۱۰ تا از فناوری های جدید خودرو که در آینده به آن خواهیم رسید

صنعت خودرو در کشورهای پیشرفته بصورت روز افزون درحال پیشرفت و ارتقاء می باشد و همواره شاهد ظهور یک تکنولوژی و نوآوری جدید در صنعت خودرو می باشیم. حال ما در این مطلب به این موضوع خواهیم پرداخت که این پیشرفت فناوری در صنعت خودرو تا کجا ادامه خواهد داشت و نسل آینده خودروها از چه تکنولوژی هایی برخوردار خواهند بود.

با ما با معرفی این 10 فناوری پیشرفته در خودروهای نسل آیند همراه باشید:

ماشین های خودکار

در حال حاضر احتمالا هر شخصی در مورد ماشین های خودکار شنیده است آن ها خنک و تقریبا آماده برای روانه به بازار هستند و بازهم جای کار دارند و از فناوری های جدید خودرو به حساب می آیند. ماشین های خودکار قادرند تا رانندگان خود را به طور خودکار با استفاده از ابزارهایی نظیر Gps، لیزر و ابزارهای بصری و دیگر سنسورها حرکت دهند، اکثر ماشین های خودکار برقی هستند.

ماشین خودکار
ماشین خودکار

نمایشگرها

ماشین های آینده ایمن تر خواهند بود و ایمن ترین چیز برای رانندگان این است که هنگام رانندگی چشمانشان به جلو باشد، نمایشگرها در ماشین ها به رانندگان این امکان را می دهد که تمامی اطلاعات را درست در مقابل شیشه ماشین خود مشاهده کنند. این نمایشگرها قبلا نیز در ماشین ها وجود داشتند اما نمایشگرهای امروزی اطلاعات بیشتری را در اختیار رانندگان قرار می دهند و نسبت به نمایشگرهای قبلی مؤثرتر هستند.

فناوری های جدید خودرو

راندمان سوخت

این ممکن است به عنوان ویژگی فناوری آینده به نظر نرسد ولی راندمان سوخت باعث افزایش هزینه برای رانندگان می شود.هزینه های کامل برای یک راننده معمولی از 20 تا 30 درصد طبقه بندی می شود. تصور کنید شما سالی یکبار مخزن بنزین خود را پر کنید بالاخره چنین اتفاقی می افتد. طبق آیین نامه های ایالات متحده ماشین هایی که هم اکنون در ایالات متحده فروخته می شوند  نیازدارند که از سال 2025 به راندمان سوخت MPG مجهز باشند.

ماشین های خودکار و فناوری های جدید خودرو
ماشین های خودکار

کلید ییومتریک در خودروهای نسل آینده

به زودی بدن شما نقش کلید برای ماشینتان خواهد داشت، امروزه اکثر ماشین ها تنها به وسیله یک کلید فوب روشن می شوند اما به زودی شما حتی برای قفل کردن و روشن کردن ماشینتان به کلید فوب نیاز ندارید بلکه همان طور که شما گوشی آیفون خود را با اثر انگشت قفل می کنید ماشین خود را نیز خواهید توانست که با اثر انگشت قفل کنید. به زودی شما فقط با راه رفتن حتی بدون هیچ کلید و رانندگی کردن بر ماشین خود دسترسی خواهید داشت.

ماشین خودکار

نرم افزارها به کمک خودروها می آیند

امروزه ماشین ها تنها ماشین های خودکار نیستند بلکه همچنین یک پایگاه سرگرمی هستند. گوگل و اپل قبلا سیستم عامل هایی خودشان را برای نمایشگرهای ماشین ها ایجاد کرده اند. وقتی که ماشین ها به اندازه کافی با نرم افزارها سازگاری داشته باشند ما می توانیم شاهد نرم افزارهای ماشین بیشتری باشیم.بسیاری از تصادفات هنگامی که افراد حین رانندگی خواب هستند یا در شرایط ناسالم و غیر عادی قرار دارند اتفاق می افتند، اما این فناوری به ماشین اجازه می دهد تا سلامتی راننده را نشان دهد. بسیاری ار ماشین های لاکچری قبلا داری چنین ویژگی هایی بوده اند.

ماشین های خودکار
ماشین های خودکار

فناوری های جدید خودرو و سیستم کمک راننده

همه افراد نمی خواهند تمامی لذت های رانندگی را با ماشین های خودکار تجربه کنند، مهم نیست که وسیله های نقلیه چقدر محبوب و کافی باشند،خیلی از مردم هنوز می خواهند ماشین های خودشان را رانندگی کنند اما کامپیوترهایی داشته باشند که به آن ها کمک کند. فناوری آینده به ماشین ها اجازه می دهد تا از محیط اطراف خود آگاه باشند و به هر خطری واکنش نشان دهند. بدون اجازه راننده هیچ تصادفی به طور اتفاقی رخ نمی دهد و اگر ماشین متوجه شود که شما ممکن است به جایی برخورد کنید متوقف می شود و همچنین اگر متوجه شود که شما عابر پیاده را ندیده اید متوقف می شود.

ماشین های خودکار
ماشین های خودکار

ارتباط خودرو با وسیله نقلیه

شما در خیابون چقدر با افراد دیگر برخورد می کنید؟ من تصور می کنم خیلی این اتفاق رخ نمی دهد چون مردم باهوش هستند و می توانند به راحتی بدون زبان شفاهی وقتی در حال رانندگی هستند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند، ماشین ها امروزه خیلی گنگ هستند. سرانجام ماشین ها قادر خواهند بود تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند تا از هرگونه سوء تفاهم های مربوط به تصادفات رانندگی جلوگیری کنند تا تصادفات بیشتری رخ ندهد.

ماشین خودکار
ماشین های خودکار

خودترمیمی خودروها در آینده ای نچندان دور

خودترمیمی  امروزه خیلی دور از تصور نسیت، اگر ماشین شما خراش داشته باشد سریع ترمیم می شود اما به دلایل بی شمار اقتصادی شرکت های ماشین خیلی میلی به اضافه کردن این فناوری به ماشین هایشان ندارند، اما زمانی که این فناوری از نظر اقتصادی با صرفه باشد ما شاهد مشاهده روز افزون این فناوری در ماشین ها خواهیم بود.

ماشین های خودکار
ماشین های خودکار

روکش ماشین

BMW  اصلی ترین نوع روکش های ماشین را قبلا به وجود آورده است و این ماشین می تواند تغییر شکل داده و بسیار انعطاف پذیر است. روکش این ماشین خراشی نمی بیند و اگر در تصادفات دچار خراشی شد مثل قبل از تصادف نو می شود.

ماشین های خودکار
ماشین های خودکار
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.