خانه سبک زندگی بارداری و نوزاد از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده

از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده

0
از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده
از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده

از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده ؟ خیلی از افراد مدعی هستند که از روز اولی که عادت ماهانه آنها عقب افتاده و یا حتی زودتر از این ها می توانند بارداری را تشخیص دهند اما این مورد خیلی درست نیست. پس نگران نباشید. بهترین حالت برای تشخیص بارداری مربوط می شود به یک هفته عقب افتادن چرخه قاعدگی که می توانید تست بارداری بدهید. اما آیا می دانید از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده ؟ ادامه این مطلب را بخوانید تا پاسخ این پرسش را بیابید.

از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده ؟

دکتر مارک ترولیس، مدیر مراقبت از باروری در مرکز IVF در فلوریدا، می گوید: “اولین آزمایش خون که می تواند hCG را تشخیص دهد تقریباً 8-10 روز پس از تخمک گذاری است.” “چه عواملی باعث چالش بیشتر می شود؟ زنی که قاعدگی نامنظم دارد و نمی داند چه زمانی تخمک گذاری کرده است.”

آزمایشات کیفی و کمی سرم خون hCG می تواند حاملگی را 8-10 روز پس از تخمک گذاری (حدود یک هفته قبل از پریود) تشخیص دهد. این یک مزیت برای انجام آزمایش خون است: شما می توانید آن را زودتر از آزمایش ادرار انجام دهید.

برای تعیین بارداری دو نوع آزمایش خون وجود دارد

آزمایش های کیفی سرم خون hCG بررسی می کند که آیا هورمونی به نام گنادوتروپین جفتی انسانی در خون شما وجود دارد یا خیر. HCG هورمونی است که در دوران بارداری توسط بدن تولید می شود. نتیجه مثبت یعنی باردار هستید و نتیجه منفی یعنی باردار نیستید.
آزمایشات کمّی سرم خون hCG همچنین بررسی می کند که آیا hCG در خون شما وجود دارد یا خیر ، اما این آزمایشات حتی می تواند مقادیر کمی از هورمون را تشخیص دهد. از آنجا که دقیق تر است، این آزمایش به تعیین طبیعی و سالم بودن بارداری کمک می کند.

برای رفع ویار حاملگی چه باید کرد؟ + (دلایل و عوارض آن )

آزمایش های بارداری خون چقدر دقیق هستند؟

آزمایش خون برای hCG دقیق ترین آزمایش برای تشخیص بارداری است. آزمایش خون دارای دقت 99٪ است، بنابراین تقریباً همیشه دقیق است. دلیل اصلی این امر این است که آزمایش کمی حتی می تواند ریزه کاری های هورمون بارداری hCG را تشخیص دهد. با این حال، سطح هورمون ها از زنی به زن دیگر متفاوت است.

از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده
از چه وقت ازمایش خون بارداری رو نشون میده

چه مدت باید منتظر نتایج آزمایش خون باشید؟

خون شما باید پس از دریافت به آزمایشگاه ارسال شود تا تجزیه و تحلیل شود. مدتی که طول می کشد تا آنها به شما نتایج آزمایش خون بارداری را بدهند از آزمایشگاهی به آزمایشگاه دیگر متفاوت است. ممکن است یک ساعت یا چند روز طول بکشد. چند روز انتظار برای دریافت نتایج آزمایشگاه معمول است.

تغذیه دوران بارداری برای افزایش هوش جنین شامل چه مواد غذایی است؟

آیا آزمایشات بارداری خون می تواند نتایج منفی کاذب ایجاد کند؟

اگر آزمایش خون بارداری انجام داده اید و منفی شده است، اما احساس بارداری می کنید، ممکن است واقعاً باردار نباشید. بسیاری از علائم (حالت تهوع، خستگی، گرفتگی عضلات، حساسیت به پستان) را می توان با بارداری اشتباه گرفت.

آیا می توان آزمایش خون بارداری را خیلی زود انجام داد؟

بله در موارد نادر، تجمع سطح هورمون hCG در خون بیش از حد معمول طول می کشد. اگر نتیجه آزمایش خون منفی داشتید اما واقعاً احساس بارداری می کنید، چند روز صبر کنید و دوباره آزمایش کنید.

فروشگاه قطعات آسانسور

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید