حاجت گرفتن در ایام فاطمیه با توسل به حضرت زهرا (س)

حاجت گرفتن از حضرت فاطمه در ایام فاطمیه

توسل به حضرت زهرا س در ایام فاطمیه از جمله اعمالی است که از سوی بزرگان دین سفارش شده است. اگر حاجت یا خواسته ای دارید با متوسل شدن به حضرت زهرا حاجت خود را بیان کنید. حاجت گرفتن در ایام فاطمیه به شکل های مختلفی ممکن است که در این مطلب با آنها آشنا خواهید شد.

اهل بیت بهترین وسیله ارتباط با خداوند هستند و یکی از معصومین که در پیشگاه خداوند دارای امتیازات و ارزش والایی است حضرت فاطمه زهرا می باشد، که با توسل به آن حضرت می توان حاجت و خواسته های خود را با معبود در میان گذاشت. حضرت فاطمه (س) از چنان درجه ای برخوردار بود که خداوند در آغاز تولد او به پیامبر مژده داد: «انا اعطیناک الکوثر». در ایام فاطمیه و شهادت حضرت زهرا با توسل به آن حضرت می توان طلب حاجت کرد و  همه بزرگان دین از جمله آیت‌ الله بهجت به توسل به حضرت زهرا س تأکید کرده و فرموده اند: «هرکسی که گرفتار است و مشکل دارد، چاره‌ اش این است که متوسل شود به زهرای مرضیه». برای حاجت گرفتن در ایام فاطمیه، توسل به حضرت فاطمه زهرا سفارش شده که به شکل های مختلفی از جمله خواندن نماز استغاثه به حضرت زهرا، قسم دادن حضرت زهرا، توسل به حضرت زهرا و ….حاجت روا شدن شما در ایام فاطمیه ممکن خواهد شد.

روش های حاجت گرفتن در ایام فاطمیه با توسل به حضرت زهرا (س) را در این مطلب از مینویسم مطالعه نمایید.

حاجت گرفتن در ایام فاطمیه

توسل به حضرت زهرا و حاجت گرفتن در ایام فاطمیه به شکل های مختلفی روایت شده که در ادامه مطلب آورده شده است:

حاجت گرفتن با نماز استغاثه به حضرت زهرا

از امام صادق (ع) روایت شده که هرگاه  حاجت مهمی داشتید، دو رکعت نماز بخوانید و پس از تمام شدن نماز، سه مرتبه تکبیر و بعد از آن تسبیح حضرت فاطمه زهرا (س) را بگو، سپس به سجده برو و صد مرتبه بگو:

«یا مَوْلاتى فاطِمَهُ اَغیثینى»

آنگاه سمت راست صورت را بر زمین یا مهر بگذار و این جمله را صد مرتبه بگو، بار دیگر به سجده برو و سمت چپ صورت را بر زمین (مُهر) بگذار و جمله را صد و ده مرتبه تکرار کن، (مجموع ۳۱۰ مرتبه).

حالا حاجت خود را از خداوند طلب کنید که با شفاعت حضرت فاطمه زهرا، ان شاء اللّه برآورده خواهد شد.

برای اینکه بدانید خواندن نماز حضرت فاطمه به چه صورت می باشد به لینک زیر مراجعه نمایید:

قسم دادن به حضرت زهرا (س) جهت گشایش در کارها

 

Appeal to Prophet Zahraدر روایتی معتبر آمده که هرگاه حاجتی داشتید بعد از نوشتن بِسمِ اللهِ الرَّحمنِ الرَّحیم، دعای زیر را در کاغذی بدون خط و نوشته وارد کنید و آنرا لابه لای گل پیچیده و در آب جاری یا بیابان بیندازید. ان شاء الله که با قسم دادن به حضرت زهرا حاجت روا خواهید شد.

قسم دادن به حضرت فاطمه زهرا

اللَّهُمَّ إِنِّی أَتَوَجَّهُ إِلَیْکَ بِأَحَبِّ الْأَسْمَاءِ إِلَیْکَ وَ أَعْظَمِهَا لَدَیْکَ وَ أَتَقَرَّبُ وَ أَتَوَسَّلُ إِلَیْکَ بِمَنْ أَوْجَبْتَ حَقَّهُ عَلَیْکَ بِمُحَمَّدٍ وَ عَلِیٍّ وَ فَاطِمَهَ وَ الْحَسَنِ وَ الْحُسَیْنِ وَ الأَئِمَّهِ وَ تُسَمِّیهِم بِأَسمائِهِمُ الشَّریفَهِ اِکفِنی…

و در آخر حاجت خود را بنویسید.

متن توسل به حضرت زهرا

آیت الله مرحوم همدانی در روایتی آورده است که برای طلب حاجت و توسل به حضرت فاطمه زهرا، با اخلاص کامل به خداوند روی آورده و 530 مرتبه دعای مزبور را بخوانید که متن توسل به حضرت زهرا می باشد.

«اَللّهُمَّ صَلِّ عَلی فاطِمَة وَ اَبیها وَ بَعْلِها وَ بَنیها بِعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ »

بار خدایا! بر فاطمه و پدر گرانقدرش، بر فاطمه و همتای بزرگوارش، بر فاطمه و پسران ارجمندش به شمار آنچه که دانش بی کرانت آن را فرا گرفته است درود فرست.

و همچنین با خلوص دل بخوانید:

« اِلٰهی بِحَقِ فاطمةَ وَ أَبیِها وَ بَعلِها وَ بَنیها وَ السِّرِّ المُستَودَعِ فیها »

نماز حضرت زهرا برای گرفتن حاجت در ایام فاطمیه

برای طلب حاجت در ایام فاطمیه، خواندن نماز حضرت زهرا س سفارش شده که دو رکعتی است و به این صورت است:

  • – در رکعت اول بعد از سوره حمد، 100 مرتبه سوره قدر و در رکعت دوم بعد از خواندن سوره حمد، 100 مرتبه سوره توحید خوانده شود.

سپس حاجت خود را بخواهد. بعد از نماز سر به سجده گذارد و بگوید:

« یا من لیس غیره رب یدعی، یا من لیس فوقه اله یخشی، یا من لیس دونه ملک یتقی، یا من لیس له وزیر یؤتی، یا من لیس له حاجب یرشی، یا من لیس له بواب یغشی، یا من لا یزداد علی کثره السئوال الا کرما و جودا، و علی کثره الذنوب الا عفوا و صفحا صل علی محمد و آل محمد وافعل بی کذا و کذا»

و بجای کذا و کذا حاجت خود را بخواهد.

دستور العمل آیت الله همدانی جهت توسل به حضرت زهرا و حاجت روا شدن در ایام فاطمیه

از عالم فقیه شیعه آیت الله همدانی روایت شده که برای حاجت روایی به حضرت زهرا متوسل شوید که ان شاء الله حاجت روا خواهید شد و آن بدین صورت است:

۵۳۰ مرتبه بگویید: «اَللّهُمَّ صَلِّ عَلى فاطِمَهَ و أَبیها و بَعلِها و بَنیها بِعَدَدِ ما أَحاطَ بِهِ عِلمُکَ

(خدایا! به تعداد آنچه دانش تو بر آن احاطه دارد، بر فاطمه و پدر و همسر و فرزندانش درود فرست.)

همچنین می توانید 530 مرتبه بگوئید:

«إِلهى بِحَقِّ فاطِمَهَ و أَبیها و بَعلِها و بَنیها والسِّرِّ الْمُسْتَودَعِ فیها

(خداى من! به حق فاطمه و پدر و همسر و فرزندانش و آن راز به ودیعه نهاده شده در وجود او، ((حاجاتم را برآورده کن))

براساس حروف اَبجَد نام مبارک فاطمه، با عدد ۵۳۰ برابر است.

در توسل به حضرت زهرا، روایتی از پیامبر (ص) موجود است که به نقل از انس بن مالک : روزى پیامبر اکرم صلى الله علیه و آله با ما نماز صبح به جاى آورد، پس از فراغت از نماز روى مبارکش را به سوى ما گرداند و فرمود: اى جماعت مسلمانان! هر کس که آفتاب را از دست بدهد، پس باید به ماه تمسک جوید، و در فقدان ماه دست به دامان زهره شود.

حاجت گرفتن از حضرت فاطمه در ایام فاطمیه با چله سوره کوثر

خواندن سوره کوثر به مدت چهل روز با طهارت و خلوص قلبی نیز یکی دیگر از روش های حاجت گرفتن از حضرت فاطمه در ایام فاطمیه است.

بِسْمِ اللَّـهِ الرَّ‌حْمَـٰنِ الرَّ‌حِيمِ
إِنَّا أَعْطَيْنَاكَ الْكَوْثَرَ ﴿١﴾ فَصَلِّ لِرَبِّكَ وَانْحَرْ ﴿٢﴾ إِنَّ شَانِئَكَ هُوَ الْأَبْتَرُ ﴿٣﴾

(به نام خداوند رحمتگر مهربان
ما تو را [چشمه‌] كوثر داديم، (۱) پس براى پروردگارت نماز گزار و قربانى كن. (۲) دشمنت خود بى‌تبار خواهد بود.)

ختم سوره حشر در ایام فاطمیه

بسیار سفارش شده که برای حاجت روا شدن در ایام فاطمیه سوره حشر را ختم کنید.

ختم سوره حشر در ایام فاطمیه و شهادت حضرت فاطمه توسط بسیاری از بزرگان و عالمان دین سفارش شده است. روایت است كه هركس سوره مباركه حشر را جهت گرفتن حاجت و حل مشكلات 41 روز هر روز یك مرتبه بخواند حاجت روا شده و مشكلش حل می شود بشرط آن كه اگر یك روز هم فراموش شود باید ختم را از سر گرفته شود. ختم سوره حشر به 4 روش ممکن است:

  1. چهل و یک روز و هر روز یک بار سوره حشر خوانده شود.
  2. 40 روز هر روز یک مرتبه افزوده می شود یعنی روز اول یک مرتبه، روز دوم دو مرتبه ، … تا روز چهلم که می شود چهل مرتبه.
  3.  روز اول چهل مرتبه، روز دوم سی و نه مرتبه، … تا روز چهلم یک مرتبه
  4. هر روز یك بار این سوره خوانده شود و چهار آیه اخر این سوره ( لوانزلنا هذا القران علی جبل ….وهو العزیز الحكیم ) به عدد خاص تكرار شود برای تقویت اراده و قضاءحوائج و معنویت نیك است . چون چهار آیه اخر سوره حشر دارای اسم اعظم است.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.