طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس

در این مطلب می توانید یک راهنمای کاملاً مبتدی برای ماکارون های فرانسوی خانگی که یکی از بهترین دسر های جهان است را بخوانید. بسیاری از ما عاشق خوردن ماکارون های فرانسوی ترد و لطیف هستیم اما بسیاری از افراد از پخت آن ها می ترسند. چرا که تصور می کنند که پخت چنین شیرینی هایی سخت است و جزییات زیادی دارد. اما نگران نباشید در این مطلب راهنمای کاملی از طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس را می توانید بخوانید و از آن استفاده نمایید.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس

مواد لازم برای طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی

  • 100 گرم سفیده (معمولاً بین 3-4 سفیده بزرگ)
  • 1/4 قاشق چای خوری خامه تارتار
  • 1/2 قاشق چایخوری عصاره مانند وانیل ، بادام ، نارگیل و غیره (اختیاری)
  • 80 گرم شکر فوق العاده ریز (معروف به شکر کاستور )
  • 1-2 قطره رنگ مواد غذایی ژل (اختیاری)
  • آرد بادام 125 گرم
  • 125 گرم قند شیرینی پزی
  • پر کردن ماکارون به دلخواه

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی

1.در یک کاسه بزرگ سفیده تخم مرغ را بریزید. روی آن را بپوشانید و به مدت 24 ساعت در یخچال قرار دهید و سپس آن را از یخچال درآورید تا به دمای اتاق برسد.

شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس2.بر روی سینی فر 3 ورقه برگه روغنی قرار دهید و آن ها را کنار بگذارید.

 شیرینی ماکارون فرانسوی 3.خامه تارتار را به سفیده اضافه کنید. با استفاده از میکسر دستی یا میکسر ایستاده، با سرعت متوسط ​​آن را هم بزنید و این کار را تا چند دقیقه ادامه دهید. حباب ها که ایجاد شد و سفیده ها نرم شد 1/3 قند شیرینی پزی را اضافه کنید.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس

5 ثانیه با سرعت متوسط ​​بالا هم بزنید، سپس با ادامه کار همزن، 1/3 قند دیگر را اضافه کنید. 5 ثانیه بزنید، سپس با ادامه کار همزن، شکر باقیمانده را اضافه کنید. آن را با سرعت متوسط هم بزنید تا قله های براق سفت ایجاد شود. با استفاده از کاردک لاستیکی، رنگ غذا اضافه کنید و آن را به آرامی و دورانی درون سفیده هم بزنید.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی4.آرد بادام و شکر شیرینی پزی را با هم در یک کاسه بزرگ مخلوط کرده و الک کنید. برای عبور هر تکه بزرگ از الک از پشت قاشق استفاده کنید.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی

پاپسیکل کیک چوبی طرح یونیکورن بسیار خوشمزه و بامزه

ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس5.سفیده های زده شده را به مواد خشک تکه تکه اضافه کنید و هم بزنید و مخلوط کنید. پس از افزودن تمام سفیده ها ، به قوام خمیر ماکارون خود بسیار توجه کنید. تا زدن خمیر (که باعث از بین رفتن هوا می شود) را ادامه دهید تا زمانی که به قوام عسل تبدیل شود.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس

 ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس6.خمیر ماکارون را درون قیف با ماسوره گرد متوسط مانند ویلتون 12 ، ویلتون 1A بریزید.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی7.قیف را با زاویه 90 درجه روی سینی پخت نگه دارید، خمیر لوله را در دورهای 1.5 – 2 اینچی روی ورقهای پخت آماده 1-2 سانتی متر از هم جدا کنید. مواد را با قیف روی سینی با فاصله بریزید. برای از بین رفتن هوای داخل مواد چند بار سینی را روی صفحه بکوبید.

8. ماکارون های ریخته شده روی سینی را به مدت 30-60 دقیقه در هوای باز قرار دهید. این مدت باعث می شود قسمت بالایی محکم شده و پوستی ایجاد کند ، که به ماکارون ها کمک می کند تا بالا بیایند و پف کنند.

ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس9.در همین حال، فر را با دمای 325 درجه فارنهایت (163 درجه سانتی گراد) گرم کنید.

10.ماکارون ها را به مدت 13 دقیقه بپزید. همانطور که پوسته ماکارون می پزد، باید کمی پف کند. برای آزمایش بالای ماکارون را با قاشق یا انگشت خود کمی لمس کنید (مراقب باشید ، گرم است). اگر ماکارون به نظر لرزان باشد ، پخت انجام نشده است و به 1-2 دقیقه دیگر زمان نیاز دارد. اگر به نظر تنظیم شده باشد ، کار تمام است.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس11.بگذارید ماکارون ها به مدت 15 دقیقه روی صفحه پخت خنک شوند، سپس به یک قفسه خنک کننده منتقل کنید تا خنک شود. اگر بخواهید خیلی زود آنها را بردارید، پوسته های ماکارون ممکن است به کاغذ پوست / ورق پخت بچسبند.

طرز تهیه بستنی سرخ شده با نان تست مرحله به مرحله با تصاویر

12.پس از خنک شدن، پوسته ها آماده پر شدن با هم هستند. می توانید با مواد مختلفی آن ها را پر کنید که در این دستور با خامه زده شده پر شده است.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس13.می توانید بلافاصله آن ها را بخورید یا همانطور که برخی ترجیح می دهند آنها را 12 تا 24 ساعت بپوشانید و در یخچال بگذارید تا ماکارون ها و طعم دهنده ها بالغ شوند. قبل از سرو به دمای اتاق برسانید.

طرز تهیه ی شیرینی ماکارون فرانسوی مرحله به مرحله با عکس14.ماکارون های باقیمانده را بپوشانید و تا 5 روز در یخچال قرار دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.