انشا درباره هفته دفاع مقدس با مقدمه و نتیجه گیری برای مدرسه

به مناسبت هفته دفاع مقدس ما در این مقاله انشا درباره هفته دفاع مقدس با مقدمه و نتیجه گیری، انشا درمورد شهیدان دفاع مقدس، متن دفاع مقدس برای مدرسه برای کمک به دانش آموزان پایه چهارم، پنجم، ششم و هشتم در این مطلب با شما به اشتراک گذاشته ایم.

به دفاع رزمندگان ایران در مقابل نیروهای عراقی در دوران هشت سال جنگ تحمیلی بین ایران و عراق، دفاع مقدس گفته می شود. جنگ ابرقدرت های دنیا با ایران و هشت سال دفاع مقدس یک آزمون بزرگ برای اثبات شجاعت و از جان گذشتگی ملت ما در طول دوران دفاع مقدس به حساب می آید. به مناسبت هفته دفاع مقدس ما در این مقاله انشا درباره هفته دفاع مقدس با مقدمه و نتیجه گیری، انشا دفاع مقدس کودکانه، انشا در مورد شهیدان دفاع مقدس، انشا در مورد دفاع مقدس کلاس پنجم و ششم، انشا درباره دفاع مقدس پایه هشتم، انشا در مورد دفاع مقدس پایه چهارم را برای تقویت مهارت نوشتاری دانش آموزان در پایه های مختلف آماده کرده ایم، اگر به دنبال انشا درباره هفته دفاع مقدس با مقدمه و نتیجه گیری هستید تا پایان مطلب همراه مینویسم باشید.

مقدمه برای انشا دفاع مقدس

به هشت سال جنگ تحمیلی با کشور عراق، مقاومت و رشادت رزمندگان اسلام، دفاع مقدس گفته می شود. نام این جنگ به این دلیل تحمیلی است که ایران این جنگ را شروع نکرد و رئیس جمهور کشور عراق به کشور ما حمله کرده و مردم ما در برابر حملات کشور دشمن، مقاومت کرده و پیروز میدان شدند.

31 شهریور ماه سال روز شروع جنگ تحمیلی از سمت رژیم بعثی عراق علیه جمهوری اسلامی ایران به عنوان هفته دفاع مقدس نام گذاری شده است و تا ششم مهرماه ادامه دارد. کشور ما 8 سال تمام درگیر جنگ همه جانبه با کشور دشمن بود، اگرچه که دفاع از جان و مال خود در برابر حملات دشمن یک امر کاملا طبیعی است اما نام این دفاع از کشور از آن جهت مقدس است، زیرا که هشت سال دفاع مقدس، حدیث پایداری، دلاوری، فداکاری ملتی است که در راه دفاع از مکتب، انقلاب و میهن اسلامی خویش تا پای جان قله های بلند رشادت و شهادت را فتح کردند و دشمن را در رسیدن به هدف خود نا کام گذاشتند.

شجاعت و از جان گذشتگی مردم و رزمندگان اسلام در آن زمان و خون پاک شهدا، امنیت و آرامش را برای نسل امروز و آیندگان به ارمغان آورد. همه ی ما، رفاه و زندگی آسوده ای که در حال حاضر داریم را مدیون دلاوری و رشادت سربازان جنگ و شهدا هستیم.

از مطالب انشا درباره جانباز و متن درباره جانباز نیز می توانید برای نوشتن انشا درباره دفاع مقدس کمک بگیرید.

انشا دفاع مقدس کودکانه

به 8 سال جنگ ایران با عراق، دفاع مقدس گفته می شود، به این دلیل ما به جنگ خود دفاع مقدس میگوییم چون ما جنگ را شروع نکردیم بلکه صدام، رییس جمهور عراق به ما حمله کرد و ما مجبور بودیم از خاک کشور و وطن خود دفاع کنیم.

البته که سن ما کودکان کمتر از آن است که بخواهیم در مورد جنگ و شهیدان دفاع مقدس صحبت کنیم و تجربه ای در این مورد نداریم، اما ما کودکان راجب 8 سال دفاع مقدس، شجاعت، رشادت و ایثار شهیدان آن دوره چیزهای زیادی شنیده ایم و همین باعث شده که شهیدان را بسیار دوست داشته باشیم، آنهایی که با ایمان و فداکاری هایشان کشور ما را از دست دشمن نجات دادند.

امروز امنیت و آرامشی که ما داریم از دفاعع مقدس است که دلاوران زمان جنگ با خون خود برای ما به وجود آوردند. در آن زمان خیلی از شهدا وقتی به جنگ میرفتند سن خیلی کمی داشتند و نوجوان و جوان بوده اند. اما از نظر شجاعت و فداکاری حتی از مردان بزرگ و قدرتمند هم قوی تر و شجاع تر بوده اند. آنها بدون ترس به جنگ با دشمن رفتند و هیچ وقت از مردن یا اسیر شدن به دست دشمن ترسی نداشتند.

اگر امروز به مدرسه می رویم و شب با خیال راحت سر بر بالین می گذاریم و زندگی می کنیم، همه این ها مدیون سربازان وطن است که باعث شدند دشمن دست از سر ما بردارد و از سرزمینمان محافظت کردند.

انشا در مورد شهیدان دفاع مقدس

در هر زمان، وقتی نام شهدا بر سر زبان ها جاری می شود، اسم شهید با احترام و ابهت خاصی همراه است، شهادت هنر مردان خداست و شهادت فقط به معنای کشته شدن نیست. شهادت یعنی در راه خدا کشته شدن. شهادت مرگی است که انسان با پای خود به سوی آن روانه می شود، شهدا آرمان، عدالت و آزادی را در سر می پروراندند.

شهیدان کسانی بودن که وقتی دیدند ایران در خطر است و مردم در برابر دشمن بی دفاع هستند خانه و خانواده و همسر و فرزندان خودشان را رها کردند و از خوشی ها و جوانی شان گذشتند تا به کمک مردم بروند، درست است که جنگ در هیچ حالتی خوب نیست اما اگر وطن و خاک کشور و مردمان این سرزمین در معرض حمله و یورش نامحرمان و دشمنان قرار گرفت، باید تا آخرین قطره خون از ناموس و وطن خود دفاع کرد و جان شیرینت را فدای آنها کرد.

یاد و خاطر شهیدان، ریشه در قلب مردم یک سرزمین داشته و هرگز از خاطرات وطن دور نمی شود. شهید، جان خود را در راه وطن و آرمان های آن از دست داده و به علو درجات در میان بهشتیان دست یافته است. این وعده خداوند است که شهدا هرگز نمی میرند و همیشه زنده هستند.

در طول تاریخ فرهنگ شهادت، همیشه در ایران زمین جای داشته و همین باعث می شود که پرچم ایران اسلامی در سراسر جهان، همواره برافراشته باشد. ما نسل آینده و سرنوشت ساز کشور هرگز شجاعت رزمندگان اسلام در دفاع مقدس را فراموش نمی کنیم و همچنان راهشان را ادامه خواهیم داد.

انشا در مورد دفاع مقدس کلاس پنجم و ششم

یکی از موضوعات انشا که دانش آموزان می توانند راجب آن مطالب زیادی بنویسند، انشا در مورد هفته دفاع مقدس می باشد. به همین دلیل در این بخش یک انشا درباره هفته دفاع مقدس آماده کرده ایم تا کمکی برای دانش آموزان کلاس پنجم و ششم باشد.

صحبت از دفاع مقدس و دلاوری های رزمندگان اسلام به جهت عظمت و از خود گذشتگی آنها کار ساده ای نیست. رئیس جمهور عراق، صدام جنگ و تجاوزعلیه ایران را در ساعت 20/15 روز 31 شهریور ماه 1359 با حملات هوایی آغاز و ظرف چند ساعت ، 19 نقطه مهم ، از جمله فرودگاه های کشور مارا مورد حمله قرار داد.

به طور کلی دفاع مقدس 7 سال و 11 ماه طول کشید، تعداد کل شهدای جنگ ایران و عراق، بر اساس آخرین آمار 188 هزار و 15 نفر اعلام شده است. کشور ما در طول هشت سال درگیر یک جنگ همه جانبه بود. رزمندگان و دلاوران اسلام در هشت سال دفاع مقدس در حساس ترین دوران تاریخ گام های استواری در راه حقیقت برداشتند.

هشت سال دفاع مقدس یک امتحان بزرگ برای اثبات ایمان، پایداری و حقانیت ملت ایران در برابر دشمنان بوده است، رزمندگان با دلاوری و از جان گذشتگی، امنیت و آرامش را برای نسل های آینده کشور فراهم کردند، بسیاری از شهیدان حتی فرزندان خود را ندیدند و فرزندانشان برای همیشه از دیدار آن‌ها محروم شدند. بسیاری از مادران که فرزند خود را راهی نبرد با دشمن کردند تا از جان و مال و ناموس مردم ایران دفاع کنند و زنانی که همسرانشان را از دست دادند اما با غیرت و از خود گذشتگی فرزندان بی گناه شهدا را به سختی اما به درستی بزرگ کردن تا بتوانند راه شهیدان را ادامه دهند.

انشا درباره جنگ برای دانش آموزان

انشا درباره دفاع مقدس پایه هشتم

همان طور که می دانید صحبت کردن برای نسل جدید از دفاع مقدس و اینکه جنگ تحمیلی ما چه تفاوت هایی با جنگ های دیگر دارد و سخن گفتن از شهدا و جانبازان دفاع مقدس کمی دشوار است، ولی آشنایی نسل جدید با آرمان های شهدا و اهمیت جهاد و مظلومیت ما در جنگ بر علیه تمام دنیا بسیار مهم است و هر یک از ما باید در جهت آشنایی این نسل با سال های دفاع مقدس و سختی ها و اهمیت دفاع از کشور در هنگام جنگ گام برداشته و بکوشیم.

سربازان فداکار اسلام در طول هشت سال دفاع مقدس، جان در کف و غیورانه از میهن اسلامی دفاع کردند. امنیت، اقتدار زمان حال ما، مرهون زحمات این قشر ایثارگر است. دفاع جانانه و مبتنی بر تفکر اسلامی و انقلابی ملت قهرمان ایران در دفاع مقدس نه تنها هیچ دستاورد و سودی برای رژیم بعثی و حامیان او نداشت بلکه از سرزمین ما یک کشور مقتدر ساخت که نامش در سرتا سر جهان درخشید و جاودانه شد.

نگهبانی و محافظت از ارزش های شهدا و رزمندگان اسلام و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و آینده کشور، یک امر ضروری است. با توجه به توطئه ها و نقشه های شوم دشمنان اسلام برای ضربه زدن به کشور و از بین بردن اعتماد و امنیت بین مردم به ویژه نسل جوان، یادآوری تلاش ها و مجاهدت های رزمندگان اسلام در جنگ تحمیلی و تبیین فرهنگ ایثار و شجاعت انها باید در الویت کاری مسئولان امر قرار گیرد تا به یک آرمان ابدی تبدیل شود.

نوشتن انشا در موردشهیدان راه حق، شهادت و دفاع مقدس، در سال های جنگ تحمیلی با عراق، باعث می شود تا ما با عزم و اراده قوی در راه اعتلای فرهنگ و کشورمان بکوشیم و نام ایران اسلامی را با افتخار سربلند نگه داریم.

انشا در مورد دفاع مقدس پایه چهارم

دفاع مقدس یعنی دفاع از کشور در زمان جنگ، هفته دفاع مقدس بهترین فرصت برای پاسداری از ارزش های دفاع مقدس و زمان جنگ است.

در روز 31 شهریور 1359 با هجوم ارتش عراق به مرزهای غرب و جنوب و حمله هوایی به چند فرودگاه ایران جنگ تحمیلی ۸ ساله دولت عراق به رهبری صدام حسین رئیس جمهور عراق علیه ایران آغاز شد.

خیلی از شهدا وقتی عازم مرزهای جنوب کشور برای دفاع از کشور شدند سن کمی داشتند و نوجوان و جوان بوده اند . خیلی از مادر ها پسر هایشان را در جنگ از دست دادند و خیلی از بچه ها در جنگ پدرهایشان را از دست دادند و فرزندان شهدا شدند.

خیلی از وقت ها این فرزندان شهدا دلشان برای پدرشان تنگ می شود و به آنها می گویند شما مهربان نبودید و گرنه نمی رفتید و ما را ترک نمی کردید اما مادرشان به آنها می گویند که پدرانشان رفتند تا تمام فرزندان این سرزمین آزاد زندگی کنند و بدون ترس از حملات دشمن بتوانند درس بخوانند.

با وجود اینکه ما هشت سال جنگ کردیم و سختی های فراوانی را در طول این هشت سال تحمل کردیم ولی حتی یک وجب از خاک خود را به دشمن ندادیم و دشمن را از کشورمان بیرون انداختیم . حال ما دانش آموزان هم باید مانند شهیدان شجاعف فداکار و با ایمان باشیم.

نتیجه گیری انشا در مورد انشا با موضوع دفاع حقدس

انشا درباره هفته دفاع مقدس، دلاوری و فداکاری رزمندگان و شهدای جنگ موجب می شود که بدانیم امروز جوانان ما تشنه آگاهی از آرمان های دلاوران دفاع مقدس هستند و باید با برنامه ریزی مناسب در جهت انتقال این ارزش ها به جوانان تلاش کنیم، هفته دفاع مقدس فرصتی است که بار دیگر اتفاقات این حماسه افتخارآمیز مورد بازخوانی قرار گیرد. پاسداری از ارزش های شهدا و رزمندگان اسلام و انتقال فرهنگ دفاع مقدس به نسل جوان و آینده کشور یک وظیفه ی همگانی بر دوش ما است که باید آن را به نحو احسن انجام دهیم.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.