خواندن ذهن دیگران با اعداد و علم ریاضی

4 روش برای خواندن ذهن دیگران با اعداد در این نوشته ارائه شده است. با استفاده از اعداد ریاضی می توان بازی های سرگرم کننده و جالبی انجام داد به شکلی که طرف مقابل شما فکر می کند شما قادرید ذهن او را بخوانید.

چگونه با ریاضی ذهن دیگران را بخوانیم (ترفند ریاضی). ریاضیات توسط مجموعه ای ثابت از اصول اداره می شود. اگر روند مشابهی را دنبال کنید، هر بار همان پاسخ را دریافت خواهید کرد. با این حال، استفاده از ریاضیات در ترفند های جادویی، به همان اندازه که علم است، یک هنر است. مطمئناً با این ترفندها نمی توانید ذهن دیگران را به معنای واقعی کلمه بخوانید، اما اگر به درستی انجام شود، می توانید با حدس زدن پاسخ دوستان خود بدون اینکه آنها به شما بگویند، شگفت زده کنید!

ذهن خوانی با اعداد ریاضی

4 روش برای خواندن ذهن دیگران با اعداد و بازی ریاضی در ادامه اورده شده که جالب و سرگرم کننده است و باعث شگفت زده شدن طرف مقابل شما می شود.

روش اول: پاسخ همیشه 3

این روش برای سرگرمی و حدس زدن عددی است که در ذهن دیگران انتخاب شده است. در واقع با این روش ها ما ذهن دیگران را نمی خوانیم بلکه تنها با ترفندهای ریاضی عدد انتخاب شده توسط آن ها را پیدا می کنیم اما دیگران فکر می کنند که ما دارای قدرت ذهم خوانی هستیم.

 • از شخص مورد نظر بخواهید یک عدد بین 1 تا 10 انتخاب کند. به خاطر سادگی، بهتر است این عدد بین یک تا ده باشد. اعداد بزرگتر ریاضی را پیچیده می کند.
 • به او بگویید که عدد انتخابی را در 2 ضرب کند.
 • از او بخواهید عدد جدید را در 5 ضرب کند.
 • از او بخواهید حاصل را بر عدد اصلی تقسیم کند.
 • از او بخواهید که 7 را از عدد حاصل کم کند
 • پاسخ را “حدس بزنید”! اگر مراحل قبلی به درستی انجام شده باشد، پاسخ صحیح همیشه 3 خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر دوست شما 3 را انتخاب کند: 3×2=6. 6×5=30. 30/3=10. 10-7=3.


روش دوم: روش تقسیم بر نصف

ترفند «تقسیم بر نصف» را انجام دهید. این یکی کمی پیچیده تر است، اما راهی عالی برای خواندن ذهن دیگران با اعداد ریاضی است. این بار، شما نیز باید یک عدد را انتخاب کنید، بنابراین قبل از شروع، یک عدد زوج را در ذهن داشته باشید. هنگامی که دوست شما شماره ای را انتخاب کرد، این مراحل را دنبال کنید:

 • به او بگویید عدد انتخاب شده را در 2 ضرب کند.
 • یک عدد زوج را برای استفاده خود انتخاب کنید. از دوستتان بخواهید که این عدد را به عددی که در سر دارد اضافه کند.
 • به او بگویید عدد جدید را بر 2 تقسیم کنند.
 • به او بگویید که عدد اصلی خود را از معادله کم کنند.
 • عدد را “حدس بزنید”. این بار، پاسخ درست نصف عدد زوجی است که انتخاب کرده اید.

به عنوان مثال، اگر 10 را انتخاب کنید و دوست شما 3 را انتخاب کند، معادله به این صورت است: 3×2=6. 6+10=16. 16/2=8. 8-3=5. 5 نصف 10 است!


روش سوم ذهن خوانی با اعداد

دوست خود را با ترفند “شماره خوش شانس 13” شگفت زده کنید. این یک ترفند عالی برای ذهن خوانی با اعداد است که بر روی ویژگی منحصر به فرد مضرب 9 عمل می کند. بسیار مهم است که عددی که دوست شما انتخاب می کند بین 1-10 باشد. هنگامی که دوست شما شماره ای را انتخاب کرد، به صورت زیر عمل کنید:

 • به دوست خود بگویید عدد انتخابی خود را در 9 ضرب کند.
 • به او بگویید که رقم اول و دوم شماره خود را با هم جمع کنند. اگر عدد تک رقمی است (یعنی 9)، 0 را اضافه کنید.
 • از دوست خود بخواهید تا 4 را به شماره جدید خود اضافه کند.
 • پاسخ را “حدس بزنید”. هر بار، پاسخ 13 خواهد بود.
 • نگاه کنید که آنها شروع به زیر سوال بردن همه چیزهایی می کنند که زمانی نزدیک و عزیز بودند.

اگر دوست شما 3 را انتخاب کند، معادله به این صورت است: 3×9=27. 2+7=9. 9+4=13.


رو ش چهارم (کمی پیچیده تر)

 1. یک ماشین حساب، مداد و کاغذ را به شخص مورد نظر بدهید. این ترفند شامل اعداد بزرگ است. او باید همه چیز را روی کاغذ و ماشین حساب از شما مخفی نگه دارد. این ترفند خواندن ذهن دیگران با اعداد همچنین نیاز به تفکر سریع از طرف شما دارد. عملیات ریاضی سختی قرار نیست انجام شود اما باید سریع و بدون خطا باشید.
 2. به او بگویید سه عدد متوالی را بنویسد. او می تواند هر عدد کامل و مثبتی را انتخاب کند، اما باید متوالی باشند. (هیچ عدد صحیحی بین آنها وجود نداشته باشد.) به عنوان مثال، او می تواند اعداد 19، 20 و 21 را انتخاب کند.
 3. اگر ماشین حسابی که استفاده می کنید فقط جا برای نمایش هشت رقم دارد، اعداد باید همه بین 1 تا 21 باشند. اگر فقط برای نمایش شش رقم جا دارد، اعداد شما باشد بین 1 تا 9 باشند.
 4. از او بخواهید که این سه عدد را در هم ضرب کند. بعد از اینکه جواب را روی ماشین حساب پیدا کرد، از او بخواهید آن را روی کاغذ یادداشت کند.
 5. در مثال ما، 19*20*21 = 7980
 6. به داوطلب بگویید این کار را برای سه عدد متوالی دیگر تکرار کند. در مرحله بعد، شخصی که شما در حال “ذهن خوانی” او هستید، مخفیانه سه عدد متوالی دیگر را انتخاب می کند. آنها را در هم ضرب می کند و در کنار اولین پاسخش یادداشت می کند.
 7. فرض کنید او 12، 13، 14 را انتخاب می کند. او 12*13*14 = 2184 را ضرب می کند.
 8. از او بخواهید این دو حاصل ضرب را با هم ضرب کند. حالا داوطلب دو جواب خود را در هم ضرب می کند و نتیجه را می نویسد. 2184*7980 = 17428320
 9. به داوطلب بگویید همه رقم ها را به جز یک رقم به هم بزند. از او بخواهید که یک رقم مخفی را در عدد حاصل انتخاب کند، سپس ارقام دیگر را پس از به هم ریختن آنها به ترتیب یادداشت کنید.
 10. به عنوان مثال، اگر او 4 را به عنوان رقم مخفی انتخاب کند، می تواند بقیه ارقام را به صورت 2287013 به هم بریزد.
 11. ارقام به هم ریخته را هنگام خواندن با صدای بلند اضافه کنید. به او یادآوری کنید که باید یک رقم را مخفی نگه دارد. از او بخواهید تا ارقام را به آرامی و واضح بخواند. ارقامی که می خواند را با هم جمع کنید
 12. مثلاً «2… 2… 8… 7… 0… 1… 3» را می خواند. جمع این عددها می شود 23. 23 را از مضرب عدد 9 که بلافاصله بعد از عدد 23 قرار میگیرد یعنی عدد 27 کم کنید. جواب همان عدد مخفی خواهد بود. 27 – 23 = 4

همچنین بخوانید:

خواندن ذهن دیگران با ۱۰ سوال

خواندن ذهن دیگران از راه دور

ذهن شما منطقی است یا احساسی

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.