چگونه بدون ذخیره شماره در واتس اپ پیام دهیم (در اندروید و iOS)

ارسال پیام در واتساپ بدون ذخیره شماره چگونه است

در این نوشته به شما خواهیم گفت که چگونه بدون اینکه شماره شخصی را در گوشی خود ذخیره کنیم به او در واتساپ پیام دهیم.

بدون شک واتس اپ یکی از محبوب‌ترین و پرکاربردترین پلتفرم‌های پیام‌رسان در سراسر جهان است. این اپلیکیشن که متعلق به فیسبوک است، ویژگی‌ها و قابلیت‌های متعددی دارد و امروزه بیش از یک پلتفرم پیام‌رسان به شمار می‌آید. یکی از ویژگی‌هایی که اغلب افراد به دنبال آن هستند، پیام دادن مستقیم به افرادی است که شماره آن‌ها در گوشی ذخیره نشده است.

در حال حاضر، اگر بخواهیم از طریق واتس اپ پیامی را به فردی که شماره او در تلفن همراهمان ذخیره نشده است، ارسال کنیم باید ابتدا مخاطب را ذخیره کرده و سپس ارسال پیام واتس اپ به آن مخاطب خاص را شروع کنیم.

با این وجود، ما یک راه حل به شما ارائه می‌دهیم که بدون ذخیره شماره در واتس اپ پیام بفرستید. با بکارگیری این روش دیگر نیازی نیست تعداد زیادی شماره تلفن را که ممکن است بیش از یکبار به آن‌ها پیام ندهید در گوشی خود ذخیره کنید. بنابراین، نحوه ارسال پیام‌های واتس اپ به افراد بدون ذخیره شماره آن‌ها به شرح زیر است:

نحوه ارسال پیام واتس اپ بدون ذخیره شماره در اندروید و آیفون

برای شروع ارسال پیام‌های واتس اپ به شماره‌هایی که نمی‌خواهید در فهرست مخاطبین خود ذخیره کنید، باید چند مرحله را انجام دهید:

  • قبل از شروع، باید مطمئن شوید که شماره‌ای که می‌خواهید پیام واتس اپ را برایش ارسال کنید در این اپلیکیشن ثبت شده باشد.
  • وقتی این اطمینان حاصل شد، باید لینک واتس اپی را به منظور ارسال پیام‌ها به یک شماره ذخیره نشده ایجاد کنید.
  • به منظور ایجاد یک لینک واتس اپ، باید با استفاده از مرورگر گوشی اندروید یا iOS خود به وبسایت https://wa.me/phonenumber بروید.
  • سپس، باید بخش آخر این آدرس URL را با شماره تلفنی که می‌خواهید به آن پیام واتس اپ ارسال کنید، جایگزین نمایید. توجه کنید که شماره تلفن را همراه با کد کشور وارد کنید. به عنوان مثال، اگر شماره تلفن مورد نظر «9119876543210» است، باید آدرس URL را به صورت https://wa.me/9119876543210 وارد کنید.
  • وقتی وارد وبسایت شوید، یک آیکون پیام بزرگ سبز رنگ را مشاهده خواهید کرد.
  • با کلیک بر روی آن آیکون، با آن شماره تلفن خاص وارد اپلیکیشن واتس اپ خواهید شد و می‌توانید بدون ذخیره کردن شماره در گوشی مکالمه با آن شماره را آغاز کنید.

چگونه بدون ذخیره شماره در واتس اپ پیام دهیم در اندروید

روش یا بهتر است بگوییم ترفند دیگری برای ارسال پیام واتش اپ بدون نیاز به ذخیره کردن شماره وجود دارد که تنها برای گوشی‌های هوشمند اندروید کار می‌کند. در این روش، تنها کاری که کاربر باید انجام دهد این است که شماره تلفن مورد نظر را در صفحه کلید اپلیکیشن تلفن (phone) وارد کند، برای مشاهده‌ی گزینه‌های مختلف شماره ده رقمی را انتخاب کند و سپس از منوی سه نقطه اپلیکیشن واتس اپ را به عنوان پلتفرم پیام‌رسان انتخاب نماید. با انجام این مراحل، امکان ارسال پیام واتس اپ بدون نیاز به ذخیره شماره تلفن و مراجعه به وبسایت فراهم می‌شود.

کاربران اندروید می‌توانند از اپلیکیشن «Click to Chat» نیز استفاده کنند که همین کار را به راحتی انجام می‌دهد.

همچنین بخوانید:

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.