چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم | چند روش برای سوزاندن کالری در حالت نشسته

راه هایی برای

برای سوزاندن کالری حتما نباید به باشگاه بروید. هنگام انجام کارهای روزانه و حتی در حالت نشسته نیز می توانیم به مصرف بیشتر کالری کمک کنیم. سوزاندن کالری در حالت نشسته ممکن است به اندازه هنگام ورزش و فعالیت نباشد اما اگر مستمر باشد می تواند تاثیرگذار باشد. در این پست به شما خواهیم گفت که چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم.

بدن انسان صرف نظر از کاری که انجام می دهید کالری می سوزاند. در حال دویدن، راه رفتن و حتی خوابیدن در رختخواب. بدن ما انرژی خود را برای انجام فرایندهای ضروری که برای زندگی روزمره ضروری است، مانند تنفس و جریان خون، مصرف می کند، به همین دلیل است که حتی در مواقعی که اصلا حرکت نمی کنیم، کالری می سوزانیم. اگر برای شما این سوال پیش آمده است که چگونه میتوانیم در حالت نشسته کالری بسوزانیم، با مینویسم همراه شوید تا برخی روش های سوزاندن کالری در حالت نشسته را به شما معرفی کنیم.

چگونه نشسته کالری بسوزانیم

تعداد کالری هایی که معمولاً در هر ساعت می سوزانید به میزان متابولیسم پایه شما بستگی دارد. فردی که متابولیسم سریع دارد، حتی در حالت نشسته یا ایستاده کالری بیشتری نسبت به سایرین می سوزاند. اما مطمئناً هرچه فعالیت شدیدتر باشد، کالری بیشتری نیز سوزانده می شود. به همین دلیل است که ورزش کردن عامل زیادی در افزایش تعداد کالری های سوزانده شده در روز است. اگر متابولیسم شما کندتر است، باید بسیار تلاش کنید تا کالری کافی بسوزانید تا وزن خود را حفظ کنید یا به کمبود کالری برسید، و وزن خود را کاهش دهید.

گذشته از ورزش بیشتر و داشتن یک رژیم غذایی سالم و آگاهانه از کالری، یکی از راه های دستیابی به کمبود کالری، افزایش میزان سوخت و ساز بدن در مواقعی است که شما تمرین نمی کنید. مانند زمانی که پشت میز کار خود نشسته اید. چندین راه برای سوزاندن کالری بیشتر حتی زمانی که نشسته ایم، وجود دارد. اما برای بهترین نتایج، انتخاب مواردی که توسط متخصصان بهداشت توصیه شده و با تحقیقات گسترده و مطالعات بالینی پشتیبانی می شوند، بسیار مهم است.

اولین گزینه برای کاهش وزن و پیشگیری از چاقی کنترل میزان کالری مواد غذایی دریافتی روزانه است. بعد از آن ورزش. اما اگر هیچ کدام از این مواد را رعایت نمی کنید امتحان کردن راه های سوزاندن کالری در حالت نشسته را امتحان کنید.

1. چای سبز بنوشید

یک راه ساده برای سوزاندن کالری در حالت نشسته این است که از چای سبز استفاده کنید. چای سبز شاید “سالم ترین چیزی” باشد که می توانید بنوشید. در حالی که در واقع وزن بدن را کم نمی کند، حاوی کاتچین، نوعی آنتی اکسیدان است که دارای کافئین است و ظاهراً میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد، بنابراین باعث می شود کالری بیشتری بسوزانید حتی در زمان استراحت.

چای سبز علاوه بر تقویت متابولیسم، حاوی تیانین، اسید آمینه ای است که به شما کمک می کند از نظر روحی، آرام و در عین حال کاملا هوشیار باشید. استرس و اضطراب ناشی از کار را کاهش میدهد ، که به جلوگیری از خوردن تنقلات یا پرخوری کمک می کند. هرگاه در حین کار برای رفع خستگی هوس چای یا یک نوشیدنی کردید، پیشنهاد می شود که 1 تا 2 فنجان چای سبز بنوشید. اگر طرفدار چای نیستید، قهوه سیاه نیز می تواند به شما کمک کند. با این حال، مطمئن شوید که از نوع کافئین دار استفاده کنید و از خوردن خامه و شکر خودداری کنید.

چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم
چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم

2. برای سوزاندن کالری در حالت نشسته حالت خوب را حفظ کنید

حفظ حالت خوب در حالت نشسته باعث عملکرد عضلات بالای بدن، شانه ها و پشت می شود. دکتر مهمت اوز اظهار می کند که این تغییر ظاهری در نحوه نشستن به تقویت ماهیچه های شما کمک می کند و باعث افزایش کالری سوزی می شود، زیرا در نهایت تلاش بیشتری برای صاف نگه داشتن بدن خود انجام می دهید.

حالت ایده آل به این معنی است که شکم خود را سفت کرده و کمرتان را صاف کنید، گردن و شانه ها را در حالت آرام تری به عقب کشانده و ستون فقرات خود را دراز کنید. مانند این که توسط یک نخ از بالای سر به سمت بالا کشیده شده اید.

چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم

3. بیشتر بخندید

باور کنید یا نه، خنده واقعی می تواند به شما در سوزاندن کالری بیشتر کمک کند. بسیاری از مطالعات در طول این سالها ثابت کرده است که خنده از نظر جسمی و روحی فواید واقعی برای بدن انسان دارد. اما اگر صرفاً نگران سوزاندن کالری اضافی هنگام نشستن پشت میز خود هستید، خنده واقعی” میزان ضربان قلب و (HR) شما را 10 تا 20 درصد بیشتر از زمان دیگر افزایش می دهد. شما در حال استراحت هستی ، بنابراین به این نتیجه رسیدید که حتی 10 تا 15 دقیقه خنده می تواند به شما در سوزاندن حدود 10 تا 40 کالری بیشتر کمک کند.

چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم

بیشتر بخوانید: کالری ساندویچ ها

4. مقدار زیادی آب بنوشید

یکی از مزایای شگفت انگیز نوشیدن چند لیوان آب به طور مرتب این است که، به عنوان راهی برای مصرف انرژی شما حتی در زمان استراحت عمل می کند. بیش از 10 مطالعه نشان می دهد که افزایش مصرف آب باعث می شود بدن کالری بیشتری بسوزاند، بنابراین نشان می دهد که در واقع می تواند منجر به کاهش وزن در کودکان و بزرگسالان شود. نوشیدن 500 میلی لیتر آب میزان سوخت و ساز بدن را در 14 شرکت کننده سالم با وزن طبیعی 30 درصد افزایش می دهد. افزایش میزان متابولیسم توسط چربی ها در مردان و کربوهیدرات ها در زنان تأمین می شود. علاوه بر فواید کالری سوزی، نوشیدن آب شما را از اشتباه رایج تشویش به گرسنگی، که یکی از عوامل اصلی خوردن میان وعده و پرخوری مداوم است، باز می دارد.

اگر خوردن آب را فراموش می کنید از نرم افزار یادآوری نوشیدن آب برای گوشی استفاده کنید.

چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم

5 غذای تند بخورید

برای کسانی که عاشق غذاهای تند هستند، این یک خبر خوب برای شماست. مطالعات نشان می دهد که کپسایسین، عامل ادویه در فلفل، به عنوان یک ماده ترموژنیک عمل می کند که بدن را برای تولید گرما تحریک می کند. در نتیجه کالری سوزی را افزایش داده و اکسیداسیون چربی را افزایش می دهد. مطالعه دیگری نشان می دهد که کپسایسین با افزایش سیری به مبارزه با چاقی کمک می کند ، که به جلوگیری از پرخوری یا دریافت بیش از حد کالری کمک می کند.

6. غذای خود را به آرامی بجوید

تفاوت بین افراد چاق و لاغر نه تنها در میزان غذایی که آنها می خورند، بلکه در نحوه مصرف آن نیز مشاهده می شود. بر اساس مطالعات انجام شده ، افراد چاق تمایل دارند غذای خود را کمتر از افرادی که وزن کم دارند بجوند.

طبق تحقیقات، بهبود عمل جویدن می تواند به ابزاری مفید برای مبارزه با چاقی تبدیل شود. آهسته خوردن و جویدن کامل غذا تا زمانی که “هیچ توده ای باقی نماند” می تواند به شما در سوزاندن حدود 10 کالری اضافی برای هر وعده غذایی 300 کالری کمک کند، که از نظر تئوری مجموعاً می تواند 2000 کالری اضافی در ماه سوزاند.

چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم
چگونه در حالت نشسته کالری بسوزانیم

7. تنقلات را کنار بگذارید

در حالی که این نکته لزوماً به شما در سوزاندن کالری بیشتر کمک نمی کند، اما به شما در کاهش کالری مصرفی کمک می کند. خوردن میان وعده در محل کار بسیار رایج در بین کارمندان پشت میز نشین است، به ویژه هنگامی که وقت کافی برای صرف ناهار وجود ندارد. با این حال، طبق تحقیقات، میان وعده های مکرر با افزایش کالری و کاهش مواد مغذی همراه است. در حالی که غذا خوردن در محل کار بهتر از یک دوره “گرسنگی” است، این مطالعه اشاره می کند که ما باید مصرف غذاهای چرب و شیرین را کاهش دهیم و از نیازهای کلی کالری شخصی خود در روز فراتر نرویم.

اگر واقعاً باید از میان وعده ها استفاده کنید، از غذاهای سالم تر و چربی سوز و میان وعده های مناسب برای لاغری استفاده کنید، که حاوی مواد مغذی و کالری کمتری هستند. حتی می توانید آنها را در جایی قرار دهید که کمی دور از دسترس باشد. به طوری که مجبور شوید هر زمان که تمایل به خوردن چیزی را داشتید، بایستید و راه بروید.

بیشتر بخوانید: کالری سیب زمینی
دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.