خواص دارچین برای سلامتی و پیشگیری و درمان بیماری ها

دارچین ادویه‌ای است که از شاخه‌های درختان خانواده دارچین به دست می‌آید. این درخت بومی دریای کارائیب، آمریکای جنوبی و آسیای جنوب شرقی است. درباره خواص دارچین چه می دانید؟

مردم از 2000 سال قبل از میلاد در مصر باستان از دارچین استفاده می‌کردند، جایی که آن را بسیار مورد توجه قرار می‌دادند. در قرون وسطی، پزشکان از آن برای درمان بیماری‌هایی مانند سرفه، آرتریت و گلودرد استفاده می‌کردند. در این مقاله درباره خواص دارچین صحبت می کنیم. در حال حاضر، ادویه دارچین پس از فلفل سیاه، دومین ادویه محبوب در ایالات متحده و اروپا است.

دارچین به عنوان ادویه به صورت پودر یا به صورت چوب دارچین در دسترس است. افراد همچنین می‌توانند از اسانس دارچین و مکمل‌ها استفاده کنند. دو نوع اصلی دارچین وجود دارد: کاسیا و سیلان. این دو دارای پروفایل‌های تغذیه‌ای متفاوتی هستند.

برخی از مطالعات نشان داده‌اند که ترکیبات موجود در دارچین دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد التهابی، ضد دیابتی و ضد میکروبی هستند و ممکن است از سرطان و بیماری‌های قلبی عروقی و سایر بیماری‌ها جلوگیری کنند. با این حال، شواهد بیشتری برای تایید فواید دارچین مورد نیاز است.

این مقاله به خواص دارچین برای سلامتی و نحوه گنجاندن آن‌ها در رژیم غذایی می‌پردازد.

فواید دارچین

دانشمندان شواهدی از برخی فواید احتمالی دارچین برای سلامتی یافته‌اند. این فواید شامل موارد زیر می‌باشند:

خواص دارچین برای بهبود عفونت‌های قارچی

روغن دارچین ممکن است به درمان برخی از انواع عفونت‌های قارچی کمک کند.

یک مطالعه آزمایشگاهی در سال 2016 نشان داد که روغن دارچین در برابر نوعی کاندیدا آلبیکنس که بر جریان خون تأثیر می‌گذارد مؤثر است. این ممکن است به دلیل خواص ضد میکروبی آن باشد.

اگر تحقیقات بیشتر این یافته‌ها را تایید کند، روغن دارچین می‌تواند در درمان این نوع عفونت نقش داشته باشد.

خواص دارچین برای کاهش سطح قند خون

بر اساس بررسی در سال 2015، مطالعات حیوانی نشان داده است که دارچین کاسیا ممکن است سطح قند خون را کاهش دهد.

این بررسی همچنین خاطرنشان کرد که پس از این که 60 نفر مبتلا به دیابت نوع 2 تا 6 گرم دارچین در روز به مدت بین 40 روز تا 4 ماه مصرف کردند، گلوکز سرم، تری گلیسیرید، کلسترول لیپوپروتئین با چگالی کم و کلسترول کلی کمتری داشتند.

با این وجود، با توجه به مرکز ملی سلامت مکمل و یکپارچه (NCCIH)، یک بررسی در سال 2012 به این نتیجه رسید که دارچین به کاهش سطح گلوکز یا هموگلوبین گلیکوزیله A1c – که معیارهای طولانی مدت کنترل قند خون هستند – در افراد مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 کمک نمی‌کند.

مطالعه کوچک دیگری به تأثیر دارچین، کلسیم و روی بر مدیریت فشار خون در افراد مبتلا به دیابت نوع 2 پرداخت. نتایج نشان داد که این درمان هیچ تاثیری نداشته است.

خواص دارچین برای پیشگیری از بیماری آلزایمر

برخی از مطالعات حیوانی نشان داده‌اند که دارچین ممکن است به پیشگیری از بیماری آلزایمر کمک کند.

به گفته محققان، عصاره موجود در پوست درخت دارچین به نام CEppt حاوی خواصی است که ممکن است از بروز علائم بیماری آلزایمر جلوگیری کند.

موش‌هایی که این عصاره را دریافت کردند، کاهش ویژگی‌های آلزایمر مانند پلاک‌های آمیلوئید و بهبود توانایی تفکر و استدلال را تجربه کردند.

اگر تحقیقات بیشتر اثربخشی آن را تایید کند، این عصاره – اما نه لزوما دارچین کامل – ممکن است در توسعه درمان‌های آلزایمر مفید باشد.

محافظت در برابر HIV یکی از بهترین خواص دارچین

در سال 2000، یک مطالعه بر روی عصاره گیاهان دارویی هند نشان داد که دارچین ممکن است به محافظت در برابر HIV کمک کند.

دانشمندان 69 عصاره را در آزمایشگاه آزمایش کردند. Cinnamomum cassia یا پوست درخت دارچین و Cardiospermum helicacabum که شاخه و میوه دارچین است، در کاهش فعالیت HIV مؤثرتر بودند.

در یک مطالعه آزمایشگاهی در سال 2016، دانشمندان دریافتند که عصاره‌ای از دارچین فعالیت ضد HIV را به همراه دارد.

پیشگیری از مولتیپل اسکلروزیس یا بیماری ام اس

متخصصان دارچین را برای محافظت در برابر ام اس (MS) آزمایش کرده‌اند.

در یک مطالعه، محققان به موش‌ها مخلوطی از پودر دارچین و آب دادند و آزمایش‌هایی را انجام دادند. به نظر می‌رسد که دارچین می‌تواند اثر ضد التهابی بر روی سیستم عصبی مرکزی، از جمله بخش‌هایی از مغز داشته باشد.

مطالعات همچنین نشان داده‌اند که دارچین ممکن است از سلول‌های T تنظیم‌کننده یا «Tregs» که پاسخ‌های ایمنی را تنظیم می‌کنند، محافظت کند.

به نظر می‌رسد افراد مبتلا به ام اس نسبت به افراد بدون این عارضه، سطح Tregs کمتری دارند. در مطالعات موش‌ها، درمان با دارچین از از دست دادن پروتئین‌های خاص Tregs جلوگیری کرده است.

دانشمندان همچنین دریافته‌اند که درمان با دارچین سطح میلین را در موش‌های مبتلا به ام‌اس بازیابی می‌کند. ام اس زمانی رخ می‌دهد که پوشش میلین روی سلول‌های عصبی آسیب ببیند.

NCCIH از تحقیقات بیشتر در مورد اینکه چگونه دارچین ممکن است به درمان ام اس کمک کند، حمایت می‌کند.

این بدان معنا نیست که غذاهای حاوی دارچین می‌توانند HIV را درمان یا از آن پیشگیری کنند، اما عصاره دارچین می‌تواند به بخشی از فرآیند درمان HIV تبدیل شود.

خواص دارچین برای لاغری

در سال 2011، محققان به این نتیجه رسیدند که رژیم های غذایی سرشار از «ادویه های آنتی اکسیدانی» از جمله دارچین، ممکن است به کاهش پاسخ منفی بدن به خوردن وعده‌های غذایی پرچرب کمک کند.

شش نفر از غذاهای حاوی 14 گرم مخلوط ادویه استفاده کردند. آزمایش خون نشان داد که فعالیت آنتی اکسیدانی 13 درصد، پاسخ انسولین تا 21 درصد و تری گلیسیرید 31 درصد کاهش یافت.

خواص دارچین برای درمان و التیام زخم‌ های مزمن

تحقیقات انجام شده در سال 2015 نشان می‌دهد که دانشمندان راهی برای بسته‌بندی ترکیبات ضد میکروبی از نعناع و دارچین در کپسول‌های کوچکی یافته‌اند که هم می‌تواند بیوفیلم‌های باکتریایی را از بین ببرد و هم به طور فعال باعث بهبودی شود.

به این ترتیب، نعناع فلفلی و دارچین می‌توانند بخشی از دارویی برای درمان زخم‌های عفونی شوند.

کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی

ترکیبات مختلف در دارچین ممکن است برای سیستم قلبی عروقی مفید باشد. به عنوان مثال، سینامالدئید، فشار خون را در یک مطالعه حیوانی کاهش داد.

در یک مطالعه در سال 2014، موش‌هایی که درمان طولانی‌مدت شامل دارچین و تمرینات هوازی را دریافت کردند، عملکرد قلب بهتری نسبت به موش‌هایی داشتند که این کار را نکردند.

خواص دارچین در پیشگیری از سرطان

نویسندگان یک مقاله اشاره می‌کنند که سینامالدئیدها ممکن است خواص ضد توموری و ضد سرطانی داشته باشند.

در این مطالعه، دانشمندان موش‌های مبتلا به سرطان را با استفاده از عصاره دارچین و هل درمان کردند. آزمایش‌ها سطوح پایین‌تری از استرس اکسیداتیو را در سلول‌های ملانوم موش‌هایی که این درمان را دریافت کردند، نشان داد.

سایر فواید دارچین

برخی از افراد از مکمل‌های دارچین برای درمان مشکلات گوارشی، دیابت، از دست دادن اشتها و سایر بیماری‌ها استفاده می‌کنند. همچنین در طب سنتی برای درمان برونشیت نقش دارد.

با این وجود، به گفته NCCIH، مطالعات انجام شده در افراد از استفاده از دارچین برای هیچ بیماری حمایت نمی‌کند.

ارزش غذایی دارچین

طبق گفته وزارت کشاورزی ایالات متحده، یک قاشق چایخوری دارچین آسیاب شده به وزن 2/6 گرم حاوی:

انرژی6/42 کالری
کربوهیدرات 2/1 گرم
کلسیم 26/1 میلی گرم
آهن 0/21 میلی گرم
منیزیم1/56 میلی گرم
فسفر1/66 میلی گرم
پتاسیم11/2 میلی گرم
ویتامین آ0.39 میکرو گرم

همچنین حاوی مقادیری از ویتامین‌های B و K و آنتی اکسیدان‌های کولین، بتاکاروتن، آلفاکاروتن، بتا کریپتوکسانتین، لیکوپن، لوتئین و زآگزانتین است.

آنتی اکسیدان‌ها می‌توانند استرس اکسیداتیو را کاهش دهند و ممکن است به پیشگیری از سرطان، دیابت نوع 2 و بسیاری از بیماری‌های دیگر کمک کنند.

به طور معمول، مقدار کمی دارچین در غذاها مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین مواد مغذی موجود در آن نقش بسزایی در رژیم غذایی نخواهد داشت.

انواع دارچین

دارچین پوست درخت است. افراد می‌توانند تکه‌های کوچک دارچین را در خورش‌ها، دسرها و غذاهای دیگر بریزند یا می‌توانند از دارچین آسیاب شده برای مثال در کیک یا روی نان استفاده کنند.

دو نوع اصلی دارچین وجود دارد: دارچین سیلان (Cinnamomum verum) و کاسیا یا دارچین چینی (Cinnamomum aromaticum).

دارچین سیلان از سریلانکا می‌آید. برخی از مردم آن را «دارچین واقعی» می‌نامند. از طرف دیگر دارچین کاسیا از جنوب چین سرچشمه می‌گیرد. کاسیا ارزان‌تر از دارچین سیلان است.

دارچین سیلان بسیار گران است، بنابراین بیشتر غذاها در ایالات متحده ازجمله نان‌ها حاوی دارچین ارزان‌تری هستند.

نکات تغذیه‌ای مصرف دارچین

مردم می‌توانند از دارچین در غذاهای شیرین یا شور استفاده کنند. رایحه متمایز دارچین نتیجه سینامالدئید موجود در آن است.

برای افزودن دارچین به رژیم غذایی:

  • یک پیمانه دارچین را روی بلغور جو دوسر بپاشید تا جایگزین شکر شود.
  • دارچین را به کیک، کلوچه، نان و سس سیب اضافه کنید.
  • یک وافل را با دارچین و سیب طعم‌دار کنید تا یک خوراکی خوشمزه و کم شکر داشته باشید.
  • دمنوش سیب و دارچین بخورید
  • دمنوش سماق و دارچین تهیه کنید.

عوارض جانبی دارچین

در کوتاه مدت، مصرف مقادیر متوسط دارچین به عنوان ادویه یا مکمل برای اکثر افراد بی خطر به نظر می‌رسد.

با این وجود، دارچین حاوی کومارین است. این یک طعم دهنده طبیعی است، اما در ایجاد وارفارین، داروی رایج رقیق کننده خون نیز نقش دارد.

مصرف بیش از حد کومارین می‌تواند منجر به آسیب کبدی شود و انعقاد خون را تحت تاثیر قرار دهد. بنابراین، افراد باید قبل از افزودن دارچین یا کاسیا به رژیم غذایی خود با پزشک خود صحبت کنند اگر:

  • از داروهای ضد انعقاد یا سایر داروها استفاده می‌کنند،
  • دیابت دارند،
  • بیماری کبدی دارند.

پودر دارچین کاسیا، یک ماده رایج در غذاها در ایالات متحده، حاوی کومارین بیشتری نسبت به پودر دارچین سیلان است. یک مطالعه آلمانی در سال 2010 نشان داد که محتوای کومارین در انواع دارچین متفاوت است. دارچین کاسیا به ویژه حاوی کومارین بالایی است.

مردم هرگز نباید از دارچین به هیچ شکلی به عنوان یک جایگزین کامل برای درمان‌های پزشکی برای درمان بیماری خود استفاده کنند.

دارچین به عنوان مکمل و همچنین ادویه موجود است. مکمل‌ها ممکن است بر سلامت و بیماری تأثیر بگذارند. با این حال، سازمان غذا و دارو (FDA) مکمل‌ها را تنظیم نمی‌کند، بنابراین ممکن است نگرانی‌هایی در مورد کیفیت، خلوص و قدرت وجود داشته باشد. افراد همیشه باید قبل از استفاده از مکمل‌ها از پزشک خود سوال کنند.

مطالب مرتبط:

دارچین فشار خون را بالا می برد یا پایین

خواص دارچین برای لک صورت

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.