چگونه در گوگل فایل هایی با فرمت یا پسوند دلخواه پیدا کنیم

اطلاعات موجود در گوگل بسیار گسترده و نامحدود می باشد و با جستجو یک جمله در گوگل چندین صفحه مربوط به آن برای شما باز می شود اما با سرچ پسوند و یا نوع فایل مورد نظرتان در ادامه جمله می توانید به راحتی به مطلب دلخواه تان دسترسی پیدا کیند. اگر میخواهید به راحتی فایلی که می خواهید در ارتباط با موضوع مورد نظرتان در google پیدا کنید، فقط کافیست مراحل گفته شده در ارتباط با “چگونه در گوگل فایل هایی با فرمت یا پسوند دلخواه پیدا کنیم” به خوبی مطالعه کنید.

مراحل پیدا کردن فایل با فرمت و پسوند دلخواه در گوگل

مرورگر گوگل را بازکنید

1) به Google.com بروید. در اولین گام برای پیدا کردن فایل با فرمت دلخواه باید مرورگر گوگل را در تکستاب و یا گوشی تلفن همراه خود باز نمایید.

تایپ موضوع در گوگل google

2) موضوع مورد نظرتان را در مرورگر گوگل تایپ نمایید. به عنوان مثال، اگر شما علاقه مند هستید که بدانید “اندروید چیست” باید آن را در محل تایپ گوگل مطابق تصویر فوق تایپ نمایید.

نحوه جستجو فایل pdf پی دی اف در مرورگر گوگل

3) تصمیم بگیرید که چه نوع فایل بعد از آن هستید.

به عنوان مثال، شاید شما مایل به دریافت فایل های PDF هستید که موضوع مورد نظر شما همچون “اندروید چیست” را توضیح دهد. فایل های PDF اغلب انتخاب خوبی هستند، زیرا اغلب شامل مقالات کامل، دستورالعمل ها، نمودار ها و غیره می باشند و می توان به راحتی آنها را دانلود نمود.

روش جستحو فایل با فرمت خاص در گوگل

4) با استفاده از هر دو “نوع فایل” و “سوال”موضوع مورد نظرتان را تایپ نمایید.

 برای مثال جهت دانلود فایل pdf در مورد موضوع “اندروید چیست؟” باید موارد زیرا را رعایت نمایید تا مطلب خوبی به دست آورید.

  • واژه نوع فایل را تایپ نمایید: نوع فایل: (File Type:)
  • نوع فایل را انتخاب کنید: نوع فایل: PDF
  • اضافه کردن موضوع: نوع فایل: PDF What is Android

دکمه ذربین برای جستجو فایل با فرمت دلخواه

5) نماد ذره بین را کلیک کنید تا جستجو را شروع کند. پس از تایپ موضوع با روش فوق و کلیلک روی دکمه ذره بین شما می توانید یک دسته از فایل های PDF، مربوط به موضوع مورد نظرتان را مشاهده نمایید.

نحوه پیدا کردن فایل با فرمت diagram در گوگل

6) جهت دانلود فایل با فرمت های دیگر در گوگل نیز می توانید با روش فوق فقط با تایپ نوع فایل موضوع مورد نظر مطابق تصویر فوق آن را دانلود نمایید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.