده ای متولد شد؟

مادر هیث لجر رامشو نام داشت که یک معلم فرانسوی بود. پدر هیث لجر کیم لجر نام داشت که مهندس معدن و راننده ماشین های مسابقه ای بود. پدر و مادر هیث لجر زمانی که او ۱۱ سال داشت از یکدیگر طلاق گرفتند. او یک خواهر به اسم کیت داشت و همچنین دو خواهر ناتنی دیگر نیز داشت. پدر و مادر هیث لجر اسم او و خواهرش را از روی کتاب بلندی های بادگیر انتخاب کرده بودند.

علایق هیث لجر در کودکی

هیث لجر در کودکی به بازیگر علاقه داشت و در سن ۱۰ سالگی در تئاتر مدرسه شان به خوبی درخشید. هیث لجر در کورکی عاشق بازی شطرنج بود و در ۱۰ سالگی برنده ی مسابقات قهرمانی شطرنج شرق استرالیا شد.

زندگی هنری هیث لجر

عکس های هیث لجر بازیگر جوکر شوالیه تاریکیعلاقه هیث لجر به بازیگری باعث شد او در ۱۶ سالگی مدرسه را رها کند و به همراه دوست صمیمی اش به سیدنی برود و در چند سریال تلویزیونی بازی کند. بازی در فیلم کمدی ۱۰things I hate about you و  Two hands تبدیل به یک بازیگر شناخته شده شد.

نام فیلم های هیث لجر:

 • The patriot
 • Monster’s ball
 • The Order
 • The Four Feathers
 • A King’s A Knight Tale
 • Ned Kelly
 • جاکومو کازانووا
 • برادران گریم
 • Lords of Dogtown
 • کوهستان بروکبک
 • Brokeback Mountain
 • Candy

هیث لجر با وجود زندگی کوتاهی که داشت بازی در فیلم های زیادی را تجربه کرد و نامزد دریافت جوایز بسیاری شد و همچنین جوایز زیادی را نیز دریافت کرد مانند جایزه بهترین بازیگر مرد از انجمن منتقدین نیویورک و انجمن منتقدین سانفرانسیسکو برای بازی در فیلم کوهستان بروکبک. اما بخش مهم زندگی هیث لجر مربوط به بازی او در فیلم جوکر شوالیه تاریکی می شود.

فیلم هایی که قرار بود هیث لجر قبل از مرگش بازی کند:

 • صداپیشگی فیلم تد به کارگردانی مک فارلن
 • نقش مکس روکاتانسکی در فیلم مکس دیوانه: جاده خشم  که به دلیل مرگش تام هاردی در آن ایفای نقش کرد.

بیوگرافی و عکس های هیث لجر و علت اصلی مرگ اوکارگردانی هیث لجر:

یکی از علایق هیث لجر کارگردانی بود او چندین موزیک ویدئو ساخت که مورد تحسین بسیاری از منتقدین قرار گرفت و حتی یکی از آن ها بعد از مرگ هیث لجر برنده جایزه شد. هیث لجر همچنین یک فیلم را نیز کارگردانی کرد.

هیث لجر و موسیقی:

او در یک کمپانی موسیقی شراکت داشت. لجر در این کمپانی چندین موزیک ویدئو ساخت. در آن سال ها او در مورد آرزویش برای ساخت یک فیلم مستند از زندگی نیک دریک صحبت کرد. نیک دریک خواننده و آهنگساز بریتانیایی بود که در سال ۱۹۷۹ و در ۲۶ سالگی به علت اوردوز با قرص‌های ضد افسردگی فوت کرد. لجر موزیک ویدئویی دربارهٔ نیک ساخت و خود در آن نقش نیک را در زمان خواندن آهنگ سگ سیاه چشم که آهنگی در توصیف افسردگی شخصی دریک بود بازی کرد.

بازی هیث لجر در فیلم جوکر شوالیه تاریکی

در سال ۲۰۰۸ یعنی در همان سالی که هیث لجر از دنیا رفت او در نقش جوکر در فیلم شوالیه تاریکی (The Dark Knight) ساخته کریستوفر نولان که ادامه ای از فیلم بتمن بود به ایفای نقش پرداخت. از دیگر بازیگران فیلم جوکر شوالیه تارکی می توان کریستین بیل نام برد. جوکر از شخصیت کتاب های کمیک شرکت دی سی الهام گرفته شده است. هیث لجر در فیلم جوکر نقش یک قاتل بازی می کند که دشمن اصلی بتمن است و به دلیل عقده های روانی طرفدار هرج و مرج و اغتشاش است.

همسر هیث لجر کیست؟

همسر هیث لجرمیشل ویلیامز همسر هیث لجر است که در سال ۲۰۰۴ با یکدیگر ازدواج کردند. هیث لجر و همسرش در فیلم کوهستان بروکبک با یکدیگر همبازی بودند و آشنایی آن ها به همین زمان برمی گردد. هیث و همسرش در سال ۲۰۰۵ صاحب یک فرزند دختر به نام ماتیلدا رز شدند. آن ها در سال ۲۰۰۷ به دلیل وضعیت کاری شان از یکدیگر جدا شدند و فرزند آن ها به خانواده دیگری برای نگهداری واگذار شد.

مرگ هیث لجر

در سال ۲۰۰۸ یکی از دوستان هیث لجر به منزل او می رود و با دیدن لجر که به نظر در قید حیات نبوده با پلیس و اورژانس تماس می گیرد اما اورژانس قادر به احیای هیث لجر نمی شود. در زمان مرگ هیث لجر تعداد زیادی قرص در اتاق او پیدا شده است اما پلیس مدرکی دال بر خودکشی هیث لجر پیدا نمی کند.

دو هفته پس از مرگ لجر، علت مرگ هیث لجر تصادفی، و بر اثر مسمومیت شدید دارویی در نتیجه مصرف هم‌زمان چندین نوع قرص ضداضطراب و مسکن و خواب‌آور اعلام شد. در گزارش مرکز پزشکی نیویورک آمده‌است که در خون لجر، مقادیری از مسکن‌های اکسیکودون، هیدروکودون و ضداضطراب‌های دیازپام، تمازپام، الپرازولام  و دوکسیلامین پیدا شده‌است.

پیامی که خانواده لجر بعد از شنیدن خبر فوت او برای مردم خواندند:

«ما، خانوادهٔ هیث، مرگ دردناک و زودهنگام فرزند و برادر عزیزمان و پدر ماتیلدا را تأیید می‌کنیم. او در خوابی آرام در ساعت ۳:۳۰ بعدازظهر در اتاقش توسط خدمتکار منزلش پیدا شده‌است. ما از همهٔ دوستان و مردم در همه‌جای دنیا تشکر می‌کنیم. هیث در طول زندگی کوتاهش بر مردم بسیاری تأثیر گذاشته‌است، ولی عدهٔ کمی بودند که او را واقعاً بشناسند. او مهربان و عاشق زندگی بود. در حال حاضر هم درخواست می‌کنیم که وضعیت ما را درک کنید و اجازه بدهید که در خلوت خودمان بتوانیم با این اتفاق کنار بیاییم.»

عکس و بیوگرافی هیث لجرخبر فوت هیث لجر باعث بهت و حیرت بسیاری شد و بسیاری از بایزیگران مطرح دنیا و حتی شخصیت های سیاسی نسبت به مرگ هیث لجر ابراز تأسف و ناراحتی نمودند.

ماجراهای بعد از مرگ هیث لجر

۸ روز بعد از فوت لجر ویدئویی از او در حین استعمال مواد مخدر پخش شد که لجر در این فیلم می گوید که به مدت ۲۰ سال هر روز حشیش مصرف می کرده است یک برنامه تلویزیونی این ویدئو را خریداری می کند و با نفوذ برخی بازیگران مانند اسکارلت جوهانسون، ناتالی پورتمن و جاش برولین از پخش این ویدئو جلوگیری می شود.

همسر هیث لجر گفت که بسیاری از اختلافات آن ها به خاطر استعمال مواد مخدر هیث لجر بوده است و او بارها هیث را برای ترک اعتیاد به مراکز ترک اعتیاد برده است. هیث لجر بعد از مرگش کلیه ثروت و دارایی اش را به دخترش ماتیلدا رز واگذار کرد.

امیدواریم خواندن بیوگرافی هیث لجر بازیگر استرالیایی فیلم جوکر شوالیه تاریکی برای شما مفید بوده باشد و با علت مرگ او تا حدودی آشنا شده باشید.

عکس های هیث لجر

بیوگرافی و عکس های هیث لجرعکس بازگیر جوکر قسمت اولعکس از هیث لجرعکس هیث لجرعکس هیث لجر بازیگر جوکر که خودش را کشت

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید