چگونه اسلایم را نرم کنیم؟ (روش ساده و با حرارت)

اسلایم، نرم و براق است و برای رهایی از تنش و استرس اسلایم عالیست. اما اگر اسلایم خود را از قوطی اش درآوردید و متوجه شدید که مثل سنگ سخت شده است، نگران نباشید. خوشبختانه ما راهکارهایی داریم که با آن ها میتوانید اسلایم خود را دوباره نرم کنید.

روش اول :

روش های ساده نرم کردن اسلایم

 ۱. اضافه کردن آب. ساده به نظر میرسد، اما برخی اسلایم ها با اضافه کردن آب، دوباره نرم میشوند. اسلایم را درون یک کاسه بگذارید و تقریباً یک قاشق آب به آن اضافه کنید. تا وقتی که اسلایم نرم شود، آن را ورز دهید.

 

 

  • توجه داشته باشید که آب میتواند هم اسلایم شما را درست کند و هم خراب کند. اگر میخواهید اسلایمتان زیاد شل نشود، حتما مقدار بسیار کمی آب اضافه کنید.

 

۲. مقداری ژل ضدعفونی و یا آنتی باکتریال به اسلایم بزنید. اضافه کردن یک الی دو قطره مایع ضد عفونی کننده دست به اسلایم، راه دیگری برای نرم کردن آنست. مارکش مهم نیست، دقت کنید که بویش خوب باشد. اسلایم را درون کاسه قرار دهید و ژل را رویش بچکانید. با دستانتان ژل و اسلایم را مخلوط کنید تا به غلظت مطلوب برسد. امتیاز این روش اینست که حالا اسلایم شما بدون باکتری بوده و بوی خوبی دارد ( البته برای مدتی ).

 

اگر بار اول نرم نشد، میتوانید ژل بیشتری به آن اضافه کنید.

 

۳. اسلایم را با لوسیون مرطوب کنید. لوسیون، پوست شما را نرم و لطیف میکند و میتواند همین اثر را روی اسلایم هم داشته باشد. امتحان کنید! یک الی دو قاشق لوسیون ( اگر لوسیونتان تیوبی است، پنج یا شش قطره ) در کاسه بریزید. اسلایم را در کاسه بیاندازید و با دستتان مخلوط کنید. هنگامی که اسلایم کاملا با لوسیون مخلوط شد، میتوانید آنرا بردارید و تا وقتی که نرم شود، در دستتان ورز دهید.

 

۴. چسب بیشتری به اسلایم اضافه کنید. اگر برای درست کردن اسلایم از دستورالعمل چسب به علاوه بوره، پودر لباسشویی، محلول لنز چشم یا نشاسته مایع استفاده کردید، اضافه کردن چسب بیشتر میتواند کارساز باشد. تقریباً یه قاشق چسب اضافه کنید و ورز دهید.

 

  • دقت کنید که نوع چسبی که اضافه میکنید با نوع چسبی که برای تهیه اسلایم استفاده کردید، یکی باشد. مثلا به اسلایم شفاف چسب سفید اضافه نکنید.

 

بیشتر بخوانید : آموزش ساخت اسلایم

روش دوم :

نرم کردن اسلایم با حرارت

 

۱.بگذارید اسلایم در آب گرم خیس شود. مقداری آب گرم داخل کاسل بریزید و اسلایم را داخلش قرار دهید. متوانید با دستتان کمی آنها را مخلوط کنید. حدوداً یک دقیقه داخل آب بماند. به نظر خواهد رسید که اسلایم دارد از هم پخش میشود، اما بهتر خواهد شد.

 

۲.ده ثانیه اسلایم را در مایکروویو بگذارید. اسلایم را از آب دربیاورید و بچلانید تا زیاد خیس نباشد. در ظرف مخصوص مایکروویو، به مدت ۱۰ ثاینه آن را داخل مایکروویو قرار دهید. بگذارید یک دقیقه در خارج از مایکروویو بماند تا دستتان را نسوزاند. هیچ اسلایمی به انگشتان سوخته نمی‌ارزد.

 

۳. برای نرمی بیشتر، کمی لوسیون اضافه کنید. یک یا دو قاشق لوسیون بریزید، مهم نیست چه نوعی. اگر لوسیونی استفاده کنید که بویش خوب است، اسلایمتان هم بوی خوبی خواهد داشت. با دستانتان اسلایم و لوسیون را مخلوط کنید. تبریک! شما اسلایمتان را دوباره نرم کردید.

 

اگر در آخر آبکی و شل به نظر رسید، کمی فعال ساز به آن اضافه کنید. فعال ساز همان چیزی است که در ابتدا برای درست کردن اسلایم از آن استفاده کردید. مانند محلول نصف قاشق چایخوری بوره و یک لیوان آب.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 نظر
  1. حمیدرضا می گوید

    سلام ممنون بسیار مفید بود