نهال گیلاس آرامش باغات؛ خرید برترین ارقام گیلاس و مدیریت بیماری‌ها

گیلاس یکی از میوه‌های پرطرفدار است که درخت آن در فصل‌های مختلف جلوه‌های زیبایی از خود بروز می‌دهد. شکوفه‌های بهاری در بهار و برگ‌های نارنجی آن در پاییز، بسیار جذاب هستند. درخت گیلاس محصول‌دهی مناسبی دارد و می‌تواند برای باغداران سودآور باشد. با این حال، این گیاه به بیماری‌ها و آفات مختلفی ممکن است دچار شود. به همین دلیل، نهال گیلاس را باید از مراکز معتبر تهیه کرد. نهالستان پالیز به‌عنوان قدیمی‌ترین و بزرگ‌ترین نهالستان ایران، یکی از بهترین مراکز در تولید انواع نهال‌ها است. از این مجموعه می‌توان برای خرید نهال بادام، گردو، گیلاس و … اقدام کرد.   

آفات و بیماری های انواع گیلاس

کاشت نهال گیلاس نیازمند به خاکی با زهکشی خوب و حاصلخیز است. زمانی که درختان گیلاس رشد می‌کنند، ممکن است با مشکلاتی ناشی از آفات و بیماری‌ها روبه‌رو شوند. بسیاری از این بیماری‌ها و آفات به‌راحتی قابل‌بررسی و درمان هستند. عواملی مانند موقعیت مکانی، آب‌و‌هوا و روش نگهداری نقش مهمی در مشکلاتی که درخت گیلاس با آنها مواجه می‌شوند، ایفا می‌کنند. نمونه‌هایی از اقدامات لازم برای نگهداری از انواع گیلاس عبارت‌اند از:

  • آبیاری کافی
  • کوددهی فقط در صورت نیاز
  • هرس فصلی
  • سم‌پاشی پیشگیرانه و فعال
  • پاک‌سازی پاییزی و حفاظت در زمستان
  • حداقل 8 ساعت قرار گرفتن در معرض آفتاب 
نهال گیلاس آرامش باغات

آفات درختان گیلاس

درخت گیلاس از درختان آفت‌پذیر محسوب می‌شود. برای کنترل و پیشگیری آفات انواع گیلاس، بهتر است باغ به‌صورت منظم بررسی و رصد شود. قبل از مقابله با آفات نهال گیلاس بهتر است از متخصصین مشورت بگیرید؛ زیرا استفاده خودسرانه از حشره‌کش‌ها موجب افزایش آفات و خسارت بیشتر به درختان می‌شود. آفات شایع درختان گیلاس عبارت‌اند از: 

شته‌ها

شته‌ها حشرات ریز به‌اندازه سرسوزن هستند که بسته به نوعشان رنگ متفاوتی دارند. آنها روی ساقه‌ها و زیر برگ‌ها جمع می‌شوند و آب گیاهان را تغذیه می‌کنند. علائم حضور شته‌ها در درخت گیلاس شامل پیچ‌خوردگی و ضخیم شدن و درنهایت زرد شدن و از بین رفتن برگ‌ها است. شته‌ها مقدار زیادی ماده چسبناک به نام عسلک تولید می‌کنند که حشرات را ازجمله مورچه‌ها جذب می‌کند. عسلک همچنین به یک محیط رشد برای کپک‌های دوده تبدیل می‌شود.

برای از بین بردن شته‌ها می‌توان از اسپری‌های آفت‌کش استفاده کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه می‌توانید به منابع آنلاین مثل ویکی‌پدیا، پالیز نهال، ویکی کشاورز و … مراجعه کنید. از طریق لینک زیر می‌توانید برای خرید نهال بادام، سیب، گیلاس، گردو و … و همچنین استعلام قیمت نهال بادام و دیگر انواع نهال‌ها اقدام کنید:

https://paliznahal.ir/product/نهال-گیلاس/

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.