آموزش تغییر فونت در استوری اینستاگرام

یکی از قابلیت های اینستاگرام این است که شما می توانید در قسمت استوری یک متن دلخواه بنویسید که می تواند برای اطلاع رسانی، به اشتراک گذاشتن یک جمله زیبا، ابراز خوشحالی و ناراحتی و … باشد. فونت پیش فرض استوری اینستاگرام را می توان تغییر داد. در مطالب گذشته گفتیم که  چگونه در استوری اینستاگرام با خط نستعلیق بنویسیم؟ در ادامه نحوه تغییر فونت در استوری اینستاگرام را به شما آموزش می دهیم که بسیار ساده است.

آموزش تغییر فونت در استوری اینستاگرام

ویژگی های جدید هر از گاهی به اینستاگرام اضافه می شوند، و استوری ها به تازگی با یک به روزرسانی محبوب روبرو شده است: اکنون می توان استوری های متنی را در استوری های اینستاگرام منتشر کرد. این حالت جدید مدتی است که در فیس بوک و واتساپ وجود داشت، بنابراین منطقی است که وارد شبکه محبوب واتساپ هم شود. تغییر دادن فونت استوری اینستاگرام بسیار ساده است:

همچنین ببینید: بیو آماده اینستاگرام با فونت خاص فارسی و انگلیسی

نحوه تغییر فونت استوری اینستاگرام

حال برسیم به اصل مطلب، نحوه تغییر فونت فارسی در استوری اینستاگرام: پس از ضربه زدن به دوربینی که استوری های اینستاگرام را باز می کند، تنها باید به گزینه اول به نام “Text (متن)” بروید. زمانی که در آنجا هستید، برنامه به شما می گوید که روی صفحه نمایش ضربه بزنید تا شروع به نوشتن متن کنید. زمانی که نوشتن متن خود را تمام کردید، می توانید رنگ را با دایره رنگی موجود در صفحه تغییر دهید. اما قبل از وارد شدن به قسمت رنگ ها، اجازه دهید نگاهی به فونت های مختلف موجود بیندازیم.

وقتی پیام خود را نوشتید، نوبت به تنظیم آن می رسد. چهار فونت مختلف در دسترس می باشند و هر کدام به روش خاص خود تنظیم می شوند. سبک اول نامیده می شود و با حروف بزرگ مشخص می شود. می توانید رنگ را بین رنگ های ثابت و متغیر تغییر دهید.

حالت “Typewriter (نویسنده متن)” متن معمولی است که در اسکریپت ها مورد استفاده قرار می گیرد. این مورد کاملا ساده است، اما با توجه به سایر حالت “Modern (مدرن)” ها چند ویژگی وجود دارد: شما گزینه هایی برای تنظیم تراز و اضافه کردن حالت برجسته زرد رنگ دارید.

حالت “Neon (نئون)” سومین حالت متن است و قابل ذکر است که این برنامه قابل تنظیم نیست و دقیقا مانند حالت “Modern (مدرن)” تنها با یک سبک همراه است تا سخنان شما را بیان کند.

حالت آخر “Strong (قوی)” است، که از سبکی از متن مورد استفاده در فونت نمادین Futura استفاده می کند. این گزینه به شما این امکان را می دهد که نامه ها را به پیش زمینه خود اختصاص دهید تا آن ها را از پس زمینه صفحه متمایز کنید.

علاوه بر تغییر رنگ پس زمینه در این حالت جدید، می توانید یک عکس نیمه شفاف نیز بارگذاری کنید تا یک مورد شخصی به استوری های اینستاگرام خود اضافه نمایید.

مطالب مرتبط: متن استوری کوتاه فلسفی فوق العاده و زیبا برای شبکه های اجتماعی

تغییر فونت استوری اینستاگرام ایفون

1. به قسمت استوری اینستاگرام بروید (صفحه را به سمت راست بکشید و یا روی عکس خود کلیک کنید). برای نوشتن متن در استوری اینستاگرام روی علامت مشخص شده در عکس زیر کلیک کنید.

2. متن دلخواه خود را بنویسید و یا بعد از کپی کردن آن را در این قسمت پیست کنید. برای تغییر دادن فونت نوشته خود روی علامت مشخص شده در تصویر زیر کلیک کنید تا همه فونت هایی که برای تغییر فونت استوری اینستاگرام متنی در اختیار شما قرار دارد را مشاهده کنید.

3. از کادر مشخص شده در عکس زیر می توانید فونت دلخواه خود را انتخاب کنید. همین طور شما می توانید رنگ نوشته خود را تغییر دهید. کافی است روی دایره رنگی کلیک کنید.

همان طور که دیدید تغییر فونت در استوری اینستاگرام بسیار ساده است.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید