درمان گاز گرفتی سگ

0
515
درمان گاز گرفتگی توسط سگ
درمان گاز گرفتگی توسط سگ
اگر مورد حمله سگ قرار گرفته اید و شما را گاز گرفته است ؛ آرامش خود را حفظ کنید و نترسید زیرا راه کار های زیادی برای درمان گاز گرفتگی سگ وجود دارد؛ ببنشینید و برای کاهش ضربان قلب خود نفس خود را حبس کرده و آرام بیرون دهید . ممکن است سگ ها برای دفاع از قلمرو یا به دلیل تربیت نادرست شما را گاز بگیرند و از آنجا که بزاغ دهان سگ دارای باکتری های خطرناکی است که میتواند منجر به عفونت شود ،  باید مراحل درمان را خیلی زود شروع کرد .
درمان گاز گرفتگی سگ
درمان گاز گرفتگی سگ
قرمز شدنو چرک کردن محل زخم ، تب ، ورم و درد از علائم طبیعی گاز گرفتگی سگ می باشند .
علائم طبیعی
علائم طبیعی
برای درمان کامل  گازگرفتگی سگ باید حتما به پزشک مراجعه کنید . البته دانسنن کمک های اولیه در این مواقع الزامی است . توجه کنید که باید به اندازه کافی از محلی که مورد حمله قرار گرفته اید دور شوید ، سریعا محل زخم را با آب و صابون بشویید تا بزاق و باکتری ها از بین بروند ، سپس محل زخم را با آب اکسیژنه ضدعفونی کرده و خشک کنید .
اگر زخم خونریزی دارد باید برای جلوگیری از آن یک حوله تمیز روی زخم قرار دهید ، همچنین محل زخم را بالاتر از قلب خود قرار دهید تا از خونریزی جلوگیری شود . زخم را با آب شسته و با باند استریل شده ببندید .
درمان گاز گرفتگی توسط سگ
درمان گاز گرفتگی توسط سگ

گاز گرفتگی سطحی سگ

باید به پزشک مراجعه کرده و نسبت به تزریق واکسن هاری اقدام کنید زیرا این تنها راه جلوگیری از ابتلا به این بیماری مرگبار است .
واکسن هاری
واکسن هاری
در زمان درمان باید از خوردن برخی مواد غذایی مانند تخم مرغ ، ماهی و غذاهای چرب خودداری کنید . برای کاهش درد : ۲ قاشق چایخوری دتول ( ضدعفونی کننده ) را با ۴ استکان آب مخلوط کرده و گرم کنید سپس یک پارچه پشمی را به آن آغشته و محل زخم را ماساژ دهید . برای درمان سریع تر مایعات خصوصا آب بیشتری بنوشید .
محل زخم را با مواد ضدعفونی کننده ماساژ دهید
محل زخم را با مواد ضدعفونی کننده ماساژ دهید

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید