با مترو چجوری برم سعادت آباد؟

چگونه با مترو بریم سعادت آباد

یکی از محله های شمال غربی تهران که جزء منطقه دو محسوب می شود، سعادت آباد است. اما با مترو چجوری برم سعادت آباد؟ در این مقاله مسیر رفتن با مترو به سعادت آباد را به شما توضیح می دهیم.

سعادت آباد یکی از منطقه های تهران می باشد که به دلیل نزدیکی به ارتفاعات، آب و هوای نسبتا خنک و خوبی دارد. موقعیت مکانی منطقه ی سعادت‌‏آباد از نظر جغرافیایی این گونه است که از سمت شمال می‌ ‏توانید به کوه فراز و از سمت جنوب به شهرک غرب ‏برسید. از جهت شرق به بزرگراه چمران متصل ‏می‌ شوید و از سمت شمال غرب به فرحزاد و از سمت شمال‌ شرق می توانید به منطقه ی اوین بروید. می توانید از مناطق دیگر تهران با مترو به سعادت آباد بروید. شاید برایتان سوال باشد که با مترو چجوری برم سعادت آباد؟ برای دانستن این مطلب با ما همراه باشید.

چه جوری با مترو بریم سعادت آباد

برای این که به منطقه سعادت آباد تهران بروید می توانید از تاکسی، ماشین شخصی، اتوبوس و یا مترو استفاده کنید. در این قسمت به شما توضیح می دهیم که چگونه با مترو به منطقه سعادت آباد بروید.

نقشه مترو تهران

راهنمای رفتن به سعادت آباد با مترو

اگر تحمل ترافیک و شلوغی ندارید، برای رفتن به نقاط مختلف تهران می توانید از مترو استفاده کنید. البته در این روز های کرونایی و در شلوغی مترو حتما پروتکل های بهداشتی را رعایت کنید تا از بیماری در امان باشید.

مترو خط ۷ تهران که راه‌‏ اندازی شده است، ابتدا از سمت شرق یعنی ایستگاه تختی آغاز می‌‏ شود و در انتها به میدان کتاب می‌ رسد. افتتاح این خط مورد استقبال ساکنان منطقه ی سعادت‌ ‏آباد و کسانی که برای کارهای مختلف روزانه به این منطقه می روند، قرار گرفته و رفت و آمد را آسان‌ ‏تر کرده است.

 • اگر سمت شرق تهران ساکن هستید و یا می خواهید از غرب تهران به سعادت آباد بروید، برای دسترسی به خط ۷ مترو، می‌ توانید وارد خط ۲ شوید. هنگامی که به ایستگاه شهید نواب صفوی رسیدید، باید به سمت میدان کتاب بروید. چند دقیقه بعد که به ایستگاه میدان صنعت رسیدید، باید از مترو خارج شوید و سوار تاکسی‌‏ هایی که در آن حوالی هستند، شوید.
 • ساکنان غرب تهران و یا افرادی که می خواهند از غرب تهران با مترو به سعادت آباد بروند می‌‏توانند از سمت غرب خط ۴ به ایستگاه شادمان بروند و سپس خط خود را عوض کرده و به سمت میدان کتاب بروند. این دسته افراد باید در ایستگاه میدان صنعت با استفاده از تاکسی‏‌ ها به مقصد مورد نظر خود بروند.
 • اگر از جنوب شهر تهران قصد رفتن به سعادت‌ ‏آباد را دارید، به سمت خط یک (کهریزک) بروید و در ایستگاه میدان محمدیه خط خود را عوض کنید. زمانی که وارد خط ۷ شدید، به سمت میدان صنعت بروید.
 • افرادی که در سمت شمال ساکن هستند و از آن جا قصد دارند به سعادت‌ ‏آباد بروند، برای دسترسی راحت‌‏ تر می‌ ‏توانند از تاکسی و اتوبوس استفاده کنند. اما اگر تمایل دارید از مترو استفاده کنید، باید وارد خط ۱(تجریش) شوید و تا ایستگاه میدان محمدیه منتظر بمانید. سپس در این خط پیاده شده و به خط ۷ تغییر مسیر بدهید. راه  دیگری که دارید این است که وارد خط ۱ (تجریش) شده و در ایستگاه شهید بهشتی پیاده شوید. خط خود را به سمت خط ۴ (ارم سبز) تغییر دهید و پس از رسیدن به ایستگاه شادمان وارد خط ۷ شوید، به سمت میدان کتاب بروید و در ایستگاه میدان صنعت پیاده شوید.

نقشه سعادت آباد در گوگل مپ

چگونه از میدان آزادی به سعادت آباد برویم

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 نظرات
 1. حسن باقری می گوید

  سلام آدرس‌های که برای مسیر های مختلف با مترو طراحی شده خوب است ولی اگر واضحتر بود کامل بود فکر میکنم بهتر میشد ولی در کل خوب بود می‌شود افزایش داد مثلا از شهر ری مبدا تا بیمارستان نیایش و از هر نقطه تا نقطه دیگه کاملتر باشه دیگه کسی سر در گم نمیمونه البته این آدرس شما از شهر ری تا…. خیلی ممنون

 2. پرهام می گوید

  سلام وقت بخیر رفقا
  خط ۷ مترو -ایستگاه صنعت نزدیکترین مترو به سعادت آباد تهران هست موفق باشید