معرفی بهترین جاهای دیدنی کشور آلمان + عکس

مدت زمان تخمینی مطالعه: 25 دقیقه

اگر بخواهم جاذبه های توریستی آلمان را در سه کلمه توصیف کنم، «تاریخ، فرهنگ و زیبایی طبیعی» بهترین انتخاب های من خواهد بود! اما حرف آلمان که در میان باشد کار به سه کلمه ختم نمی شود؛ باید خیلی بیشتر از اینها نوشت. آلمان کشور شهر های تاریخی و روستاهای کوچک و دیدنی، جنگل های بی شمار و کوه های سر به فلک کشیده است. توریست که باشید می فهمید که گلچین کردن جاهای دیدنی در آلمان با داشتن فرصتی کم چقدر سخت است!  در این مطلب 16 تا از بهترین جاهای دیدنی کشور آلمان را به شما علاقه مندان معرفی می کنیم.

16 جاذبه گردشگری کشور آلمان

آنهایی که به دیدن هنر و آثار هنری علاقه دارند باید به کلان شهر های آلمان مانند مونیخ، فرانکفورت و هامبورگ بروند. آنهایی که گشت و گذار در طبیعت علاقه دارند نیز می توانند به مناطق طبیعی آلمان مانند جنگل سیاه، دره راین و آلپ باواریایی سفر کنند.

هر جای آلمان که سر برگردانید کلیساهای قدیمی و اماکن تاریخی را می بینید. در شهرها و روستاهای کوچکش هم قدمت و تاریخ را می توان به چشم دید؛ چرا که شهر سازی ها هم چنان به همان حالت قرون وسطایی هستند. جالب است بدانید که در این شهر های کوچک رسم و رسومات هم مانند گذشته برپا داشته می شوند. مانند بازارهای سنتی کریسمس، فستیوال ها و نمایشگاه هایی که هم چنان مانند گذشته سر پا هستند. قلب تپنده آلمان، پایتختش برلین است. این شهر به داشتن موزه هنرهای زیبا و گالری های بی شمار در جهان شهرت دارد. البته دوست داران طبیعت هم دنیایی از دیدنی ها را در این کشور بی نظیر پیدا می کنند.

اگر شما هم مثل خیلی های دیگر قصد سفر به این کشور را دارید با ما همراه باشید. این بار قرار است با هم به جاذبه های گردشکری کشور آلمان سفر کنیم!

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری یونان

1. دروازه براندنبرگ در آلمان

دروازه براندنبرگ در آلمان

سازه دروازه براندنبرگ، از آکروپولیس آتن الهام گرفته و برای شاه فردریک ویلیام دوم در سال 1791 ساخته شده است. این سازه سنگی شنی، موسوم به دروازه براندنبرگ، در منطقه میت برلین قرار داشته و یکی از اولین سازه های نئو کلاسیک شهر است. ارتفاع این دروازه 26 متر بوده و شامل بخشی به نام کوادریگا می شود. کوادریگا مجسمه ای از یک ارابه با چهار اسب است که خدای پیروزی بر بالای آن خود نمایی می کند.

در هر طرف این سازه شش ستون قرار دارد و در میان این شش ستون 5 راهرو عبور شکل گرفته شده. 4 راه رو برای عبور و مرور مردم عادی و وسطی برای عبور اعضای سلطنتی بوده است. دو ستون عظیم هم در دو طرف سازه قرار دارد. این دو ستون به سبک دوریس یونان قدیم ساخته شده و محل استقرار باج گیران و نگهبانان دولت بوده است.

شاید باورتان نشود اما دروازه براندنبرگ یکی از اصلی ترین سازه های برلین است و در عین حال در طول جنگ جهانی دوم آسیب چندانی ندیده است. جالب تر اینکه، این سازه روزی بخشی از دیوار منحوس برلین بوده که این شهر را به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می کرده است. در طول دهه های گذشته از این دروازه به عنوان سمبلی از جدایی بخش های غربی و شرقی این شهر یاد می شد.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری ایران

2. کلیسای کلن (Cologne Cathedral) در آلمان

کلیسای کلن (Cologne Cathedral)

کلیسای کلن دومین جای دیدنی کشور آلمان است که میخواهیم به شما معرفی کنیم. کلیسای سر به فلک کشیده شهر کلن یا همان کلیسای سنت پیتر و سنت مری، در حاشیه رودخانه راین قرار داشته و بی شک یکی از دیدنی ترین جاذبه های شهر کلن است. این شاهکار هنریِ گاثیک، بزرگ ترین کلیسا در تمام اروپا بوده و ساخت آن از سال 1248 شروع شد. شاید باورتان نشود اما یکی از غیر ممکن ترین پروژه های قرون وسطی همین کلیسای شهر کلن بوده است.

درست مانند نمای بیرونی بنا، نمای درونی اش هم خارق العاده است. زیر بنای این کلیسا 6166 متر مربع بوده و شامل 56 ستون عظیم است. در بخش بالایی کلیسا محفظه نگهداری عتیقه های مربوط به سه شاه آلمانی قرار دارد. این محفظه طلایی به قرن 12 تعلق داشته و توسط نیکلاس از وردن تزیین شده است. جالب است بدانید که محتویات این محفظه از میلان به کلن آورده شده است.

دیدنی های دیگر این کلیسا شامل ویو بی نظیر از برج های جنوبی، شیشه های رنگی کلیسای کوچک سه شاه وگنجینه کلیسا با اشیا تاریخی و قیمتی می شود. تمام این اشیا در طول جنگ جهانی دوم دوام آورده اند. اگر هم دلتان خواست دیدی تکرار نشدنی از شهر و رودخانه داشته باشید باید 533 پله برج جنوبی را بالا بروید و مبلغ کمی بابت ورودی بدهید و تمام! ویوی بی نظیر شهر و رودخانه زیر پای شما!

3. جنگل سیاه در کشور آلمان

جنگل سیاه در کشور آلمان

از دیگر جاهای دیدنی کشور آلمان می توان به جنگل سیاه اشاره کرد. جنگل سیاه با تپه های پوشیده از درخت های سیاه یکی از زیباترین و پرطرفدار ترین مناطق مرتفع در تمام اروپاست. این جنگل در جنوب غربی آلمان قرار داشته و با دارا بودن وسعتی به اندازه 160 کیلومتر از فورتسهایم در شمال شروع شده و تا والزهوت در ارتفاعات جنوبی راین ادامه پیدا می کند. نیازی به گفتن ندارد اما مناطقی که گفتم بهشت کوه نوردان است!

بخش غربی این جنگل به منطقه ای با شیب زیاد به سمت راین ختم شده و از دره های لوش عبور می کند. این در حالی است که در بخش های شرقی شیب کمی ملایم تر بوده و مسیر در نهایت به دره های دانوب و نکار ختم می شود. از جاذبه های این منطقه می توان به پیست اسکی معروف آلمان، تادنائو و اسپای بی نظیر بادن-بادن اشاره کرد. البته اقامتگاه فوق العاده لیابنزل را هم نباید فراموش کرد.

در این میان راه آهن دیدنی جنگل سیاه را هم نباید جا انداخت. مرکز این راه آهن در شهر تریبرگ است. شهری که به داشتن آبشارهای زیبا، موزه و هوایی بی نظیرش شهرت دارد. ممکن است این سوال برای شما هم پیش بیاید که خب با این همه منطقه دیدنی چطور می توان هیچ جا را از دست نداد؟ خب بهترین راه این است که نقشه ای پانورما از جنگل سیاه تهیه کنید. با تور، مسیر 70 کیلومتری تا جنگل سیاه را طی کرده و بهترین مناطق توریستی و تاریخی اش از جمله کلیساها و شهرها و روستاهای بی شمار قرون وسطایی اش را ببینید.

مطالب پیشنهادی: جاذبه های گردشگری وان ترکیه

4. قلعه افسانه ای نون شوان اشتاین

قلعه افسانه ای نون شوان اشتاین

قلعه افسانه ای نون شوان اشتاین، از اماکن تاریخی آلمان است که اگر به این کشور سفر کردید، بازدید از آن را از دست ندهید. این عمارت تاریخی در شهر دیدنی فوسن بین آلپ آمرگائو و آلاگائو قرار داشته و بهترین اقامتگاه های آلپی و بهترین مراکز ورزش های زمستانی را دارد. پس می ارزد اگر چند روزی در این شهر اقامت کنید. در این صورت می توانید از قلعه افسانه ای نون شوان اشتاین که در نزدیکی این شهر هست هم دیدن کنید؛ قلعه ای مشهور و سلطنتی درست مانند همان هایی که فقط در فیلم های می توان دید!

شاه لودویک دوم از باواریا این قلعه هزار برج و بارویی دیدنی را ساخته. شاید باورتان نشود اما ساخت این قلعه از 1869 تا 1886 طول کشیده و منبع الهامی برای بیشتر قلعه های خیالی در انیمیشن های دیزنی است. اگر قرار باشد از این قلعه دیدن کنید باید در انتخاب تور بازدید از قلعه دقت کنید. چرا که تورهای متفاوتی برای این سفر درون قلعه ای هست. مثلا تور اتاق های سلطنتی، تور اتاق خوانندگان، تور برج ها و بارو ها که دیدی بی نظیر به مناطق اطراف دارند.

5. شهر عجایب مینایتوری و بندرگاه تاریخی هامبورگ

شهر عجایب مینایتوری و بندرگاه تاریخی هامبورگ

یکی از جاذبه های توریستی کشور آلمان شهر عجایب مینایتوری و بندرگاه تاریخی هامبورگ می باشد. در قلب بندرگاه تاریخی هامبورگ، شهر عجایب مینیاتوری قرار دارد. این سازه یک مدل از راه آهن است که جذابیتش پیر و جوان و کودک نمی شناسد! این راه آهن با دارا بودن طولی به اندازه 12000 کیلومتر، بزرگ ترین مدل دنیا بوده و بخش های مجزایی از انگلیس، آمریکا، اسکاندیناوی و حتی خود هامبورگ را نشان می دهد. بیش از 890 قطار، 300000 لامپ و 200000 فیگور انسان در این مینایتور غول آسا به کار رفته است.

پس اصلا عجیب نیست اگر توریست ها ساعت ها وقت با ارزششان را فقط صرف دیدن فرودگاه های مینیاتوری و هواپیماهایی می کنند که واقعا پرواز می کنند. شهرهای شلوغ، دیدنی های روستایی و بندرهای پر رفت و آمد را نباید در این شهر مینیاتوری جا انداخت. برای داشتن بهترین تجربه از این شهر مینایتوری باید بلیط رزور کرده و توری کاملی از این شهر دیدنی اما مینیاتوری داشته باشید.

حرف لندرگاه به میان آمد! در هامبورگ که باشید باید حتما از بندرگاه تاریخی اش هم دیدن کنید. این بندرگاه وسعتی به اندازه 100 کیلومتر مربع را پوشش داده و با این حساب یکی از بزرگ ترین ترمینال های آبی در دنیاست. گفتنی است که بزرگ ترین کروزهای دنیا هم در این ترمینال پهلو می گیرند. این بندرگاه عظیم آبی که با نام دروازه آلمان شناخته می شود یکی از دیدنی آبی شهر است! پس برای دیدنش باید از قایق کمک بگیرید. البته تفرجگاه بندری را نباید جا انداخت. این منطقه با تمام دیدنی های روستایی و انبارهای آجری سر به فلک کشیده از سایر دیدنی های این بندرگاه محسوب می شود.

مطالب مرتبط: مناطق گردشگری استانبول

6. دره راین (The Rhine Valley)

دره راین (The Rhine Valley)

راین فقط مهم ترین رودخانه اروپا نیست. این راهِ آبی، زیباترین رودخانه دنیا هم هست. این رودخانه با دارا بودن طولی به اندازه 1320 کیلومتر از سوئد شروع شده، از آلمان عبور می کند و در نهایت تا هلند ادامه پیدا می کند.

صحبت از راین که در میان باشد دیدنی های زیادی برای توریست ها هست. اما دره بالایی راین که در یونسکو ثبت شده را باید از باقی مناطق جدا کرد. این منطقه معروف ترین و دیدنی ترین جای راین برای توریست هاست. حاشیه 65 کیلومتری راین در این منطقه شامل بیش از 40 قلعه و 60 شهر قرون وسطایی است که هیچ جای دیگر دنیا پیدا نمی شوند. جاهای دیدنی این منطقه را هم می توان با ماشین گشت هم با کروزهای آبی! چه چیزی بهتر از این؟

بهترین جا برای شروع تور دره راین شهر بینگن است. در این شهر تاریخی رودخانه پیش از ریختن به پرتگاه عمیقش از دره باچارات عبور می کند. تصور کنید! رودخانه، دره و پرتگاه! چه ویو بی نظیری!

7. جزیره موزه ای برلین

جزیره موزه ای برلین جزیره موزه ای برلین

از دیگر جاهای دیدنی آلمان می توان به جزیره موزه ای برلین اشاره کرد. جزیره موزه برلین بین رودخانه اسپری و منطقه ای به نام کوپفرپرابن قرار دارد. این منطقه شامل کانالی به طول 400 کیلومتر در حاشیه رودخانه است. بسیاری از موزه های تاریخی و زیبای شهر در این راسته قرار دارند.

این موزه باستانی در سال 1820 ساخته شده و بسیاری از گنج های شاهانه در آن به امانت سپرده شده اند. زمین پشت موزه هم جزو دارایی های موزه بوده و وقف دانش باستان شناسی شده است.

 در طول سال های 1843 تا 55 موزه جدید ساخته شده و گالری هنرهای ملی هم در سال 1876 اضافه شد. موزه بود در سال 1904 ساخته شد و حاوی کلکسیونی از لوازم آنتیک و باستانی است. یکی دیگر از دیدنی های این منطقه که البته باید با پای پیاده طی کرد پرگامون است. سازه های باستانی این منطقه به سبک خاورمیانه بوده وچشم بازدید کنندگان را به خود خیره می کند. برای بازدید از این مناطق باید خیلی هوشیار باشید. چرا که آنقدر جزییات ریز و درشت بین همین ساختمان ها هست که یک روز کامل وقت گذاشتن برایش یعنی از دست دادن خیلی چیزها!

8. مارین پلاتز مونیخ

مارین پلاتز مونیخ مارین پلاتز مونیخ

سومین شهر بزرگ آلمان، مونیخ، هم جاهای بی شماری برای توریست های کنجکاو دارد. مرکز این شهر که به نام باواریا شناخته می شود قدمتی تاریخی دارد و به قرن دورازدهم بر می گردد. در آن زمان صومعه در این شهر تاسیس و به همین دلیل خیلی زود مونیخ و باواریا به مرکز تجاری و سیاسی آلمان تبدیل شد.

مارین پلاتز نام یکی از میادین منطقه باواریاست که در آن تجار با هم ملاقلات می کردند و کالاهایشان را عرضه می کردند. مارین پلاتز به عنوان میدانی تجاری میزبان بسیاری از تورمنت های با شکوه آن دوران هم بوده است. این روزها هم این میدان عظیم به دلیل دیدن جاذبه های تاریخی، وقت گذراندن در تعداد بی شماری کافه و رستوران و برای خرید کردن در خاص ترین و لوکس ترین بوتیک های دنیا! میزبان تعداد بیشماری مهمان است.

ناگفته نماند که برای توریست ماریت پلاتز یعنی مجموع دیدنی های جدید و قدیم. نئوس راثوس و آتلس راثوس مناطقی هستند که تاریخ شهر در آن نوشته شده و هر دوی این قسمت ها دیدنی اند و ارزش وقت گذراندن را دارند. مجسمه بلند بالای ماری باکره که با نام مارین سائوول شناخته شده و در سال 1638 ساخته شده است هم یکی دیگر از دیدنی های مارین پلاتز است. فواره چشم ماهی که در قرن نوزدهم ساخته شده و شامل فیگورهای برنزی است که نباید از دست داد.

اگر می خواهید تجربه ای فراموش نشدنی از این منطقه داشته باشید از زمستانش دیدن کنید. زمستان مارین پلاتز نمایشی زنده از نور و تزیینات کریسمس است. فستیوال های زمستانی و بازارهایش هم کم نیستند. کارناوال فسچینگ نزدیک به یک ماه ادامه دارد و قدمت برگزاری اش به صدها سال قبل بر می گردد. هر ژانویه و فوریه مردم و توریست ها در رقش های جالب و برنامه های تاریخی مارین پلاتز شرکت می کنند. برنامه هایی که نمونه شان در هیچ جای دیگر دنیا پیدا نمی شود.

مارین پلاتز را در هر وقت از سال که ببینید لذت خواهید برد. از مارچ تا اکتبر درهای نئو راثوس به روی شما باز است. گروه گلاکنپیل و فیگور های مکانیکی سه بار در روز برای شما رقص های جالب و دیدنی برگزار می کنند. رقص هایی که از سال 1908 تا به حال در حال اجرا هستند.

مطالب مرتبط: معروف ترین اماکن گردشگری جهان

9. بامبرگ و برگرستات

بامبرگ و برگرستات

شهر بامبرگ یکی از اماکن دیدنی آلمان برای دوستداران طبیعیت است. شهر بامبرگ در دره رگنیتز قرار دارد. درست همان جایی که رودخانه به دو رود کوچکتر تقسیم می شود. این شهر امپریالیستی یکی از مهم ترین شهر ها در شمال منطقه فراکنونیا بوده و از نظر باستانی یکی از قدیمی ترین شهر هاست. این شهر قدیمی به بهترین شکل ممکن حفظ شده و به همین خاطر بهتر است برای دیدن تمام جزییات با پای پیاده شهر را گشت.

تور پیاده روی این شهر از میدان مذهبی که کلیسای مربوط به قرن 13 در آن قرار دارد شروع می شود. صومعه میشلرز برگ هم در همین میدان قرار دارد. بین دو شاخه رودخانه برگرستات را خواهید دید. این روستای کوچک به شهر بامبرگ تعلق داشته و گرونر مارکت در آن قرار دارد. گرونر مارکت منطقه ای برای پیاده روی است که کلیسای سنت مارتین متعلق به قرن هفدهم و ساخته شده به سبک باروک در آن قرار دارد.

نیو تاون هال در بخش شمالی شهر قرار دارد. اما مهم ترین سازه شهر اولد تاون هال است که در بالای پل ساخته شده است.

10. زاگتس پیتز ماسیف ( Zugspitze Massif)

زاگتس پیتز ماسیف ( Zugspitze Massif)

زاگتس پیتز بخشی از رشته کوه های واتر اشتاین در آلمان است. این کوه در مرز بین آلمان و اتریش قرار داشته و دره های شیبدار تندی دارد. قله شرقی این کوه ها تا 2962 کیلومتر ارتفاع داشته و تقریبا همیشه پر از برف است. مسیر این کوه با ماشین های کابلی و راه آهن برای بازدید کنندگان باز است. یکی دیگر از راه رسیدن به این قله و لذت بردن از زیبایی طبیعی اش استفاده از راه آهن تیرولر زاگتسپیتزابان است. این راه آهن شما را تا ارتفاع 2805 متری بالا خواهد برد. از اینجا به بعد سفر کوهستانی شما با ماشین های کابلی و تا ارتفاع 2950 متری ادامه پیدا خواهد کرد. رستوران های بی نظیر این کوهستان ها را نباید از دست داد. چه چیزی بهتر از غذا خوردن با ویویی بی نظیر؟

یکی از جاذبه های این کوهستان پیاده روی در تونلی 800 متری است. این تونل پنجره هایی دارد که ویویی بی نظیر به راه آهن باواریایی دارند. از این جا می توانید با کمک پلاتفرم های حمل و نقل به پایین قله بروید. ناگفته نماند که اقامتگاه های توریستی و ورزشی بی شماری در این مناطق هست. پس اسکی زمستانی را هم می توان از تفریحات رایج و معمول این منطق دانست.

11. جزیره روگن

جزیره روگن

جزیره روگن، از زیباترین جاهای دیدنی کشور آلمان است که بزرگ ترین و زیباترین جزیره در میان جزیره های بالتیک آلمان است. این جزیره به واسطه استریلاسوند از سایر قسمت های آلمان جدا شده و به کمک گذرگاهی به خود استریلاسوند متصل است. زیبایی این جزیره در تنوع محیطی اش است. از دشت های مسطح گرفته تا جنگل های پوشیده از درخت و سواحل شنی همه و همه در این جزیره پیدا می شوند. یکی از جالب ترین دیدنی های طبیعی این جزیره منطقه جازمون پنیسولا در ارتفاع 161 متری است. در این منطقه پارک جازموند با حیات وحشی خارق العاده قرار دارد گونه های جانوری این پارک بسیار نادر هستند. مانند عقاب های دم دراز نادر و در معرض انقراض!

یکی دیگر از دیدنی های این جزیره ساحل جنگلی استوبنیتز است. این ساحل جنگلی بخشی از پارک طبیعی کونیگستول بوده و علت محبوبیتش هم پیوند زدن جنگلی انبوه با ساحلی زیباست.

مرکز توریستی هم در این منطقه قرار دارد. در این مرکز تمام اطلاعات و جزییات لازم در مورد دیدنی های جزیره به توریست ها داده می شود. هرگز نباید شهر کوچک پوتباس را در این منطقه ندیده گذاشت و رفت! این شهر اقامتگاه شاه پوتباس بوده و سازه های نئوکلاسیک و پارک های باستانی زیادی دارد.

مطالب مرتبط: اماکن گردشگری لندن

12. دریاچه شاه در آلمان

دریاچه شاه

در منطقه برچتشگادنر دریاچه باواریایی وجود دارد که با نام دریاچه شاه شناخته می شود. این بهشتِ روی زمین در نزدیکی سالزبورگ قرار داشته و برای کوه نوردی و دوچرخه سواری عالی است و از زیباترین جاذبه های گردشگری آلمان بشمار می آید.

یکی از بهترین کارها در این منطقه پیاده روی در گذرگاه شرقی آن است. این گذرگاه از کونیگسه شروع شده و تا مالروینکل ادامه پیدا می کند. گذرگاه شرقی اصطلاحا با نام گوشه نقاشان شناخته شده و دیدی بی نظیر به دریاچه و کوهستان های اطراف دارد.

یکی دیگر از جاذبه های این منطقه دیری موسوم به سنت بارسولومو است که به قرن هفدهم تعلق داشته و برای دیدنش باید سوار کشتی بشوید. این دیار باستانی در گوشه جنوبی منطقه قرار داشته و از آنجا می توان پیاده به اوبرسی رسید. یکی از بهترین اقامتگاه های زمستانی آلپ باواریایی هم در این منطقه و در شهری به نام برچتشگادن قرار دارد.

ناگفته نماند که این شهر پارک جنگلی با زیبایی طبیعی بی نظیر دارد. این پارک از سال 1990 در یونسکو ثبت شده و بکر بودنش چشمان هر توریستی را خیره می کند.

13. روتنبرگ در آلمان

روتنبرگ در آلمان روتنبرگ در آلمان

شهر باستانی روتنبرگ در ناحیه فرانکونیا آلمان قرار داشته و یکی از پرطرفدار ترین جاده های آلمان را دارد. این شهر در سراشیبی رودخانه زیبای تائوبر قرار داشته و به داشتن برج و باروهای بلند و دیوارهای سر به فلک کشیده ای که از دوران جنگ در سال 1618 دست نخورده باقی مانده اند معروف است.

این شهر باستانی قرون وسطایی هنوز زیبایی و جذابیت دست نخورده آن دوران را با خودش دارد. شاید باورتان نشود اما یکی از جذابیت های این شهر معروف و توریست پذیر، پیاده روی در آن است. شما می توانید همراه با تور و یا حتی پیاده و با کمک نقشه تمام شهر را با پای پیاده بگردید و از دیدن خودِ شهر لذت ببرید.

هیچ جزییاتی را نباید در این شهر ندیده گرفت. از تک تک ساختمان ها گرفته تا توان هال و کانسیل تاورن که سازه اش به سال 1466 بر می گردد؛ ساعت منحصر به فرد این سازه هم طرفداران زیادی دارد. فواره سنت جورج برونن که در سال 1608 ساخته شده هم دیدنی است. کلیسای سنت جروج در سال 1466 ساخته شده و حالا به عنوان موزه شهر کاربرد دارد.

تنها این ها نیست. اهل دیدن بناهای تاریخی و کلیساهای قرون وسطایی که نباشید هم در این شهر چیزهای دیدنی زیادی برای لذت بردن پیدا خواهید کرد. قدم زدن در خیابان هایش هم تجربه ای تکرار نشدنی است. به خصوص اگر این قدم زدن در منطقه پلانلین باشد. بعد از یک پیاده روی طولانی می توانید بهترین و با کیفیت ترین غذاها را در رستوران های این شهر نوش جان کنید.

اگر هم در زمستان به این شهر سفر می کنید حتما از بازارهای محلی کریسمس دیدن کنید. آلمانی ها از تمام کشور به این منطقه می آیند و در این بازار سنتی خرید می کنند.

مطالب پیشنهادی: جاهای دیدنی جزیره بالی

14. پارک سانسوچی و کاخِ پستسدام

پارک سانسوچی و کاخِ پستسدام پارک سانسوچی و کاخِ پستسدام

پارک سانسوچی و کاخِ پستسدام یک گزینه عالی برای گردشگرانی است که هم به طبیعت و هم به تاریخ این کشور علاقمندند. پارک بی نظیر سانسوچی که در بین سال های 1744 تا 1756 ساخته شده، یکی از خاص ترین مثال های معماری به سبک روکوکو در شهر پستسدام است. این پارک با الهام گرفتن از سلیقه شخصی فردریک کبیر ساخته شده و باغ گلی دوست داشتنی به سبک باروک دارد. بیش از 3000 درخت میوه و تعداد بی شماری گلخانه در این پارک وجود دارد. گشت و گذار در این پارک تجربه ای تکرار نشدنی است؛ به خصوص اگر در مسیر مستقیم دو و نیم کیلومتری اش باشد. این مسیر با سایبان های بزرگ سر پوشیده شده و باغچه های بی نظیر و علفزارهای دیدنی دارد.

البته در این پارک ساختمان های دیدنی هم وجود دارد مثلا گالری تصویر که در آن آثار هنری زیادی برای نمایش عموم قرار داده شده است. خانه چینی با باغچه بی همتایش و البته سازه رومی موجود در این پارک را هم نباید از دست داد. کاخ ساسوچینی، تنها سازه به سبک معماری روکوکو بوده و گنبدی بیضی شکل در مرکزش دارد. در هر گوشه این سازه اتاق هایی گرد قرار دارند که به داشتن دکور داخلی زیبا در دنیا معروفند. این دکور بی همتا در سالن مرمری بزرگ و آپارتمان های مجلل اطراف به اوج زیبایی اش می رسد.

بیشتر بخوانید: بکرترین مناطق جهان

15. جزیره گل در دریاچه کانستانس

جزیره گل در دریاچه کانستانس

جزیره گل در دریاچه کانستانس یکی دیگر از جاهای دیدنی، آلمان است. پارک های زیبا و باغچه های شبه استوایی این جزیره پر از گل، هر ساله توریست های زیادی را به سمت خودش جذب می کند.

راه دسترسی به این جزیره سوار شدن بر قایق است. البته می توان پیاده و از راه پلی که جزیره را به مناطق اصلی وصل میکند هم از این منطقه دیدن کرد. اما باید هوشیار باشید. جدایی از یکی دو ساعت زمانی که برای رسیدن به این جزیره طی می کنید زمانی را هم صرف دیدن جزییات تکرار نشدنی اش کنید. پارکنیگ های عمومی برای توریست ها به فراوانی یافت می شود. وسایل نقلیه برای عبور و مرور هم در این جزیره تعبیه شده است.

از دیدنی های دیگر این جزیره پر از گل، شولاس با سالن سفید بی نظیرش، برج نگهابی سر به فلک کشیده و اتاقک نگهبانی بالای دروازه اش است.

16. دیوار برلین

دیوار برلین

اگر بخواهم روراست باشم این دیوار دیدنی نیست. اما دیوار برلین یا بهتر بگویم آنچه از دیوار برلین باقی ماندهريال یکی از جاهای دیدنی برای هر توریستی محسوب می شود! این دیوار در سال 1961 ساخته شده و نمادی از دوران جنگ جهانی اول در این کشور است. این دیوار 155 کیلومتری در سال 1990 خراب شد و تنها قسمت هایی از آن باقی مانده است.

دیوار نقاشی شده به احترام 70 نفری که به قصد فرار از غرب به شرق در این محل کشته شدند دست نخورده باقی مانده است. اسامی قربانیان در بخش های مختلف نوشته شده. برای مثال بخشی به نام چارلی هم چنان پا برجا و به نام قربانی اش سالم مانده است! البته نمایشگاه دائمی هم در این محل و به یادگار دیوار برلین و دردهای آن روزها وجود دارد!

مگ تک

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.