تفاوت شیر یا آب در کیک (کیک با اب بهتره یا شیر)

برای کیک شیر بهتره یا آب

در این پست میتوانید تفاوت شیر یا آب در کیک را بخوانید.

اگر در حال پختن کیک هستید و تازه متوجه شدید که در مواد اولیه خود شیر ندارید، نگران نباشید. یک فنجان شیر کامل را می توان با مایعاتی همچون آب و یا دوغ جایگزین کنید. همانطور که میدانید اضافه کردن هر ماده غذایی باعث طعم خاصی میشود. ازین رو با مینویسم همرا باشید تا تفاوت شیر یا آب در کیک را بخوانید.

کیک با شیر یا آب، کدام بهتر است و چه تفاوتی دارند؟

مهمترین نقش شیر در پخت یک کیک، مرطوب و رقیق کردن مایع کیک به اندازه کافیست. اگر شیر در دسترس نباشد، میتوانید آب را جایگزین کنید. برای جایگزینی 1 فنجان شیر کامل در دستور تهیه کیک، می توانید از 1 فنجان آب و  1/5 قاشق چای خوری کره استفاده کنید. شیر حاوی چندین ماده مغذی و مواد معدنی است که می تواند ارزش غذایی غذای شما را افزایش دهد. جایگزینی آب با شیر می تواند طعم، تغذیه و کیفیت آن را به طور موثری بهبود بخشد.

می توان در برخی دستور العمل ها از آب به عنوان جایگزین شیر استفاده کرد. کیک هایی که با آب تهیه می شوند مرطوب یا غلیظ نیستند، اما هنوز هم طعم خوشمزه ای دارند. استفاده از آب به عنوان جایگزین در دستور پخت کیک به جای شیر ممکن است تغییراتی در طعم و بافت آن ایجاد کند. استفاده از یک قاشق غذاخوری کره به ازای هر فنجان آبی که استفاده می کنید، بخشی از چربی شیر از دست رفته شما را جبران میکند.

استفاده از شیر، کیک شما را از نظر بافت و طعم بهبود می بخشد و از نظر ظاهری کیک شما عالی می شود. برای اندازه گیری، می توانید آب را با استفاده از همان مقدار شیر جایگزین کنید. 

شیر به عنوان یک مایع اولیه برای پخت استفاده میشود، پروتئین کیک را افزایش میدهد و کیفیت کیک پخته شده شما را بهبود می بخشد. در تهیه شیرنی و نان، شیر می تواند جذب رطوبت را افزایش دهد، در نتیجه خمیر نرم تری در مقایسه با خمیر تهیه شده با آب ایجاد می شود.

 

تفاوت شیر یا آب در کیک
تفاوت شیر یا آب در کیک

مخلوط کیک های جعبه ای به دلایلی در بازار محبوبیت زیادی پیدا کردند:

تهیه آنها آسان است و برای افراد کم تجربه مناسب است. معمولا برای تهیه این کیک ها گفته شده است که از آب استفاده کنند، ولی شما میتوانید شیر را جایگزین آب کنید. نتایج بدست آمده به طور چشمگیری کیفیت کیک شما را بهبود می بخشد.

گاهی ممکن است از دوغ برای تهیه نوع خاصی از کیک هم استفاده شود و طعم تلخ غنی طبیعی قهوه و دانه های کاکائو را افزایش دهد.

اگر از شیر استفاده می کنید، به همان میزان آب که دستور غذا می گوید اضافه کنید. با این حال، در صورت استفاده از دوغ، نصف وعده اضافه کنید. زیرا ویسکوزیته غلیظ آن به این معنی است که میزان رطوبت آن کمتر از شیر رقیق شده است. سایر محصولات لبنی که می توانید به مخلوط کیک خود اضافه کنید شامل خامه ترش ، پنیر خامه ای نرم شده و حتی ماست یونانی است.

اگر از مخلوطی با شکلات استفاده می کنید، می توانید از مخلوط شیر قهوه استفاده کنید. درست مانند شیر ، قهوه جایگزین مناسبی برای آب بی مزه شماست. علاوه بر این، قهوه طعم تلخ و شیرین شکلات را برجسته می کند. به ازای هر فنجان آب نصف فنجان قهوه و نصف فنجان شیر مخلوط کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.