هوش هیجانی در رهبری

زمانی که در مورد یک “رهبر کامل” فکر می کنید، چه چیزی به ذهن شما می رسد؟

ممکن است فردی را تصور کنید که هرگز اجازه نمی دهد که کنترل خود را از دست نمی دهد، مهم نیست که با چه مشکلی روبرو باشد. یا ممکن است به کسی فکر کنید که اعتماد کاملی به کارمندان خود داشته باشد، به تیمش گوش دهد، راحت صحبت کند و همیشه تصمیم گیری دقیق و آگاهانه داشته باشد.
این موارد خصوصیات فردی است که دارای درجه بالایی از هوش هیجانی باشد.

در این مقاله خواهیم دید که چرا هوش هیجانی برای رهبران تا این اندازه مهم است و اینکه چگونه شما به عنوان یک رهبر می توانید پیشرفت خود را بهبود ببخشید.

هوش هیجانی چیست؟

هوش هیجانی یا EI توانایی درک و مدیریت احساسات خود و افراد اطراف شما می باشد. افراد که سطح بالایی از هوش هیجانی دارند، می دانند چه احساسی دارند، احساساتشان به چه معنا می باشد و این احساسات چگونه می توانند روی افراد دیگر تأثیر بگذارند.

برای رهبران، داشتن هوش هیجانی برای موفقیت ضروری می باشد. علاوه بر این، چه کسی بیشتر به موفقیت می رسد – رهبری که وقتی تحت استرس باشد، در تیمش فریاد بزند، یا رهبری که در کنترل خود باقی می ماند و اوضاع را با آرامی ارزیابی کند؟

طبق گفته دانیل گلمن، روانشناس آمریکایی که به محبوبیت هوش هیجانی کمک کرده است، پنج عنصر اصلی در آن وجود دارند:
۱٫ خودآگاهی.
۲٫ خود تنظیمی.
۳٫ انگیزه.
۴- همدلی.
۵- مهارت های اجتماعی.

هرچه بیشتر شما به عنوان یک رهبر، هرکدام از این موارد را مدیریت کنید، هوش هیجانی شما بالاتر می رود. بنابراین، اجازه دهید هر عنصر را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم و بررسی کنیم که چگونه می توانید به عنوان یک رهبر رشد داشته باشید.

هوش هیجانی در رهبری

۱٫ خودآگاهی

اگر نسبت به خود آگاه هستید، همیشه می دانید که چه احساسی دارید و می دانید که احساسات و اعمال شما چگونه می توانند بر افراد اطراف شما تأثیر بگذارند. خودآگاه بودن در موقعیت رهبری نیز به معنای داشتن تصویر واضحی از نقاط قوت و ضعف خود و به معنای رفتار با فروتنی می باشد.

بنابراین، برای بهبود خودآگاهی خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

روزنامه نگاری کنید – مجلات به شما کمک می کنند تا خودآگاهی خود را بهبود بخشید. اگر هر روز فقط چند دقیقه وقت خود را صرف نوشتن افکار خود می کنید، این می تواند شما را به درجه بالاتری از خودآگاهی برساند.

کند بودن – زمانی که شما عصبانیت یا احساسات افراد دیگر را تجربه می کنید، برای بررسی دلیل خود کند باشید. به یاد داشته باشید، مهم نیست که چه وضعیتی داشته باشید، همیشه می توانید نحوه واکنش به آن را انتخاب کنید. (مقاله ما در مورد مدیریت احساسات شما در محل کار، به شما کمک می کند تا درک کنید که عواطف به شما چه می گویند.)

 

۲٫ خود تنظیمی

رهبرانی که خود را به صورت موثر تنظیم می کنند، به ندرت، به صورت کلامی به دیگران حمله می کنند، تصمیمات عجولانه یا عاطفی می گیرند، افراد یکنواختی هستند یا ارزش های خود را به خطر می اندازند. خود تنظیمی کاملا در مورد کنترل می باشد.
طبق گفته گلمن، این عنصر هوش هیجانی، انعطاف پذیری و تعهد یک رهبر در قبال مسئولیت پذیری شخصی را نیز شامل می شود.

بنابراین، چگونه می توانید توانایی خود تنظیمی را بهبود ببخشید؟

ارزش های خود را بشناسید – آیا ایده واضحی دارید که در آن کاملا مصالحه نخواهید کرد؟ آیا می دانید برای شما مهم ترین ارزش ها چه مواردی هستند؟ مدتی را صرف بررسی “کد اخلاق” خود کنید. اگر بدانید چه چیزی برای شما مهم تر می باشد، زمانی که با یک تصمیم روحی یا اخلاقی روبرو هستید، مجبور نخواهید شد دو بار فکر کنید – شما انتخاب صحیحی خواهید داشت.

خود را پاسخگو در نظر بگیرید – اگر زمانی که اتفاق می افتد، تمایل دارید دیگران را مقصر بدانید، این کار را تمام کنید. متعهد شوید که اشتباهات خود را بپذیرید، هر چه که باشد، با پیامدهای آن روبرو شوید. احتمالا شب ها بهتر خواهید خوابید و به سرعت احترام اطرافیان خود را کسب می کنید.

آرام بودن را تمرین کنید – دفعه بعد که در یک وضعیت چالش برانگیز قرار می گیرید، نسبت به نحوه عملکرد خود بسیار آگاه باشید. آیا با فریاد زدن به شخص دیگری استرس خود را تسکین می دهید؟ برای آرام کردن خود، تمرین هایی با تنفس عمیق انجام دهید. همچنین، سعی کنید تمام موارد منفی را که می خواهید بگویید، بنویسید، و سپس آن را پاره کنید و دور بریزید. بیان این احساسات روی کاغذ (و نشان ندادن آن ها به کس!) بهتر از صحبت کردن آن ها با صدای بلند برای تیم شما می باشد. بعلاوه، این کار به شما کمک می کند تا واکنش های خود را به چالش بکشید تا از عادلانه بودن آن ها مطمئن شوید!

 

۳٫ انگیزه

رهبران با انگیزه به صورت مداوم در جهت اهداف خود فعالیت می کنند و برای کیفیت کارشان استانداردهای بسیار بالایی دارند.

چگونه می توانید انگیزه خود را بهبود ببخشید؟

دوباره بررسی کنید که چرا کار خود را انجام می دهید – فراموش کردن آنچه که واقعا در مورد حرفه خود دوست دارید، آسان است. بنابراین، بعضی اوقات به یاد داشته باشید که چرا شما این شغل را می خواستید. اگر از نقش خود ناراضی هستید و در تلاش هستید به خاطر بیاورید که چرا آن را می خواستید، تکنیک Five Whys (پنج چرا) را امتحان کنید تا ریشه مشکل را پیدا کنید. شروع از ریشه اغلب به شما کمک می کند تا به صورت جدید به وضعیت خود نگاه کنید.
و اطمینان حاصل کنید که اظهارات هدف شما تازه و پرانرژی باشند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد، مقاله ما در مورد اهداف را ببینید.

بدانید که در کجا ایستاده اید – تعیین کنید که چقدر انگیزه دارید که رهبری کنید. ارزیابی انگیزه رهبری انجام شده توسط ما به شما کمک می کند به وضوح ببینید که در نقش رهبری خود چه انگیزه ای دارید. اگر شما نیاز به افزایش انگیزه خود برای رهبری دارید، شما را به سمت منابعی هدایت می کند که می توانند کمک کننده باشند.

امیدوار باشید و موارد خوب را بیابید – برای رهبران با انگیزه معمولا مهم نیست که با چه مشکلی روبرو می شوند. اتخاذ این طرز فکر ممکن است عملی باشد، اما ارزش این تلاش را دارد.
هر بار که با یک چالش، یا حتی شکست مواجه شدید، سعی کنید حداقل یک چیز خوب در مورد اوضاع پیدا کنید. ممکن است چیز کوچکی باشد، مانند یک تماس جدید، یا چیزی با تأثیرات طولانی مدت، مانند یک درس مهم آموخته شده. اما اگر به دنبال آن باشید، تقریبا همیشه چیز مثبتی وجود خواهد داشت.

 

۴- همدلی

برای رهبران، داشتن همدلی برای مدیریت یک تیم یا سازمان موفق، بسیار مهم می باشد. رهبران دارای همدلی این توانایی را دارند که خود را در وضعیت شخص دیگری قرار دهند. آن ها به پیشرفت افراد در تیم خود کمک می کنند، دیگران را که ناعادلانه عمل می کنند، به چالش می کشند، بازخورد سازنده می دهند و به کسانی که به گوش داده شدن نیاز دارند، گوش می دهند.
اگر می خواهید احترام و وفاداری تیم خود را به دست آورید، پس از همدلی بودن به آن ها نشان دهید که از آن ها مراقبت می کنید.

چگونه می توانید همدلی خود را بهبود ببخشید؟

خود را در موقعیت شخص دیگری قرار دهید – پشتیبانی از دیدگاه خود آسان است. علاوه بر این، این برای شماست! اما وقت بگذارید تا از دیدگاه افراد دیگر موقعیت ها را بررسی کنید. مقاله ما در مورد موقعیت های ادراکی را، برای یادگیری تکنیک مفید برای انجام این کار ببینید.

به زبان بدن توجه کنید – شاید زمان گوش دادن به کسی، از بازوهای خود عبور کنید، پاهای خود را به جلو و عقب حرکت دهید، یا لب خود را گاز بگیرید. این زبان بدن به دیگران می گوید که واقعا در مورد یک وضعیت چه احساسی دارید و پیامی که می دهید مثبت نیست! یادگیری خواندن زبان بدن می تواند یک سرمایه واقعی در نقش رهبری می باشد، زیرا شما قادر خواهید بود که تعیین کنید که شخص واقعا چه احساسی دارد. این کار به شما فرصتی می دهد تا به درستی پاسخ دهید.

به احساسات پاسخ دهید – شما از دستیار خود بخواهید تا دیر وقت کار کند – دوباره. و اگرچه موافق است، اما می توانید ناامیدی را در صدای او بشنوید. بنابراین، با پرداختن به احساسات او پاسخ دهید. به او بگویید که قدردانی می کنید که او حاضر است، اضافه کاری کند، و در مورد کار دیر وقت، ناامید هستید. اگر ممکن است، راهی را برای اینکه تا دیر وقت کار کردن در شب های آینده کمتر مشکل باشد، ارائه دهید (مثلا صبح های دوشنبه را برای او تعطیل کنید).

 

۵- مهارت های اجتماعی

رهبرانی که در مورد مهارت های اجتماعی هوش هیجانی به خوبی عمل می کنند، دارای ارتباطات خوبی می باشند. آن ها به همان اندازه خبرهای خوب شنیدن، خبرهای خوب را نشان می دهند، و آن ها در حمایت از تیم خود و نگه داشتن هیجان نسبت به یک مأموریت یا پروژه جدید، متخصص می باشند.
رهبرانی که مهارت های اجتماعی خوبی دارند نیز، می توانند از لحاظ دیپلماتیک در مدیریت تغییر و حل کشمکش ها خوب عمل کنند. آن ها به ندرت راضی هستند که کارها را مانند گذشته رها کنند، اما آن ها عقب نمی نشینند و باعث می شوند تمام افراد کار را انجام دهند.

بنابراین، چگونه می توانید مهارت های اجتماعی خود را بهبود ببخشید؟

حل کشمکش را بیاموزید – رهبران باید بدانند که چگونه باید اختلافات بین اعضای تیم، مشتریان یا فروشندگان خود را حل کنند. اگر می خواهید موفق باشید، یادگیری مهارت های حل کشمکش بسیار مهم می باشد.

مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید – چگونه ارتباط برقرار می کنید؟ مسابقه ارتباطی ما به شما کمک می کند تا به این سؤال پاسخ دهید، و بازخورد مفیدی را در مورد کارهایی که می توانید برای بهبود انجام دهید، ارائه می دهد.

یاد بگیرید که چگونه دیگران را ستایش می کنید – به عنوان یک رهبر، می توانید با انجام ستایش، به وفاداری تیم خود بیافزایید. یادگیری ستایش دیگران، یک هنر خوب است، اما ارزش این تلاش را دارد.

 

نکات کلیدی

برای مؤثر بودن، رهبران باید درک کاملی از چگونگی تأثیر احساسات و عملکرد خود بر اطرافیانشان داشته باشند. هرچه رهبر بهتر با دیگران ارتباط برقرار کند و با دیگران همکاری داشته باشد، موفق تر خواهد بود.
برای کار روی موارد خودآگاهی، خود تنظیمی، انگیزه، همدلی و مهارت های اجتماعی وقت صرف کنید. کار بر روی این موارد به شما کمک می کند تا در آینده موفقیت کسب کنید!

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید