آموزش کرلی کردن مو با پارچه مرحله به مرحله و با جزئیات

آموزش نحوه کرلی مو با پارچه مناسب موهای کوتاه و بلند

برای فر کردن مو یا حالت دادن آن ها همیشه لازم نیست از اتومو و بابلیس و سشوار استفاده کنید. همیشه استفاده از روش های طبیعی گزینه بهتری هستند. با اموزش کرلی مو بوسیله پارچه با شما هستیم.

پیش از آن که دستگاه‌های فرزنی و اتوهای مو روانه بازار شوند، مردم عادت داشتند موهای خود را با چندین وسیله‌ی ساده فر کنند. از جمله وسایل بکار رفته برای کرلی کردن مو می‌توان به پارچه، شانه و آب اشاره کرد که برای سلامت مو بی ضرر هستند. به منظور کرلی کردن مو با پارچه کافی است پارچه را به دور موهای خود بپیچید و تمام شب را با این پارچه‌ها بخوابید تا موهای فر کلاسیکی داشته باشید. در این مقاله، نحوه‌ی کرلی کردن مو به کمک پارچه به صورت گام به گام آموزش داده می‌شود. 

آموزش نحوه كرلي كردن مو با استفاده از پارچه

به حالت دادن موها به شکلی که کاملا فر نشود کرلی می گویند. معمولا کرلی کردن مو با اتو یا بابلیس انجام می شود که ممکن است به مو آسیب برساند. اگر فرصت کافی دارید بهتر است از روش های طبیعی برای کرلی مو استفاده کنید. یکی از روش های کرلی کردن مو، کرلی مو با استفاده از دستمال پارچه ای انجام می شود که نتیجه زیبا و ماندگاری دارد. یک بار امتحانکنید.

بخش 1: آماده‌سازی پارچه‌ها و مو

حدود 10 تا 20 نوار پارچه‌ای به اندازه‌ی 2 در 8 اینچ (5 در 20 سانتی‌متر) برش دهید

آموزش کرلی مو با پارچهاز یک تکه پارچه‌ی بزرگ مانند روبالشی یا حوله‌ی قدیمی استفاده کنید. به کمک قیچی مخصوص پارچه، نوارهایی به عرض 2 اینچ (5 سانتی‌متر) و طول 8 اینچ (20 سانتی‌متر) ببرید. 

 • در صورتی که روبالشی یا حوله‌ی قدیمی ندارید، می‌توانید از یک تکه پارچه بزرگ نیز استفاده کنید. مردم معمولاً از پارچه‌های نخی یا پرز حلقوی استفاده می‌کنند اما شما می‌توانید هر نوع پارچه‌ای را برای کرلی کردن موها بکار ببرید. حتی تی‌شرت‌های قدیمی نیز برای این منظور قابل استفاده هستند. 

در صورتی که می‌خواهید مجدداً از پارچه استفاده کنید، درزهای آن را بدوزید

نحوه کرلی مو با پارچهاگر فکر می‌کنید که روزی دوباره از این پارچه‌ها استفاده خواهید کرد، درزهای کناره‌ و انتهای پارچه را با ماشین خیاطی بدوزید. این کار مانع از ساییده شدن پارچه می‌شود. همچنین، می‌توان پارچه را نیز شست. 

۳۴ مدل مو با باندانا ساده و زیبا

موهای خود را شانه بزنید تا گره‌های مو باز شود

آموزش مرحله به مرحله کرلی موبه منظور اطمینان پیدا کردن از این که کرلی مو به صورت یکنواخت در سراسر موها ایجاد شود، ابتدا باید گره‌های مو از بین بروند. از یک شانه یا برس برای از بین بردن گره‌های مو استفاده کنید. 

 • در صورتی که موهای شما بسیار گره‌دار است، یک نوع محلول نرم‌کننده برای از بین بردن گره‌ها بر روی موهای خود اسپری کنید. 

۱۱ نکته و ترفند مراقبت از موی فر

موهای خود را با اسپری نمک دریایی مرطوب کنید

آموزش کرلی با پارچهنمک دریایی به بافت موهای شما کمک می‌کند و باعث می‌شود که کرلی کردن مو با پارچه برای مدت زمان طولانی‌تری بر روی موها باقی بماند. موهای خود را با مقدار کافی از این اسپری بپوشانید تا مرطوب شود. زمانی که موها خیس است، شروع به بیچیدن پارچه‌های به دور موها نکنید. 

 • در صورتی که اسپری نمک دریایی ندارید، می‌توانید از آب معمولی استفاده کنید. نمک دریایی باعث می‌شود که فر موها زیباتر شود. اما پیش از شروع کرلی کردن موها حتماً باید آن را مرطوب کنید. 
 • همچنین، می‌توانید از موس یا لوسیون مو به جای اسپری نمک دریایی برای کرلی کردن موها با دستمال پارچه ای استفاده کنید. 

بخش 2: پیچیدن موها

موهای خود را به 4 بخش مساوی تقسیم کنید

آموزش کرلی کردن مو با پارچهاز انتهای شانه استفاده کرده و موها از بالای سر تا پایین گردن جدا کنید. بار دیگر با استفاده از انتهای شانه، خط جدا کننده را مشخص‌تر کنید. سپس، موهای خود را با استفاده از یک خط افقی از یک طرف پشت گوش تا طرف دیگر جدا کنید. به این ترتیب، چهار قسمت مساوی ایجاد می‌شود.

 •  در صورت تمایل می‌توانید قسمت‌هایی از مو که فعلاً استفاده نمی‌کنید را طی کرلی کردن قسمت اول با سنجاق جمع کنید.

آموزش تقسیم بندی مو

یک بخش ضخیم 1 اینچی (2/5 سانتی‌متری) از مو را بین انگشتانتان بگیرید

نحوه کرلی کردن موها با دستمال پارچه ایکرلی کردن را با یکی از بخش‌ها شروع کنید. بخشی از مو را بین انگشتان خود بگیرید. به منظور داشتن فر موی زیبا بهتر است که دسته‌ی یک اینچی (2/5 سانتی‌متری) از مو را جدا کنید. اگر می‌خواهید فر موی بزرگ‌تر و شل‌تری داشته باشید، ضخامت دسته‌ی موی جدا شده را بیشتر کنید.

 • برای فرهای بسیار بزرگ و شل، یک بخش جدید جدا نکنید. تنها بخش جلویی طرف اول را به صورت کامل در دست بگیرید.
 • مطمئن شوید که این بخش پیش از شروع کرلی کردن، مرطوب باشد. در صورتی که خشک شده است، کمی نمک دریایی یا آب معمولی به موهای خود اسپری کنید.

این بخش از مو را از پایین به دور یک نوار پارچه‌ای بپیچید

روش کرلی مو با نوارهای پارچه ایکرلی کردن را با انتهای هر بخش از مو که انتخاب کرده‌اید، آغاز کنید. نوار پارچه‌ای را افقی نگه دارید به طوری که عرض آن به طور کامل 2 اینچ (5 سانتی‌متر) باشد. دسته‌ای از موها را به دور پارچه تا جایی بپیچید که می‌خواهید موهایتان فر شود.

 • اگر می‌خواهید تنها انتهای موهای خود را فر کنید، این کار را تنها تا نصف طول موها انجام دهید.
 • برای زمانی که می‌خواهید موهای خود را تا بالا فر کنید، موهای خود را تا فرق سر به دور پارچه بپیچید.

پارچه را به دور موهای پیچیده شده‌ی خود گره بزنید تا باز نشود

چگونه موها را با پارچه کرلی کنیمزمانی که به نقطه‌ای رسیدید که می‌خواهید فر موهایتان تا آنجا باشد، انتهای پارچه را به دور موهای خود گره بزنید. شما می‌توانید از یک گره‌ی مربعی برای محکم کردن پارچه استفاده کنید.

 • گره را آنقدر محکم نکنید که باز کردن آن برای روز بعد به دشواری صورت گیرد. با این وجود، گره باید به اندازه کافی محکم باشد تا باز نشود.
 • در صورتی که گره را بیش از اندازه محکم بستید، شاید لازم باشد که پارچه را باز کنید. این بدان معنی است که دیگر نمی‌توانید از این پارچه استفاده کنید.

چگونه موهای خود را در خانه کراتینه طبیعی کنیم؟

تمام موهای خود را دسته دسته بپیچید و گره بزنید

آموزش بستن مو با پارچه برای کرلیمراحل پیچیدن موها را تا زمانی ادامه دهید که تمام موهای خود را به دور نوارهای پارچه‌ای پیچیده باشید. برای داشتن فرهای منظم، باید دسته‌های موی انتخاب شده را هم‌اندازه انتخاب کنید.

 • در صورتی که برایتان فرهای شل و سفت مهم نیست، می‌توانید دسته‌های نازک‌تر از مو را انتخاب کنید.
 •  بررسی کنید که هر دسته از مو پیش از پیچیدن مرطوب باشد. در صورتی که دسته مو خشک شده است، کمی اسپری نمک دریایی یا آب معمولی بر روی آن بزنید.

بخش 3: فرهای خود را برای یک شب نگه دارید

موهای خود را با پارچه ابریشمی بپوشانید

کرلی م ها با استفاده از پارچهزمانی که تمام موهای خود را به دور پارچه پیچیدید، بر روی سر خود پارچه ابریشمی بکشید. این به شما کمک می‌کند تا هنگام خواب راحت‌تر باشید و از باز شدن گره‌ها نیز جلوگیری می‌کند. 

 • پارچه‌های ابریشمی را می‌توانید در مغازه‌های فروش لوازم زیبایی یا به صورت آنلاین خریداری کنید.
 • این مرحله برای راحتی خود شماست و کاملاً اختیاری است. در صورتی که پارچه‌های ابریشمی ندارید، می‌توانید بدون پوشاندن سر خود بخوابید. 
 • روبالشی ابریشمی نیز به نحوی می‌تواند اصطکاک بین مو و بالش را کم کند. در صورتی که روبالشی شما ابریشمی است، دیگر نیازی به پوشاندن موهای خود با پارچه ندارید. 
 • بدون توجه به نوع روبالشی که استفاده می‌کنید، اگر در هنگام خواب بیش از اندازه غلت می‌زنید، پارچه می‌تواند از گره خوردن موها یا باز شدن فرها جلوگیری کند. 

با پارچه‌ها در طول شب بخوابید و صبح روز بعد، گره‌ها را باز کنید

کرلی مو ها با پارچهبا گره‌های پارچه‌ای روی سر خود بخوابید. اگر به خوابیدن با چیزی روی سرتان عادت ندارید، این پارچه‌ها ممکن است غیرطبیعی به نظر رسند و راحت نباشند. اما به این اوضاع عادت خواهید کرد. صبح روز بعد، گره‌ها را باز کنید و از فر موهای خود لذت ببرید.

 • در صورتی که حالت یکی از فرها از دست رفته است، شاید به دلیل محکم بستن پارچه بوده باشد. شما می‌توانید پارچه را با شل کردن گره، کمی شل‌تر کنید. 
 • مطمئن شوید که پیش از برداشتن پارچه، موهایتان کاملاً خشک باشند. در غیر این صورت، فر مو به خوبی انجام نخواهد شد. اگر موهایتان هنوز کمی مرطوب است، یا می‌توانید گره‌یپارچه‌ها را برای چند ساعت دیگر باز نکنید یا از سشوار برای خشک کردن موهایتان استفاده نمایید. 

موهایتان را با انگشتان دست پریشان کنید و کمی اسپری مو بر آن بزنید

از برس کشیدن یا شانه زدن بپرهیزید؛ به خصوص اگر موهایتان به راحتی حالت فر را نگه نمی‌دارد. صرفاً انگشتان دست خود را به آرامی بین موهای خود حرکت دهید. یک لایه‌ی نازک از اسپری مو را بر تمام سطح موهای فر خود بزنید تا حالت خود را حفظ کند. 

 • به منظور گرفتن بهترین نتیجه، از یک اسپری مو حجم‌دهنده استفاده کنید. 
 • در صورتی که موهای بسیار نازکی دارید، از استفاده بیش از اندازه از اسپری مو بپرهیزید چراکه زدن مقداری زیادی اسپری بر روی موها موجب سنگین شدن فرها و از بین رفتن حالت آن‌ها می‌شود. یک لایه‌ی نازک از اسپری روی موهای فر برای حفظ حالت آن‌ها کافی خواهد بود. 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.