سفر دختر با قطار

سفر کردن به آرامی یک لذت خاصی دارد و شما باید این کار را انجام دهید. دفعه بعد که باید مسافت طولانی رانندگی کنید ، دو روز بیشتر وقت بگذارید و به آرامی از کنار جاده های قدیمی بروید. یا به جای پرواز از قطار استفاده کنید. یا بهتر از همه ، چند هفته را در دوچرخه سواری یا پیاده روی در جایی بگذرانید. هرچه کندتر بروید ، بهتر.

عاشق سفر آرام هستم. حداقل سالی یکبار در چند سال گذشته، سفر آهسته را در دستور کارم قرار داده‌ام.

هر یک از این سفرها باورنکردنی بوده است. من فکر می کنم این مدل سفر ها بیشتر از باغ های لاکچری یا سفر ها به مکان های پرزرق و برق به من خوش گذشته است .

شما چیز های زیادی را میبینید

مسافرت به آرامی به شما فرصت می دهد تا از مسیر استفاده کنید. اگر با سرعت ۸۰۰ کیلومتر در ساعت به سراسر قاره پرواز کنید ، چیزی نمی بینید. شهرهای بزرگ و رشته کوهها و زیبایی ها را از دست می دهید. حتی وقتی با ماشین خود به مسافرت می روید اگر با سرعت بالایی رانندگی کنید شما نمی توانید به اطراف نگاه کنید و از زیبایی های مسیر لذت ببرید .

مناظر دیدنی عجیب و زیبایی قبل از رسیدن به مقصد خواهید دید . چیزهای کوچک و تصادفی ای را که در طول مسیر تجربه میکنید  که تبدیل به بیاد ماندنی ترین خاطرات شما می شود .

سفر آرام نیز به شما امکان می دهد عمیق تر به آفرینش هستی بیاندیشید. سعی کنید در طی سفر در مسیر به شهر ها و روستاهای کوچک سر بزنید این میتواند تجربه‌ی بسیار عالی برای شما شود .

شما صدها بار به شما سفر کرده اید ولی تا به حال شده است که در حین رسیدن به رامسر یا لاهیجان به روستاهای میان راه بروید و سر بزنید ؟

تغییرات را مشاهده می کنید

در حین سفر وقتی به آرامی از محلی به محل دیگر میروید تغییرات را کامل مشاهده میکنید .

با حوصله می شوید

بی حوصلگی گاهی اوقات چیز خوبی است. تحریک مداوم در حال تخلیه است. هیجان بدون توقف شما را به میل بیشتری می رساند. به همین دلیل بازی هایی مانند کلش و رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام بسیار اعتیاد آور هستند.

آهسته مسافرت کردن راهی عالی برای باحوصله شدن است. منظره ها به آرامی در حال تغییر باورنکردنی است . نماهای عالی با دوره های طولانی بسیار کمی در هم می آمیزند. در عصر سرگرمی مداوم ، سفر آهسته یک رفرش برای روح آدم است .

و وقتی کمی حوصله پیدا می کنید ، فکر می کنید. این زمان مناسب برای کار کردن و حل مشکلات است .

من پیشنهاد میکنم اگر میخواهید با کسی آشنا شوید و کامل او را بشناسید با او به چنین سفری بروید نه با هواپیما به کیش یا دیگر شهر ها .

قدردان فاصله ها

برای هزاران سال ، مسافت یکی از مهمترین عوامل وجود بشر بود. بسیاری از مردم هرگز فراتر از چند ساعت پیاده روی از خانه خود دور نشده اند. در گذشته یکسری افراد برای زندگی جدید به یک مسیر بی بازگشت سفر میکردند ولی اکنون ، می توانم از تهران به نیویورک طی  سازده ساعت پرواز کنم.

زندگی یک سفر است …

از نظر من این جمله صحیح است که می گویند زندگی یک سفر است ، نه مقصد ، زندگی یک سفر آهسته است و شما سعی کنید از روز های خود لذت ببرید. جایی که می روید خیلی مهمتر از نحوه رسیدن به آنجا نیست. افراد و موقعیت هایی که در طول مسیر با آنها روبرو می شوید چیزهایی هستند که سفر را به یاد ماندنی می کنند نه مقصد نهایی شما.

اگر شما را متقاعد کرده ام که کمی مسافرت آهسته را امتحان کنید .

ونیسا

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید