از بین بردن سوسک کابینت با چند روش ساده و قطعی

یکی از بدترین اتفاق هایی که ممکن است در آشپزخانه بیفتد این است که داخل کابینت های آشپزخانه تان سوسک ببینید ین سوسک ها از هر نقطه پنهانی در کابینت استفاده می کنند تا پنهان شوند و در مدت کمی خود را تکثیر می کنند.

از آنجایی که همیشه در کابینت ها پر از ظروف و یا مواد غذایی است اگر برای کشتن و از بین بردن سوسک کابینت آشپزخانه از حشره کش های شیمیایی استفاده کنید مجبور خواهید شد همه ظروف را قبل از استفاده بشویید علاوه بر این این سوسک ها معمولا نسبت به پیف پاف یا همان حشره کش ها مقاوم هستند.

اگر در کابینت خود که ممکن است ام دی اف یا غیر ام دی اف باشد سوسک دارید نگران نباشید این مقاله را تا انتها بخوانید تا با روش های از بین بردن سوسک کابینت آشپزخانه آشنا شوید. در این مقاله به شما توضیح می دهیم که سوسک کابینت از کجا می آید و برای از بین بردن آن چگونه عمل کنیم تا به طور کلی ریشه کن شوند.

همه چیز درباره سوسک کابینت و روش های از بین بردن آن

سوسک کابینت که در انواع کابینت دیده می شود از جمله کابینت های ام دی اف و غیر ام دی اف یکی از سمج ترین سوسک ها است که به سحتی ریشه کن می شود و برای از بین بردن آن باید به شکل اصولی عمل کرد چون روش های معمول مانند اسپری حشره کش برای نابود کردن آن ها جواب نمی دهد.

یک روش قطعی برای از بین بردن سوسک کابینت استفاده از خمیر سوسک کش مانند خمیر امحا است که معمولا بی ضرر هستند. روش های دیگری هم وجود دارند که از آن ها برای نابود کردن سوسک کابینت استفاده می شود که در ادامه خواهیم گفت. اگر در کابینت آشپزخانه خود سوسک دیدید سریع به فکر راه چاره باشید. در ادامه شما را با روش های ریشه کن کردن سوسک کابینت و سوسک کابینت ام دی اف آشنا می کنیم.

سوسک کابینت چیست؟

کشتن سوسک کابینت ام دی اف با روش های قطعیسوسک کابینت با نان علمی بلاتلا جرمانیکا، با نام سوسک آلمانی هم شناخته می شود. این سوسک ها بسیار سریع هستند و ریز بوده و رنگ زردی دارند. برخلاف اسم آن منشاء این سوسک از آمریکا است. یک سوسک آلمانی یا همان سوسک کابینت می تواند در سال 800 هزار سوسک دیگر تولید کند.

سوسک کابینت از کجا می آید؟ این سوسک ها به راحتی به نقاط مختلف منتقل می شوند و کافی است به وسیله جعبه میوه و یا هرچیز دیگری به خانه و آشپزخانه شما وارد شوند. سوسک کابینت معمولا نسبت به حشره کش ها مقاوم است و برای از بین بردن آن باید از روش های دیگری کمک گرفت.

روش های ریشه کن کردن سوسک کابینت

در ادامه روش های نابود کردن سوسک کابینت با راهکارهای خانگی را برای شما توضیح خواهیم داد:

استفاده از بوره و شکر برای نابود کردن سوسک کابینت آشپزخانه

بوره یکی از ترکیبات اسید بوریک است که برای لکه زدایی لباس ها استفاده می شود. بوره و شکر را به نسبت یک به سه ترکیب کنید و آن را در مسیر حرکت سوسک ها و درون شکاف کابینت ها قرار دهید. سوسک ها عاشق شکر هستند و علاقه زیادی به خوردن آن دارند اما بوره برای آن ها سمی و کشنده است. بوره برای انسان خطر چندانی ندارد اما بهتر است از دسترس کودکان آن را دور نگهدارید.

نابود کردن سوسک کابینت با پودرکاکائو، اسید بوریک و آرد

اسید بوریک، پودر کاکائو و آرد را به نسبت مساوی ترکیب کنید تا غذای مورد علاقه سوسک ها را درست کرده باشید. این ماده را در محل عبور و مرور سوسک ها قرار دهید به خصوص مناطقی که سوسک ها بیشتر به ان ها علاقه دارند مانند اطراف سطل زباله، روزنه های آشپزخانه و …

این طعمه باید خشک باشد و به هیچ وجه مرطوب نشود.

از بین بردن سوسک کابینت با قهوه 

یکی از بهترین روش های از بین بردن سوسک کابینت این است که از تفاله قهوه موجود در فیلتر قهوه ساز را دور نریزید و از آن برای دور کردن سوسک کابینت استفاده کنید. سوسک ها از قهوه متنفرند و اگر در مسیر رفت و آمد سوسک ها از تفاله قهوه استفاده کنید مانع ورود سوسک به این مکان ها می شود.

استفاده از خاک دیاتومه برای ریشه کن کردن سوسک کابینت 

یکی از روش های بی ضرر برای نابود کردن سوسک کابینت استفاده از خاک دیاتومه خوراکی است. خاک دیاتومه خوراکی برای انسان کاملا بی ضرر است. این خاک را در مسیر ورودی پنجره ها و درهای آشپزخانه بریزید تا شما را از شر سوسک های کابینت نجات دهد. دقت کنید این خاک باید خشک باشد و اگر مرطوب شود خاصیت خود را از دست می دهد.

برای کشتن سوسک کابینت از علف گربه استفاده کنید.

علف گربه که نام دیگر آن همان سنبل الطیب یا نعنا گربه ای است بوی تندی دارد و برای گربه ها خوشایند است به همین دلیل به آن علف گربه می گویند. در یک فنجان آب 1 قاشق سنبل الطیب خشک بریزید و آن را در نقاطی که سوسک کابینت وجود دارد اسپری کنید.

استفاده از عرق نعنای کوهی برای ریشه کردن کردن سوسک کابینت

اسانس نعنای کوهی علاوه بر بوی خوبی که دارد و به خوشبو شدن آشپزخانه تان کمک می کند برای سوسک کاینت بسیار آزاردهنده است. آن را در مقداری آب حل کنید و در نقاط مختلف اسپری کنید تا سوسک های کابینت را نابود کند.

کشتن سوسک کابینت با سیر 

سوسک کابینت از بوی تند سیر متنفر است و از آن فراری است. چند حبه سیر را پوست بکنید و در کابینت ها قرار دهید تا سوسک ها را فراری دهد.

با برگ بو سوسک کابینت را فراری دهید

بوی تند برگ مو سوسک کابینت را فراری می دهد و از محل دور می کند. بهتر است از پودر برگ بو استفاده کنید.

پیشگیری از ایجاد و تکثیر سوسک کابینت

برای اینکه از تجمع سوسک های کابینت جلوگیری کنیم بهترین روش حفظ تمیزی و پاکیزگی آشپزخانه و داخل کابینت ها است در زیر به چند مورد از موارد پیشگیری از هجوم سوسک های کابینت اشاره می کنیم:

  • آشپزخانه را به طور مرتب بشویید و به خصوص حواستان به نقاطی که در دید شما نیستند مثل پشت گاز، یخچال، ماشین لباسشویی و .. باشد.
  • سوسک کابینت در جایی جمع می شود که غذایی برای خوردن داشته باشد بنابراین برای پیشگیری از هجوم آن باقی مانده خوراکی و .. را داخل کابینت ها قرار ندهید به خصوص اگر پوششی ندارند.
  • ظروف داخل کابینت را به طور مرتب و حداقل سالی یکبار به طور کامل خارج کنید و بشویید حتی اگر از آن ها استفاده نمی کنید.
  • سوسک ها علاقه زیادی به زندگی در کارتن و مکان های تاریک دارند بنتبراین ظروف داخل کابینت را از کارتن آن خارج کنید.
  • سطل زباله را در فواصل کوتاه تخلیه کنید و نگذارید جمع شوند و بوی آن منتشر شود.
  • غذا را در ظروف دربسته نگهداری کنید و به خصوص مواد غذایی مانند بیسکوئیت و شکلات که ممکن است در کابینت ها نگهداری شوند را در ظروف دربسته نگهداری کنید.
  • اگر درون کابینت آشپزخانه و یا دیوار زیر کابینت ها روزنه و سوراخی وجود دارد آن را بوسیله کمی سیمان یا هرچیز دیگری حتی آدامس پر کنید.

با رعایت موارد بالا احتمال انتشار سوسک کابینت را به حداقل می رسانید اما باز هم ممکن است آن ها را در کابینت و آشپزخانه تان مشاهده کنید پس باید به دنبال راهی برای از بین بردن آن بود.

سوسک ها موجودات کثیفی هستند ووجود آن ها در خانه و به خصوص آشپزخانه که محل پخت و پز و نگهداری مواد غذایی است بسیار آزاردهنده است. سوسک کابینت رشد و تکثیر سریعی دارد و به سختی ریشه کن می شود اما اگر آن را به روش اصولی از بین ببرید با کمی صبر و حوصله ریشه کن می شوند.

 

 

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.