نکات مهم و کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی

در این مطلب ما، می خواهیم نکات مهم و کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی صرف نظر از جنس آنها، همچنین طرز تهیه چند محلول خانگی برای تمیز کردن گل های خانگی را به شما آموزش دهیم.

نگهداری از گل مصنوعی نیازی به  زمان زیادی ندارد. با گردگیری و تمیز کردن منظم، آنها ظاهر تازه ای پیدا می کنند. از آنجا که مراقبت از گل های مصنوعی از گل های طبیعی و گل های آپارتمانی راحتتر است، طرفدار بیشتری هم دارد. اما باید بدانید که هر چند وقت یکبار به یک تمیز کننده خوب برای تمیز کردن آن ها نیاز دارید. ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن گلها و گیاهان مصنوعی این است که مرتباً آنها را گردگیری کنید.

نکات مهم و کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی

با اینکه گل های آپار تمانی مقاوم هم وجود دارد اما، قوی ترین استدلال برای نگهداری گل های مصنوعی این است که آنها به مراقبتی که گل های طبیعی نیاز دارند، نیاز ندارند. اما بدون مراقبت مناسب، گل مصنوعی شما فقط گرد و غبار را جمع آوری می کند، که ممکن است باعث ایجاد حساسیت و سایر مشکلات تنفسی شود. گذشته از گرد و غبار، یک تمیز کاری خوب کاملاً ضروری است تا آنها زیبا و واقعی به نظر برسند. در اینجا چند نکته برای نگهداری از گل مصنوعی وجود دارد:

1. گردگیرهای پر

گرد گیری ممکن است کارآمدترین روش برای تمیز کردن گل مصنوعی نباشد، اما به شما کمک می کند سریع تمیز کنید. می توانید از گرگیر های پر برای حذف گرد و غبار جمع شده روی سطح استفاده کنید. غبارگیری از گل های مصنوعی شما یک بار در هفته می تواند از تجمع آلرژن ها و سایر ذرات مضر جلوگیری کند.

نکات مهم و کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی

2. پارچه میکروفیبر

پارچه ای که برای پاک کردن مبلمان خود استفاده می کنید می تواند گرد و غبار گل های مصنوعی شما را از بین ببرد. لازم نیست قبل از پاک کردن آن را خیس کنید مگر اینکه گلهای شما بسیار کثیف باشند. برخی از افراد از محصولات تمیز کننده مخصوص برای جلوگیری از چسبیدن ذرات به گلهایشان استفاده می کنند و این راهی کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی است.

3.نگهداری از گل مصنوعی سشوار

سشوارهایی که دارای ویژگی هوای سرد هستند، راهی عالی برای کاهش رطوبت موهای شما هستند. اما آنها همچنین برای از بین بردن گرد و غبار در مناطق پیچیده گل های مصنوعی، مانند بین گلبرگ ها، عالی هستند. از حداکثر قدرت استفاده نکنید و همچنین مراقب باشید که نازل را خیلی نزدیک گلها قرار ندهید تا از آسیب جلوگیری شود.

4. اسپری هوای فشرده

اسپری های هوای فشرده را می توانید در فروشگاه ها پیدا کنید و در حذف گرد و غبار فوق العاده هستند. آنها مانند سشوار عمل می کنند اما دقت بیشتری دارند. در این صورت، مطمئن شوید که از آن برای تمیز کردن ساقه ها، گلبرگ ها و برگ های گل خود نیز استفاده می کنید.

 • قوطی اسپری هوا
 • برس گردگیری
 • قلم موی کوچک با برس نرم

گل های مصنوعی محکم را می توان با یک قوطی اسپری هوا دمید. اطمینان حاصل کنید که آن را 6 تا 8 اینچ عقب نگه دارید تا به هیچ گونه گلبرگ گل آسیب نرسانید.
از یک برس گردگیری استفاده کنیدو آن را به آرامی روی گل بکشید.
برای تمیز کردن گوشه ها و شکاف های کوچک در شکوفه ها، با استفاده از یک قلم مو با موهای نرم این کار را انجام دهید.

5. نمک درشت

بکی دیگر از نکات مهم و کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی استفاده از نمک درشت است. این کار یک روش جالب برای تمیز کردن تک تک گلهای مصنوعی است. با استفاده از یک قاشق غذاخوری نمک درشت و یک کیسه پلاستیکی که قابل آب بندی است گل ها را تمیز کنید. نمک را به کیسه و سپس گل اضافه کنید. کیسه را ببندید و به آرامی آن را تکان دهید تا نمک به همه جا برود. نمک سرسخت ترین تکه های گرد و غبار و آلودگی را از بین می برد. نمک بدون آسیب رساندن به گل آن را تمیز می کند. از آن برای از بین بردن آلودگی و کثیفی گلهای ابریشم مصنوعی خود استفاده کنید.

 • 1/2 فنجان نمک
 • کیسه زباله پلاستیکی ، روبالشی یا کیسه قابل بسته شدن بزرگ

نمک را داخل کیسه زباله بریزید.
گلهای ابریشمی را در کیسه زباله قرار دهید.
کیسه را محکم ببندید.
گلها و نمک را به آرامی تا پنج دقیقه تکان دهید.
کیسه را باز کنید و گلها را بردارید.

6.نگهداری از گل مصنوعی با سرکه و آب

این داروی خانگی برای تمیز کردن گل های پلاستیکی مناسب است. یک قسمت سرکه را با دو قسمت آب با هم مخلوط کرده و مخلوط را در یک بطری اسپری بریزید. در فاصله کوتاهی، یر روی گل ها اسپری کنید و بگذارید دو دقیقه بماند. بعد، با یک پارچه خشک کنید.

 • 1 فنجان سرکه
 • 2 فنجان آب
 • 2 قاشق غذاخوری آب لیمو
 • بطری اسپری
 • 2 پارچه نرم میکروفیبر

سرکه ، آب و آب لیمو را در یک بطری اسپری مخلوط کنید.
از آن بر روی گل های خود را اسپری کنید و با استفاده از پارچه برگها و سبزی را پاک کنید.
در صورت نیاز، از پارچه دوم برای پاک کردن و خشک کردن برگها استفاده کنید.

نکات مهم و کاربردی برای نگهداری از گل مصنوعی
نگهداری از گل مصنوعی
بیشتر بخوانید : سرکه بلوزیک چیست؟

7.  پنبه و الکل

هیچ چیز مانند تمیز کردن با یک ضدعفونی کننده نیست. مالیدن الکل یک گزینه عالی است. با این حال، این روش از شما می خواهد که هر گلبرگ و برگ را جداگانه تمیز کنید. اما خبر خوب این است که گرد و غبار را از بین می برد و تا روزها گلهای شما عالی به نظر می رسند. برای تمیز کردن و نگهداری از گل مصنوعی به وسایل زیر نیاز دارید:

 • 1 فنجان آب
 • 1/2 فنجان الکل
 • 2 پارچه نرم
 • بطری اسپری

آب و الکل را با هم در یک بطری اسپری مخلوط کنید.
از آن بر روی گل های خود را اسپری کنید و با استفاده از پارچه برگها و سبزی را پاک کنید.
در صورت نیاز، از پارچه دوم برای پاک کردن و خشک کردن برگها استفاده کنید

8. آب و مواد شوینده لباسشویی

اگر مدتی است گلهای خود را تمیز نکرده اید، آنها نیاز به تمیز کردن خوبی دارند. سینک ظرفشویی خود را با آب گرم پر کنید و کمی مایع لباسشویی به آن اضافه کنید. سپس، گیاهان خود را در سینک فرو کنید و مطمئن شوید که کاملا داخل آب فرو رفته اند. سپس آنها را با آب بشویید و قبل از قرار دادن مجدد در محل خشک کنید.

مواد شوینده ملایم لباس ها و گلهای پلاستیکی را به راحتی تمیز می کند. با این حال، از این روش برای گلهای ابریشم خود استفاده نکنید زیرا رنگ گل مصنوعی امکان دارد از بین برود.

 •  آب گرم یا گرم
 • شوینده ملایم
 • دستمال میکروفایبر
 • بند لباس و گیره
 • کیسه زباله

برای نگهداری از گل مصنوعی یک قاشق غذاخوری مواد شوینده را در آب مخلوط کرده و هم بزنید تا مخلوط شود.
گیاهانی که گلدانی ندارند باید در آب غوطه ور شوند.
اجازه دهید آنها یک دقیقه در آب بمانند، سپس آنها را به آرامی در آب بچرخانید.
گیاهان گلدانی باید با کیسه زباله پوشانده شوند. آن را محکم در اطراف پایه ببندید تا چیزی از بین نرود. سپس گیاه را وارونه در آب فرو کرده و به آرامی بچرخانید تا آلودگی و کثیفی از بین برود.
با استفاده از دستمال، هرگونه خاک باقی مانده را از روی گیاهان پاک کنید.
با استفاده از گیره، گیاهان را به صورت وارونه از بند رخت آویزان کنید. اجازه دهید گیاهان گلدانی با کیسه زباله در جای خود خشک شوند تا از مواد گلدان در برابر چکیدن آب محافظت شود.

بیشتر بدانید : زیباترین گل در جهان

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.