چند ایده خلاقانه برای راه اندازی یک کافه خاص(Alternative cafe)

در این پست از مینویسم چند ایده خلاقانه برای راه اندازی یک کافه خاص (Alternative cafe) به شما ارائه می دهیم که خواندن آن ها می تواند خلاقیت شما در برپایی یک کافی شاپ متفاوت را افزایش دهد. کافه ها مکان های مناسبی برای تشکیل اجتماعات برای پیگیری اهداف خاص می باشد مانند کافه های جامعه محور و یا می توانند یک کافه کارگاهی باشند و یا ….

ایده های بسیار زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند یک کافه متفاوت داشته باشید و برای مشتریان خود جذابیت ایجاد کنید. چرا کافه های خاص محبوبیت بیشتری دارند؟ دانشجویان با نوشیدن قهوه، چای سیاه/سبز و نوشیدنی های انرژی زا زندگی خود را می گذرانند. این همان چیزی است که ما را به جلو سوق می دهد؛ سخت تر کار کردن، درس خواندن بیشتر و دستیابی به اهداف بالاتر.

با این وجود، اکثریت دانشجویان به محیط زیست و سهیم شدن در یک جامعه ی بهتر اهمیت می دهند. این نوع ذهنیت در حال قوت گرفتن است و واقعاً فوق العاده است!

همچنین بخوانید: بهترین برندهای قهوه در سال 2019

ایده های نو برای راه اندازی کافه های ویژه

شما می توانید کافه های برپا کنید که از محصولات تجارت مشروع استفاده می کنند، نوشیدنی ها یا غذای سازگار با گیاه خواران را ارائه می دهند و طرفدار محیط زیست هستند و زباله کمتری تولید می کنند.

ایده های مدرن کافه های باز، کافه های سیار یا کافی شاپ هایی با فنجان های خوراکی به طور خاص نه تنها در میان جوانان بلکه برای همه محبوب می باشند.

خب، در اینجا برخی از جذاب ترین ایده های کافه های آلترناتیو از سراسر جهان را آورده ایم. این کافه ها روش های جالبی در پیش گرفته اند ه با ایده گرفتن از آن ها می توانید یک کافه ویژه و منحصر به فرد داشته باشید.

کافه های جامعه محور

جامعه برای انسان حائز اهمیت است. دانشجویانی که از مطالعه در یک کافه ی خوب لذت می برند، معمولاً کافه ای را انتخاب می کنند که به آن ها احساس بهتری می دهد.

خصوصاً اگر احساس کنند که می توانند در آن ها فعالیت های خیرخواهانه انجام دهند. در ایالات متحده تعداد زیادی از این کافه ها وجود دارد که اولویت را در ایجاد یک جامعه ی بزرگ قرار می دهند. برای ایجاد چنین کافه هایی می توانید از کافه های معروف زیر ایده بگیرید: 

1. کافه ELEVATE COFFEE CO

در فونیکس، کیفیت در درجه ی نخست قرار دارد: بو دادن تمام قهوه در خود شرکت و تهیه ی غذای خوشمزه. اما آنچه که از اهمیت بیشتری برخوردار است، این است که آن ها تلاش زیادی در جهت ایجاد جامعه ای بهتر می کند.

به همین دلیل، درصد معینی از هر قهوه ی فروخته شده را به خیریه اهدا می کنند.

2. کافه KIBO MIDNIGHT OIL

در آرکانزاس، هم جوامع محلی و هم جوامع جهانی حمایت می شوند! هنرمندان و نوازندگان محلی به طور منظم میزبان کنسرت های زنده و نمایش های هنری هستند.

علاوه بر این، کافه بر کیفیت هر محصول تمرکز دارد و ارتباط نزدیکی با مزارع و کسب و کارهای محلی دارد که همگی بدان معنی است که محصولات به صورت محلی تولید می شوند!

3. کافه ROSEBUD

این کافه که در پاسادنا واقع شده است، هدفش توانمند سازی جوانان بی خانمان است. تمامی محصولات این کافه مستقیماً از منافع اجتماعی حمایت می کنند.

جامعه ی آن ها در تلاش است تا درون چرخه ی حرکتی موجود قرار گیرد که به دنبال محیط بهتر است. با رفتن به این کافه شما علاوه بر نوشیدن قهوه، از آموزش و استخدام جوانان در معرض خطر حمایت می کنید. علاوه بر این این کافه مقداری از سهم فروش قهوه های خود را به افراد بی خانمان اهدا می کند.

ایده برای کافه خاص4. کافه CITY HEIGHTS COFFEE HOUSE

این کافه در سن دیگو بنا نهاده شده است. ماموریت آن ها این است که یک قطب گردهمایی چند فرهنگی و مرکزی برای جامعه باشند. آن ها افراد و گروه های حاشیه نشین را استخدام می کنند و آن ها را به سمت خودکفایی سوق می دهند.

کافه های موضوع محور

یکی از ایده های نو برای راه اندازی کافه این است که کافه هایی موضوع محور برپا کنید. جدا از داشتن یک جامعه ی خوب، همچنین مهم است که کافه ها سازگار با محیط زیست و بشردوستانه باشند. مثالی از این کافه ها، کافه گربه نام دارد.

با این وجود، خیلی مهم است که با گربه ها به خوبی رفتار شود و تنها هدف جذب مشتریان با گربه هایشان نیست. مقصود ما کافه ی آلترناتیوی است که هدف والاتری دارد! هدف بزرگ تر آن ها، نجات جان گربه ها از خیابان هاست.

گربه ها آزادانه به این طرف و آن طرف می پرند، خرخر می کنند و به شما آرامشی را می دهند که نیازش را دارید. یک حقیقت بامزه در مورد گربه ها این است که گربه درمانی، لذت و آرامش وصف ناپذیری را فراهم می کند که هیچگاه کافی نیست!

کافی شاپ هایی در هلند نیز وجود دارند که گربه هایی دارند اما آن ها آزادانه به کافه ها می آیند و می روند!

ایده برای کافه: کافه موضوع محور
کافه ای که رفت و آمد گربه ها در آن آزاد است

1. کافه های کارگاهی

آیا تا به حال در مورد کافه هایی که کارگاه هایی را ارائه می دهند، شنیده اید؟ خب، آن ها به گرایشی در سراسر جهان تبدیل شده اند. به عنوان مثال در لندن، کافه/بار مشروب فروشی به نام Look Mom No Hands وجود دارد که کارگاه های دوچرخه سواری برگزار می کند.

در سانفرانسیسکو، کافه کارگاهی محلی برای قدرت بخشیدن به خلاقیت و بهره وری است. آن ها بر این باورند که محیط، تجربه را شکل می دهد و بنابراین آن ها این فضا را برای غنی سازی زندگی ایجاد نموده اند!

ایده برای برپایی کافه: کافه کارگاهی
کافه هایی که یک مهارت خاص را پرورش می دهند

2. کافه های کاری/کتاب فروشی

همانطور که پیش تر ذکر کردیم، بسیاری از افراد از کار کردن یا مطالعه در یک کافه ی خوب لذت می برند پس کتاب می تواند یک ایده جدید برای راه اندازی کافه خاص و باکلاس باشد. شاید حس و حال کافه ها و صمیمیت موجود در آن ها باعث شود راحت تر تمرکز کنیم. بنابراین، اگر اهل پاریس هستید یا برنامه ای برای بازدید از شهر عشق دارید.

به café oberkampf سری بزنید. این کافه بهترین مکان برای نشستن در یک مکان ساکت و دنج و مطالعه یا حتی کار کردن است.

شما می توانید از این نوع کافه ها ایده بگیرید و یک کافه با هدف فرهنگی و افزایش مطالعه ایجاد کنید.

ایده هایی برای برپایی کافه های خاص3. کافی شاپ های زیست محیطی (بوم شناختی)

علاوه بر این که در یک کافه قادر به خواندن یا کار کردن باشید، زیست محیطی بودن آن نیز یک نگرش بسیار مهم است! خوشبختانه، بسیاری از کافی شاپ ها دوستدار محیط زیست هستند و زباله ای تولید نمی کنند.

یا شاید بهتر است بگوییم، زباله ی کمتر؟ هر چه کمتر، بهتر.

در بارسلونا، کافه های زیست محیطی بسیاری وجود دارند که بسیار دنج و مهمان نواز هستند. یکی از آن ها، Slow Mov نام دارد؛ یک کافه ی برنامه باز و آلترناتیو است که در یک کارگاه واقع شده و تمامی مواد اولیه ی آن محلی و سازگار با محیط زیست هستند!

یک کافه ی دیگر که زیاد شناخته شده نیست، Satan’s coffee Corner نام دارد. این کافه یک مکان ایده آل برای ملاقات با دوستان یا همسفران و نوشیدن قهوه و خوردن غذا یا آبجو است. آن بسیار بین المللی و متنوع می باشد!

آیا تا به حال به اسلوونی سفر کرده اید؟ آن ها بسیار سبزگرا هستند و پیدا کردن رستوران ها یا کافه های زیست محیطی آسان است.

به عنوان مثال، Café Cokl هر ساله به کلمبیا سفر می کند تا دانه های قهوه جمع کند. سپس، آن ها خودشان دانه ها بو می دهند و تنها در صورتی که با خود فنجان قهوه داشته باشید، به شما قهوه ارائه می دهند.

همچنین، می توانید قهوه بخرید اگر یک ظرف غیر پلاستیکی با خود داشته باشید. بهترین روش برای دستیابی به زباله ی صفر و پایداری و بقا!

4. کافه های سیار

ایده ی قهوه ی سیار شامل کافه های سیاری است که در سراسر شهر می گردند. هرگز محل دقیق آن ها را نخواهید دانست که به نوعی آن ها را هیجان انگیز می سازد.

در پنسیلوانیا، کافه ی The Daily Grid-Mobile وجود دارد؛ یک کامیون غذای سیار است که سراسر شهر می چرخد و قهوه ی خوب عرضه می کند.

یا دوچرخه ی قهوه که یک شرکت قهوه ی سیار بر دوچرخه است! شما می توانید آن ها را در بازارهای هفتگی یا گوشه ی خیابان بیابید یا برای موقعیت ها و رویدادهای خاص، آن ها را رزرو کنید. مطمئناً، آن ها توجه مردم را جلب می کنند.

ایده برای کافه خاص: کافه سیار
کافه سیار

5. کافه های با مفهوم باز

امروزه، مفهوم و ایده ی کافه ی باز بسیار محبوب است. زیرا حس پیچیدگی و اعتماد را می دهد. خصوصاً در آمستردام که یافتن کافه ای با مفهوم باز بسیار رایج است. کافه ی محبوب ما، Bakers & Roasters نام دارد. آن یک کافه ی سبک نیوزلندی است که فرهنگ برزیلی را در بشقاب های سرو شده حس می کنید.

شما هم می توانید یک کافه متناسب با سبک فرهنگی شهر یا خرده فرهنگ های آن ایجاد کنید تا یک کافه منفاوت داشته باشید.

ایده هایی برای راه اندازی کافه های خاص: کافه های با مفهوم باز در آمستردام، این نوع از مفاهیم قهوه بسیار محبوب می باشند، این کافه ها فضایی باز همراه با مبل های راحتی، آثار هنری منحصر به فرد و عطر جادویی قهوه ی تازه ی بو داده شده را ارائه می دهند.

از کافه های استرالیا ایده بگیرید

ما تصمیم گرفتیم تا بخش ویژه ای را به استرالیا اختصاص دهیم زیرا کافی شاپ های فوق العاده ای در این کشور وجود دارند!

بگذارید با کافه ی The Freedom Hub در سیدنی شروع کنیم. این کافه جایی برای فرار از شهر است که در آن جا می توانید فشارهای زندگی روزانه را فراموش کنید. آن دارای طراحی صنعتی فرانسوی شیک با صندلی های راحتی دلپذیر و کوسن های راحت است.

آن ها دانه های قهوه ی بسیار خاص و چای استرالیایی و همچنین غذاهای سالم دارند اما آنچه که حائز اهمیت است، داشتن غذاهایی است که از نظر اخلاقی مهم به شمار می روند: 100 درصد سود فروش این غذاها به حمایت از بازماندگان برده داری مدرن اختصاص داده می شود.

ایده برای راه اندازی کافه خاصMaker’s Loft Creative Hub نیز با وجود کارگاه ها، استودیوها و رویدادها بسیار محبوب و طبق مدروز است. آن ها رویای طراحان و هنرمندان الهام بخش را دنبال می کنند. آن ها قلبگاه خلاقانه ی محلی و مشروب فروشی اسپرسو را ایجاد کرده اند تا همه بتوانند از آن لذت ببرند!

آخرین توقف در شهر ملبورن است! جایی که ایده ی فنجان های خوراکی قهوه به وجود آمد! این بهترین روش برای زیست محیطی و پایدار بودن است. ابتدا، قهوه ی خود را می نوشید و سپس فنجان قهوه را به عنوان میان وعده می خورید.

کافه Ceres/Merri یک کافه ی هدفمند است که در آنجا می توانید محیطی آرامش بخش و دوستانه را تجربه کنید. آن ها ارتباط نزدیکی با مزرعه داران محلی دارند و در نتیجه، محصولاتشان محلی و ارگانیک، متنوع و کروئلتی فری( بدون آزمایش بر حیوانات) هستند!

ایده هایی برای راه اندازی کافه های متفاوت و خلاقانهLentil نیز همانند Anything یک کافه ی جامعه محور است که برای ارائه ی غذا و برقراری ارتباط با مردم تعهد دارد.

آن ها حفظ و بقای زیست محیطی را تشویق می کنند و افراد را با دانش و حس تعلق به جامعه توانمند می سازند. این کافه کاملاً رایگان است. این کافه پذیرای همه برای یک وعده ی غذایی است و افراد می توانند به هر شکلی در این کار مشارکت نمایند.

بسیاری از کارکنان آن، اعضای جامعه هستند که داوطلب یک وعده ی غذایی، یادگیری مهارت های مهمان نوازی یا بهبود مهارت های اجتماعی یا گفتاری خود می باشند.

به افراد بیکار، بی خانمان، پناهنده و محروم، فرصت برابری داده می شود تا مهارت هایی را به دست آورده و به هم نوعان خود کمک کنند.

امیدواریم با خواندن این مطلب و آشنایی با چند مورد از کافه های سراسر دنیا ایده های نو و خلاقانه ای برای برپایی کافه به ذهن شما رسیده باشد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.