طرز تهیه کیک دو رنگ (زبرا و شطرنجی) + فیلم

کیک دو رنگ از انواع کیک های پر طرفدار است. این کیک برای کسانی که به وجود خامه در کیک تمایل ندارند و همچنین به هر دو مدل از کیک های ساده و شکلاتی علاقه مندند، انتخاب مناسبی است. در مینویسم و در این پست ما دو کدل از کیک دو رنگ را تحت عنوان طرز تهیه کیک دو رنگ زبرا و کیک دو رنگ شطرنجی را به شما ارائه کرده ایم.

کیک دو رنگ کیکی بین المللی بوده و در سر تا سر جهان به شکل های مختلف قابل تهیه است. این کیک از ترکیب کیک ساده با هر طعم دلخواه و کیک شکلاتی طبخ می شود. کیک دو رنگ در دسته ی خوشمزه ترین دسر ها می باشد و برای افرادی که تمایل زیادی به خامه ندارند، کیک مناسبی است. کیک دو رنگ همچنین انتخاب مناسبی برای جشن و مهمانی های شماست. شاید شما هم، دلتان خواسته باشد خودتان بتوانید کیک دو رنگ را در منزل تهیه کنید. ما در اینجا با شما همراه می شویم تا مرحله به مرحله از طرز تهیه کیک دو رنگ را با شما به اشتراک بگذاریم. کیک دو رنگ دارای 2 نوع کیک دو رنگ زبرا و کیک دو رنگ شطرنجی می باشد که در ادامه با هر دو نوع آن آشنا می شوید.

طرز تهیه کیک دو رنگ زبرا

روش تهیه کیک دو رنگ زبرا

کیک دو رنگ زبرا که نوعی از کیک های دو رنگ موجود است، پایه و اساس همان کیک دو رنگ یعنی دو کیک ساده و کیک شکلاتی را دارد و تفاوت آن با کیک های دیگر که دو رنگ هستند در طرز قرار دادن مواد ساده و شکلاتی در قالب یا ظرف است. زبرا در لاتین به معنی گورخر است که ظاهر این کیک هم شبیه به رنگ پوست آن می باشد. در ادامه با طرز تهیه کیک دو رنگ زبرا آشنا می شوید.

مواد لازم برای تهیه کیک دو رنگ زبرا

آردکمی بیشتر از 3 لیوان
تخم مرغ5 عدد کوچک
شکر1.5 لیوان
بیکینگ پودر 3 قاشق مرباخوری
روغن1.5 لیوان
وانیلکمی کمتر از 1 قاشق چایخوری
شیر1.5 لیوان
پودر کاکائو3 قاشق غذاخوری

زمان لازم برای تهیه کیک دو رنگ زبرا، 1 ساعت است.

دستور پخت کیک دو رنگ زبرا

 1. آماده کردن آرد

  3 لیوان از آرد را سه بار الک کرده و در ظرفی می ریزیم.

 2. آماده کردن مواد کیک

  ظرف گودی را برای تهیه مواد کیک زبرا آماده کرده و تخم مرغ ها را در آن می شکنیم.

 3. اضافه کردن شکر

  شکر را به همراه وانیل در تخم مرغ ریخته و با همزن دور متوسط هم میزنیم. زمانی که رنگ آن کمی کرم رنگ شد، هم زدن را متوقف می کنیم.

 4. اضافه کردن شیر

  شیر را به مواد کیک زبرا اضافه می کنیم. 30 ثانیه هم می زنیم.

 5. اضافه کردن روغن

  روغن را می ریزیم و 1 دقیقه هم میزنیم تا به خوبی با هم ترکیب شوند.

 6. اضافه کردن آرد

  3 لیوان آرد را که از قبل الک کردیم را مرحله به مرحله می ریزیم. همراه با اولین مرتبه آرد ریختن، بیکینگ پودر هم میریزیم. در هربار بعد از ریختن آرد هم می زنیم تا گلوله گلوله نشود.

 7. آماده کردن مواد کیک زبرا

  مواد کیک آماده شده تا مرحله ی قبل را نصف کرده و هر دو قسمت را در ظرف های جداگانه می ریزیم.

 8. اضافه کردن کاکائو

  به یکی از ظرف ها 3 قاشق غذاخوری کاکائو و به ظرف دیگر هم 3 قاشق غذاخوری آرد می ریزیم. هر دو را هم می زنیم تا مخلوط شوند.

 9. پختن کیک دو رنگ زبرا

  در کف قالب مورد نظر کاغذ روغنی می اندازیم. ابتدا یک ملاقه از مواد ساده ریخته و سپس یک ملاقه از مواد کاکائویی را به آرامی در وسط آن مواد قبلی می ریزیم. به همین ترتیب تا تمام شدن مواد ادامه می دهیم. در فر با دمای 180 درجه که از قبل گرم شده است قرار می دهیم. نوش جان

نکات مهم برای تهیه کیک دو رنگ زبرا

 • دلیل اضافه کردن آرد به ظرف دوم این است که مواد هم غلظت شوند.
 • اگر بعد از هر لایه کاکائویی در کیک دو رنگ زبرا، مقداری گردوی خرد شده بریزید، در این صورت کیک دو رنگ گردویی را خواهید داشت.
 • در صورتی که می خواهید کیک دو رنگ در قابلمه طبخ کنید ، کافیست همین مراحل را پیش برده و مواد کیک را به جای قالب در قابلمه ریخته و دمکنی فلزی روی حرارت ملایم گاز قرار داده و بعد از 10 دقیقه گرم شدن، قابلمه را روی آن قرار دهیم. سپس دمکنی پارچه ای روی آن بگذارید و اجازه دهید بپزد.
 • توجه کنید که اگر در قابلمه تهیه می کنید، تا نیم ساعت اول درب آن را بر ندارید.
 • می توانید به جای شیر از ماست یا آب استفاده کنید که در این صورت شما به ترتیب کیک دو رنگ با ماست و کیک دو رنگ بدون شیر را دارید.

دستور پخت کاپ کیک شکلاتی ساده

فیلم طرز تهیه کیک زبرا دو رنگ

کیک لبو با شیر


طرز تهیه کیک دو رنگ شطرنجی

طرز تهیه کیک دو رنگ شطرنجی

کیک دو رنگ شطرنجی نوعی دیگر از کیک دو رنگ های موجود است که ظاهری بسیار جذاب و عالی دارد. مواد این کیک دقیقا به همان شکل کیک زبرا که در بالا گفته شد تهیه می شود . تنها تفاوت آن نحوه ی پخت و چیدمان کیک است. در این مطلب طرز تهیه کیک دو رنگ شطرنجی به کامل ترین شکل ممکن برای شما ارائه شده است.

مواد لازم برای تهیه کیک دو رنگ شطرنجی

آردکمی بیشتر از 3 لیوان
تخم مرغ5 عدد کوچک
شکر1.5 لیوان
بیکینگ پودر 3 قاشق مربا خوری
روغن1.5 لیوان
وانیلکمی کمتر از 1 قاشق چایخوری
شیر1.5 لیوان
پودر کاکائو3 قاشق غذا خوری
کاتر گرد برش کیک (در سایز مورد نیاز )از هر کدام 1 عدد

مواد لازم برای تهیه مواد میانی کیک شطرنجی

شکربه میزان لازم
آببه میزان لازم

زمان لازم برای تهیه کیک دو رنگ شطرنجی، 1 ساعت است.

دستور پخت کیک دو رنگ شطرنجی

 1. آماده کردن آرد : آرد را 3 بار الک می کنیم و کنار می گذاریم.
 2. مخلوط کردن آرد با بیکینگ پودر : بیکینگ پودر را در آرد الک شده ریخته و با هم، ترکیب می کنیم. بیکینگ پودر بافت کیک دو رنگ شطرنجی را فوق العاده می کند.
 3. آماده کردن مواد کیک : در ظرفی گود که برای مواد کیک دو رنگ شطرنجی مناسب باشد، تخم مرغ ها را می شکنیم.
 4. اضافه کردن شکر : شکر و وانیل را در ظرف کیک دو رنگ شطرنجی ، به تخم مرغ ها اضافه کرده و با همزن دستی یا برقی با دور متوسط، هم می زنیم تا رنک آن کمی روشن شود.
 5. اضافه کردن شیر و روغن : شیر را به همراه روغن در مواد می ریزیم. با همزن 3 دقیقه هم می زنیم تا مواد به خوبی با هم مخلوط شوند.
 6. اضافه کردن آرد : آرد را که حاوی بیکینگ پودر نیز هست، طی چند مرحله روی مواد مایع کیک دو رنگ شطرنجی، الک می کنیم. هر بار هم می زنیم. در اخر به مدت 2 دقیقه هم می زنیم.
 7. پختن کیک ساده : نیمی از مواد کیک را برمی داریم. 3 قاشق غذاخوری آرد به آن اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم. به دو قسمت تقسیم کرده و هر قسمت را در دو قالب مورد نظر که چرب کردیم ، ریخته و در فر با دمای 170 درجه قرار می دهیم.
 8. پختن کیک شکلاتی : 3 قاشق غذاخوری پودر کاکائو را به نیمی دیگر از مواد کیک اضافه کرده و این مواد را هم در دو قالب چرب شده می ریزیم. در فر قرار داده و اجازه می دهیم بپزد.
 9. آماده کردن کیک دو رنگ شطرنجی : کیک ها را برداشته و هر کدام را به وسیله ی کاتر های گرد با سایز های متفاوت برش می دهیم (در ویدیو کامل مشخص است) از هم جدا می کنیم. سپس از وسط هر کیک شروع کرده و یک قسمت سفید و یک قسمت کاکائویی جایگزین می کنیم. طوری که هر کیک شامل چند قسمت با دو رنگ باشد. هر 4 کیک را به این روش عمل می کنیم.
 10. آماده کردن مواد میانی : آب و شکر را ترکیب کرده و روی حرارت ملایم می گذاریم. زمانی که شکر حل شده و مواد کمی غلیظ شد، خاموش می کنیم.
 11. مرحله نهائی : حال یک کیک را در سطح صافی قرار می دهیم. با فرچه ای کمی از مواد میانی را به سطح کیک می زنیم. سپس کیک دیگر را روی آن قرار می دهیم. به همین صورت ادامه می دهیم.

نکات طلایی در تهیه کیک دو رنگ شطرنجی

 • در صورتی که می خواهید کیک دو رنگ در قابلمه داشته باشید، هر کدام از این کیک ها را در قابلمه ای چرب شده می ریزیم و سپس دمکنی فلزی ای روی حرارت ملایم قرار داده و بعد از اینکه کمی داغ شد، قابلمه را روی دمکنی می گذاریم. یک دمکنی پارچه ای را روی قابلمه گذاشته و اجازه می دهیم بپزد. تا نیم ساعت اول اصلا درب قابلمه را بر نمی داریم.
 • برای خوشمزه تر شدن کیک شطرنجی کمی گردوی خرد شده در مواد کیک ساده و کیک شکلاتی بریزید تا کیک دو رنگ گردویی طبخ شود.
 • در کیک دو رنگ شطرنجی نیز، اگر به جای شیر از آب یا ماست استفاده کنید، به ترتیب کیک دو رنگ با ماست و بدون شیر را خواهید داشت.

طرز تهیه کیک تولد دونفره

فیلم طرز تهیه کیک دو رنگ شطرنجی

همچنین بخوانید :

طرز تهیه انواع رنگ خوراکی طبیعی برای کیک

کیک بدون فر روی اجاق گاز

طرز تهیه فلن کیک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.