طرز تهیه ماسک برای لک کبدی با مواد طبیعی در خانه

روش تهیه ماسک گیاهی برای درمان لک های کبدی

یکی از انواع لکه های پوستی لک های صورت ناشی از بیماری های کبدی هستند. در این پست قصد داریم طرز تهیه چند ماسک برای لک کبدی روی صورت به شما معرفی کنیم تا بتوانید آن ها کم رنگ تر کنید.

پوست بدن نه‌تنها نسبت به عوامل محیطی، بلکه در برابر تغییرات درونی هم واکنش نشان می‌دهد. در بیشتر بیماری‌ها علائم پوستی دیده می‌شود. بیماری کبد چرب را از علائم ایجاد لکه های پوستی تشخیص میدهند. این لکه ها در افراد مسن و میانسال، افرادی که رژیم غذایی ناسالم، افراد الکلی و افرادی که بدون ضدآفتاب در معرض آفتاب هستند، بروز میکند.
اگر والدین دارای لکه های قهوه ای روی دست و صورتشان هستند، هوشیار باشد و احتمال اختلالات کبدی را در آنها بدهید و فوری به پزشک مراجعه کنید. در این مقاله به شما چند ماسک برای لک کبدی با مواد گیاهی و طبیعی در منزل آموزش میدهیم تا بتوانید لکه های پوستی ناشی از کبد چرب را کاهش دهید.

لکه های کبدی بر روی پوست صورت

لکه های کبدی از نظر پزشکی به لکه های پیری معروف هستند. لکه های قهوه ای روشن یا تیره ای که روی صورت یا پشت دست ها شبیه کک و مک است که اندازه آنها 2/5 سانتیمتر هم میرسد.

لکه های ناشی از آفتاب که به لکه های کبدی یا لکه های خورشیدی شناخته می شوند. لکه هایی کوچک  قهوه ای رنگ و با ظاهری برجسته هستند که ناشی از تجمع رنگ دانه ها بعلت مدت زمان طولانی زیر نور خورشید ایجاد می شوند.

این لکه های قهوه ای بر روی پوست صورت و بینی، کمر، گردن، سینه، شانه ها و دست ها ظاهر می شوند. مراقب کبد خود باشید.

سبک زندگی و درمان لک های کبدی

استفاده از ماسکهای خانگی برای درمان و کم کردن لکه های کبدی بسیار موثر است. لک کبدی که به لکه پیری شناخته می شوند، از دست شروع شده و در گردن و صورت هم بروز میکند.

لیزر درمانی، لایه برداری شیمیایی و جراحی و همچنین فریز لکه ها با نیتروژن مایع از روشهای درمانی برطرف کننده لک در کلینیکهای زیبایی است. بهتر است درمانهای خانگی را برای کاهش و بهبود لک حاصل از کبد چرب استفاده کنید. در ادامه شما را با ماسک های گیاهی و روشهای طبیعی درمان لک ناشی از کبدچرب آشنا میکنیم. خواندن طرز تهیه ۳ دتاکس واتر برای پاکسازی کبد توصیه می شود.

ماسک های گیاهی برای درمان لک های کبدی در خانه

در ادامه بهترین و موثرترین روش های طبیعی برای درمان لک های صورت ناشی از کبد چرب را معرفی می کنیم.

طرز تهیه ماسک برای لک های کبدیدرمان لک کبدی با سرکه سیب

کمی از سرکه سیب را بر روی لک بزنید و شب بخوابید. برای جلوگیری از خشک شدن پوست، با کمی روغن زیتون یا نارگیل مخلوط کنید. هر روز تکرار کنید تا شاهد نتیجه شگفت انگیزش باشد.

برای این درمان از ترب کوهی هم میتوانید استفاده کنید. یک برش کوچک ترب را له کنید و به سرکه سیب اضافه کنید و مخلوط کنید تا دو هفته در یخچال نگهداری کنید سپس مخلوط را روزی دو بار روی لکه های خود بمالید تا به نتایج مورد نظر برسید. خواص سرکه سیب برای پوست را بخوانید.

لیمو ترش برای رفع لک کبدی روی صورت

لیمو را برش نازک دهید و برش ها را روی لکه ها بگذارید وصبر کرده تا 20 دقیقه بماند سپس شستشو دهید. این فرآیند را تکرار کنید تا بهترین نتایج را بگیرید.

عصاره ساقه قاصدک برای رفع لک کبدی روی صورت

چند قاصدک از باغچه خود بکنید و ساقه شان را قطع کرده و شیره ساقه  را روی لکه ها بمالید. این عمل را تکرار کنید تا نتیجه مطلوب بگیرید.

آب پیاز برای رفع لک کبدی پوست

پیاز را برش داده و آن را روی لکه هایتان بمالید صبر کرده چند دقیقه بماند و سپس آبکشی کنید. حتی میتوانید یک قاشق آب پیاز را با دو قاشق عسل مخلوط کنید و روی لک صورت یا دست با پنبه بمالید و پس از 20 دقیقه و با آب سرد آبکشی کنید.

پاپایا برای رفع لک کبدی پوست

برش نازکی از پوست پاپایا تهیه کرده و بخش گوشت آن را به لکه ها بمالید و پس از 10 دقیقه شستشو دهید. پاپایا را به تکه های کوچک برش داده و به شکل خمیر درآورید.خمیر را به لکه ها بمالید و پس از 20 دقیقه شستشو دهید. هر روز برای گرفتن بهترین نتایج این روش را تکرار کنید.

آلوئه ورا برای درمان لک کبدی پوست صورت

برگ آلوئه ورا را از عصاری بخرید و برش دهید و ماده ژلی آلوئه ورا را بر روی لکه ها بمالید تا خشک شود و پس از 30 دقیقه بشویید و هر روز اینکار را تکرار کنید.

ماسک ماست و جودوسر برای درمان لک کبدی پوست صورت

یک قاشق ماست دو قاشق آرد جودو سر، یک قاشق آب لیمو تازه و آب سرد. ماست، آرد جودوسر و لیمو را به خوبی مخلوط کنید تا خمیری شود.

خمیر را روی لک صورت ناشی از کبدچرب بمالید تا 30 دقیقه بماند و سپس با آب ولرم شستشو دهید. این کار  را تکرار کنید تا بهترین نتیجه را مشاهده کنید.

روغن چوب صندل برای لک کبدی صورت

روغن چوب صندل را با روغن هسته انگور رقیق کنید و با پنبه بر روی لک صورت بمالید. برای نتیجه بهتر، کمی پودر چوب صندل را با دو قطره از آبلیمو و گلیسیرین مخلوط کرده و دو قاشق گلاب اضافه کرده  تا خمیری شود و خمیر را بر روی لکه ها بمالید و حدود 20 دقیقه صبر کنید و با آب سرد بشورید.

کشمش بی دانه قرمز برای لک کبدی صورت

یک پیمانه کشمش بی دانه قرمز، یک چهارم پیمانه ارده، مقداری آب نیاز دارید.کشمش را پخته و آن را در مخلوط کن بریزید ارده و کمی آب را اضافه کرده، تا خمیری سفت شود. سپس روی لکه هایتان بمالید و پس از20 دقیقه با آب ولرم بشویید.

گوجه فرنگی در درمان لک کبدی پوست

گوجه فرنگی را برش نازک بزنید و بر روی لک صورت بگذارید و یا آب گوجه فرنگی را با پنبه بر روی لکه ها بمالید و بعد از 20 دقیقه با آب سرد بشویید. حتی در این ترکیب می توانید آب گوجه را با عسل ارگانیک مخلوط کنید و دو بار در روز این ماسک را روی لک صورت بمالید و با آب سرد آبکشی کنید.

روغن کرچک در درمان لک کبدی پوست

اسید های چرب امگا 3 در روغن کرچک به درمان لکه های قهوه ای پوست کمک می کنند.

کمی روغن کرچک را بر روی لک صورت و دست خود بمالید و سپس یا دو دقیقه به آرامی ماساژ دهید تا کاملا جذب شود.

هر روز اینکار را تکرار کنید تا نتیجه مطلوب را دریافت کنند.

افرادی که پوست خشک دارند،کمی روغن زیتون یا روغن نارگیل را به ترکیب اضافه کنند.

آب یا پوره سیب زمینی برای لکه کبدی پوست صورت

یک عدد سیب زمینی را پس از شستن، رنده کنید و آب آن را بگیرید و یک قاشق آب لیمو و یک قاشق عسل به آن اضافه کنید اضافه کنید و خوب مخلوط کنید و بر روی لکه های صورت بمالید و پس از 20 دقیقه با آب سرد شستشو دهید.

آب هندوانه برای لکه کبدی پوست صورت

این میوه حاوی مقادیر بالای ویتامین A، ویتامین C و ویتامین های B است که به درمان لکه های قهوه ای ناشی از کبدچرب کمک می کنند.

هر روز آب هندوانه را با یک پنبه  بر روی لک پوست بمالید و پس از 20-30 دقیقه با آب سرد خوب شستشو دهید.

آب خیار برای لکه کبدی پوست صورت

خیار حاوی آب و ویتامین سی است و برای درمان لکه های ناشی از آفتاب و کبدچرب مفید می باشد.

یک خیار را رنده کرده و با یک قاشق گلیسیرین ترکیب کرده و با پنبه بر روی لک صورت و بدن بمالید و پس از  15 دقیقه با آب سرد شستشو دهید. ماسک خیار و گلاب همچنین برای پر و چاق شدن صورت مفید است.

روغن بادام شیرین برای لکه کبدی پوست صورت

این روغن سرشار از  اسید لینولئیک، ویتامین A، ویتامین B2 و B6، ویتامین D و ویتامین E که به پاک سازی و ماهش لکه های ناشی از کبدچرب کمک کرده و همچنین برای درمان لکه های آفتاب مفید است.

قبل از خواب دو قطره روغن بادام شیرین را بر روی لک صورت بمالید و ماساژ دهید تا جذب شود و به راحتی بخوابید.

چای سبز برای لکه کبدی پوست صورت

چای سبز حاوی آنتی اکسیدان است و خواص ضد التهابی دارد و برای درمان لکه های کبدی مفید میباشد.

هر روز یک قاشق چای سبز خشک را آب جوش بریزید و به مدت 15 دقیقه دم کنید وقتی سرد شد با یک پنبه  بر روی لک پوست صورت و بدن بمالید تا جذب شود.

زردچوبه برای لکه کبدی پوست صورت

زردچوبه بعلت وجود کورکومین در این گیاه، خواص ضد التهابی قوی دارد که برای درمان لکه های پوستی تاثیرگذار است.

یک قاشق پودر زردچوبه را با یک قاشق عسل طبیعی ترکیب کنید و با قلمو روی پوست حاوی لک بمالید، و پس از 15 تا 20 دقیقه با آب خوب شستشو دهید. این ماسک را هر روز تکرار کنید تا شاهد اثراتش باشید. از زردچوبه برای درمان سیاهی دور چشم نیز استفاده می شود.

آرد نخود و زردچوبه برای لکه کبدی پوست صورت

آرد نخود از بهترین مواد طبیعی برای سفید کردن پوست و کاهش لک صورت محسوب می شود به درمان و کاهش لکه های خورشیدی یا کبدی کمک میکند.

دو قاشق آرد نخود را با یک قاشق پودر زردچوبه، 1 قاشق آب لیمو ترش تازه و 1 قاشق شیر ترکیب کنید، این خمیر را بر روی لک صورت و بدن بمالید و پس از  15 دقیقه با آب سرد خوب شستشو دهید.

این ماسک را در هفته چند بار استفاده کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

درمان لک کبدی در کلینیک های زیبایی

درمان لکه کبدی در داخل کلینیک بصورت سرپایی انجام میشود و نیاز به بستری شدن ندارد. مدت زمان مورد نیاز برای هر روش درمانی ای در مطب به شدت و نوع پوست بیمار وابسته است و ممکن است چند هفته تا چند ماه طول بکشد.

بعد از انجام روشهای درمانی مانند لیزر، استفاده از کرم های ضد آفتاب با SPF30 برای محافظت از پوست توصیه میشود. درمان لکه های کبدی به زیبایی پوست برمیگردد، هزینه درمانی اش تحت پوشش بیمه نیست. از طرف دیگر عوارض جانبی ای به همراه داشته باشد، در نتیجه بهتر است با پزشک متخصص مشورت کرده و بهترین روش درمانی را انتخاب کنید.

درمانهای موضعی شیمیایی برای درمان لک کبدی

داروها و کرم های متنوعی برای درمان لکه های پوستی و کبدی وجود دارد که به کاهش لک کبدی کمک میکند.

اگر قصد خرید کرم های ضدلک و روشن کننده بدون تجویز پزشک را دارید، کرم هایی را تهیه کنید که حاوی هیدروکوئینون، گلیکولیک اسید، کوجیک اسید یا آلفاآربوتین با درصد کم باشند. البته مصرف کرم های حاوی هیدروکوئینون یا ترکیبات مشابه باعث بروز التهابات پوستی میشود.

برای پوشاندن لک ها از محصولات آرایشی و کرم پودرهای قوی استفاده کنید.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.