چگونه صحبت کنیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟

صحبت کردن یک راه عالی برای نشان دادن مهارتهای اجتماعی شماست. مهارت صحبت کردن هر زمان که با مردم سر و کار دارید، لازم است. مهم نیست که برای همکاران خود مطلبی را تعریف می کنید و یا به صورت عمومی در یک کنفرانس صحبت می کنید، شما باید با اعتماد به نفس داشته باشید. باید اصول بهتر شدن در سخنرانی و صحبت کردن را بیاموزید. باید یاد بگیرید که چگونه صحبت کنید تا جذاب تر به نظر برسید؟

چگونه خوب و جذاب صحبت کنیم؟

نسبت جذابیت شما تقریا با نحوه نگاه کردن، گوش دادن و صحبت شما با دیگران مشخص می شود. برای جذاب تر به نظر رسیدن هنگام صحبت، اصولی وجود دارد که می توانید با رعایت آنها بر جذابیت خود بیافزایید. اگر می خواهید بدانید هنگام صحبت کردن با جنس مخالف یا موافق، در محیط های رسمی یا غیر رسمی، هنگام صحبت با یک فرد غریبه یا آشنا چگونه صحبت کنید که طرف مقابل مجذوب شما و صحبت هایتان شود با ما همراه باشید.

همچنین بخوانید: 10 عادت افراد با اعتماد به نفس بالا

داشتن ارتباط چشمی با شنونده

دقت کنید که ارتباط چشمی مناسبی را با شنونده برقرار کنید. با ارتباط چشمی بیش از اندازه، قطعا فرد مقابل را به دیوار پانچ می کنید و به جای اینکه جذاب باشید، بیش از اندازه حساسیت زا می شوید.

از نگاه های سطحی اجتناب کنید و هنگام صحبت کردن نگاه عمیقی در چشمان طرف مقابل داشته باشید. اگر می خواهید بدانید چگونه زیبا و جذاب صحبت کنیم این یکی از اصول اولیه ای است که باید رعایت کنید. داشتن ارتباط چشمی یکی از مهارت های ارتباطی مؤثر است.

نگاه کردن به صورت شنونده

چگونه صحبت کنیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟چگونه جذاب صحبت كنيم؟ وقتی شما متکلم وحده هستید، نگاه یک طرفه از قدرتمندترین شیوه های ارتباطی است. این شیوه، نگاه های پراکنده به سمت و یا یک طرف سر شنونده است.

یعنی برای دقایقی مسیر توجه و تمرکز خود را از چشم شنونده، به سمت چهره ی او تغییر دهید. توجه کنید نگاه های جانبی کوتاه باشند. بیش از دو یا سه ثانیه نباشند، چرا که موجب حواس پرتی شنونده می شوید.

آرام و آهسته صحبت کردن

اگر می خواهید بدانیدچگونه صحبت کنیم تا جذاب شویم باید بگوییم بهتر است قبل از سخن گفتن بیاندیشید. کلمات را ناقص و شتاب زده نگویید، بلکه مرتب و شمرده شمرده ادا کنید.

همچنین بخوانید: فاکتورهای جذابیت زنان

بسیاری از افراد به دلیل هیجان، سریع صحبت می کنند که می تواند از جذابیت آنها بکاهد. افرادی که خیلی سریع صحبت می کنند، بسیار خسته کننده و آزار دهنده هستند. این افراد فقط نسبت به آنچه که خود می گویند، علاقه دارند!

استفاده از سکوت به موقع هنگام صحبت کردن

استفاده از سکوت و مکث کردن حین صحبت، باعث می شود جذاب تر به نظر برسید. به طور کلی، مکث کردن به شخص اجازه می دهد تا فکر کند، اعتماد و کارآیی خود را تحت کنترل بگیرد و به شنونده این امکان را می دهد تا با آنچه شنیده ارتباط برقرار کند. شما هم می توانید با این مکث های ساده، برای یک یا دو ثانیه به بهترین و جذاب ترین گوینده تبدیل شوید.

پرهیز از استفاده از اصوات پر کننده

یک روش جذاب صحبت كردن این است که آرام صحبت کنید. اغلب گوینده های بی تجربه، بدون آمادگی یا با عصبی شدن جملاتشان را با صداهایی مثل : آه، اوم، اععع و غیره پر می کنند که به آنها اصوات پرکننده می گوییم. یکی از راه های جذاب تر به نظر رسیدن به هنگام صحبت کردن پرهیز از استفاده از این اصوات خسته کننده است.

برای ریشه کن کردن این اصوات، آرام و شمرده شمرده صحبت کنید و به طور هوشمندانه از سکوت استفاده کنید. هنگامی که سکوت می کنید، اصوات پر کننده ناپدید می شوند. در استفاده از سکوت تمرکز کنید. سکوت را در مکالمات روزمره، خصوصا زمانی که تشخیص دادید روند صحبت شما سریع و اصوات پرکننده در کلامتان آمده اند، وارد کنید.

جذب کردن افراد با تن صدای خود 

همه درست صحبت نمی کنند، صحبت کردن اصولی، خردمندانه و با درایت فقط مختص افراد جذاب است. میزان صدا تاثسر عمیقی در رفتار و نوع برخورد کسی که با او صحبت می کنید دارد. تن صدای شما 38 درصد از پیام شما را منتقل می کند.

وقتی می خواهید صدایی صمیمی، گرم، دوستانه و مطمئن داشته باشید، بکوشید صدای خود و درجه آن را پایین نگه دارید. همینطور اگر می خواهید دلیلی برای کسی بیاورید و یا اینکه نسبت به کسی توجه دارید و یا متفکرانه برخورد می کنید، از تن صدای پایین استفاده نمایید. نوع تن صدا را بر اساس آنچه می گویید و حالت و رفتار خود انتخاب کنید.

هدایت کردن گفتگو

یکی از مطمئن ترین راهها برای جذاب به نظر رسیدن حین مکالمه هدایت کردن گفتگو است. برای در اختیار گرفتن مکالمه، مطرح کردن سوال هایی که با چه کسی، چه چیزی، چرا ، چه وقت، کجا و چگونه شروع می شود، مناسب است.

هر سوالی که با یکی از این کلمات آغاز می گردد، با بله و یا خیر پاسخ داده نمی شود. پاسخ آن ها نیاز به حقایق و مطالب مرتبط با موضوع دارد. شخصی که می پرسد دارای جذابیت، اعتماد به نفس وتسلط است.

خیلی از افراد در موقعیت های مهم کاری یا احساسی از خود می پرسند چگونه صحبت کنیم تا جذاب باشیم؟ در پاسخ به سوال این عده تعدادی از راهکارهای جذاب صحبت کردن را تقدیمتان نمودیم که امیدواریم با به کار بستن آن ها بهترین نتیجه را بگیرید.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. […] چگونه صحبت کنیم تا جذاب تر به نظر برسیم؟ […]