بررسی خصوصیات و ویژگی های سگ گلدن رتریور آمریکایی و مشهور

به عقیده بسیاری باهوش ترین سگ دنیا سگی با این نژاد است.سگ گلدن رتریور یکی دیگر از معروف ترین نژاد های سگ می باشد که در دنیا محبوبیت زیادی پیدا کرده است زیرا سگ گلدن رتریور در جهان به دلیل داشتن هوش بالا و اجتماعی بودنش و ایجاد تعامل خوب با انسان و همچنین داشتن ظاهری زیبا جذاب معروف می باشند. سگ های گلدن رتریور رشد متوسطی دارد و تا سن حدودا 3 تا 4 سالگی دوره کودکی خود را حفظ می کنند و وفاداری  این سگ همیشه انسان را هیرت زده می کند.

مشخصات سگ گلدن رتریور

سگ گلدن رتریور یکی از زیبا ترین سگ نژاد داره آمریکایی می باشد که محبوبیت زیادی بین مردم آمریکا و جهان دارد. سگ گلدن رتریور در مواقع شکار و دیگر وظایف خودش کاملا جدی می باشد. سگ گلدن رتریور بسیار قوی و عضلانی می باشد داشتن سر بزرگ و گوش های کوتاه و پوزه صاف چهره آن را جذاب تر کرده است و در راه رفتن قدم های صاف و محکم و با اعتماد به نفس کامل راه می روند.

شما می توانید به راحتی این سگ ها را آموزش دهید و شاهد رفتار خوب آنها با کودکان خود و یا حتی دیگر حیوانات خانگی باشید. در صورتی که به خوبی از سگ گلدن خود مراقبت کنید، می توانید این همراه مهربان را تا ۱۱ سال در کنار خود داشته باشید.

شخصیت سگ گلدن رتریور

یکی از شخصیت های بارز این نژاد که باعث شده است بین مردم محبوبیت داشته باشد مهربان بودن و طبیعت آرامشان است و علاقه دارند که همیشه صاحب خود را راضی نگهدارند و مطیع دستورات صاحب خود می باشند. در کل نژاد گلدن رتریور برای کمک رسانی به انسان پرورش داده شده است و اگر می خواهید از سگ گلدن رتریور نگهداری کنید باید به خوبی پرورش و آموزش دهید.

سگ گلدن رتریور طلایی همانند دیگر سگ نیاز دارد که در سنین خیلی پایین تر در اجتماع قرار بگیرد تا بتواند به خوبی آموزش های لازم را ببیند به طوری که در مکان های مختلف با افراد مختلف ارتباط برقرار کند و همچنین تجربه های مختلفی را کسب کند این روند می تواند به ثبات شخصیتی سگ شما کمک بسیاری کند.

توله سگ گلدن رتریور

اندازه قد و وزن سگ گلدن رتریور

سگ گلدن رتریور بسیار مهربان هستند و بدنی متوسط و خوش فرم دارند چشم های زیبا و فندقی شکل سگ گلدن رتریور باعث شده است چهره آن را مهربان تر و باهوش نشان دهد. سگ گلدن رتریور را می توان گفت که دارای استخوان بندی محکم و قوی می باشد و در نژاد نر یا ماده آن فرق چندانی مشاهده نمی شود به طوری که در قد سگ گلدن رتریور نر معمولا بین 60 تا 63 سانتی متر و وزنی تقریبا 30 تا 35 کیلوگرم دارند. سگ گلدن رتریور ماده معمولا قدی کوتاه تری دارند و به اندازه 51 تا 55 می باشند و می توان گفت وزنی حدود 25 تا 30 کیلوگرم دارند.

رشد سگ گلدن رتریور طوری است که در سن بین 1 تا 2 ساگی به حداکثر قد خود می رسند.

مشخصات ظاهری سگ گلدن رتریور طلایی

سگ گلدن رتریور در  پوشش خود به شکل عجیبی هستند به این صورت که پوشش خارجی متراکم و ضد آب دارند و در برخی از قسمت های بدن آن تراکم موهای بیشتر و در برخی قسمت ها کم می باشد به این صورت که در قسمت پشت پاهای و قسمت جلویی شکم آن تراکم موها بیشتر است.

سگ گلدن رتریور را می توان گفت که در رنگ های مختلف طلایی وجود دارد ینی از طلایی تیره تا طلایی روشن وجود دارد. سگ گلدن رتریور رنگ آن کاملا مشخص می باشد و رنگ های دیگر آن به رسمیت شناخته نشده است.

سگ گلدن رتریور ریزش موی زیادی ندارد و در فصل های زمستان و تابستان ریزش موی متوسطی دارند ولی در فصل بهار و پاییز می توان گفت که ریزش موی بیشتری پیدا می کنند و گفته شده است که اگر قصد نگهداری از این سگ در خانه را دارید باید به وجود مو در خانه ولباس خود عادت کنید.

بهتر است هر روز موهای سگ خود را برس بزنید تا ریزش آن کنترل شود و موهای صاف و زیبایی جلوه دهد. برای سگ گلدن رتریور ماهی حداقل یک بار حمام نیاز دارد ولی اگر زمان و حوصله بیشتری دارید در فواصل کمتری سگ خود را حمام ببرید.

هفته‌ای ۲-۳ بار دندان‌های او را مسواک زده تا جلوی انباشته شدن رسوبات و باکتری‌ها را بگیرید. برای افزایش کیفیت بوی دهان سگ، مسواک زدن روزانه نیز پیشنهاد می‌شود.

بهترین زمان برای عادت دادن سگ خود به شانه زدن و یا حمام کردن و مسواک زدن در سن کم می باشد زیرا در این سن سگ شما آموزش میبیند. طوری آموزش دهید که با انجام دادن این مراحل آرام بماند و شما را اذیت نکند.

اگر در هنگام برس زدن با دقت به پوست سگ خود توجه کنید زیرا ممکن است زخم و یا جوش هایی در بین موهای سگ خود باشد توجه به این زخم ها باعث می شود از بیماری های و مشکلات آینده پیشگیری و جلوگیری کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.