طرز استفاده از روغن سیاه دانه برای کاهش وزن

نحوه استفاده از روغن سیاه دانه و کاهش وزن

استفاده از روغن سیاه دانه برای کاهش وزن یک روش موثر برای تقویت متابولیسم و ​​مهار اشتها است. روغن سیاه دانه از دانه زیره سیاه گرفته می شود که به گیاه گل رازیانه یا زیره سیاه نیز معروف است. روغن می تواند از دانه ها، فشرده یا استخراج شود و منبع متراکمی از ترکیبات و اسیدهای فرار، از جمله اسیدهای لینولئیک، اولئیک، پالمتیک و میریستیک، در میان سایر آنتی اکسیدان های قدرتمند است. معروف است که این روغن اثرات زیادی به ویژه برای کاهش وزن در صورت استفاده در حد متوسط بر بدن دارد.

طرز استفاده از روغن سیاه دانه برای کاهش وزن

بسیاری از مردم این روغن را به کاری، خورشت، سوپ، سالاد، مخلوط نان، برخی پنیرها، غذاهای مرغ و سبزیجات سرخ شده اضافه می کنند. این روغن دارای طعم نسبتاً قوی است، اما طبیعت شور آن به یک مکمل خوب برای بسیاری از وعده های غذایی تبدیل می کند. مهم است که به دلیل قدرت این ماده غلیظ فقط از مقدار کمی روغن استفاده کنید یا به سادگی در دانه های کامل در وعده های غذایی خود ترکیب کنید. اگرچه این روغن بیش از 2000 سال است که استفاده می شود، اما اثرات متابولیکی آن در کاهش وزن باعث محبوبیت مدرن آن شده است.

چگونه از روغن دانه سیاه برای کاهش وزن استفاده کنیم؟

روش های مختلفی برای مصرف روغن سیاه دانه وجود دارد که بسیاری از آنها با تقویت متابولیسم به کاهش وزن کمک می کنند. ویتامین های گروه B در این روغن متابولیسم انرژی بدن را شروع می کنند و به افزایش چربی سوزی کمک می کنند. این می تواند به شما کمک کند کالری بیشتری از میزان مصرف خود بسوزانید، بنابراین کمبود کالری ایجاد می کند و منجر به کاهش تدریجی وزن می شود.

علاوه بر این، روغن سیاه دانه می تواند به عنوان یک اشتها آور طبیعی عمل کند. اگر می خواهید میزان کل کالری دریافتی خود را کاهش دهید، استفاده از این روغن می تواند راهی عالی برای ادامه مسیر و مصرف بیش از حد باشد.

محبوب ترین روش مصرف روغن سیاه دانه برای کاهش وزن چیست؟

1.مخلوط کردن یک قاشق چای خوری روغن به ماست یا مخلوط کردن آن در سس سالاد خانگی.
2.افزودن این روغن به شیر / آب پرتقال در صبح نیز راهی برای مصرف این روغن است.

✔ دوز توصیه شده: دوز توصیه شده بین 1 تا 3 قاشق غذاخوری در روز است، اما بهتر است ابتدا با مقدار کمتری شروع کنید و واکنش بدن خود را نسبت به روغن کنترل کنید.

روغن سیاه دانه و کاهش وزن

عوارض جانبی روغن دانه سیاه

اگر بیش از حد از این روغن سیاه دانه استفاده می کنید، می توانید برخی از عوارض جانبی مانند واکنش های آلرژیک، افت فشار خون و عوارض بارداری و غیره را تجربه کنید.

  • واکنش های آلرژیک: برخی از افراد هنگام تماس یا مصرف روغن سیاه دانه، درماتیت تماسی را تجربه می کنند.
  • در صورت مصرف خوراکی، موجب ناراحتی معده، حالت تهوع یا استفراغ و همچنین تحریک احتمالی مجاری تنفسی است.
  • افت فشار خون: شناخته شده است که این روغن به کنترل فشار خون کمک می کند، اما اگر با سایر داروهای فشار خون ترکیب شود ، می تواند به افت فشار خون منجر شود.
  • بارداری: به دلیل کمبود تحقیقات، مصرف روغن سیاه دانه برای کاهش وزن به زنان باردار یا شیرده توصیه نمی شود.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.