طرز تهیه رنگ خوراکی با پوست بادمجان

خیلی از خوراکی ها علاوه بر طعم خوشمزه، رنگ بی نظیری هم دارند که می توان از رنگ آنها برای تزئین استفاده کرد. یکی از این خوراکی ها بادمجان است که می توان از پوست آن رنگ خوراکی تهیه کرد. از جمله مزیت های تهیه رنگ خوراکی با پوست بادمجان این است که می توانید بدون هزینه در خانه با مواد دور ریختنی یک ماده طبیعی و سالم درست کنید. ضمن اینکه پوست بادمجان با داشتن آنتی اکسیدان، از سلول های بدن در برابر پیری زودرس مقاومت می کند.

شاید برای شما جالب باشد بدانید که تولید رنگ خوراکی با پوست بادمجان یک تولید ملی و ابداع یک بانوی گیلانی است که ایده خود را به ثبت رسانده است.

روش تهیه رنگ خوراکی با پوست بادمجان

از جمله کاربردهای پوست بادمجان، نقاشی با رنگ پوست بادمجان، تهیه رنگ مو با پوست بادمجان و تهیه رنگ خوراکی با پوست بادمجان است. همچنین می توانید یک نقاشی با رنگ پوست بادمجان برای کودک خود بکشید. اگر تصمیم به تهیه رنگ خوراکی با پوست بادمجان دارید همراه مینویسم باشید.

 همچنین بدانید: از رنگ لبو چه استفاده هایی میشود؟

پوست بادمجان علاوه بر کاربردی که در طرز تهیه رنگ خوراکی برای کیک و دسر دارد، برای تهیه بستنی و شکلات هم قابل استفاده است.

1 – در طرز تهیه رنگ خوراکی مشکی با بادمجان، بعد از شستن بادمجان ها آنها را داخل آب جوش بریزید تا خوب بپزد.

2 – بعد از اینکه بیشتر آب قابلمه تبخیر شد با قاشق کمی از آب را بردارید و رنگ آنرا چک کنید.

3 – اگر رنگ آب بادمجان ها به رنگ دلخواهتان نزدیک بود، آنرا از صافی رد کنید.

4 – حالا در این مرحله برای تهیه رنگ خوراکی با بادمجان، آبی که از صافی رد کرده ایم را با کمی نبات داخل قابلمه روی حرارت قرار می دهیم.

5 –  اجازه دهید این محلول به مدت 15 دقیقه بجوشد. رنگ خوراکی شما آماده است.

علاوه بر رنگ خوراکی با پوست بادمجان می توانید با پوست هر میوه دیگری که رنگی باشد مانند انار یا گردو رنگ خوراکی تهیه کنید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.