آموزش بافت دستکش بدون انگشت

در زمستان وقتی هوا سرد است و برف می بارد، خیلی لذت بخش می باشد که بیرون بروی و برف بازی کنی و آدم برفی درست کنی. دستکش بافتنی در این روز ها لازم می شود. شما می توانید به راحتی با دنبال کردن آموزش بافت دستکش برای خودتان دستکش بافتنی ای که دوست دارید را درست کنید. آموزش بافت دستکش دخترانه بدون انگشت می تواند به دو صورت ساده با قلاب و همچنین با دو میل انجام شود. در زیر آموزش بافت دستکش دخترانه بدون انگشت ساده با قلاب مرحله به مرحله گذاشته شده است که با به کار گیری آن ها می توانید دستکش بافتنی زیبایی ببافید.

آموزش بافت دستکش دخترانه ساده به 2 روش

در زیر دو روش برای آموزش بافت دستکش دخترانه (بدون انگشت) ساده با قلاب به صورت مرحله به مرحله آورده شده است. نوع کاموا به سلیقه ی خودتان بستگی دارد که می توانید از کاموا پشمی یا کاموا اکریلیک استفاده کنید. شماره ی قلاب هم با توجه به ضخامت کاموا انتخاب می شود.

آموزش مرتبط: مدل ساق دست بافتنی دخترانه جدید در رنگ ها و طرح های مختلف

روش اول آموزش بافت دستکش دخترانه بدون انگشت

بافت دستکش بدون انگشت

برای بافت دور مچ باید بافت ذرتی ببافید.

رج اول: قسمت مچ را که در بالا بافته اید روی هم قرار دهید و درزهای دو طرف را در یک طرف بگیرید سپس قلاب را از دو طرف درز عبور دهید تا به هم وصل شوند. بافت را با بافتن بافت پایه کوتاه برای تمام رج اول آغاز کنید.

رج های 2 تا 4: برای این رج ها باید این گونه عمل کنید، ابتدا 3 دانه بافت زنجیره ببافید و در همان دانه اول یک بافت ذرتی 3 تایی ببافید. یک دانه را نبافید و برای دانه ی بعد، دوباره یک بافت دانه ذرتی ببافید. در رج 2 باید 15 دانه بافت دانه ذرتی داشته باشید و برای رج های 3 و 4 این کار را نیز انجام دهید.

رج 5: در این رج باید جای انگشت شصت خود را معین کنید. سپس باید 7 دانه بافت دانه ذرتی ببافید بعد جای انگشتتان 3 بافت دانه زنجیره ببافید. اگر انگشت شصت شما کمی بزرگ است تعداد بافت زنجیره را اضافه کنید بعد 2 دانه بافت ذرتی را نبافته سپس بقیه رج را ادامه دهید.

نکته: برای بافت دستکش سمت راست به جای این که بعد از دانه 7 جای انگشت شصت خود را مشخص کنید، 7 دانه رج را در نظر بگیرید این گونه که تمام رج را تا زمانی که به 7 دانه آخر برسد ببافید. بعد 2 دانه را نبافید، 3 دانه را دانه زنجیره ببافید سپس 5 دانه را دانه ذرتی ببافید.

رج های 6 تا 8: این رج را مانند رج 2 تا 4 ببافید. به این نکته توجه کنید که اگر دستکش سایز کوچک می بافید تعداد رج را کاهش دهید.

رج های 9 و 10: دور تا دور کار را کامل با بافت پایه کوتاه ببافید.

روش دوم آموزش بافت دستکش دخترانه بی انگشت

دستکش بدون انگشت دکمه دار

همچنین ببینید: آموزش بافت پاپوش نوزاد با میل و قلاب به روش ساده + عکس های پاپوش نوزاد بافتنی

بافت اصلی این دستکش دخترانه بدون انگشت باید بافت ذرتی باشد.

برای آغاز کار ابتدا باید دور مچ را اندازه بگیرید و 4 سانتی متر به آن زنجیره اضافه کنید.

رج های 1 تا 3: همه زنجیره ها را یک بافت پایه ساده ببافید و برای هر زنجیر یک بافت ساده ببافید.

نکته: زمانی که ردیف اول با بافت ساده شروع شود. قبل از بافت ساده اول 2 زنجیره ببافید و بعد بافت ساده را شروع کنید.

رج 4: مانند رج اول تا زمانی که به 4 دانه آخر برسید برای هر دانه یک بافت پایه ساده ببافید بعد 2 تا زنجیره ببافید، 2 دانه را نبافید و 2 دانه پایانی رج را دوباره بافت ساده پایه ببافید و بعد کار را برگردانید و به رج بعد بروید.(بافت جا دکمه ای)

رج های 5 تا 7: باید مانند رج های 2 ببافید.

رج 8: مانند رج 4 که توضیح داده ایم ببافید.

رج 9 تا 12: باید مانند رج 2 که توضیح داده ایم آن را ببافید.

بعد از اتمام کار کاموا را ببرید و دکمه ها را بدوزید.

نکته: اگر می خواهید دستکش شما کمی بلندتر باشد رج ها را می توانید بیشتر ببافید.

امیدواریم آموزش بافت دستکش دخترانه بدون انگشت برای شما مفید بوده باشد.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید