چگونه در اینستاگرام نشان ندهد انلاین هستیم

عدم نمایش وضعیت آنلاین در اینستاگرام

نشان دادن وضعیت آنلاین در اینستاگرام به طور پیش فرض وجود دارد، اما امکان دارد برخی از این قابلیت ناراضی باشند و ترجیح دهند کسی ساعت انلاین بودن آنها را متوجه نشود. اگر به دنبال راهی برای عدم نمایش وضعیت آنلاین در اینستاگرام هستید، این مطلب را دنبال کنید.

اینستاگرام شباهت‌ های زیادی به سایر شبکه‌ های اجتماعی و پلتفرم‌ های چت از جمله مسنجر فیسبوک و واتساپ دارد. قابلیت های جدید به طور پیوسته در حال اضافه شدن به این شبکه اجتماعی محبوب هستند، یکی از قابلیت های اینستاگرام، نشان دادن وضعیت آنلاین یا فعالیت افراد می باشد.

در صورتی که از مسنجر فیسبوک یا واتساپ استفاده می‌ کنید – که هر دو همانند اینستاگرام توسط فیسبوک اداره می‌ شوند – حتماً می‌ دانید که آخرین زمان آنلاین بودن را نشان می دهند؛ حتی در واتساپ، آخرین زمانی که در این اپلیکیشن فعالیت داشته‌ اید نشان داده می‌ شود. اینستاگرام نیز همین کار را می‌ کند.

با این وجود، اگرچه گزینه‌ (نشان دادن وضعیت آنلاین در اینستاگرام) به طور پیش‌ فرض در منوی تنظیمات فعال است اما می‌ توانید آن را غیرفعال کنید – کاری که امکان انجام آن در مسنجر فیسبوک وجود ندارد.

در این مقاله، به شما نحوه‌ پنهان کردن وضعیت آنلاین در اینستاگرام را نشان خواهیم داد. همچنین، به شما آموزش می‌ دهیم که چگونه به دیگران بگویید آنلاین هستید.

چگونه وضعیت آنلاین بودن اینستاگرام را مخفی کنیم

افرادی که دوست ندارند بقیه بدانند که در زمان واقعی در اینستاگرام آنلاین هستند، می‌ توانند گزینه‌ (نشان دادن وضعیت فعالیت) آن را خاموش کنند. لازم به ذکر است که اگر این کار را بکنید، دیگر قادر به دیدن وضعیت آنلاین بودن سایر افراد نیز نخواهید بود.

به منظور عدم نمایش وضعیت آنلاین در اینستاگرام، مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. اینستاگرام را باز کنید.
  2. بر روی آیکون پروفایل در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید.
  3. روشی علامت سه خط در بالا سمت راست ضربه بزنید.
  4. بر روی گزینه‌ی تنظیمات ضربه بزنید.
  5. بر روی حریم خصوصی کلیک کنید.
  6. وضعیت فعالیت را انتخاب نمایید.
  7. بر روی دکمه‌ی تغییر وضعیت در کنار وضعیت فعالیت ضربه بزنید تا وضعیت فعالیت را خاموش کنید.

توجه: همانند مسنجر فیسبوک، هیچ گزینه‌ ای برای غیرفعال کردن read receipt یا تیک آبی در اینستاگرام وجود ندارد. پیام‌ های مستقیم (DMs) زمانی که دریافت‌کننده آن‌ ها را ببیند، به صورت (دیده شده) نمایش داده می‌ شوند.

چه کسی می‌ تواند ببیند که شما در اینستاگرام اکتیو هستید؟

دنبال‌ کنندگان شما نمی‌ توانند آخرین باری که در اینستاگرام اکتیو بوده‌ اید را ببینند. تنها کسانی که دنبالشان می‌ کنید یا قبلاً مکالمه‌ مستقیم (DMs) با شما داشته‌ اند، می‌ توانند ببینند که چند دقیقه یا ساعت پیش آنلاین بوده‌اید.

این ویژگی برای کاربرانی است که از این پلتفرم برای چت‌ها و گفتگوهای کاری استفاده می‌کنند و می‌ خواهند ببینند که آیا طرف مقابل آنلاین است و می‌ تواند به سرعت پاسخ دهد یا نه.

تشخیص آنلاین بودن در اینستا

چندین روش به منظور تشخیص آنلاین یا اکتیو بودن طرف مقابل در اینستاگرام وجود دارد.

  1. شما یک نقطه‌ سبز رنگ در نزدیکی نام کاربری و عکس طرف مقابل در اینباکس دایرکت ایسنتاگرام مشاهده خواهید کرد.
  2. شما یک نقطه‌ سبز رنگ در نزدیکی نام کاربری و عکس طرف مقابل در جای دیگری از اینستاگرام مشاهده خواهید کرد.
  3. در اینباکس دایرکت، آخرین وضعیت فعالیت طرف مقابل را خواهید دید.

توجه: آخرین وضعیت فعالیت به این صورت نشان داده می‌شود: اکتیو 25 دقیقه‌ پیش، اکتیو دیروز، دیده شده، در حال تایپ و غیره.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.