متن سوره تکاثر بدون ترجمه و با ترجمه + pdf با فونت درشت و صوت

متن کامل سوره تکاثر بدون ترجمه، متن سوره تکاثر با معنی، متن سوره تکاثر پی دی اف pdf با فونت درشت و لینک دانلود سوره تکاثر صوتی را در این مقاله با شما به اشتراک گذاشته ایم، همراه ما باشید.

سوره مبارکه تکاثر با 8 آیه، صد و دومین سوره از قرآن کریم است این سوره در مکه بر پیامبر اکرم (ص) نازل شده است و در جزء سی ام قرار گرفته است. تکاثر به معنای چشم و هم چشمی در مال اندوزی و عزت جایگاه اجتماعی میباشد. نام های دیگر سوره تکاثر، الهکم التکاثر، مقبره میباشد. متن کامل سوره تکاثر بدون ترجمه، متن سوره تکاثر با معنی، متن سوره تکاثر پی دی اف pdf با فونت درشت و لینک دانلود سوره تکاثر صوتی را در این مطلب از سایت مینویسم بخوانید.

علت نام گذاری سوره تکاثر به این نام، به دلیل وجود این کلمه در آیه ی اول سوره میباشد. علت نام گذاری سوره به نام سوره الهکم التکاثر هم به این دلیل است که سوره با این عبارت مشهور آغاز شده است و علت نام گذاری سوره به نام سوره مقبره به خاطر وجود لفظ المقابر در این سوره میباشد.

از نظر ترتیب قرار گرفتن سوره تکاثر در قرآن کریم، این سوره بعد از سوره قارعه و قبل از سوره عصر آمده است.

نام سورهتکاثر
محل نزولمکه
شماره سوره102
تعداد آیات8
جزء30
تعداد حروف123
تعداد کلمات28

محتوا و مضامین سوره تکاثر

محتوای کلی سوره تکاثر در ابتدا سرزنش و توبیخ افرادى است كه در مال و فرزند و یاور به یکدیگر فخر می فروشند و بعد از آن انذارو هشدار نسبت به مساله معاد و قيامت و آتش دوزخ است و سرانجام به آنها هشدار می دهد که آنان در آینده‌ ای نزدیک در مورد نعمت‌ هایی که در اختیار آنان گذاشته شده، بازخواست می‌ شوند.

سوره تکاثر
سوره تکاثر

آثار و برکات تلاوت سوره تکاثر

یکی از برکات خواندن سوره تکاثر به دست آوردن مالی عظیم و بزرگ است، به این صورت که گفته شده هر کس سوره تکاثر را روز دوشنبه یا چهارشنبه 40 بار بخواند مال عظیم یابد و به خیری رسد که در ذهن و تصورات او هم نمی گنجد.

بیشتر بخوانید: دعای سریع الاجابه برای ثروتمند شدن

یکی دیگر از آثار تلاوت سوره تکاثر برآورده شدن حاجات است، در این باره امام جعفر صادق (ع) فرمودند: 22 بار سوره تکاثر را بخوانید در خلوت، و بعد از آن 1000 بار صلوات بفرستید و حاجت خود را بخواهید که خداوند نیز برآورده خواهد کرد.

خواندن سوره تکاثر موجب رفع سردرد می شود، به این صورت که هر کس این سوره را بر صاحب سردرد بخواند دردش باذن الله زایل گردد.

و از دیگر برکات قرائت سوره تکاثر هدیه و خیر کثیر به اموات و از جمله یکی از بهترین دعاها برای شب اول قبر است، در روایت آمده که دو رکعت نماز با این کیفیت خیر کثیره دارد: در رکعت اول فاتحه و آیة الکرسی و دو بار توحید و در رکعت دوم یک بار فاتحه و 10 بار سوره تکاثر را بخوان و چون نماز تمام شد آن را به مرده مورد نظر هدیه نما به این صورت: اللهم صلی علی محمد و آل محمد و ابعث الی قبر فلان به جای فلان نام مرده را بگو.

متن سوره تکاثر بدون ترجمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

أَلْهَاکُمُ التَّکَاثُرُ ﴿١﴾ حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ ﴿٢﴾ کَلا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿٣﴾ ثُمَّ کَلا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿٤﴾ کَلا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْیَقِینِ ﴿٥﴾ لَتَرَوُنَّ الْجَحِیمَ ﴿٦﴾ ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَیْنَ الْیَقِینِ ﴿٧﴾ ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِیمِ ﴿٨﴾

متن سوره تکاثر همراه با ترجمه

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
به نام خداوند رحمتگر مهربان

أَلْهَاکُمُ التَّکَاثُرُ ﴿۱﴾
تفاخر و تکاثر شما را به خود مشغول داشته (و از خدا غافل کرده). (۱)

حَتَّى زُرْتُمُ الْمَقَابِرَ ﴿۲﴾
تا آنجا که زیارت قبرها رفتید (و قبور مردگان خود را برشمردید). (۲)

کَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿۳﴾
چنین نیست که شما خیال می‏کنید به زودی خواهید دانست. (۳)

ثُمَّ کَلَّا سَوْفَ تَعْلَمُونَ ﴿۴﴾
باز چنان نیست که شما می‏پندارید به زودی خواهید دانست. (۴)

کَلَّا لَوْ تَعْلَمُونَ عِلْمَ الْیَقِینِ ﴿۵﴾
چنان نیست که شما خیال می‏کنید اگر شما علم الیقین (به آخرت) داشتید (به سراغ این موهومات و تفاخرها نمی‏رفتید). (۵)

لَتَرَوُنَّ الْجَحِیمَ ﴿۶﴾
شما قطعا جهنم را خواهید دید! (۶)

ثُمَّ لَتَرَوُنَّهَا عَیْنَ الْیَقِینِ ﴿۷﴾
سپس (با ورود در آن) آن را به عین الیقین مشاهده خواهید کرد. (۷)

ثُمَّ لَتُسْأَلُنَّ یَوْمَئِذٍ عَنِ النَّعِیمِ ﴿۸﴾
سپس در آن روز همه شما از نعمتهائی که داشته‏ اید سؤ ال خواهید شد. (۸)

متن سوره تکاثر پی دی اف pdf

خواص و فضیلت تلاوت سوره تکاثر چیست؟

اگر کسی سوره تکاثر را قرائت کند خداوند نعمت‌ هایی را که در دنیا به او داده است، حسابرسی نمی‌ کند و قرائت آن همچون قرائت هزار آیه از قرآن است.
همچنین ازامام صادق(ع) روایت شده است هر کس سوره تکاثر را در نمازهای واجب خود بخواند، خداوند برای او ثواب صد شهید و اگر در نمازهای مستحبی بخواند، ثواب پنجاه شهید می‌ نویسد و در نماز واجبش چهل صف از ملائکه با او نماز می‌گزارند.
در برخی روایات نیز برای سوره تکاثر خواصی ذکر شده که در امان ماندن قاری آن تا غروب روز بعد آن میباشد.

معنی سوره تکاثر چیست؟

تکاثر جمع آوری اموال از راه نامشروع، فخرفروشی به فراوانی مال، فرزندان و یاور، خودداری از ادای حق آن و ذخیره کردن آنها میباشد.

ختم سوره تکاثر برای حاجت روا شدن به چه صورت است؟

یکی از آثار تلاوت سوره تکاثر برآورده شدن حاجات است، در این باره امام جعفر صادق (ع) فرمودند: 22 بار سوره تکاثر را بخوانید در خلوت، و بعد از آن 1000 بار صلوات بفرستید و حاجت خود را بخواهید که خداوند در این صورت حاجت شما را برآورده میسازد.

با خواندن سوره تکاثر چگونه می توان به ثروت رسید؟

گفته شده هر کس سوره تکاثر را روز دوشنبه یا چهارشنبه 40 بار بخواند مال عظیم یابد و به خیری رسد که در ذهن و تصورات او نمی گنجد.

دانلود صوتی سوره تکاثر با صدای عبدالباسط

دمنوش گیاهی سریع‌ترین راه برای لاغری شکم و پهلو تا عید

‎ نوشیدن یک فنجان دمنوش و چای گیاهی در روز به شما کمک خواهد کرد تا وزن خود را به میزان دلخواهتون پایین بیاورید. دمنوش‌های گیاهی علاوه بر سم‌زدایی و فوایدی که برای بدن دارند، سریع‌ترین روش لاغری و چربی‌سوزی هم هستند و شما در مدت زمان کم، صاحب تناسب اندام شگفت‌انگیزی خواهید شد. برای شرکت در چالش ۱۲ کیلو لاغری با دمنوش گیاهی تا عید، همین الان میتونین مشاوره رایگان بگیرین.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.