طرز تهیه دسر طالبی با ژله و بستنی؛ مجلسی و خوشمزه

در فصل تابستان خوردن یک دسر تابستونی خوشمزه با طالبی بسیار لذت بخش است. در این پست طرز تهیه دسر طالبی با ژله و بستنی ارائه شده است.

با شروع فصل تابستان و گرم شدن هوا، خوردن یک دسر خوشمزه تابستانی و خنک بسیار لذت بخش است. طالبی از میوه های محبوب بین اکثر افراد است که میتوان در تهیه انواع دسر ها از آن استفاده کرد. در ادامه این پست میتوانید طرز تهیه دسر طالبی با ژله و بستنی را بیاموزید و به راحتی در منزل تهیه و با اعضای خانواده نوش جان کنید.

دسر تابستانی با طالبی و ژله و بستنی

دسر طالبی و ژله خیلی راحت آماده می شود و ظاهری شبیه به ژله مات دارد. می توانید برای مهمانی و دورهمی های تابستانه این دسر خوشمزه را درست کنید و نوش جان کنید.

مواد مورد نیاز برای تهیه دسر طالبی با ژله و بستنی

پوره طالبی2 لیوان
بستنی وانیلی1 لیوان
پودر ژله طالبی1 بسته
آب جوش1 لیوان
پودر ژلاتین2 قاشق غذا خوری
آب سرد1/4 لیوان
رنگ خوراکی سبزیه قطره
عسل یا شکردو سه قاشق غذا خوری

مراحل طرز تهیه دسر طالبی با ژله و بستنی

زمان مورد نیاز: 40 minutes.

 1. پوره کردن طالبی

  برای پوره طالبی ابتدا طالبی ها را بشویید و پوست بگیریدو تخمه های طالبی را جدا کرده و به قطعات کوچک خرد کنید. با هر وسیله ای مانند گوشت کوب برقی یا مخلوط کن طالبی ها را خوب پوره کنید.

 2. آماده کردن ژله

  درون یک کاسه یک بسته پودر ژله طالبی را با یک لیوان آب جوش به خوبی هم بزنید. کاسه را روی بخار کتری قرار بدهید تا تمام ذرات ژلاتین درون آن آب شود. یک قطره رنگ خوراکی سبز برای رنگ بهتر اضافه و هم بزنید. سپس کاسه را کنار بگذارید تا به دمای محیط برسد.

 3. بستنی و پودر ژلاتین

  بستنی را از فریزر خارج کنید و در دمای محیط نیم ساعت زمان بدهید تا کمی شل شود. تا آب شدن بستنی پودر ژلاتین را درون یک کاسه با آب سرد مخلوط کنید. وقتی بافت اسفنجی به خود گرفت روی بخار کتری قرار بدهید تا با ذوب شدن دانه های ژلاتین شفاف شود. سپس کنار بگذارید تا خنک شود.

 4. ترکیب کردن مواد دسر

  درون مخلوط کن، پوره طالبی، بستنی، ژله طالبی و ژلاتین شفاف شده را با هم خوب میکس میکنیم.

 5. مرحله آخر

  یک قالب را انتخاب کنید و کمی آن را چرب کنید. مایه دسر را درون قالب بریزید و به مدت 4 الی 5 ساعت درون یخچال قرار بدهید.

 6. جدا کردن ژله از قالب

  بعد از گذشت 5 ساعت قالب را از یخچال خارج کنید. به کمک یک چاقو و به آرامی لبه های ژله را از قالب جدا کنید.قالب را به مدت چند ثانیه درون آب جوش قرار دهید و سپس خارج کنید. ظرف سرو را مرطوب کنید و ژله را درون ظرف برگردانید. میتوانید برای تزئین از هر چیزی به دلخواه استفاده کنید.

طرز تهیه دسر طالبی با ژله و بستنی

طرز تهیه اسموتی سیب و طالبی

طرز تهیه دسر با انبه

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.