انشا درباره نامه ای به خدا؛ زیبا، کوتاه، ساده، ادبی و کودکانه

چند انشا درباره نامه ای به خدا با مقدمه و نتیجه گیری برای پایه های چهارم تا نهم کودکانه، ساده، زیبا، ادبی تقدیمتان میشود تا کمکی برای دانش آموزان جهت تقویت مهارت نوشتاری شان باشد با ما همراه باشید.

نوشتن انشا به کودکان کمک میکند ذهنیات خود را روی کاغذ بیاورند و از این طریق خلاقیت و همچنین قدرت نویسندگی خود را تقویت کنند. چند انشا با موضوع نامه ای به خدا با مقدمه و نتیجه در ادامه آورده شده تا از آن ها ایده بگیرید و بهترین و تاثیرگذار ترین انشا در مورد نامه ای به خدا را خودتان بنویسید. این انشاها برای پایه های چهارم تا نهم مناسب است. با مینویسم همراه باشید.

برای نوشتن مقدمه انشا با موضوع نامه ای به خدا می توانید از اشعار حافظ و سعدی درباره خدا استفاده کنید.

انشا درباره نامه ای به خدا کوتاه

خانم معلم به ما گفته انشا در مورد نامه ای به خدا بنویسید اولش فکر میکردم خیلی سخت است اما کمی که فکر کردم دیدم من هر روز دارم با خدا حرف میزنم کافی است قسمتی از آن ها را روی کاغذ بنویسم.

خدای مهربانم تو همیشه مواظب من هستی و هوای من را داری از وقتی که بدنیا آمدم تو همیشه همراه من بوده ای و هستی و هیچ وقت من را تنها نگذاشته ای. خدای خوبم میدانم که همیشه من را میبینی و به خاطر همین همیشه حواسم هست کاری نکنم که تو دوست نداشته باشی و از دست من ناراحت شوی. مثلا میدانم که تو کسی که دروغ بگوید را دوست نداری به خاطر همین هر وقت می خواهم دروغی بگویم پشیمان میشوم.

خدایا برای حرف زدن با تو نیازی به نوشتن نامه نیست و تو از رگ گردن به من نزدیکتری پس هر فکری که در سرمباشد را هم میخوانی اما وقتی برای تو نامه مینویسم خیلی احساس خوبی دارم و فکر میکنم تو بیشتر به حرف هایم اهمیت میدهی.

انشا درباره نامه ای به خدا برای تشکر از نعمت هایش

خدای خوبم از تو به خاطر همه نعمت هایت سپاسگذارم

هر طرف را که نگاه میکنم نشانه ای از حضور توست هوایی که نفس میکشم، پاهایی که رویش راه میروم، غذایی که میخورم، لباسی که میپوشم، پدر و مادر خوبی که دارم، چشم هایی که با آن میبینم، دوستان خوبی که دارم، بارانی که میبارد، خورشیدی که می تابد، زیبایی رنگین کمان، میوه های خوشمزه و خیلی چیزهای دیگر همه نعمت های تو هستند. اگر بخواهم همه نعمت هایت را بنویسم کاغذ کم میاورم پس فقط میگویم برای همه نعمت هایت شکر.

ما را ببخش که بعضی وقت ها یادمان میرود برای نعمت هایی که به ما داده ای تو را سپاس بگوییم و از تو ممنون باشیم. خدایا هیچوقت نعمت هایت را از من نگیر.

همچنین بخوانید: انشا درباره تشکر از خدا

انشا زیبا درمورد نامه ای به خدا با مقدمه و نتیجه

مقدمه انشا درباره نامه ای به خدا:

با هر چه عشق نام تو را می توان نوشت

با هر چه رود نام تو را می‌ توان سرود

بیم از حصار نیست که هر قفل کهنه را‍‍

با دست هاي‌ روشن تو می‌ توان گشود

انشای خود با موضوع نامه ای به خدا را با نام خداوند حکیم و مهربان آغاز می کنم، خدایی که آفریننده هفت آسمان و زمین است، خداوندی که شب و روز را آفرید و برای هر کدام از آفریده های خود حکمتی قرار داد، خدایی که نگهدارنده و مهربان ترین مهربانان است، در حال حاضر که می خواهم این نامه را برای خدواند مهربانم بنویسم احساس می کنم که از هر زمانی به او نزدیک تر شده ام.

متن انشا:

خدای خوب و مهربانم، خدایی که در هر لحظه و مکانی همراه من بوده ای، همراه همیشگی من، هیچ سخنی نیست که از تو پنهان باشد، هیچ رازی نیست که در مقابل تو مگو و پنهان باشد پس می خواهم با تو به مانند یک دوست صمیمی و قدیمی سخن بگویم.

خداوندا گاهی حس می کنم از درگاهت دور شده ام. گاهی احساس می کنم بنده ی خوبی برایت نبوده ام، گاهی احساس خفگی به من دست می دهد و حس می کنم که صدایم به درگاهت نمی رسد، برخی اوقات با انجام برخی کارها می دانم که غرق در گناه شده ام و آنقدر سرگرم این دنیا و لذت هایش شده ام که دیگر وقتی برای صدا کردن خداوندم نگذاشته ام.

ای خدای مهربانم ای خدای تمام مخلوقات، من به تو ایمان دارم و می دانم که حتی اگر گاهی من و دیگر بندگانت از یاد تو غافل شویم اما تو با تمام بزرگیت هیچ گاه من و امثال مرا از یاد نمیبری و ما را به حال خود رها نمیکنی…


خداوندا تو آنقدر مهربان و بی همتایی که من هر زمانی که نفس می کشم و قلبم در سینه در تپش است یعنی تو حواست به من است، خداوندا مرا ببخش، در این لحظه با تمام لطف و محبتی که به من داری و من باز هم از یاد تو غافل می شوم اگر روزی صد بار هم بگویم خدایا مرا ببخش باز هم کم است.

خداوندا مرا ببخش، افسوس که هنوز نتوانسته ام بزرگی چون شما را به خوبی بشناسم و به این خاطر از حال خودم شرمسارم. خدایا شما آن خدایی هستی که هر چیز که در زندگی ما می افتد حکمتی دارد و اگر چیزی می دهی نعمت و اگر نمیدهی حکمت میباشد.

خدای بزرگم من جز تو که تکیه گاه محکم و نگهدارنده ام بوده و هستی هیچ کس را ندارم و با این حال از نعمت های بی کران تو کمال استفاده را برده و زمانی که کوچک ترین چیزی مطابق میلم نباشد بدون تشکر بابت همه آن چه که به من بخشیده ای فقط شروع به شکوه و شکایت می کنم از تو شرمسارم.

همچننی بخوانید: دلنوشته درباره خدا

نتیجه گیری

ای خدای بزرگ که از تمام رازها و اسرار هر انسانی خبر داری ولی گفته ای که گاهی برای اجابتش باید، آنها را به زبان بیاوریم و از درگاهت طلب کنیم و از ته دل تو را صدا بزنیم، حال بنده ی حقیر تو به درگاهت آمده. ای که همه خواسته هایم را می دانی و بر آنها آگاهی، از تو عاجرانه می خواهم همه آن خواسته هایی که به صلاح من و زندگی من هست را اجابت کنی ای بخشنده و مهربان….

انشا نامه ای به خدا کودکانه به صورت روان

سلام خدای مهربانم

خدای مهربانم، از تو ممنونم که من، پدر و مادر و خواهر و برادرم را آفریدی، خدای عزیزم من با این که بعضی وقت ها یادم می رود از تو به خاطر همه نعمت هایی که به من داده ای تشکر کنم اما می دانم همه چیز را تو به من بخشیده ای و من از خود چیزی ندارم.

خدای مهربانم، دلم می خواهد که تمام چیزهای بد تمام شوند و همیشه هم من و هم خانواده ام از ته دل بخندند.
خدای عزیزم از تو می خواهم که شیطان را بکشی تا دیگر نتواند ما بچه ها را گول بزند که مبادا کاری کنیم که تو ناراحت شوی و دیگر مارا دوست نداشته باشی.

خدای دوست داشتنی من، من به تو احساس نزدیکی میکنم … ما مثل اعضای یک خانواده هستیم و باید بگویم که لازم نیست که نگران من باشی. من همیشه دو طرف خیابان رو نگاه می کنم.
خدای خوبم، توی مدرسه یاد گرفتم که تو می توانی از کرم ابریشم پروانه بسازی … به نظر من این کار تو محشر است …. من ازت می خواهم که برای من و خواهرم هم بال پرنده بسازی تا مل هم بتوانیم در آسمان ها پرواز کنیم و از بالا به همه نگاه کنیم.

خدای عزیزم ، پدرم هفته ی پیش کارش را از دست داد. لطفا به او کمک کن تا زودتر یک کار خوب پیدا کند چون وقتی در خانه است خیلی باعث زحمت ما می شود و نمی گذارد تا من بیدار بمانم و تلوزیون تماشا کنم.
و در آخر خدای عزیزتر از جانم نامه نوشتن را بهانه کردم تا خواسته هایم را از تو بخواهم و به تو بگویم که چقدر دوستت دارم….

انشا در مورد نامه ای به خدا ساده

داشتم فکر میکردم اگر واقعا نامه های ما به دست خدا میرسید چه میشد؟ اما خدا که نیازی به خواندن نامه های ما ندارد خدا همه چیز را می شنود و همه چیز را میبیند و راه ارتباط ما با خدا خیلی راحت تر از نوشتن نامه است.

اما این یک انشا درباره نامه ای به خدا است پس واقعا فکر میکنم اگر میخواستم برای خدا نامه بنویسم چه چیزی میگفتم و چه چیزی از او می خواستم.

سلام خدا

امیدوارم حالت خوب باشد و از دیدن آدم های بد روی زمین دلت نگرفته باشد خدایا خدا بودن کار خیلی سختی است همه جور آدم روی زمین زندگی می کند آدم های خوب، آدم های بد، قاتل ها، آدم هایی که کودکان را میکشند، تو همه این ها را میبینی و از کارهای بعضی ها خوشحال و از کارهای بعضی ها غمگین و ناراحت می شوی.

خدایا به من کمک کن جزو آدم های خوب روی زمین باشم از آن هایی که همه من را دوست داشته باشند و وقتی به من نگاه میکنی به من افتخار کنی و بگویی به به چه بنده خوب و درستکاری دارم.

خدای خوبم همیشه مراقب من باش و به من کمک کن درست زندگی کنم و همیشه موفق باشم. خدایا به من کمک کن توانا باشم و بتوانم به دیگران هم کمک کنم. خدایا به من کمک کن فرزند خوبی برای پدر و مادرم باشم.

خدایا من را ببخش که حتی وقتی که برایت نامه مینویسم هم از تو خواسته ای دارم اما این به خاطر بزرگی تو است.

خدایا دوستت دارم مراقب خودت باش.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.