عکس درخت پالونیا و معرفی و مشخصات درخت پالونیا

عکس درخت پالونیا تیره Paulownia (در خانواده Scrophulariaceae) دارای سابقه طولانی است. که شامل حدود نه گونه بسیار پربار با چوب ارزشمند است. آنها بومی جنوب شرقی چین هستند ، جایی که قرن ها در آنجا کشت می شده است. گونه های تیره Paulownia فتوسنتز نوع C-4 دارند و در میان رشد سریع گونه های جهان قرار می گیرند. آنها در مناطق گرمسیری همیشه سبز هستند. درختان بسیاری از گلهای بزرگ گرامافون با بسیاری از دانه های کوچک را تشکیل می دهند که دارای بال، پوست کوچک و تحمل زیادی در برابر تغییر شرایط محیطی هستند. معرفی انواع گیاهان آپارتمانی مناسب اتاق خواب ، پذیرایی و آشپزخانه را بخوانید.

عکس درخت پالونیا و معرفی و مشخصات درخت پالونیا

گونه های P. tomentosa ، P. elongata و P. fortunei از اهمیت بالایی برخوردار هستند. Paulownia با رشد سریع، چوب با کیفیت بالا ، گلهای زیبا و برگهای بزرگ جالب توجه است. همه گونه های تیره Paulownia با چوب عالی رشد سریعی دارند و جذاب ترین گونه ها برای موارد تجاری استفاده می شوند، انواع ترکیبی از این گونه ها هستند که خصوصیات ارزشمند مختلفی را حفظ می کنند. مقاومت به خشکی زیاد، بی تکلفی نسبت به ترکیب خاک و دامنه وسیع تحمل دما برای رشد (از -20 تا + 40 درجه سانتیگراد) باعث می شود که گونه پالونیا در بازار جهانی بسیار مورد توجه قرار گیرد.
چوب Paulownia سبک و در عین حال فوق العاده قوی است. این ترکیب ایده آل برای مواردی است که چنین موردی مهم است. رنگ آن کم رنگ است و با انواع مختلف رنگ به خوبی رنگ دار می شود.

از چوب آن برای مبلمان، روکش، اسباب بازی ها و به عنوان ماده اولیه برای کاغذ، سوخت های زیستی و غیره استفاده می شود. نسبت بالای قدرت/ وزن باعث می شود الوار پالونیا در ساخت کشتی، هواپیمایی، تخته های موج سواری، کاروانها و غیره غیرقابل تعویض باشد. چوب می تواند به سرعت در هوا خشک شود (بدون کوره)، و رطوبت کمی را حفظ می کند (تا 10-12). چوب این درخت استثنائاً پایدار است، در برابر تاب خوردگی، شکستگی و تغییر شکل مقاومت می کند. چوب با ساختار ظریف و سطح صاف ابریشمی، بدون لکه (گره) است. این ضد آب و با طنین شگفت انگیز است که باعث می شود از آن برای سازهای موسیقی بسیار ارزشمند و مورد توجه قرار گیرد.
همچنین بسیار مهم است که این گونه ها در برابر بیماری ها، حشرات و آفات مقاومت کنند که بطور قابل توجهی خطرات رشد تجاری را کاهش می دهد.

استفاده از پالونیا در ژاپن به سال 200 میلادی برمی گردد. به طور سنتی، وقتی زوج های ژاپنی صاحب یک فرزند دختر می شوند، یک درخت پالونیا می کارند. هنگامی که دختر آماده ازدواج است، آنها درخت را قطع می کنند و برای هدایای عروسی صندوق جهیزیه، وسایل دیگر را از چوب آن استفاده می کنند. لور باستان می گوید اگر آنها درخت پائولونیا را در نزدیکی خانه خود بکارنند ققنوس افسانه ای به سرزمین آنها می آید و سعادت و خرد را برای آنها به ارمفان می آورد.

در چین ، Paulownia قرن هاست که رشد می کند و از الوار آن برای مبلمان، اجزای ساختمانی، اسباب بازی ها، آلات موسیقی، جعبه ها، بسته بندی و غیره استفاده می شد.

گونه های سریع رشد Paulownia برای تولید چوب سبک انتخاب شدند. این گونه های درختی امروزه از کشت های بافتی (تکثیر در شرایط آزمایشگاهی) تولید می شوند و در مزارع مناسب نگهداری می شوند. چنین مزارع تخصصی غالباً در مشرق زمین باز می شود. فقط در چین بیش از 1.2 میلیارد درخت پالونیا در حال رشد هستند. برنامه های توسعه سریع کاشت و رشد گیاه پالونیا در استرالیا، نیوزیلند، مرکزی، جنوبی و آمریکای شمالی انجام می شود.
در دهه 90، در ایالت های جنوب و جنوب شرقی مزارع زیادی برای پالونیا تأسیس شد. در حال حاضر ، آنها منابعی برای تأمین سریع چوب با کیفیت بالا هستند.

عکس درخت پالونیا

عکس درخت پالونیا عکس درخت پالونیا عکس درخت پالونیا عکس درخت پالونیا عکس درخت پالونیا عکس درخت پالونیا

متن زیبا درباره شکوفه درختان (ناب ترین متن در مورد شکوفه های درختان)

عکس درخت پالونیا

عکس از درخت پائولونیا عکس از درخت پائولونیا عکس از درخت پائولونیا عکس از درخت پائولونیا عکس از درخت پائولونیا

عکس درخت پالونیا

عکس گل درخت پائولونیا عکس گل درخت پائولونیا عکس گل درخت پائولونیا عکس گل درخت پائولونیا عکس گل درخت پائولونیا

عکس درخت پالونیا

عکس برگ درخت پائولونیا عکس برگ درخت پائولونیا عکس برگ درخت پائولونیا

عکس دانه های درخت پائولونیا

عکس دانه های درخت پائولونیا عکس دانه های درخت پائولونیا عکس دانه های درخت پائولونیا

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.