چگونه از ویز آفلاین استفاده کنیم

برای مسیریابی با ویز ممکن است همیشه به اینترنت دسترسی نداشته باشید و به استفاده از ویز بدون اینترنت نیاز پیدا کنید. در این مطلب نحوه استفاده از ویز بدون اینترنت و سوالات متداول در خصوص استفاده آفلاین از ویز را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

اپلیکیشن ناوبری ویز یک اپلیکیشن رایگان است که از پشتیبانی کاربران خود برخوردار است و امکان ارزیابی داده‌ ها در جاده‌ ها در زمان واقعی را فراهم می‌ کند. در این مقاله، به شما توضیح می‌ دهیم که چگونه از اپلیکیشن ناوبری ویز آفلاین استفاده کنید، چه اطلاعاتی برای عملکرد درست اپلیکیشن در آیفون و اندروید در سال 2022 مورد نیاز است و ویژگی‌ های آفلاین ویز چه هستند.

استفاده از ویز بدون اینترنت

کارکرد ویز شامل استفاده فعال از اینترنت برای همگام‌ سازی داده‌ ها با سایر رانندگان و عابرین پیاده است،‌ اما می‌ توان از آن به عنوان یک اپلیکیشن ناوبری آفلاین نیز استفاده کرد.

به طور رسمی، هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید داده‌ های مورد نیاز خود را از طریق این اپلیکیشن در حافظه گوشی هوشمند خود ذخیره کنید، اما کاربران روشی برای این کار پیدا کرده‌ اند. این روش محدودیت‌ هایی دارد، اما، با این وجود، به لطف آن می‌ توانید از ویژگی‌ های اصلی ویز بدون اتصال به شبکه و به صورت آفلاین استفاده کنید.

همچنین پیشنهاد می کنم ارسال لوکیشن از طریق ویز را از مینویسم دنبال کنید.

نحوه ذخیره آدرس در ویز برای استفاده آفلاین

به منظور ذخیره داده‌ ها برای استفاده آفلاین از ویز در آینده، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا به دستگاهی نیاز دارید که به شبکه Wi-Fi متصل باشد و ویز روی آن نصب شده باشد. این مرحله فقط برای مسیرهای جدید بکار می‌ آید.
 2. برنامه ویز را در اندروید یا آیفون باز کنید.
 3. آدرسی را که می‌ خواهید مسیر آن را ذخیره کنید، وارد نمایید
 4. در صورت لزوم، می‌ توانید نقطه شروع را مشخص کنید، اگر با مکان فعلی شما متفاوت است.
 5. هنگامی که مسیر شما ایجاد شد، روی دکمه Go ضربه بزنید، گویی که قصد دارید در حال حاضر به نقطه مشخص شده بروید.
 6. برنامه بهترین مسیر را با در نظر گرفتن ترافیک و سایر شرایط سفر محاسبه می‌ کند و سپس این مسیر را در حافظه پنهان ذخیره می‌ کند.
 7. اکنون که داده‌ ها در حافظه برنامه ذخیره شده است، می‌ توانید از این مسیر ذخیره شده بدون اتصال به اینترنت استفاده کنید.

نحوه دانلود نقشه یا مسیر در ویز

داده‌ هایی که در زمان اتصال به اینترنت در اپلیکیشن ذخیره کرده‌ اید، حتی بعد از بستن آن در اپلیکیشن باقی می‌ ماند. بنابراین، می‌ توانید چندین نقطه مقصد مختلف را که در آینده‌ ای نزدیک به آن‌ ها نیاز دارید در ویز ذخیره کنید، به گونه‌ ای که همه آن‌ ها ذخیره شده و وقتی دستگاه آفلاین کار می‌ کند در سیستم ناوبری قابل رویت هستند.

نحوه دانلود مسیرهای ویز (مسیرهای ثبت شده قبلی):

 1. ابتدا اپلیکیشن ویز را باز کنید.
 2. مطمئن شوید که اتصال دستگاه شما از اینترنت قطع شده است.
 3. برای باز کردن لیست مسیرهای مشخص شده قبلی، روی نماد جستجو ضربه بزنید.
 4. تاریخچه جستجو در برگه Favorites نمایش داده می‌ شود. در همان بخش می‌ توانید مکان‌ هایی را که اغلب بازدید می‌ کنید اضافه کنید تا در آینده مجبور به بازسازی آنها نباشید.
 5. اکنون هر مکانی را که قبلاً هنگام اتصال نرم افزار به شبکه جهت آن را تعیین کرده‌ اید انتخاب کنید و سپس ناوبری را راه اندازی کنید.

حجم داده ذخیره شده

اپلیکیشن موبایلی ویز از فضای خالی در حافظه دستگاه شما فقط برای دانلود نقشه یک مکان (جاده یا مسیر) و نیز برای ایجاد یک مسیر بین دو نقطه استفاده می‌ کند، بنابراین مصرف حافظه به مساحت مکانی که می‌ خواهید ذخیره کنید بستگی دارد.

استفاده از ویز بدون داده

خود مسیرها عملا فضا را اشغال نمی‌ کنند زیرا آن‌ ها تنها با یک رنگ مجزا بر روی نقشه‌ ای که از قبل بر روی ویز دانلود شده است، به نمایش در می‌ آیند.

اگر معمولا در شهر خود حرکت می‌ کنید و به ندرت مسیرهای جدید را به آن اضافه می‌ کنید، مقدار داده ذخیره شده در دستگاه شما حدود 50 مگابایت خواهد بود. هرچه ناحیه‌ ای که می‌ خواهید ذخیره کنید بزرگ‌ تر باشد، میزان فضای استفاده شده در حافظه نهان ویز نیز بیشتر می‌ شود.

شما می‌ توانید بدون دانلود داده‌ های اینترنتی از ویز استفاده کنید، اما کارکرد اپلیکیشن به شدت محدود می‌ شود:

 • اپلیکیشن ویز دریافت به روز رسانی ترافیک در زمان واقعی را متوقف می‌ کند.
 • ویز نقشه شهرها و کشورهایی که در دستگاه شما دانلود نشده‌ اند را نمایش نمی‌ دهد.

محدودیت های نقشه آفلاین در ویز

در حالت آفلاین امکان دریافت بروزرسانی داده‌ ها در مورد ترافیک و نیز همگام‌ سازی داده‌ های دریافتی از سایر کاربران وجود ندارد. تمام ویژگی‌ های دیگر همان حالت آنلاین کار می‌ کنند، مشروط به این که نقشه از قبل دانلود شده باشد.

یکی دیگر از اشکالات اصلی حالت آفلاین ویز این است که نمی‌ توان نمایش سه بعدی نقشه را استفاده کرد. حتی اگر زمانی که دستگاه شما به یک شبکه Wi-Fi نامحدود متصل است، آن را از قبل فعال کنید، این نوع داده‌ ها در حافظه پنهان اپلیکیشن ذخیره نمی‌ شوند.

ایجاد مسیر در ویز به صورت آفلاین

اگر اتصال به اینترنت وجود نداشته باشد و قبلا هیچ مسیری را ایجاد نکرده باشید، نمی‌ توانید از طریق اپلیکیشن ویز مسیر جدید را به نقطه مشخص شده بر روی نقشه ایجاد کنید. به منظور دریافت اطلاعات قابل اطمینان و بروزرسانی شده، اپلیکیشن ناوبری به اتصال به شبکه اینترنت نیاز دارد؛ اگرچه آنچه این اپلیکیشن را از اپلیکیشن‌ های مشابه متمایز می‌ کند قابلیت اطمینان به آن در صورت اتصال به یک شبکه ناپایدار است.

نحوه به روز رسانی نقشه‌ های آفلاین ویز

با توجه به این واقعیت که ویز مستقیما از داده‌ های دریافتی کاربران استفاده می‌ کند، هربار که دستگاه به اینترنت اتصال داشته باشد اپلیکیشن داده‌ های خود را بروزرسانی می‌ کند. کافی است خود نقشه را هر 1-2 هفته یکبار به روز کنید، به خصوص اگر اغلب در مناطق پرجمعیت حرکت می‌ کنید.

بهترین راه این است که درست قبل از رفتن به سفر، داده‌ های مسیر مورد نیاز خود را به روز کنید تا اپلیکیشن زمان و امکان ارزیابی شرایط سفر را داشته باشد و بهترین مسیر را برای شما ارائه دهد که سپس در تاریخچه جستجو ذخیره می‌ شود.

آنچه که در ویز آفلاین ذخیره می شود

با خلاصه کردن اطلاعاتی که در بالا عنوان کردیم،‌ می‌ توان نکات کلیدی زیر را در خصوص استفاده آفلاین از ویز خاطر نشان کرد:

 • این اپلیکیشن به شما امکان می‌ دهد نقشه یک منطقه و مسیرهای از پیش ساخته شده را ذخیره و استفاده کنید.
 • در حالی که در مسیر انتخابی بدون دسترسی به اینترنت حرکت می‌ کنید، داده‌ های مربوط به میزان مناسب بودن مسیر انتخابی به‌روزرسانی نمی‌ شوند. بنابراین هیچ راهی وجود ندارد که بتوانید اطلاعات را در گزینه های مسیرهای متعدد برای استفاده آفلاین ذخیره کنید.

در حالی که در یک مسیر از پیش ساخته شده در حال حرکت هستید، نمی‌ توانید نحوه نمایش نقشه را تغییر دهید. در هنگام استفاده از ویز به صورت آفلاین تنها نقشه دوبعدی ذخیره می‌ شود و هیچ اطلاعات دقیقی در مورد مکان اشیا در مسیر شما وجود ندارد.

ارسال لوکیشن با گوگل مپ

آیا ویز در آیفون به صورت آفلاین قابل استفاده است؟

بله، البته. اپلیکیشن موبایل ویز برای نسخه‌ های اندروید و آیفون یکسان است. شما می‌ توانید نقشه‌ های ویز را از قبل در دستگاه خود دانلود کنید، اتصال به اینترنت را خاموش کنید و بررسی کنید که آیا نقشه‌ ها کار می‌ کنند یا نه.
برای اینکه عملکردهای آفلاین در iOS به درستی کار کنند، باید ناوبر ویز خود را از طریق تنظیمات گوشی خود به روز کنید.

آیا ویز نقشه‌های آفلاین از پیش دانلود شده دارد؟

خیر. شما باید خودتان داده‌ ها را دانلود کنید. برای انجام این کار دستورالعمل ذکر شده در این مقاله را دنبال کنید. به طور خلاصه، شما باید روی نقشه زوم کنید. این کار به اپلیکیشن ویز اجازه می‌ دهد تا داده را بر روی اندروید یا آیفون شما دانلود کند. سپس نقشه‌ ها به صورت آفلاین در دسترس خواهند بود.

آیا ویز یک اپلیکیشن 100% آفلاین است؟

خیر، همانطور که در بالا توضیح دادیم بیشتر ویژگی‌ های این اپلیکیشن در هنگام اتصال دستگاه به اینترنت کار می‌ کنند. شما برای بروزرسانی داده‌ ها و اطلاعات دریافتی به اتصال به اینترنت نیاز دارید.

آیا ویز به اتصال به اینترنت پرسرعت نیاز دارد؟

برای این که اپلیکیشن به درستی و بدون خطا کار کند به یک اتصال پایدار به اینترنت نیاز دارید. اینترنت موبایل یا وای فای معمولا برای این هدف کافی است. از آنجایی که ویز از ترافیک اینترنت زیادی استفاده نمی‌ کند (در حد چند مگابایت در ساعت)، اتصال به اینترنت پرسرعت نیاز نیست.
با این وجود، اگر می‌ خواهید نقشه‌ های آفلاین را روی گوشی موبایل خود دانلود کنید، چک کنید که اتصال به اینترنت برقرار باشد.

آیا می‌توانید نقشه‌های آفلاین را در ویز دانلود کنید؟

مانند گذشته، اکنون نقشه‌ های آفلاین ویز برای دانلود رایگان در ایالات متحده و اروپا در دسترس هستند.
اپلیکیشن آفلاین با نقشه را می‌ توان از وب سایت رسمی در دستگاه‌ هایی که تحت سیستم عامل‌ های Android، iOS، BlackBerry OS و Windows Mobile اجرا می‌ شوند، دانلود کرد.

آیا می‌ توان نقشه‌ های آفلاین ویز را تغییر داد؟

هر کاربری که از ویز استفاده می‌ کند می‌ تواند نشانه‌ های مختلفی بر روی نقشه قرار دهد. به عنوان مثال،‌ بخشی از جاده که به دلیل تعمیر بسته شده است یا ترافیک سنگین در قسمتی از جاده به دلیل تصادف.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.