۷ نکته و ایده برای عکاسی از کیک از بهترین عکاسان دنیا

ایده عکس گرفتن از کیک

اگر کیک پزی شغل شماست و یا اگر دوست دارید عکس های زیبا از کیک بگیرید و آن را با دیگران به اشتراک بگذارید این پست مخصوص شماست. چند ایده عکس گرفتن از کیک ارائه شده که بسیار کاربردی است.

اگر دنبال روش ها و ایده های عکاسی برای خوشمزه نشان دادن کیک خود هستید، ما در این جا هفت نکته و ترفند منحصر به فرد را از بهترین عکاسان دنیا برای عکاسی از کیک جمع آوری کرده ایم که می توانید برای عکاسی تبلیغاتی از کیک یا موارد دیگر مورد استفاده قرار دهید. با 7 ایده عکاسی از کیک تولد با مینویسم همراه باشید.

کیک یکی از مهمترین مواد خوراکی تشکیل دهنده شادی در زندگی مردم است. چه برای مراسم تولد و چه سالگرد، کیک گزینه ایست که همیشه مورد استقبال قرار می گیرد. در مهمانی های جشن عوض کردن خانه یا هر مناسبت دیگری که می خواهید برگزار کنید، کیک ها بهترین راه برای افزودن هیجان و طعم و مزه به زندگی فعلی شما هستند.

با توجه به اهمیت کیک، لازم است بدانیم که مردم این روزها بسیار مشتاق عکس گرفتن از لحظات خوش زندگی خود هستند. در چنین شرایطی، آنها دوست دارند که عکس کیک خود را به تصویر بکشند تا بتوانند آن را در شبکه های اجتماعی بارگذاری کنند یا برای همیشه در پوشه خود ذخیره کنند. چند نکته حرفه ای برای عکاسی از کیک تولد در ادامه به شما می گوییم.

 

نکات جالب و ایده برای عکاسی کیک

ایده عکاسی از کیکدقیقاً مانند عکس گرفتن از هر چیزی که الزامات و راه و روش خاص خود را دارد، عکاسی از کیک نیز شرایط خاصی دارد که باید قبل از عکس گرفتن از کیک به بهترین شکل ممکن لحاظ شود. برای انتخاب اسم برای پیج کیک و شیرینی و فینگرفود کلیک کنید. در این مقاله، نکات عکاسی از کیک یادآوری می شود، این موارد را به شرح زیر می خوانیم:

 

با لنز فوکوس از کیک عکس بگیرید

ایده برای عکاسی از کیکیک ایده خوب برای گرفتن عکس از کیک تولد یا هر کیک دیگری این است که روی عکس فوکوس کنید. این روزها گرفتن یک عکس خوب با کیفیت بالا از یک کیک از اهمیت برخوردار است. برای این منظور شما باید دوربینی تهیه کنید که دارای لنز بسیار متمرکز باشد. در طولانی مدت داشتن یک لنز کانونی برای گرفتن عکس های واضح از کیک شما بسیار ضروری است. برای پوشش بیشتر و دید بهتر سعی کنید از لنزهای واید استفاده کنید.

 

هنگام عکاسی از کیک رنگ زمینه را بررسی کنید

ایده عکاسی از کیک تولددر بسیاری از مواقع، ممکن است شرایطی پیش بیاید که رنگ کیک با رنگ زمینه ادغام شود. این مورد جالب نیست و تاثیر بدی روی عکس دارد زیرا کیکی که قرار بود در کانون کل تصویر باشد، به دلیل موارد ناخواسته دیده نمی شود. در چنین وضعیتی، سعی کنید که فقط از خود کیک عکس بگیرید. در صورتی که این امکان وجود ندارد، باید لایه ای از کنتراست مخالف ایجاد کنید تا مرزبندی بین کیک و زمینه حفظ شود.

 

نورپردازی را مطابق با نور شمع تنظیم کنید

ممکن است برای شما پیش آمده باشد زمانی که می خواهید از یک کیک که شمع های روشن بر روی آن قرار دارد، عکس بگیرید، نور شمع در برابر نور لنز عمل می کند و در نتیجه کل عکس خراب می شود. در چنین شرایطی باید مطمئن شویم که لنزها به درستی تنظیم شده اند تا این اتفاق نیفتد. همچنین شما می توانید نور اطراف را برای گرفتن نتیجه بهتر تنظیم کنید.

 

در عکاسی از کیک پایه کیک را نیز نشان دهید

این روزها انواع پایه و استندهای زیبا برای قرار دادن کیک روی آن با قیمت بسیار مناسب و ارزان در بازار موجود است. بنابراین، هنگام عکاسی از یک کیک، مطمئن شوید که استند کیک را همراه با کیک برای نمایش و جلوه دادن زیبایی به کل تصویر آورده اید. در طولانی مدت پایه کیک بسیار مفید و کاربردی است. در عین حال، وجود یک پایه کیک کافی است تا دید بیشتر و پوشش وسیع تری را برای عکاسی از کیک فراهم کند.

 

تزئین کیک عامل مهمی در گرفتن عکس زیبا از کیک

ایده عکاسی از کیکقبل از این که از کیک خود عکس بگیرید، مطمئن شوید که آن را به بهترین شکل ممکن تزئین کرده اید. سعی کنید که از رنگ های روشن و اسمارتیس روی کیک خود استفاده کنید. این موارد به کیک شما جلوه زیباتری می دهد. همچنین، شما باید موقعیت کیک خود را از بالا در نظر بگیرید تا همه تزیین کیک مشخص باشد.

 

وسایل خود (پایه، شمع و … ) را با دقت انتخاب کنید

ترفند عکاسی از کیکوقتی که صحبت از عکس گرفتن از غذا می شود، انتخاب وسایل مورد نیاز شما هرگز نمی تواند تصادفی و خود بخود باشد. آنها باید با سایر عناصر موجود در عکس، هماهنگ باشند. به طوری که در روایت تصویر شما، ترکیب آنها باید با هم معنی داشته باشد.

در این راستا، منطقی است که در داستان عکس خود از کیک، مثلا یک چاقو بگذارید. اما اگر تیغه چاقو به اندازه کافی تیز به نظر نرسد تا خامه را ببرد، استفاده از چاقو بهترین گزینه نیست. اگر با یک قیچی کشاورزی نیز همین کار را انجام دهید تا یک صحنه عکاسی از کیک بیافرینید، گزینه خوبی به نظر نمی رسد. در شبکه های مجازی که چنین تصاویری را به اشتراک می گذارند، شما می توانید بسیاری از این نوع عکس ها را در آنجا ببینید. اگر قرار نیست چیزی را در عکس خود برش دهید، بهتر است که از آن در عکس خود استفاده نکنید.

 

برای عکاسی از کیک زاویه مناسب را انتخاب کنید

ایده عکس گرفتن از کیکبرای عکاسی از کیک، هیچ زاویه دوربین در حالت “بهترین” وجود ندارد. در واقع، بهترین زاویه همیشه زاویه ای است که ویژگی های سوژه را نشان دهد. توجه داشته باشید زاویه ای که برای یک عکس خوب است، ممکن است برای عکس دیگر مناسب نباشد

قبل از برداشتن دوربین و عکس گرفتن، کیکی را که از آن عکس می گیرید، به خاطر بسپارید. در نظر بگیرید که زاویه دوربین بهترین ویژگی های کیک را به نمایش می گذارد و متناسب با داستانی است که می خواهید بگویید. به طور کلی، برای عکاسی از کیک با لایه هایی از خامه، بهتر است که از زاویه مستقیم و رو به رو عکس بگیرید. در واقع، شما از این طریق روی لایه ها و ارتفاع کیک تأکید می کنید. در صورتی که حالت چرخشی تزیین خامه روی کیک را هدف عکاسی قرار داده اید، سه چهارم عکس می تواند به خوبی کار کند.

 

نکاتی درباره آخرین مدل ها و طراحی جدید در عکاسی از کیک

اگر مجبور هستید روی کیکی کار کنید که شما آن را نپخته اید، باید روی نورپردازی و زاویه ها تمرکز کنید تا بهترین عکس ها را بگیرید. اما اگر برای بهبود سوژه خود در هنگام تهیه کیک آنجا هستید، می توانید چند ترفند برای طراحی ظاهر غذای خود به آن اضافه کنید. در این رابطه از نشنال جئوگرافیک الهام بگیرید، جایی که عکس های خوشمزه ای از غذاهای مختلف پیدا خواهید کرد.

اگر از یک برش کیک عکس می گیرید، برای این که برش بلندتر به نظر برسد، باید لایه های اضافی مقوا را بین لایه های کیک قرار دهید. آنها را کمی نازک تر از اسلایس کیک اما به همان شکل برش بزنید. مقواها را در کیک قرار داده و آنها را در دو لایه با خامه و شکر و کره بپوشانید. حواستان به برداشتن خامه های اضافی در اطراف کیک باشد. برش باید ظاهری طبیعی و واقعی داشته باشد.

 

نتیجه گیری

نکاتی که عنوان شد، مواردی است که باید هنگام برنامه ریزی برای عکاسی از یک کیک به خاطر بسپارید. کیک ها برای هر مناسبت، یکی از مهمترین قسمت های مراسم را تشکیل می دهند و باید به درستی انتخاب شوند. همچنین، اگر کسب و کار شما در رابطه با تهیه کیک است، به شما توصیه می شود که بهترین عکاس را استخدام کنید تا بهترین نتیجه را از تصاویر انتخابی به دست آورید. عکاسی از کیک می تواند بسیار جالب و سرگرم کننده باشد. البته برای یادگیری گرفتن عکس های شگفت انگیز کمی تمرین لازم است. با این وجود، می توانید پیشرفت خود را با گذشت زمان مشاهده کنید. شما باید تصاویر جذاب و خیره کننده از کارهای شگفت انگیز خود را با استفاده از وسایل مناسب و آماده سازی آنها برای ترکیب بندی و نورپردازی عکس های خود تهیه کنید.

توجه داشته باشید که اگر بعد از گرفتن عکس های زیاد به نتیجه مطلوب نرسیدید، برای رفع آن، راه حلی پیدا کنید! تا زمانی که به نتایج بهتر نرسیدید، می توانید پرسپکتیو، زاویه دید، نورپردازی یا ترکیب بندی متفاوت را امتحان کنید!

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.