چند روز طول می کشد تا بوتاکس اثر کند

بوتاکس بعد چند روز اثر میکنه

در این مطلب درباره ی بوتاکس و میزان اثردهی آن در نواحی مختلف صورت و زمان اثرگذاری بوتاکس بر خطوط صورت صحبت کرده ایم تا بدانید بوتاکس بعد از چند روز خودش را نشان میدهد.

بوتاکس برای کاهش چین و چروک و حفظ جوانی پوست صورت در نواحی مختلفی مانند بین ابروها، خط خنده، زیر چشم و سایر نقاط صورت انجام می شود. دراین مطلب درباره بوتاکس درمانی و زمانی که طول میکشد تا تاثیر بگذارد میپردازیم.

چقدر طول میکشد تا بوتاکس عمل کند

این داروی تجویزی که با نام دیگر بوتاکس آرایشی شناخته می‌شود، برای فلج کردن موقت عضلات صورت و کمک به کاهش خطوط پیشانی متوسط ​​تا شدید، خطوط اطراف چشم و خطوط اخم استفاده می‌شود.

بوتاکس یک درمان زیبایی ایمن و مورد تایید FDA است که ماهیچه های صورت را شل می کند تا چین و چروک ها را از بین ببرد. با استفاده از آن، پوست شما می‌تواند به ظاهر صاف و جوان‌تری که می‌خواهید به آن برسید، بازگردد. بوتاکس نتایج قابل توجهی ایجاد می کند که به طرق مختلف برای پوست شما مفید خواهد بود. با پیگیری درمان های بعدی، پوست شما با کاهش انقباضات صورت که باعث آسیب بیشتر ناشی از خطوط ریز و چین و چروک می شود، بهبود می یابد. در ادامه خواهیم گفت بوتاکس بعد از چند روز جواب میدهد.

بوتاکس چیست و چگونه عمل می کند؟

بوتاکس دارویی است که برای اتصال انتهای عصب ماهیچه ها و در نتیجه فلج یا ضعیف شدن عضله استفاده می شود.

هنگامی که برای درمان خطوط و چین و چروک صورت استفاده می شود، درست زیر پوست تزریق می شود و از انقباض ماهیچه های صورت شما مانند زمانی که ما لبخند می زنیم، می خندیم، اخم می کنیم و گریه می کنیم، جلوگیری می کند.

چه زمانی طول میکشد تا بوتاکس اثر کند

به طور کلی اثرات بوتاکس را 3 تا 4 روز پس از تزریق مشاهده می کنید. اکثر بیماران در عرض 10 تا 14 روز نتایج را خواهند دید، اما باید 14 روز کامل صبر کنند تا حداکثر نتایج را ببینند.

در حالی که نتایج بر اساس عواملی مانند ناحیه تحت درمان و دفعات تزریق متفاوت است اما نتایج به طور کلی 3 ماه دوام می آورند.

علاوه بر ناحیه تحت درمان و دفعات تزریق، مدت زمان اثربخشی نیز تحت تأثیر دوز بوتاکس است، هر چه دوز تجویز شده در یک ناحیه بیشتر باشد، تأثیر بیشتری روی عضلات خواهد داشت.

طبق گفته یک کارشناس زیبایی: “دوز سبک تر بوتاکس که طبیعی تر به نظر می رسد ممکن است تنها 6 تا 8 هفته طول بکشد، در حالی که دوز سنگین تر (واحدهای بیشتر) می تواند بیش از 6 ماه طول بکشد اما ظاهر ماهیچه ها مانند خطوط اخم را “فلج” کند.”

به دلیل تفاوت در نتایج، این تعادل ظریف بین دوز، ظاهر دلخواه و مدت زمان چیزی است که باید قبل از درمان آن را بررسی کنید.

حداکثر نتایج را می توان در عرض یک هفته پس از درمان مشاهده کرد که می تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به شدت به عوامل زیر بستگی دارد:

 • سن شما
 • توده عضلانی شما
 • جنسیت شما
 • حجم تزریق شما
 • نوع بوتاکس استفاده شده
 • خاصیت ارتجاعی پوست شما

چرا عمل بوتاکس به زمان نیاز دارد؟

زیرا باید به سطح سلولی عضله برسد تا انتقال دهنده های عصبی در عصب را مسدود کند و در نهایت باعث فلج شدن عضله شود.

این زمان بندی بر حسب موارد زیر در افراد متفاوت است:

 • حوزه درمان
 • ضخامت عضله
 • حجم بوتاکس استفاده شده

جدول زمانی اثرگذاری بوتاکس پیشانی، اطراف چشم و بین ابروها

رایج ترین نواحی صورت برای بوتاکس عبارتند از: پیشانی، اطراف چشم و بین ابروها. به طور کلی هرچه خطوط ظریف‌تر باشند، نتایج سریع‌ تر مشاهده می‌شوند. معمولاً نتایج بوتاکس در نواحی اطراف چشم و خطوط ریز پیشانی سریع‌ تر مشخص می شود.

وقتی خطوط شما شروع به محو شدن می کنند ناحیه تحت درمان صاف تر و با طراوت تر به نظر می رسد.

 • بلافاصله پس از بوتاکس

بلافاصله پس از درمان، ممکن است مقدار کمی قرمزی و تورم داشته باشید که معمولاً در عرض ده دقیقه برطرف می شود. اکثر مردم هیچ درد یا عوارض جانبی را تجربه نمی کنند، تعداد کمی بعد از درمان سردرد خفیفی دارند که می توان با مسکن خفیف آن را کاهش داد.

 • یک روز بعد از بوتاکس

اکثر افراد هیچ علامتی را تجربه نمی‌ کنند با این حال ممکن است کبودی‌ های جزئی داشته باشند، گاهی اوقات، افراد ممکن است همچنان سردرد خفیف داشته باشند. نتایج قابل توجه معمولاً روز بعد قابل مشاهده نیستند، به دلیل اینکه تاثیر گذاشتن بوتاکس کمی زمان می برد.

 • یک هفته بعد از بوتاکس

پس از هفت روز، احتمالاً نتایج بوتاکس را خواهید دید. ناحیه تحت درمان صاف تر و شاداب تر  به نظر می رسد. پس از اولین درمان، ممکن است کمی احساس “سفتی” یا احساس “سنگینی” داشته باشید که در عرض 1 الی 2 هفته فروکش می کند.

 • یک ماه بعد از بوتاکس

یک ماه بعد، بوتاکس شما همچنان نتایج خوبی دارد. در برخی از افراد مقدار بسیار کمی بازگشت خواهند داشت، که این برای همه متفاوت است و به ناحیه تحت درمان بستگی دارد.

 • سه ماه پس از درمان

پس از سه ماه، شما شروع به بازگشت تدریجی خواهد کرد. اگر خطوط ثابتی روی صورت خود دارید، بهتر است دوباره آن ناحیه را بوتاکس کنید، به خصوص اگر حرکت کامل برگشته است. برای دستیابی به بهترین نتایج د خطوط عمیق تر، بهتر است برای مدتی از حرکت دادن آن ناحیه خودداری کنید تا خطوط نرم شوند.

 

همچنین بخوانید:

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.