خواص پوست سبز گردو در طب سنتی؛ ترکیبات فعال آن چیست؟

در این نوشته به برخی خواص پوست سبز گردو مانند سم زدایی و از بین بردن انگل های روده، سفید کردن دندان ها، درمان عفونت های قارچی و انگلی و باکتریایی اشاره شده است.

گردو دارای سه بخش اصلی است: مغز، پوشش بیرونی خشک که پوسته نامیده می شود و یک پوست سخت. اگرچه شما می توانید مغز گردو را به صورت خام بخورید یا روغن آن را استخراج کنید، پوست سبز گردو معمولا دور ریخته می شود اما اگر بدانید پوست سبز گردو چه کاربردی دارد و خواص پوست سبز گردو چیست آن را دور نمی ریزید. پوست سبز گردو در واقع حاوی آنتی اکسیدان هایی است که در عصاره ها و مکمل ها با اهداف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

پوست سبز گردو یکی از سه ماده اولیه در فرمول سم زدایی انگل هاست؛ یک درمان قوی برای از بین بردن انگل ها و بازیابی سلامت روده. اما فقط این ها نیست در ادامه خواهیم گفت پوست سبز گردو چه خاصیتی دارد و برای چه چیزی خوب است؟

از پوست سبز گردو چه استفاده ای میشود؟

پوست سبز گردو دارای کاربردهای پزشکی زیادی است. یکی از خواص پوست گردو در طب سنتی این است که برای حفظ سلامت روده ها مورد استفاده قرار گرفته اند. قابضیت تانین های موجود در پوست گردو، کاربردهای موضعی زیادی را برای پوست دارد. با این وجود، شاید مرسوم ترین کاربرد پوست سبز گردو برای سم زدایی و از بین بردن انگل های روده است.

خواص پوست سبز گردو برای سلامت

خواص پوست سبز گردو

قرن هاست که فواید پوست سبز گردو در کاربردهای پزشکی مورد مطالعه قرار گرفته است. کاربرد آن سابقه طولانی در استفاده های سنتی و هم تحقیقات مدرن دارد که هر دو فواید پوست گردو را تایید می کنند.

همچنین بخوانید: خواص گردو برای کم کاری تیروئید

خواص پوست سبز گردو برای محافظت در برابر عفونت باکتریایی

پوست گردو حاوی مقادیر زیادی تانین است؛ ترکیباتی که خواص ضدباکتریایی و قابضیت دارند. تانین به بدن در محافظت از انواع مختلف باکتری های مضر مانند E. Coli و سایر باکتری هایی که موجب بیماری های ناشی از مصرف غذا می شوند، کمک می کند.

مطالعات در مورد فواید پوست سبز گردو نشان می دهد که از رشد استافیلوکوکوس اورئوس، نوعی باکتری که می تواند منجر به عفونت شود، جلوگیری می کند.

خواص پوست گردو در درمان عفونت های انگلی

یکی از رایج ترین کاربردهای پوست سبز گردو در درمان عفونت های انگلی است. فرمول های سم زدایی انگل حاوی پوست گردو بسیار مرسوم هستند و در میان موثرترین و پرکاربردترین روش های از بین بردن عفونت های انگلی قرار دارند زیرا پوست گردو دارای خواص قوی ضد کرم است.

انگل ارگانیسمی است که روی یا درون یک ارگانیسم میزبان زندگی می کند و غذای خود را از میزبان خود تامین می کند. در انسان، انگل هایی که در بدن ما زندگی می کنند برای بقای خود از ویتامین ها، پروتئین ها و سایر مواد مغذی بدن استفاده می کنند و در نتیجه ما را از تغذیه مطلوب محروم نگه می دارند.

آن ها نه تنها مواد مغذی را از بدن ما می دزدند، بلکه مواد زائدی در درون ما آزاد می کنند که باعث باکتری ها و ویروس های سمی می شود. انگل ها در بیشتر موارد در روده وجود دارند، با این وجود هر بخش از بدن مستعد آلودگی است: در ریه ها، کبد، مغز، خون، ماهیچه ها، مفاصل، پوست و غیره.

پوست سبز گردو برای از بین بردن انگل و کمک به غلبه بر عفونت های انگلی بسیار عالی است. دلیل اصلی آن ترکیب قوی است که درون گردو وجود دارد. گردو ماده شیمیایی به نام ژوگلون را تولید می کند که به طور طبیعی در تمام بخش های درخت گردو وجود دارد، اما بیشتر در پوسته سبز بیرونی گردو یافت می شود.

“ژوگلون” موجود در پوست گردو یک آفت کش طبیعی است

مطالعات در مورد ژوگلون نشان داده اند که این ماده شیمیایی برای بسیاری از حشرات گیاهخوار بسیار سمی است. در واقع، اغلب به عنوان یک آفت کش طبیعی توسط باغبان ها مورد استفاده قرار می گیرد و محققان دریافته اند که ژوگلون می تواند کرم های انگلی را از بدن دفع کند. بر اساس یک تحقیق، ژوگلون در برابر کرم حلقوی، کرم نواری، کرم سنجاق یا نخ و سایر انگل های روده موثر است.

تحقیقات بیشتر در مورد گردو سیاه نشان می دهد که حاوی ترکیبات زیست فعال متعددی مانند اسید کوئینیک، اسید گالیک، اسید p-هیدروکسی بنزوئیک، اسید وانیلیک، اسید سیرینگیک، کورستین-3-d-گلوکوزید، اپیکاتچین گالات، روتین، نارینگین و اسید فرولیک است. بسیاری از این ترکیبات دارای خواص آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد قارچی و ضد انگلی هستند.

به دلیل پروفایل متنوع ترکیبات فعال با خواص ضد انگلی، پوست سبز گردو یکی از قوی ترین گیاهان برای از بین بردن انگل و خلاص شدن از شر عفونت های انگلی است. با این وجود، مهم است که هنگام استفاده از پوست سبز گردو برای انگل ها، پروتکل سم زدایی انگل را رعایت کنید و فقط از دوز توصیه شده استفاده کنید.

اگرچه پوست سبز گردو در از بین بردن انگل بسیار موثر است، اما دوز زیاد ژوگلون یا استفاده طولانی مدت آن می تواند برای انسان سمی باشد. هر وقت که با یک گیاه دارویی با چنین خواص قدرتمندی سروکار دارید، مهم است که بی خطر ترین روش استفاده از آن را بدانید.

پوست سبز گردو سیاه بسیار قوی است و همین ویژگی آن را به یک درمان عالی برای از بین بردن انگل تبدیل کرده است. فقط اطمینان حاصل کنید که از فرمول های سم زدایی بی خطر و موثر برای خلاص شدن از شر عفونت های انگلی استفاده می کنید.

به همان اندازه که موضوع انگل پیچیده است، تنها چیزی که برای پاکسازی بدن خود از آن ها نیاز دارید سه گیاه است: پوست سبز گیاه سیاه، افسنطین و میخک تازه. این گیاهان دارای خواص ضد کرم قوی هستند، به این معنی که برای دفع کرم های انگلی از بدن بسیار فوق العاده هستند.

این سه گیاه در ترکیب با هم چیزی را تشکیل می دهند که به صورت سنتی «کمپلکس افسنطین» نامیده می شود و موادی هستند که درمان سم زدایی انگل Zuma Nutrition  ما را تشکیل می دهند.

یکی از خواص پوست سبز گردو: رنگ كردن مو با پوست گردو

پوست سبز گردو برای درمان عفونت های قارچی پوست استفاده می شود

پوست سبز و نارس گردو حاوی ماده ای به نام جوگلاندین است که به عنوان یک ضد قارچ در نظر گرفته می شود. پوست سبز گردو سیاه برای درمان بیماری های پوستی به خصوص بیماری هایی با ماهیت قارچی مانند اگزما، پسوریازیس، تبخال و انگل های پوستی مفید است. این یک روش درمان موثر و طبیعی برای بیماری پای ورزشکار است.

پوست سبز گردو در برابر عفونت ها محافظت می کند

از زمان های قدیم، گیاهان به عنوان درمان های طبیعی برای بیماری های مختلف ازجمله عفونت های ویروسی مورد استفاده قرار می گرفتند. به دلیل غلظت ترکیبات گیاهی موجود در آن ها، بسیاری از گیاهان به مبارزه با عفونت ها کمک می کنند و مورد علاقه پزشکان طب سنتی هستند.

خواص پوست تازه گردو

ژوگلون یکی از ترکیبات شیمیایی اصلی در پوست سبز گردو سیاه دارای خواص ضد قارچی، ضد مالاریا، ضد باکتریایی و ضد ویروسی است. نشان داده شده است که این ترکیب قوی از سیستم ایمنی بدن در برابر عفونت های ویروسی محافظت می کند و در محافظت از بدن در برابر برخی از بیماری های جدی تر نیز امیدبخش ظاهر شده است.

خواص پوست گردو برای سفیدی دندان

پوست گردو برای سفید کردن دندان استفاده می شود. پوست گردو به دلیل تغییراتی که در ph دهان ایجاد می کند قادر است زردی و جرم دندان را از بین برده و دندان ها را سفیدتر کند. برای سفید کردن دندان با پوست تازه گردو کافی است پوست سبز گردو را روی دندان هایتان به مدت یک الی 2 دقیقه بکشید و مراقب باشید پوست گردو اصلا به لب هایتان برخورد نکند زیرا ممکن است باعث زخم شدن آن ها شود.

ترکیبات فعال پوست سبز گردو چه هستند؟

پوست گردو سیاه حاوی ژوگلون، جوگلاندین و اسیدهای جوگلاندیک، تانن، ید، اسیدهای چرب امگا 3، فیتواسترول ها، پلی فنول ها، کاروتنوئیدها و یک منبع طبیعی ملاتونین است. ماده اصلی فعال در گردو «نفتوکینون» نام دارد که با عنوان ژوگلون نیز شناخته می شود. ژوگلون یک آفت کش طبیعی است که دارای اثر بازدارندگی بر روی برخی از آنزیم های مورد نیاز برای عملکرد متابولیک است. تحقیقات نشان می دهند که ژوگلون دارای خواص ضد قارچی، ضد انگلی، ضد مالاریا، ضد باکتری و ضد ویروسی است و اعتقاد بر این است که ترکیبی است که مسئول بیشتر فواید دارویی پوست درخت گردو سیاه است.

آیا پوست سبز گردو بی خطر است؟

همانطور که گفته شد، پوست سبز گردو حاوی ترکیبات بسیار قدرتمندی است که مسئول اثربخشی این گیاه در از بین بردن عفونت های انگلی و محافظت در برابر سایر عفونت هاست. استفاده کوتاه مدت از آن ها معمولا بی خطر است. با این وجود، برای استفاده طولانی مدت توصیه نمی شود.

به طور کلی، پوست گردو نباید بیش از دو هفته به صورت مسمتر مورد استفاده قرار گیرد. اگر نسبت به آجیل حساسیت دارید، استفاده نکنید. همچنین برای زنان باردار و در دوران شیردهی توصیه نمی شوند. اگر دارو مصرف می کنید، توصیه می شود که قبل از استفاده از محصولات حاوی پوست سبز گردو سیاه با پزشک خود مشورت کنید.

یکی از مشکلاتی که پوست سبز گردو ایجاد می کند رنگ آن است که خیلی دیر از روی پوست پاک می شود. پیشنهاد می کنیم مقاله پاک کردن رنگ گردو از روی دست را بخوانید.

کلام آخر

پوست تازه گردو حاوی آنتی اکسیدان و ترکیبات فعالی است که در عصاره ها و مکمل ها با اهداف دارویی استفاده می شوند.

پوست سبز گردو دارای کاربردهای پزشکی مختلفی است. شاید رایج ترین آن ها، سم زدایی و از بین بردن انگل های روده باشد.

انگل ارگانیسمی است که روی یا درون یک ارگانیسم میزبان زندگی می کند و غذای خود را از ارگانیسم میزبان تامین می کند. در انسان ها، انگل هایی که درون بدن زندگی می کنند ویتامین ها، پروتئین ها و سایر مواد مغذی را مصرف می کنند و در نتیجه ما از یک تغذیه مطلوب محروم می شویم. آن ها نه تنها مواد مغذی را از بدن ما می دزدند، بلکه مواد زائدی را در بدن ما آزاد می کنند که حاوی باکتری ها و ویروس های سمی است. انگل ها معمولا در روده یافت می شوند، با این وجود بخش های دیگر بدن نیز مستعد حضور آن ها هستند: ریه ها، کبد، مغز، خون، ماهیچه ها، مفاصل، پوست و غیره.

اگرچه انگل می تواند برای بدن انسان بسیار مضر باشد، اما تنها چیزی که برای پاکسازی بدن از انگل به آن نیاز دارید سه گیاه است: پوست سبز گردو، افسنطین و میخک تازه. این سه گیاه دارای خواص ضد کرم قوی هستند، به این معنی که در دفع کرم های انگلی از بدن فوق العاده عمل می کنند. این سه گیاه در ترکیب با هم چیزی را به وجود می آورند که به طور سنتی «کمپلکس افسنطین» نامیده می شود.

این تنتور پوست تازه گردو واقعا یک فرمول سم زدایی بی نظیر است.

صدها سال است که از پوست سبز گردو سیاه در کاربردهای پزشکی استفاده شده است. فواید پزشکی آن به طور گسترده به ترکیب فعال ژوگلون موجود در آن نسبت داده می شود. نشان داده شده است که ژوگلون دارای خواص ضد قارچی، ضد مالاریا، ضد انگلی، ضد باکتریایی و ضد ویروسی است. اگرچه هنوز باید تحقیقات بیشتری بر روی این گیاه قوی انجام شود، اما نتایج تحقیقات کنونی برای درمان طیف گسترده ای از بیماری ها به خصوص بیماری هایی با ماهیت باکتریایی، قارچی و ویروسی، امیدبخش هستند.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.