۴ انشا در مورد ایران قوی (کوتاه و زیبا) برای پایه های مختلف

انشا درمورد ایران قوی. انشا ادبی در مورد ایران برای پایه های پنجم، ششم، هفتم ، هشتم و نهم با مقدمه و نتیجه.

انشا نوشتن به ما کمک میکند تا مهارت نوشتاری و فکری خود را تقویت کنیم به همین خاطر جزو درس های مهم در طول دوران تحصیل به شمار می رود. نوشتن انشا درباره ایران قوی باعث می شود دانش آموزان درباره این موضوع که ایران قوی چه ویژگی هایی دارد بیشتر فکر کنند.

در ادامه چند انشا ادبی و زیبا درباره ی ایران قوی، شامل انشا کوتاه درباره ایران قوی برای دانش آموزان پایه های مختلف کلاس پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم و دیگر پایه ها آورده شده است که می توانید از آن ها ایده بگیرید.

موضوع انشا درباره ایران قوی

برای نوشتن انشا در مورد ایران قوی می توانید به ویژگی های ایران قوی اشاره کنید و یا در مورد اینکه وظیفه ما برای داشتن ایران قوی چیست بنویسید. همچنین می توانید از متن زیبا درباره ایران برای نوشتن انشا درباره ایران قوی استفاده کنید.

انشا درباره ایران قوی چه ویژگی هایی دارد؟

ایران قوی از نظر من یعنی کشوری که بتواند به اهداف خود برسد و همیشه در مسیر رشد و پیشرفت رو به جلو در حال حرکت باشد. داشتن ایران قوی مستلزم داشتن اقتصاد قوی است که برای این هدف باید همه در این شرایط دست به دست هم بدهیم و با برنامه ریزی منظم و درست و حمایت از تولید کالای ایرانی و عدم خرید از کالاهای وارداتی از این جنگ سخت بیرون بیاییم.

ایران قوی دارای پشتوانه های محکم علمی و فرهنگی است که می تواند با کشورهای بزرگ دنیا رقابت کند. ایران قوی از همه لحاظ برتر و سرآمد است هم در علم، هم در ورزش، هم در فیلم و سینما. در ایران قوی همه مردم از زندگی لذت می بند و مجبور نیستند حسرت داشتن یک زندگی معمولی را بخورند.

برای داشتن و ساختن یک کشور قوی باید خودمان دست بکار شویم و نباید منتظر باشیم تا دیگران برای ما کاری انجام دهند. اگر هر کسی سهم خود را برای داشتن یک ایران قوی به درستی انجام دهد خیی سریع به یک کشور ایده آل تبدیل می شویم.

اول از همه باید نسل جوان را در مهارت های کاربردی مختلف آموزش دهیم و کیفیت تحصیل و آموزش را در مدارس بهبود ببخشیم. ایران کشوری پهناور و وسیع است و دارای منابع طبیعی و معادن طلا، مس، سنگ و… زیادی می باشد به همین خاطر همیشه مورد توجه دیگر کشورهای همسایه اش بوده و آن ها در تلاش بوده اند تا این کشور را از آن خودشان کنند. اما اینجا خانه ی ماست وطن ماست خاک این سرزمین برای ما از هر چیزی مهم تر است و به کسی اجازه نخواهیم داد که وارد خانه و ایران قوی ما بشود.

انشا در مورد ایران قوی برای پایه هفتم و هشتم

ایران قوی و دوست داشتنی من میخواهم از تو بگویم از تمام جنگ هایی که از گذشته تا الان به خودت دیده ای اما خیلی شجاع و استوار ایستادگی کردی و هیچ وقت نخواستی ذره ای از خاکت را به بیگانگان بدهی. ایران قوی من وقتی به زیبایی هایت و تمدن فرهنگی غنی ای که داری فکر میکنم هر لحظه بیشتر افتخار میکنم برای این که زادگاهم این سرزمین است. به آب و هوایت که دارای چهار فصل مختلف است به دریای خلیج فارس و خزرت به جنگل های گلستانت، به آرامگاه فردوسی به تمام شاعرانی که نام ایران را زنده نگه داشته اند، به تمام گویش های زیبایی که در جای جای این سرزمین در حال زندگی و آباد کردن ایران هستند به تمدن دیرینه و با اصالتت به سی و سه پل و تخت جمشیدت به مردان و زنان با غیرتی که برای یک وجب از خاک ایران از جان خودشان گذشتند به پرچم سه رنگ زیبایت، به غذاهای خوش رنگ و بویت من به داشتن همه ی این ها و ایران قوی خود افتخار میکنم. ایران قوی ما با تمام روزهای تلخی که داشت جنگید و هنوز نیز در حال جنگیدن است تا روزی که به آبادی و آزادی که حقش است برسد.

انشا در مورد ایران قوی همراه با مقدمه و نتیجه برای پایه ی ششم

مقدمه

مبارز وطن می گوید

اگر کسی نتواند به هر دلیلی به وطن خدمت کند،

بهتر است مرده باشد.

وطن همیشه برای من حس غرور و افتخار داشته است. ایران کشوری پر از تاریخ و تمدن بوده و جنگ ها، درگیری ها و روزهای بد زیادی را تا به امروز پشت سر گذاشته است. همیشه برای ایرانی بودنم خوشحالم. آرزوی همه ی ما مردم ایران برای این وطن قوی و پر افتخار این است که روزی به صلح و آرامش ابدی برسد و رخت شادی بر تن کند و صدای خنده ی ما ایرانیان تمام دنیا را پر کند. کاش روزی برسد که در ایران دیگر هیچ گونه روز تاریکی وجود نداشته باشد و همه شادی کنان برای ایران عزیزمان جشن بگیریم.

گرچه ایران هنوز فاصله زیادی تا تبدیل شدن به یک کشور ایده آل دارد اما برای من قوی ترین کشور دنیاست چون همیشه از همه روزهای سخت سربلند بیرون آمده و با همه دشمنی هایی که با آن روبرو بوده توانسته سرپا بایستد. امیدوارم مشکلات اقتصادی کشورم هرچه زودتر از بین برود تا کشورم ایران قدرتمندتر از همیشه بدرخشد و مردم کشورم مجبور نشوند به کشورهای دیگر مهاجرت کنند.

نتیجه:

زادگاه هر شخص برایش خیلی مهم و با اهمیت است. حتی اگر سالها از ایران دور باشم و در بهترین نقطه جهان زندگی کنم باز هم بوی وطنم ایران را از یاد نخواهم برد و دلم برای همه روزهایی که در آن سپری کرده ام تنگ میشود. حتی اگر کیلومتر ها دور باشم اما هیچ جایی نمیتواند برای من وطنم ایران شود.

انشای دلی برای ایران قوی

وطن یعنی سرای ترک تا پارس

وطن یعنی خلیج تا ابد فارس

وطن یعنی دو دست از جان کشیدن

به تنگستان و دشتستان رسیدن

زمین شستن ز استبداد و از کین

به خون گرم در گرمابه فین

ایران برای ما فقط یک زادگاه نیست ایران خانه ی اولیه ی ماست جایی که در آن عشق، خانواده و دوستی برایمان معنا پیدا کرده است. حتی با دور شدن از این سرزمین نیز هیچ وقت نمیتوانیم بوی این خاک را فراموش کنیم. مردم این سرزمین همیشه تا پای جان برای حفظ خاکش جان خودشان را فدا کرده اند.

وقتی نام ایران قوی ما می آید همه از تمدن و سنت های دیرینه آن یاد میکنند از شاعران بلند آوازه اش از دانشمندان نام آورش. از وقتی در این کشور متولد شدم و قدم بر این خاک گذاشتم خیالم راحت بود از محکم بودن زمینش از استواریش این خاک همیشه به من اعتماد به نفس داده است.

پرچم ایران به من غرور میدهد و وقتی به پرچم سه رنگ کشورم نگاه میکنم احساس افتخار میکنم. آرزوی من و تمام مردم سرزمینم ایران این است که روزی این کشور در تمام دنیا به عنوان پر افتخار ترین کشور دنیا شناخته شود و بتواند صلح و آرامش را در همه جای دنیا برقرار کند و برای مردم فداکارش که همیشه در تمام شرایط سخت حضور پر شور و تاثیر گزار داشته اند امنیت و امکانات فراهم کند. ایران قوی برای همه ی ما یک کشور پر از افتخار و زیبا است وما برای اینکه ایرانی هستیم به خودمان افتخار میکنیم.

انشا ایران قوی برای پایه های مختلف تحصیلی

ایران عزیز من وقتی به نام زیبایت فکر میکنم به خودم افتخار میکنم. شنیدن نام ایران قوی به همه ما ایرانیان حس غرور و افتخار میدهد. ایران قوی من جاییست که مردان و زنان پا به پای هم برای ساختن این کشور در تلاش هستند. ایران عزیز من با وجود تمام جنگ ها و ناآرامی هایی که به خودت دیده ای هنوز استوار ایستاده ای و امنیت و آرامش را برای همه ی ما برقرار کرده ای. فرزندان و دانش آموزان این کشور نسل های آینده ای هستند که برای بهتر شدن این کشور تلاش میکنند تا ایران را به جایی بهتری تبدیل کنند.

ایران قوی ما جایی است که هرگز نمیتوان آن را از دست داد چون این کشور دارای معادن و منابع طبیعی زیادی است. ایران کشور پر از زیبایی ها و دیدنی هاست. از آب و هوایش گرفته تا آثار باستانی که در هر نقطه از این کشور وجود دارد. ایران تنوع فرهنگی و گویش های فراوانی دارد که هر کدامشان رنگ و زیبایی خاصی به آن داده اند. ما به داشتن ایران قوی و این سرزمین زیبای خود بسیار افتخار میکنیم و برای آبادی آن از هیچ کاری دریغ نمیکنیم.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.