طریقه ماساژ صورت با روغن + برای ماساژ صورت چه روغنی خوبه؟

نحوه ماساژ صورت و معرفی بهترین روغن برای ماساژ صورت

در این مطلب به آموزش نحوه ماساژ صورت و معرفی روغن های مخصوص ماساژ صورت می پردازیم.

ماساژ صورت بهترین راه برای آرامش و جوانسازی پوست و ماهیچه های صورت شماست. همچنین فوراً خلق و خوی شما را بهبود می بخشد و به کاهش استرس کمک می کند. با این حال، بسیاری از ما زمانی را نداریم که هر هفته از سالن یا اسپا دیدن کنیم تا یک ماساژ حرفه ای صورت انجام دهیم. با این حال، این موضوع نباید نگران کننده باشد، زیرا می توانید یک ماساژ حرفه ای صورت مانند اسپا را در خانه انجام دهید. در این مقاله تکنیک ها و نحوه ماساژ صورت در منزل را با شما به اشتراک گذاشته ایم. همچنین چنانچه علاقه مند به یادگیری نحوه ماساژ پوست سر، ماساژ کف دست و یا ماساژ کف پا با روغن زیتون هستید به روی لینک کلیک کنید.

طریقه ماساژ صورت با روغن

در ادامه نحوه انجام ماساژ صورت در منزل و فواید ماساژ صورت و نکاتی که حین ماساژ صورت باید رعایت شود را ذکر کرده ایم. شما قبل از ماساژ صورت باید چند مورد را رعایت کنید:

صورت خود را با یک پاک کننده ملایم تمیز کنید

قبل از شروع ماساژ، پوست شما باید تمیز باشد. یک روغن خوب برای صورت انتخاب کنید. برای پوست های خشک، روغن بادام، مارولا یا آرگان را انتخاب کنید. برای پوست های چرب، روغن جوجوبا یا هسته انگور را انتخاب کنید. برای پوست های مستعد آکنه، روغن دانه گل رز را انتخاب کنید. برای پوست های حساس، روغن های آلوئه ورا یا مورینگا را انتخاب کنید.

اگر نمی خواهید از روغن استفاده کنید، ممکن است به سراغ یک کرم مرطوب کننده خانگی و یا صنعتی با کیفیت خوب برای ماساژ صورت بروید. اگر مایل به استفاده از انگشتان خود نیستید، می توانید از رولر صورت (یا غلتک) نیز برای ماساژ صورت خود استفاده کنید. پس از استفاده از روغن یا کرم صورت، مراحل زیر را گام به گام انجام دهید:

پیشانی خود را ماساژ دهید

بند انگشتان را روی پیشانی، درست بین ابروهایتان قرار دهید. به آرامی آنها را به سمت بالا، به سمت خط مو و سپس به سمت شقیقه های خود حرکت دهید. این کار را با حرکت خراش دادن انجام دهید. این حرکت را پنج بار تکرار کنید.

ناحیه چشم را ماساژ دهید

نوک انگشتان وسط و اشاره خود را روی شقیقه های خود قرار دهید. انگشتان را زیر ناحیه چشم، به سمت پل بینی حرکت دهید.
به حرکت دادن آن روی ابروها ادامه دهید و سپس دوباره به زیر ناحیه چشم بازگردید و مسیری بیضی شکل را دنبال کنید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

گونه ها را ماساژ دهید

بند انگشتان خود را روی گونه ها، نزدیک پل بینی قرار دهید. آن را به آرامی روی گونه های به سمت گوش خود بکشید. حرکت را پنج بار تکرار کنید.

ناحیه دهان را ماساژ دهید

با انگشت اشاره و وسط خود (هر دو دست) علامت “V” ایجاد کنید. انگشتان را طوری روی ناحیه دهان خود قرار دهید که انگشت اشاره بالای لب بالا و انگشت وسط زیر لب پایین باشد. انگشتان را به آرامی فشار داده و به سمت گوش های خود بکشید. پنج بار تکرار کنید.

ناحیه چانه را ماساژ دهید

بند انگشتان خود را به گونه ای روی چانه قرار دهید که خط فک بین بند انگشتان قرار گیرد. به آرامی بند انگشتان را به سمت بالا، در امتداد خط فک، به سمت گوش های خود بکشید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

  • گردن را ماساژ دهید

در این محله از ماساژ صورت به، گردن می رسیم. بند انگشتان را درست زیر چانه قرار دهید. آنها را به آرامی به سمت استخوان ترقوه به سمت پایین بکشید. با حرکت دادن بند انگشتان در امتداد خط فک و کشیدن آن به سمت پایین تا استخوان ترقوه به تکرار حرکات ادامه دهید. این کار را پنج بار انجام دهید.

کل صورت خود را ماساژ دهید

بند انگشتان را بین ابروهای خود قرار دهید. آن را به سمت بالا، در امتداد خط مو، به سمت شقیقه ها حرکت دهید. آن را از کنار صورت خود از جمله خط فک پایین بیاورید. پس از انجام این مراحل، کف دست خود را روی صورت خود قرار دهید و در حالی که نفس عمیق می کشید، به آرامی فشار دهید. این به آرامش شما کمک می کند.

این یک تکنیک بسیار اساسی و در عین حال موثر ماساژ صورت است. این مراحل به راحتی قابل پیگیری است. ماساژ صورت فواید متعدد دیگری نیز دارد.

فواید ماساژ صورت

با مطالعه مطلب فوق، با نحوه ماساژ صورت و همچنین روغن های مناسب برای ماساژ صورت آشنا شدید، در این قسمت از مقاله به بیان فواید ماساژ صورت می پردازیم.

به کاهش استرس کمک می کند

یک مطالعه نشان داد که 45 دقیقه ماساژ صورت می تواند استرس روانی را با فعال کردن سیستم عصبی سمپاتیک (بخشی از سیستم عصبی خودمختار که پاسخ “جنگ یا گریز” بدن شما را هدایت می کند، کاهش دهد. تکنیک ماساژ به کاهش اضطراب و افزایش خلق و خوی شما کمک می کند.

به بهبود جریان خون کمک می کند

یک مطالعه نشان داد که ماساژ صورت فقط به مدت 5 دقیقه با غلتک های ماساژ صورت باعث بهبود گردش خون در پوست صورت می شود. دریافت ماساژ منظم به مدت 5 هفته می تواند رگ های خونی را گشاد کرده و جریان خون را افزایش دهد.

ممکن است مزایای ضد پیری داشته باشد

مطالعات نشان دادند که ماساژ دادن به طور منظم می تواند تغییراتی در ساختار پوست ایجاد کند. نشان داده شد که ماهیچه های بیان صورت و بافت های داخل صورت را تغییر می دهد. محققان شواهدی برای اثربخشی ماساژ صورت پیدا کردند. بهبود ساختار پوست ممکن است به صاف نگه داشتن پوست کمک کند و همچنین ظاهر خطوط ریز را به حداقل برساند.

ماساژ صورت بسیار آرامش بخش است. در اینجا چند نکته اضافی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند آرامش بیشتری را برای خود ایجاد کنید.

نکاتی مهم برای ماساژ صورت

  • از ابزار ماساژ استفاده کنید

این بهترین راه برای افزایش تجربه شما است. می توانید از ابزارهای گواشا یا غلتک برای ماساژ آرام بخش استفاده کنید. تکنیک ثابت می ماند. تنها تفاوت این است که شما از یک ابزار به جای انگشتان یا بند انگشتان خود استفاده خواهید کرد.

  • هرگز گردن را نادیده نگیرید

پوست گردن شما به مراقبت و توجه یکسانی نیاز دارد. هر زمان که صورت خود را ماساژ می دهید، این حرکات را به ناحیه گردن و سینه خود نیز گسترش دهید.

  • از کرم‌های ضد چروک استفاده کنید

افزودن کرم‌های ضد چروک به روتین مراقبت از صورت به بهبود سلامت پوست، کاهش خطوط ریز و به تاخیر انداختن سایر علائم پیری کمک می‌کند.

  • قبل از ماساژ لایه برداری کنید

این به پوست شما کمک می کند روغن ها یا مرطوب کننده ها را بهتر جذب کند.

  • ماساژ صورت در شب

ماساژ صورت در شب به پوست شما کمک می کند محصولات را در طول شب جذب کند. می‌توانید مراحل ماساژ را بر اساس میزان راحتی خود اضافه یا نادیده بگیرید. ماساژ منظم می تواند به مرور زمان بافت پوست شما را به آرامی بهبود بخشد. بنابراین، اگر چند دقیقه فرصت دارید، ماساژ صورت را در برنامه مراقبت از پوست خود قرار دهید.

چه زمانی باید ماساژ صورت انجام داد؟

ماساژ صورت را در شب انجام دهید. این به پوست شما کمک می کند تا مواد مغذی محصولات را جذب کند و در طول شب آن را التیام بخشد.

هر چند وقت یکبار باید ماساژ صورت انجام داد؟

می توانید هر روز صورت خود را ماساژ دهید. می توانید آن را با یک روال منظم مراقبت از پوست در شب دنبال کنید. این بیش از 5 الی 10 دقیقه طول نمی کشد. با این حال، می‌توانید هفته‌ای یک‌بار جلسات ماساژ مفصل صورت را انجام دهید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.