چگونه آیفون را خاموش کنیم (همه مدل ها)

اگر نمی دانید چگونه آیفون را خاموش کنیم در این مقاله، به شما نحوه‌ خاموش کردن نسخه‌ های مختلف گوشی های اپل (5،6،7،8،x، 11 و 12) را آموزش خواهیم داد.

در این مقاله، به شما نحوه‌ خاموش کردن نسخه‌ های مختلف گوشی آیفون را آموزش خواهیم داد. بسته به مدل آیفونی که دارید، معمولاً باید یک دکمه (یا ترکیبی از دکمه‌ ها) را فشار دهید و نگه دارید و سپس، پاور اسلایدر را به سمت راست بکشید. در صورتی که در استفاده از دکمه‌ های سخت‌ افزاری گوشی‌ های آیفون دارای iOS 11 یا بالاتر مشکل دارید، می‌ توانید از منوی تنظیمات نیز برای خاموش کردن آیفون خود استفاده کنید. 

چگونه آیفون X یا 11 را خاموش کنیم

  1. دکمه‌ ی صدا و دکمه‌ ی اسلاید سمت راست را به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید. مهم نیست کدام دکمه‌ ی صدا را فشار می‌ دهید. بعد از نگه داشتن این دکمه‌ ها برای چند ثانیه، اسلایدری روی صفحه نمایش ظاهر می‌ شود. 
چجوری آیفون رو خاموش کنیم

2. اسلایدر را به سمت راست بکشید. این کار باعث خاموش شدن آیفون می‌ شود. خاموش شدن آیفون ممکن است تا 30 ثانیه طول بکشد. 

چگونه آیفون را خاموش کنیم

3. دکمه‌ی سمت راست را فشار دهید و نگه دارید تا دوباره آیفون را روشن کنید. زمانی که لوگو اپل روی صفحه نمایش ظاهر شد، می‌ توانید انگشت خود از روی دکمه بردارید. 

نحوه خاموش کردن گوشی آیفون

نحوه خاموش کردن آیفون مدل های 8، 7 یا 6 آیفون SE (نسل دوم)

1. دکمه سمت راست را فشار دهید و نگه دارید. این دکمه در بالای گوشی روی لبه‌ ی سمت راست آن قرار دارد. پس از چند ثانیه، اسلایدری روی صفحه نمایش ظاهر می‌ شود. 

چگونه آیفون را خاموش کنیم

2. اسلایدر را به سمت راست بکشید. دکمه را از سمت چپ پیام «slide to power off» به راست بکشید تا آیفون خاموش شود. 

طریقه خاموش کردن آیفون

3. برای روشن کردن مجدد گوشی آیفون کافی است دکه سمت راست را فشار دهید و نگه دارید. زمانی که لوگو اپل روی صفحه نمایش ظاهر شد، می‌ توانید انگشت خود از روی دکمه بردارید. 

نحوه خاموش کردن گوشی آیفون

4. با دکمه‌ های کاهش صدا و پاور، 7/7plus را مجدداً راه‌ اندازی کنید. دکمه‌ های کاهش صدا و پاور را تا زمان ظاهر شدن لوگوی اپل به طور همزمان فشار دهید و نگه دارید. پس از ظاهر شدن لوگوی اپل، هر دو دکمه را رها کرده و منتظر بمانید تا گوشی راه‌ اندازی مجدد شود. 

5. از دکمه صدا برای راه‌ اندازی مجدد 8/8Plus استفاده کنید. دکمه افزایش صدا را فشار دهید و رها کنید؛ سپس، دکمه کاهش صدا را فشار دهید و رها کنید. دکمه پاور را تا زمان ظاهر شدن لوگوی اپل فشار دهید و نگه دارید. هنگامی که این اتفاق افتاد، دکمه پاور را رها کنید و منتظر بمانید تا دستگاه راه‌ اندازی مجدد شود. 

چگونه آیفون مدل 5 و قبل‌ تر (آیفون SE – نسل اول) را خاموش کنیم؟

1. دکمه بالا را فشار دهید و نگه دارید. این دکمه در بالای گوشی آیفون نزدیک به لبه‌ی سمت راست قرار دارد. طی چند ثانیه، اسلایدری ظاهر خواهد شد. 

نحوه خاموش کردن گوشی آیفون (1)

2. اسلایدر را به سمت راست بکشید. به این ترتیب، گوشی خاموش خواهد شد. حدود 30 ثانیه طول می‌کشد تا آیفون به طور کامل خاموش شود. 

چگونه آیفون را خاموش کنیم

3. به منظور روشن کردن مجدد آیفون، این دکمه را فشار دهید و نگه دارید. زمانی که لوگو اپل روی صفحه نمایش ظاهر شد، می‌توانید انگشت خود از روی دکمه بردارید. 

نحوه خاموش کردن گوشی آیفون (1)

4. دکمه خانه و پاور را به منظور راه‌اندازی مجدد اجباری نگه دارید. دکمه خانه و دکمه پاور را تا زمان ظاهر شدن لوگوی اپل به طور همزمان فشار دهید. هنگامی که لوگو ظاهر شد، بلافاصله هر دو دکمه را رها کنید و منتظر بمانید تا دستگاه راه‌اندازی مجدد شود. 

روش چهارم خاموش کردن گوشی آیفون: استفاده از منوی تنظیمات (iOS 11 و جدیدتر)

1. تنظیمات گوشی آیفون را باز کنید. تنظیمات دارای آیکونی به شکل چرخ‌دنده است که معمولاً روی صفحه‌ی خانه قرار دارد؛ اگرچه، ممکن است درون یک پوشه هم باشد. 

چگونه آیفون را خاموش کنیم

2. به سمت پایین اسکرول کنید و روی General ضربه بزنید. این گزینه در بالای سومین گروه از تنظیمات قرار دارد. 

چگونه آیفون را خاموش کنیم

3. به سمت پایین اسکرول کنید و روی Shut Down ضربه بزنید. این گزینه در پایین منو قرار دارد. بعد از یک یا چند ثانیه، اسلایدری روی صفحه نمایش ظاهر می‌شود. 

روش خاموش کردن آیفون

4. به منظور خاموش کردن گوشی آیفون خود، اسلایدر را به سمت راست بکشید. 

گرچه خاموش کردن گوشی بسیار ساده است اما گاهی برای دارندگان اپل سوال"چگونه آیفون را خاموش کنیم" بوجود می آید. روش خاموش کردن آیفون مدل های 5،6،7،8،11،12، ایکس (x) توضیح داده شده است.

همچنین بخوانید:

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.