بهترین فیلم های شاهرخ خان؛ عاشقانه و اکشن

در ادامه این مطلب ما بهترین فیلم های شاهرخ خان؛ عاشقانه و اکشن همچون داماد عاشق عروس را می برد، فیلم سینمایی دیوداس، فیلم سینمایی بازیگر، فیلم سینمایی ترس و… را به شما معرفی خواهیم کرد.

مدت زمان تخمینی مطالعه: 10 دقیقه

شاهرخ خان، از جمله بهترین بازیگران مرد هندی است. وی متولد 2 نوامبر 1965، دهلی، هند می باشد و اصلا نیازی به معرفی ندارد چون حتی اسمش هم برند است. این بازیگر که با عنوان شاه بالیوود شناخته می شود فیلم های بسیار خوبی بازی کرده. فیلم های که رکورد دار فروش در صنعت فیلم سازی بالیوود و دنیا هستند. زمان ثابت کرده که شاه بالیوود می تواند هر نقشی را بهترین شکل ممکن بازی کند. حالا فرقی ندارد این نقش رمانتیک باشد، اکشن، منفی و یا حتی چیزی کاملا جدید! با ما همراه باشید در ادامه این مطلب ما بهترین فیلم های شاهرخ خان؛ عاشقانه و اکشن را به شما معرفی خواهیم کرد. چنانچه به سینمای هالیوود علاقه مند هستید مطالعه مطلبی که در مورد بهترین سریال های تام هاردی منتشر نمودیم را از دست ندهید.

بهترین فیلم های عاشقانه و اکشن شاهرخ خان

شاهرخ خان فیلم های موفق بسیار زیادی در باکس آفیس دارد. طرفدارانش هم فقط محدود به کشور هند نیستند. او سر تاسر دنیا طرفدار دارد. وقتی قرار شد مطلبی در مورد بهترین فیلم های شاهرخ خان بنوسیم واقعا نمی دانستنم از کجا باید شروع کنم. در هر حال تمام تلاشم را کرده ام تا لیستی از بهترین فیلم های اکشن و رمانتیک شاهرخ خان را در اختیارتان بگذارم.

1. داماد عاشق عروس را می برد

داماد عاشق عروس را می برد
داماد عاشق عروس را می برد

این فیلم یکی از پرطرفدارترین آثار سینمای هند است. مردم هند حتی همین امروز هم از تماشای این فیلم لذت می برند. این فیلم رمانتیک به کارگردانی آدیتیا کوپرا بوده و ستارگانی مانند شاهرخ خان، آنوپهم کهیر، آمریش پوری و کاجول در آن بازی می کنند. داستان فیلم هم در مورد راج (شاهرخ خان) و سیمران (کاجول) است. آنها در توری اروپایی عاشق هم می شوند. پس از این سفر شاهرخ خان سیمران را تا هند همراهی میکند تا بتواند دل پدرش را به دست بیاورد. آمریش پوری پدر سیمران است و کل فیلم حول محور مخالف های او با این رابطه می گردد.

مطالب مرتبط: بهترین فیلم های عاشقانه نتفلیکس

2. فیلم سینمایی دیوداس

فیلم سینمایی دیوداس، یکی دیگر از بهترین فیلم عاشقانه شاهرخ خان است. این فیلم بر اساس اثر هنری نویسنده هندی سارات چاندرا چاتارجی است. این فیلم به کارگردانی سانجای بانسالی بوده و ستارگانی مانند شاهرخ خان، مادهوری دیکسیت و آشواریا رای نقش های اصلی در این فیلم را عهده دار هستند. این اثر هنری بزرگ تا به حال برنده 5 جایزه ملی و 10 جایزه در فستیوال های فیلم شده است.

شاهرخ خان نقش کلیدی دیوداس را بازی می کند. دیوداس جوانی است که در این فیلم پسس از شکست عشقی به الکل معتاد می شود چون آشواریا رای، عشق او، با مردی دیگر ازدواج کرده و در این میان شاهرخ خان کم کم با کورتسان چاندراموخی آشنا می شود. دیوداس نمی تواند جدا از پارو، دختر داستان زندگی کند و این داستان اصلی فیلم را تشکیل می دهد. سکانس های شاهرخ خان در این فیلم نفس گیر هستند و طرفداران اکت او را در این فیلم، عاشقانه دوست دارند.

3. فیلم سینمایی بازیگر

فیلم سینمایی بازیگر

به جرات میتونم بگم که فیلم سینمایی بازیگر، یکی از بهترین فیلم های اکشن شاهرخ خان می باشد. این فیلم جنایی درام به کارگردانی عباس-مستان بوده و شاهرخ خان، کوجال و شیلپا شتی از ستارگان این فیلم هستند.

شاهرخ خان در این فیلم نقش آجای شامرا را بازی می کند که قصد انتقام گرفتن از مادان چوپرا دارد. مادان سابقا دوست پدر آجای بوده و به او خیانت کرده و امپراطوری تجاری اش را از چنگ او درآورده است. کوجال و شیلپا شتی دختران مادان در فیلم هستند. شاهرخ خان برای انتقام گرفتن از پدر این دو دختر کاری می کند که هر دو دخترش عاشق او شوند. «بازیگر» نمودی از توانایی های شاهرخ خان در نقش منفی است.

مطالب مرتبط: بهترین سریال های اکشن خارجی

4. فیلم سینمایی ترس

فیلم سینمایی ترس
فیلم سینمایی ترس

سینمایی ترس، از بهترین فیلم های عاشقانه و اکشن شاهرخ خان بشمار می آید. کارگردان این فیلم ترسناک یاش چوپرا است. سانی دیول، جوهی چاولا، شاهرخ خان، آنوپهم کهیر و دلیپ تاهیل از بازیگران اصلی این فیلم هستند. ترس از جمله فیلم های مطرح سینمای هند در خصوص عشقی ترسناک و خشن است. البته این فیلم نقطه عطفی در کارنامه کاری شاهرخ خان محسوب می شود چرا که اولین فیلمی بود که او در نقش منفی بازی کرد و اتفاقا با اقبال عمومی مواجه شد.

مطالب مرتبط: بهترین فیلم های ترسناک 2022

5. فیلم سینمایی کاران ارجون

5. فیلم سینمایی کاران ارجون

این فیلم یکی از بهترین فیلم های اکشن درام شاهرخ خان و سلمان خان بوده و توسط راکیش روشن کارگردانی شده است. بازیگران این اثر هنری هم شاهرخ خان، سلمان خان، راکهی گولزار، آمریش پوری، کاجول و مامتا کولکارنی هستند.

اگر بخواهم از داستان فیلم برایتان بگویم اول از همه باید از دورگا شروع کنم. او مادر دو پسر به نام های کاران (سلمان خان) و ارجون (شاهرخ خان) است. این دو پسر به دست دورجان سینگ کشته می شوند. مادر که نمی تواند مرگ دو پسر عزیزش را باور کند به سختی اعتقاد دارد که آنها زنده بوده و بر می گردند. کاران و ارجون پس از 20 سال دوباره زنده می شوند. پس از این داستان فیلم حول محور این دو پسر، یادآوری اینکه که هستند، چطور مادرشان را دوباره می بینند و از قاتل خود انتقام می گیرند، می گردد. جدایی از داستان فیلم طرفداران، کاران ارجون را دوست دارند چون دو تا از مطرح ترین بازیگران هندی، شاهرخ خان و سلمان خان در آن بازی می کنند.

6. فیلم سینمایی معجزه احساس

فیلم سینمایی معجزه احساس
فیلم سینمایی معجزه احساس

فیلم سینمایی معجزه احساس، یک ستاره درخشان در کارنامه هنری شاهرخ خان است. معجزه احساس فیلمی رمانتیک درام و کمدی است. چنین فیلمی حتما باید از کارگردان توانایی باشد و این کارگردان کسی نیست جز کاران جوهر! کاراکترهای اصلی در فیلم شاهرخ خان و کاجول هستند. رانی موکرجی هم یکی ازکاراکترهای غیر اصلی در فیلم است و سلمان خان یکی از نقش های اصلی را در فیلم بر عهده دارد. پلات اصلی فیلم در مورد مثلث عشقی است که در آن آنجالی (کاجول) و راهول (شاهرخ خان) عاشق تینا (رانی موکارجی) می شوند. ادامه فیلم هم داستان اتفاقاتی است که بین این سه نفر می افتد!

7. فیلم سینمایی اسم من خان است

فیلم سینمایی اسم من خان است

اگر بخواهم فیلم رکورد داری از شاهرخ خان این بازیگر هندی معرفی کنم، قطعا «اسم من خان است» خواهد بود. کارگردان فیلم کاران جوهر بوده و یکی از بهترین ترکیب های سینمای هند، یعنی شاهرخ خان و کاجول، از بازیگران اصلی آن هستند. شاهرخ خان در این فیلم در نقش مردی مسلمان است به نام ریزوان خان. او مبتلا به بیماری سندروم آسپرگر است. در این فیلم به او تهمت می زنند که تروریست است و ماموریتی در خصوص برج های دو قلو داشته است. ارتباط او با این تراژدی داستان فیلم را تشکیل می دهد.

8. فیلم سینمایی سرزمین مادری

8. فیلم سینمایی سرزمین مادری

یکی از بهترین فیلم های شاهرخ خان، فیلم سینمایی سرزمین مادری است. کارگردان این فیلم آشوتوش گوارینکار است. بازیگران اصلی اش هم شاهرخ خان، گایاتری جاشی و کیشوری بلال هستند. شاهرخ خان در این فیلم نقش موهان بارگاو را بازی می کند. او محقق ناسا بوده و به هند می آید تا از دایه پیرش دیدن کند. کل فیلم در مورد این است که پس از این سفر چگونه زندگی موهان تغییر می کند.

9. فیلم سینمایی فردا باشه یا نباشه

فیلم سینمایی فردا باشه یا نباشه

این فیلم کمدی درام عاشقانه به کارگردانی نیکیل آدوانی و نویسندگی کاران جوهر است. ستارگان فیلم جایا باچان، شاهرخ خان، سیف علی خان و پریتی زینتا هستند. یکی از معروف ترین فیلم های هندی در خارج از مرزهای این کشور همین فیلم است.

 10. فیلم سینمایی هند، به پیش!

 فیلم سینمایی هند، به پیش!

یکی از محبوب ترین فیلم های ورزشی هندی «هند، به پیش!» است. کارگردانش این فیلم شیمیت آمین می باشد. تهیه کنندگی این فیلم به آدیتیا چوپرا اگذار شده و ستاره فیلم هم کسی نیست جز شاهرخ خان که نقش کبیر خان را در فیلم بازی می کند. سایر بازیگران فیلم هم شامل ویدیا مالواده، شیلپا شوکلا، ساگاریتا گاتگه، چیتارشی راوات هستند. کبیر خان در این فیلم مربی تیم ملی زنان می شود و تلاش هایش برای برنده شدن در رقابت ها داستان فیلم را می سازد.

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.