چطور دوست جدید پیدا کنیم

چگونه دوست های جدید پیدا کنیم

ملاقات با افراد جدید و دوست یابی می تواند طاقت فرسا باشد، اما با کمی تلاش و تمایل به خارج شدن از منطقه راحتی خود، می توانید به راحتی دوست پیدا کنید. با حضور در جمع و جستجوی مکان هایی برای معاشرت، مانند یک باشگاه محلی یا یک سازمان داوطلب، شروع کنید. هنگامی که شروع به ملاقات با افراد جدید کردید، کمی وقت بگذارید تا آنها را بشناسید و با هم معاشرت کنید. در ادامه این مطلب می توانید با راه کارهایی درباره این سوال که چطور دوست جدید پیدا کنیم آشنا شوید.

چطور دوست جدید پیدا کنیم

اگر می خواهید دوست پیدا کنید، ابتدا باید به نوعی خود را در مجیط های مد نظر قرار دهید تا با مردم ملاقات کنید. اگر فقط تنها بنشینید، ممکن است افراد به سمت شما بیایند و با شما صحبت کنند، اما این احتمال زیاد نیست. به عنوان مثال، اگر هنوز در مدرسه هستید، در محلی از مدرسه با افراد بنشینید و شروع به صحبت کنبد.
به یاد داشته باشید، هنگامی که در خانه نشسته اید و با لپ تاپ خود بازی می کنید، به ندرت دوستان و افراد به سراغ شما می آیند.
اگر فرصتی برای بیرون رفتن و ملاقات با مردم دیدید، از آن فرصت استفاده کنید. به عنوان مثال، سعی کنید در مدرسه یا محل کار خود به سراغ عملکردهای اجتماعی بروید. اگر کسی شما را به مهمانی دعوت کرد، با آن ها همراه شوید.

 • برای ملاقات با افراد جدید به یک سازمان یا باشگاه بپیوندید.

این یک روش عالی برای یافتن افراد جدبد است که دارای علایق مشترک هستند. برای اینکه بتوانید با آنها دوست شوید لزوماً نیاز نیست اشتراک بالایی داشته باشید. برای مثال بعضی از عمیق ترین دوستی ها که بین 2 نفر است، آن دو شخص اصلا هم اشتراکی ندارند. با این حال، اگر موضوع خاصی را دوست دارید، مکانی را جستجو کنید که بتوانید با افرادی که علاقه مندی مشترک با شما دارند ملاقات کنید.
به عنوان مثال، شما می توانید به باشگاه علمی در مدرسه ، گروه کوهنوردی، یک گروه بافندگی یا هر گروه دیگر با علاقه مشترک بپیوندید.
اگر ساز می نوازید یا آواز می خوانید، به یک گروه موسیقی یا گروه کر ملحق شوید. اگر اهل ورزش هستید یا فقط می خواهید چیزی چالش برانگیز و جدید را امتحان کنید، عضویت در یک تیم ورزشی گزینه خوبی است!
اگر مذهبی باشید، یک کلیسا، مسجد، معبد یا عبادتگاه دیگری مکان بسیار خوبی برای شروع است زیرا شما و سایر افراد آنجا حداقل یک ایمان مذهبی مشترک خواهیم داشت.

 • با افرادی که از قبل می شناسید ارتباط برقرار کنید.

به احتمال زیاد، شما در حال حاضر چند نفر را می شناسید که به طور بالقوه می توانند دوستان خوبی برای شما شوند. سعی کنید با همکاران، همکلاسی ها یا حتی افراد موجود در شبکه رسانه های اجتماعی خود آشنا شوید.
به عنوان مثال، اگر والدین هستید، ممکن است با والدین دیگر همکلاسی های فرزندتان ارتباط برقرار کنید. تنظیم یک تاریخ بازی برای بچه ها می تواند فرصت خوبی برای شناخت دوستان بزرگسال جدید باشد.

چگونه دوست های جدید پیدا کنیم

چگونه با افراد جدید دوست شویم؟

 • به دنبال فرصت هایی برای گفتگو با مردم باشید. نگران گفتن حرف خاصی نباشید.  فقط با گفتن یک حرف دوستانه یک مکالمه را آغاز کنید (مانند “آیا یک روز زیبا نیست؟” یا “این یک پیراهن عالی است!”) و ببینید تا کجا ادامه می یابد.
  می توانید با سلام و احوالپرسی با “صبح بخیر ، حال شما چطور است” با آنها شروع به صحبت کنید. نشان دادن خوش اخلاقی ساده با سلام و احوالپرسی به شما نشان می دهد دوستانه تر به نظر می رسید و مردم تمایل دارند به آن پاسخ خوبی دهند. این یک روش عالی برای شروع ارتباط با مردم است.
 • ارتباط چشمی برقرار کنید و لبخند بزنید. اگر ظاهری دوستانه و جذاب از خود نشان ندهید، افراد کمتر شما را پذیرا می شوند. وقتی مردم با شما صحبت می کنند (یا وقتی با آنها صحبت می کنید) مستقیماً به چشم نگاه کنید و لبخندی گرم و صمیمی به آنها هدیه کنید.
 • مکالمه را با گفتگوی کوچک ادامه دهید. اگر فرد مقابل به ادامه گفتگو علاقه مند است، سعی کنید با پرسیدن سوال و ارائه اطلاعات کمی در مورد خود، آن را ادامه دهید. لازم نیست که چیزی عمیق یا فوق العاده شخصی باشد. نکته مهم این است که نشان دهید هم می توانید گوش دهید و هم به ادامه صحبت جالب در مکالمه کمک کنید.
  مردم از صحبت کردن در مورد خود و بزرگ بودن یا ظاهر آنها لذت می برند. با گوش دادن بیشتر از صحبت کردن ، به عنوان یک دوست مطلوب برخورد خواهید کرد.
  با تکان دادن سر ، حفظ ارتباط چشمی و پیگیری آنچه آنها می گویند با سوال یا نظر نشان دهید که به طور فعال در حال گوش دادن هستید.پ
 • در پایان گفتگو خود را معرفی کنید. این می تواند به همین سادگی باشد که بگویید “اوه ، اتفاقاً، نام من … است”. همین که خود را معرفی کنید، شخص مقابل نیز معمولاً همین کار را می کند.
  همچنین می توانید با معرفی خود مکالمه را باز کنید. به عنوان مثال، می توانید با گفتن “سلام، من سوفی هستم” به یک همکار جدید نزدیک شوید. من فکر نمی کنم ما هنوز رسماً ملاقات کرده ایم، اما من فقط در پایین سالن کار می کنم! ”
  نام آنها را بخاطر بسپارید. اگر نشان دهید که از مکالمه (های) گذشته خود با آن شخص چیزهایی را به خاطر سپرده اید، آنها می بینند که شما به آنها توجه می کنید.
 • منافع مشترک را دنبال کنید. اگر متوجه شدید شخصی که با او صحبت می کنید علاقه مشترکی با شما دارد، از او در این باره بیشتر سوال کنید و در صورت لزوم، برای پیگیری این علاقه با دیگران (مثلاً در یک باشگاه) دور هم جمع می شود یا خیر. اگر چنین است، این فرصت مناسبی برای پرسیدن سوالات بعدی از آنها است. اگر به وضوح ابراز علاقه کنید (چه زمانی؟ کجا؟ کسی می تواند بیاید؟) ، احتمالاً آنها شما را دعوت می کنند.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.