طرز تهیه رنگ خوراکی نارنجی با هویج برای کیک و دسر

امروزه استفاده از محصولات طبیعی و ارگانیک بیش از قبل مورد توجه قرار گرفته و همه سعی دارند تا جایی که امکان داشته باشد مصرف مواد مصنوعی را کاهش دهند. رنگ های خوراکی هم یکی از موادی هستند که تهیه آنها با مواد طبیعی و بصورت خانگی، می تواند جایگزین مواد مصنوعی و ناسالم شود. می توانید از رنگ خوراکی برای کیک پختن و یا تزئین غذا استفاده کنید. همراه ما باشید تا طرز تهیه رنگ خوراکی نارنجی با هویج را براحتی یاد بگیرید. رنگ خوراکی نارنجی تهیه شده با هویج کاربردهای زیادی دارد مانند تزئین کیک، تهیه دسر و ژله و …. .

به جای فکر کردن به اینکه رنگ خوراکی را از کجا تهیه کنیم یا رنگ خوراکی از چی درست میشه، خودتان دست بکار شوید و با مواد طبیعی رنگ خوراکی درست کنید.

طرز تهیه رنگ خوراکی نارنجی با هویج

رنگ خوراکی برای کیک، علاوه بر ظاهر خوبش، طعم کیک شما را بهتر می کند. همچنین می توانید طرز تهیه رنگ خوراکی با پوست بادمجان را یاد بگیرید و برای تزئین خوراکی های مختلف از آن استفاده کنید.

برای تهیه رنگ خوراکی برای کیک،  آنهم رنگ نارنجی، هویج بهترین گزینه است. چون رنگ زیادی دارد و حتی با جدا کردن پوست هویج متوجه می شوید که چقدر رنگ پس می دهد.

مراحل تهیه رنگ نارنجی با هویج

1 – در اولین مرحله از درست کردن رنگ نارنجی با هویج، با توجه به مقدار رنگی که نیاز دارید، چند هویج را آب بگیرید.

2 – آب هویج را داخل یک ظرف بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.

3 – وقتی که آب هویج به جوشیدن افتاد و احساس کردید که غلیظ شده، آنرا از روی حرارت بردارید.

طرز استفاده از رنگ خوراکی نارنجی با هویج

  • استفاده از رنگ خوراکی نارنجی با هویج بیشتر برای کیک و بعضی از دسرها رایج است و بکار بردن آن در هر غذایی پیشنهاد نمی شود. چون ممکن است طعم آنرا تغییر دهد.
  • دقت داشته باشید که رنگ بدست آمده حتما سرد شود و بعد برای کیک و یا دسر مورد استفاده قرار بگیرد.
  • در استفاده از رنگ خوراکی که تهیه کرده اید توجه داشته باشید که به دلیل مایع بودن این رنگ ها، غذا یا کیک شما شل نشود. پس در مقدار آن دقت کنید.
  •  برای استفاده از رنگ خوراکی در کیک توجه داشته باشید که این رنگ های خوراکی طبیعی تنها تا دو هفته قابل نگهداری و مصرف هستند و بعد از گذشت این مدت، رنگ و طعم واقعی خود را از دست می  دهند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.